آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل ایندیپندنس

خرید نهال شلیل ایندیپندنس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل ایندیپندنس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل ایندیپندنس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل ایندیپندنس به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل ایندیپندنس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغشلیل ایندیپندنس، کاشت نهال شلیل ایندیپندنس، هرس درختشلیل ایندیپندنس، نحوه آبیاریشلیل ایندیپندنس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماریشلیل ایندیپندنس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل ایندیپندنس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاشلیل ایندیپندنس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل ایندیپندنس
  •     
  • مشخصات نهال شلیل ایندیپندنس

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل ایندیپدس :


نهال شلیل ایندیپدس اولین بار در کشور آمریکا پرورش داده شده است .نهال شلیل ایندیپدس آمریکایی قدرت رشد محدودی دارد به طوری که ارتفاع درخت آن پس از رشد به ۱۰ متر می رسد و فضای زیادی را اشغال می کند بنابراین بهتر است فاصله کاشت مناسب و استاندارد آن موقع کاشت و چاله زنی رعایت شود .

میوه حاصل از نهال شلیل ایندیپدس ظاهری گرد و پوستی به رنگ زرد مایل به قرمز دارد میوه شلیل ایندیپدس آمریکایی هسته ای چسبیده به گوشت دارد اما به دلیل داشتن پوستی سفت و محکم می توان آن را به مدت طولانی در مکانی مناسب چون سردخانه نگهداری کرد .قابلیت ماندگاری و انبارداری بالای آن سبب محبوبیت این رقم شلیل در بین باغداران شده است .همچنین از دیگر مزیت ها و ویژگی های برتر نهال شلیل ایندیپدس می توان بر مقاومت بالای این رقم شلیل در برابر سرما اشاره کرد .شلیل ایندیپدس مقاومت بالایی در برابر سرمای زمستان دارد به طوری که در زمستان تا دمای ۲۵ درجه زیر صفر را می تواند تحمل کند بنابراین می توان گفت مناسب ترین اقلیم برای کاشت نهال شلیل ایندیپدس می تواند مناطق سردسیر و کوهستانی باشد .

میوه دیررس شلیل ایندیپدس در اواخر مرداد ماه به بازار می آید اما به دلیل داشتن سایز درشت و طعمی دلچسب ،از بازار پسندی بالایی برخوردار هست و جز ء ارقام تجاری و صادراتی محسوب می شود .

نهال اصلاح شده شلیل ایندیپدس به روی پایه بذری شفتالو پیوند خورده و تکثیر می شود بنابراین مقاومت بالایی در برابر خاک های آهکی و کم آبی دارد به همین سبب باغداران مناطق مختلف کشورمان با خیالی آسوده امروزه به کاشت نهال شلیل ایندیپدس به خصوص در اقلیم های آب و هوایی سرد و خشک می کنند .

زمان گلدهی درخت شلیل ایندیپدس :

نهال شلیل ایندیپدس جزء ارقام دیر گل به شمار می آید به طوری که می توان گفت زمان گلدهی آن نیمه دوم فروردین ماه می باشد و در طول دوره ی ۹۰ روز به میوه نارس تبدیل می شود .نهال شلیل ایندیپدس به دلیل داشتن ویژگی دیر گل بودن در مناطقی با سرمای بهاره مورد استقبال قرار گرفته است .

نیاز سرمایی و ارتفاع از سطح دریا:

نهال شلیل ایندیپدس برای رفع خواب زمستانی و جوانه زنی در فصل بهار به یک دوره سرمایی نیاز دارد .نیاز سرمایی جوانه های نهال ایندیپدس حدودا ۴۰۰ تا ۸۰۰ ساعت سرما در دمای ۷۰ درجه زیر صفر می باشد بنابراین می توان گفت مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال شلیل ایندیپدس ارتفاعی ما بین ۸۰۰ تا ۲۲۰۰ متر از دریا می باشد .پس می توان نتیجه گرفت این رقم شلیل رقمی مناسب برای کاشت در مناطقی سرد و کوهستانی می باشد و در مناطق معتدل یا نیمه گرمسیر نیاز سرمایی آن برطرف نمی شود و ممکن است رشد و عملکرد درخت کاهش یابد .

شروع باردهی و عملکرد درخت شلیل ایندیپدس:

نهال اصلاح شده و پیوندی ایندیپدس رقمی زود بازده می باشد به طوری که یک سال بعد از کاشت شروع به باردهی می کند البته بهتر است بدانید باردهی اقتصادی درخت شلیل ایندیپدس از سال سوم آغاز می شود و میزان باردهی و عملکرد شلیل ایندیپدس آمریکایی در هکتار ۶۰ تن می شود و جزء ارقام شلیل پربار و زود بازده به حساب می آید به همین سبب امروزه باغداران زیادی به کاشت این رقم شلیل ترغیب پیدا کرده اند .

عمر مفید و اقتصادی درخت شلیل ایندیپدس :

نهال شلیل ایندیپدس به دلیل داشتن پایه بذری از طول عمر نسبتا بالایی برخوردار است و علاوه بر این در طیف وسیعی از خاک ها سازگار می شود همچنین نهال شلیل ایندیپدس بومی کشور آمریکا می تواند عمر اقتصادی بالای ۱۰ سال داشته باشد البته میزان آبیاری ،کوددهی و هرس اصولی تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر درخت شلیل ایندیپدس دارد .

پس از اتمام عمر مفید درخت شلیل ایندیپدس از باردهی آن کاسته می شود و کیفیت محصول تولید شده کاهش می یابد پس بهتر است با نهال های جوان جایگزین شود .

گرده افشانی :

گرده افشانی درختان میوه اهمیت بالایی دارد به طوریکه در اکثر ارقام شلیل عدم وجود گردافشان مناسب سبب ریزش شکوفه ها می شود اما جالب است بدانید نهال شلیل ایندیپدس رقمی خود گرده افشان می باشد و نیاز به رقم گرده دهنده ندارد.

گرده افشانی درخت شلیل ایندیپدس توسط باد انجام می شود پس بهتر است در زمان گلدهی از انجام هر گونه سم پاشی و محلول پاشی خودداری کرد.

کاشت نهال شلیل ایندیپدس :

پس از انتخاب مکانی مناسب و نور گیر و حفر چاله هایی با عمق و پهنای ۶۰ سانتی با فاصله مناسب می توان در مناسب ترین زمان اقدام به کاشت نهال شلیل ایندیپدس کرد مناسب ترین فاصله کاشت این نهال شلیل با توجه به رشد و گستردگی درخت آن می تواند ابعاد ۴×۴ باشد .رعایت فاصله کاشت اصولی و درست سبب مدیریت دریافت نور توسط شاخه ها می گردد بنابراین احتمال ابتلا درخت به بیماری های قارچی کاهش می یابد همچنین با رعایت فاصله مناسب کاشت نهال شلیل ایندیپدس ریشه ها در خاک به یک اندازه می توانند از املاح و عناصر غذایی تغذیه می کنند .

مناسب ترین زمان کاشت نهال شلیل ایندیپدس اواخر فصل زمستان بعد از اتمام دوره یخبندان می باشد .قبل از کاشت نهال شلیل بهتر است از زهکشی و رطوبت خاک مطمئن باشید زیرا ریشه نهال ایندیپدس نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد .

همچنین قبل از کاشت نهال شلیل حتما باید ریشه نهال ضدعفونی شود تا امکان انتقال بیماری های قارچی و ویروسی به ریشه نهال کاهش یابد .

آبیاری نهال شلیل ایندیپدس :

آبیاری بلافاصله بعد از کاشت از الزامات گیرایی نهال شلیل ایندیپدس می باشد پس از آن شروع زمان آبیاری از اوایل فصل بهار آغاز می شود و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد نیاز آبی و فواصل آبیاری نهال شلیل ایندیپدس با توجه اقلیم منطقه کاشت ممکن است از یک هفته تا ۱۰ روز متغیر باشد اما به طور میانگین نیاز آبی نهال شلیل ایندیپدس ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیتر در هفته می باشد .نهال شلیل ایندیپدس را می توان به روش های مختلف آبیاری از جمله روش غرقابی ،قطره ای آبیاری کرد.

خاک مناسب کاشت :

خاک مناسب کاشت نهال شلیل ایندیپدس خاکی با زهکشی مناسب دارای بافتی سبک و شنی می باشد زیرا همانطور که اشاره شد ریشه درخت شلیل ایندیپدس نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد و ممکن است در خاک های رسی و سنگین دچار خفگی شود پس بنابراین می توان گفت کاشت نهال شلیل ایندیپدس در خاک هایی با زهکشی مناسب و غنی می تواند سبب رشد و نمو بهتر این نهال شود و در نتیجه میزان باردهی آن افزایش یابد.مناسب ترین phخاک برای کاشت نهال شلیل ایندیپدس اسدیته 5/6تا7می باشد .البته نهال شلیل ایندیپدس پیوند خورده روی پایه شفتالو مقاومت بالایی در خاک آهکی دارد.

کوددهی درخت شلیل ایندیپدس :

قبل از استفاده از کودهای شیمیایی آنالیز خاک جهت مشخص شدن کمبود های خاک الزامی می باشد بدین صورت که نمونه خاک از سه عمق مختلف خاک حتما باید مورد آزمایش قرار گیرد .در صورت کمبود املاح مدنی و مواد مغذی در خاک جهت کوددهی خاک نهال شلیل ایندیپدس می تواند از کودهای دارای فسفات ازت و پتاس استفاده کرد .دقت داشته باشید مناسب ترین زمان جهت استفاده از کودهای شیمیایی اواخر فصل پاییز و زمستان به حالت چالکود می باشد البته استفاده از کودهای رویشی و میکرو در زمان رشد نهال شلیل ایندیپدس نیز نباید فراموش شود .

دقت داشته باشید میزان استفاده از کودهای شیمیایی و آلی برای درخت شلیل ایندیپدس با توجه به سن درخت متغیر می باشد در واقع می توان گفت درختان بالغ دو برابر درختان جوان به کوددهی نیاز دارند .

هرس:

یکی از مهم ترین مراحل رسیدگی به درخت شلیل ایندیپدس هرس درست و اصول آن می باشد .هدف از هرس درخت شلیل ایندیپدس افزایش میزان باردهی، کیفیت محصول و بالا بردن طول عمر درخت می باشد .بهترین زمان هرس درخت شلیل ایندیپدس زمانی می باشد که درخت کاملا در خواب می باشد البته در زمان هرس نباید دمای هوا زیر صفر باشد هرس درخت شلیل ایندیپدس موجب به وجود آمدن جوانه های زایشی بالا می شود در نتیجه میزان باردهی و کیفیت بار افزایش می یابد .مناسب ترین شیوه هرس نهال شلیل ایندیپدس شیوه مرکز باز می باشد .

قیمت و خرید نهال شلیل ایندیپدس :

اگر در منطقه سرد و خشک کوهستانی قصد احداث باغ تجاری شلیل را دارید می توانید اقدام به خرید نهال شلیل ایندیپدس از مراکز معتبر و مجوزدار نمایید و آن را کاشت نمایید برای خرید نهال کمیاب شلیل ایندیپدس می توانید با نهالستان تخصصی و معتبر رویال نهال در تماس می باشد تا ضمن خریدی مطمئن باغ شلیل تجاری احذاث نمایید زیرا تمامی نهال های شلیل تولید شده در این مجموعه دارای ضمانت اصالت و کیفیت می باشند همچنین می توانید به صورت حضوری به آدرس درج شده در سایت مراجعه کنید.مجموعه نهالستان رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید ده هزار نهال شلیل می نماید و به دلیل تولید عمده و حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما باغداران قرار می دهد.

مشخصات نهال شلیل ایندیپندنس


نوع پایه: شفتالو

روش تکثیر: پیوندی

موعد گل دهی: اواسط فروردین

موعد برداشت میوه: اوایل مردادماه

کشور سازنده: امریکا

مقاوت ها: مقاوم در برابر سرما و گرما

انبارداری: مناسب

ارتفاع درخت: حدودا 4 تا 7 متر

نوع گلدهی: دیررس

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت