آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)

خرید نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)، کاشت نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)، هرس درخت شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)، نحوه آبیاری شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل کیوتا (شلیل کیوتو) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)
  •     
  • مشخصات نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل کیوتا(کیوتو):


نهال شلیل کیوتا رقمی زودبازده و پر بار می باشد به همین دلیل انتخاب بسیاری از باغداران برای احداث باغ شلیل می باشد . درخت شلیل کیوتا تنه ی قطور و محکمی دارد اما رشد طولی آن زیاد نمی باشد به همین دلیل از ارقام پاکوتاه به حساب می آید. میوه حاصل از درخت شلیل کیوتا ظاهری زیبا و جذاب دارد و با طعم لذیذ خود طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیار بازار پسند می باشد به همین سبب احداث باغ شلیل کیوتا مقرون به صرفه می باشد و این رقم شلیل رقمی کاملا اقتصادی و تجاری به حساب می آید. میوه ی درشت شلیل کیوتا رنگ قرمز دارد و گوشت میوه طعمی لذیذ و عطری بخصوص دارد به همین دلیل کاشت نهال شلیل کیوتا در بین باغداران ایرانی بسیار رواج یافته است‌ . شلیل کیوتا پوست محکمی دارد و به راحتی خراب نمی شود به همین سبب به راحتی خراب نمی شود و قابلیت یک ماه انبار داری را دارد.

میوه این شلیل خوش رنگ و خوش طعم به دلیل داشتن پوست محکم در هنگام جابه جایی به راحتی خراب نمی شود و جز ارقام صادراتی محسوب می شود بهتر است بدانید شلیل کیوتا (کیوتو) اولین بار در کشور فرانسه کشت شده و بعد ها به دلیل صادراتی بودن محبوبیت خاصی در بین سایر کشور ها پیدا کرده و امروزه کاشت آن در کشور ایران بسیار رواج یافته است‌ . میوه درشت و تجاری شلیل کیوتا وزنی ما بین ۵۰ تا ۱۰۰ گرم دارد البته بارسیدگی بهتر به درخت سایز میوه درشت تر نیز خواهد شد. همانطور که گفته شد درخت شلیل کیوتا قدرت رشد بالایی نداشته و رقمی پاکوتاه به حساب می آید، این رقم شلیل پیوند خورده روی پایه شفتالو می تواند تنها تا ۳ متر رشد کند و قدرت رشد محدودی دارد این ویژگی سبب شده که برداشت محصول رقم شلیل کیوتا بسیار آسان شود.

ارتفاع از سطح دریا:

هنگام کاشت بسیاری از نهال های میوه حتما باید ارتفاع از سطح دریا مورد توجه واقع شود تا با انتخاب مناسب ترین رقم باتوجه ارتفاع از سطح دریای منطقه بیشترین عملکرد و باردهی را از درختان میوه داشته باشید. نهال شلیل کیوتا نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساسیت چندانی ندارد اما برای عملکرد و بازدهی بیشتر، بهتر است نهال شلیل کیوتا در سطح ارتفاع ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از دریا کشت شود.

نیاز سرمایی نهال شلیل کیوتا:

اکثر درختان میوه برای شکست خواب زمستانی و شروع به جوانه زنی به یک دوره سرمایی نیاز دارند . نیاز سرمایی نهال شلیل کیوتا برای شروع جوانه زنی در بهار 100 تا 400 ساعت سرما در دمای کمتر از ۷ درجه سانتی گراید می باشد.

عمر اقتصادی و مفید درخت شلیل کیوتا:

درخت شلیل کیوتا بر خلاف ارقام دیگر عمر طولانی دارد . عمر مفید و اقتصادی این رقم حدودا به ۲۰ سال می رسد اما بهتر است بدانید درخت شلیل کیوتا تنها تا ۱۵ سال می تواند عملکرد مفید داشته باشد این رقم بعد از ۱۵ سال عمر مفید دیگر قادر به تولید محصولی با کیفیت نخواهد بود توجه داشته باشید عمر درخت شلیل کیوتا ارتباط مستقیمی با نحوه رسیدگی و آبیاری درخت دارد.

گرده افشان درخت کیوتا:

نهال شلیل کیوتا برای باردهی به گرده افشان نیاز ندارد و جز ارقام تک پایه به حساب می آید به این صورت که گرده های نرو گلهای ماده همزمان با همدیگر روی یک پایه تشکیل می شوند و این ویژگی برتر سبب شده است که عملیات گردافشانی بصورت کامل انجام شود و باردهی درخت شلیل کیوتا افزایش یابد.

زمان گلدهی درخت کیوتا:

درخت شلیل کیوتا از ارقام دیرگل به شمار می آید و شکوفه های این رقم در مناطقی که سرمای بهاره دارند صدمه نمی بینند . زمان گلدهی نهال شلیل کیوتا اوایل اردیبهشت ماه می باشد. البته بهتر است بدانید این زمان گلدهی با توجه به آب هوای اقلیم منطقه کشت ممکن است متغییر باشد.

شروع باردهی و میزان عملکرد درخت شلیل کیوتا:

نهال شلیل کیوتا از ارقام زودبازده می باشد بطوریکه یک سال بعد از کاشت شروع به باردهی می کند لازم به ذکر می باشد که باردهی سال اول نهال شلیل کیوتا در حد نوبرانه به حساب می آید و بهتر است محصول تولید شده در سال اول در زمان فندقی شدن میوه حذف شود.

باردهی اقتصادی درخت شلیل کیوتا از سال سوم آغاز می شود و به طور تقریبی می توان گفت میانگین باردهی درختان شلیل کیوتا در هکتار به ۵۰ تا ۶۰ تن می رسد که رقم بسیار چشمگیری برای باغداران شلیل به حساب می آید محصول شلیل کیوتا در اواسط تابستان به بازار می آید و به همین دلیل جز ارقام دیررس به حساب می آید.

کاشت نهال شلیل کیوتا:

بعد از انتخاب مکان مناسب و آماده سازی چاله ها در مناسب ترین زمان می توان اقدام به کاشت نهال شلیل کیوتا کرد. قبل از کاشت نهال شلیل حتما باید به زهکشی خاک توجه کرد و سپس اقدام به آزمایش خاک نمود و با توجه به آنالیز خاک چال کودهای مناسبی حفر کنید چاله هایی که برای کاشت شلیل کیوتا حفر می شوند حتما باید ۳ برابر ریشه نهال عمق و پهنا داشته باشند بعد از کاشت نهال برای محافظت نهال در برابر عوامل طبیعی حتما از قیم استفاده نمائید. آبیاری بعد از کاشت نیز از ضروریات می باشد. مناسب ترین زمان کاشت نهال شلیل کیوتا با توجه به شرایط آب و هوای منطقه متغیر است در مناطق معتدل و نیمه سردسیر بهترین زمان کاشت اواخر فصل پائیز و در مناطق کوهستانی اواخر فصل زمستان می باشد با توجه به قدرت رشد محدود درخت شلیل کیوتا می توان گفت فاصله کاشت مناسب آن ابعاد ۳×۳ می باشد توجه داشته باشید رعایت فاصله مناسب الزامی است در غیر این صورت با بزرگتر شدن درخت رقابت بر سر دریافت نور و مواد غذایی بین شاخه و ریشه درختان بیشتر خواهد شد و در نتیجه با ضعیف شدن درخت عملکرد آن نیز کاهش خواهد یافت علاوه بر این با رعایت فاصله کاشت مناسب رفت و آمد ماشین آلات کشاورزی در باغ به راحتی انجام میگیرد و عملیات داشت و برداشت با مشکل مواجه نمی شود بنابراین با رعایت کاشت استاندارد و اصولی نهال شلیل کیوتا علاوه بر نظم دهی باغ ، میزان عملکرد درختان افزایش یافته و باغی مدرن و اقتصادی حاصل زحمات شما خواهد شد.

خاک مناسب نهال شلیل کیوتا:

نهال شلیل کیوتا همانند سایر ارقام شلیل در خاک شنی با زهکشی بالا رشد بهتری دارد مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال کیوتا خاکی با بافت لومی و اسیدیته خنثی می باشد بهتر است قبل از کاشت نهال شلیل کیوتا خاک محل مورد نظر مورد آزمایش قرار گیرد تا علاوه بر بافت و ph خاک میزان عناصر مواد مغذی نیز مشخص شود. بهتر است بدانید ریشه نهال کیوتا در خاک های سنگین و رسی دچار خفگی شده و از بین می روند از آنجایی که ریشه نهال شلیل کیوتا تا عمق 5/1 متری از خاک رشد می کند داشتن همه شرایط گفته شده تا این عمق کفایت می کند . دقت داشته باشید از کاشت نهال کیوتا در خاک های آهکی و سنگین خودداری کنید زیرا بر اثر کمبود آهن و منگنز دچار کلروز خواهند شد.

آبیاری نهال شلیل کیوتا:

همانطور که می دانید اکثر درختان شلیل نیاز آبی بالایی دارند در صورت عدم دریافت آب به میزان کافی کیفیت محصول تولید شده کاهش خواهد یافت . به همین دلیل بهتر است نهال شلیل کیوتا در زمینهایی با بافت سبک کشت شود تا هنگام آبیاری دچار خفگی نگردد بطور میانگین می توان گفت میزان نیاز آبی درخت شلیل بین ۸ تا ۱۰ هزار متر مکعب سالانه در هر هکتار می باشد درخت شلیل کیوتا را می توان به روش قطره ای و غرقابی آبیاری کرد.

هرس درخت کیوتا:

سنگین ترین هرس در بین درختان هسته دار مربوط به هرس درخت شلیل می باشد درخت شلیل کیوتا برای باردهی بهتر هر ساله باید به میزان ۷۰ درصد هرس شود. هرس درخت کیوتا ، علاوه بر افزایش کیفیت و مرغوبیت میوه تولید شده سبب افزایش عمردرخت نیز می گردد بهترین زمان هرس درخت شلیل کیوتا اواخر زمستان بعد از اتمام دوره یخبندان و قبل از تورم جوانه ها است . البته به منظور فرم دهی درخت می توان درخت شلیل را اواخر تابستان نیز هرس کرد .

کوددهی درخت شلیل کیوتا:

درخت شلیل کیوتا در سال های اول به کودهای شیمیایی نیاز ندارد و تنها استفاده از کودهای آلی برای رشد بهتر نهال کفایت می کند اما با بزرگ تر شدن نهال استفاده از کودهای شیمیایی به خصوص کودهای ازته و پتاس بالا برای این درختان ضروری می باشد . توجه داشته باشید قبل استفاده از هر گونه کود شیمیایی بهتر است خاک زمین مورد آزمایش قرار گیرد.

مقاومت در برابر آفات:

نهال شلیل پیوند خورده کیوتا بر روی پایه شفتالو مقاومت نسبتا بالایی در برابر آفات دارد اما در صورت مشاهده کوچک ترین علائم از آفات یا بیماری با مشورت گیاه پزشک حتما باید مورد سمپاشی قرار گیرد .

قیمت و خرید نهال شلیل کیوتا :

قیمت نهال شلیل کیوتا با توجه به سن نهال و تضمین اصالت نهال تولید شده می تواند متغیر باشد اما بهتر است بدانید نهالستان رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال شلیل و حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد مجموعه نهالستان رویال نهال تمامی فعالیت های خود را زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی انجام می دهد و برای تمامی نهال های تولید شده گواهی اصالت و بهداشت صادر می نماید برای خرید نهال شلیل کیوتا و بهره مندی از مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید تا خریدی مطمئن و متفاوت را تجربه کنید.

مشخصات نهال شلیل کیوتا (شلیل کیوتو)


کشور سازنده: فرانسه

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اواخر تابستان

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: قرمز

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 5 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

خصوصیات: مناسب ترین نهال برای مناطق سردسیر

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت