آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل ایفری

خرید نهال شلیل ایفری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل ایفری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل ایفری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل ایفری به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل ایفری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغشلیل ایفری، کاشت نهال شلیل ایفری، هرس درختشلیل ایفری، نحوه آبیاریشلیل ایفری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماریشلیل ایفری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل ایفری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاشلیل ایفری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل ایفری
  •     
  • مشخصات نهال شلیل ایفری

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل ایفری:


نهال شلیل ایفری به دلیل زود بازده و پربار بودن یکی از پرطرفدارترین ارقام شلیل به حساب میاید همچنین یکی از خصوصیات و ویژگی های بارز نهال شلیل ایفری سازگاری بالای آن با اکثر مناطق آب و هوایی به خصوص مناطق معتدل می‌باشد. رقم تجاری شلیل ایفری علاوه بر پربار بودن محصولی مرغوب و باکیفیت تولید می‌کند به همین دلیل محبوب بسیاری از باغداران شده است. منشا و خواستگاه اصلی نهال شلیل ایفری کشورهای آسیایی می‌باشد و قدمت بالایی دارد. محصول مرغوب حاصل از نهال شلیل ایفری بسیار بازارپسند میباشد و امروزه به عنوان محصول صادراتی به اکثر نقاط جهان صادر می‌شود سایز محصول نهال شلیل ایفری بسیار درشت و رنگ پوست آن قرمز مایل به زرد می‌باشد و به دلیل طعم بسیار شیرین و دلچسب داشتن جز ارقام صادراتی می‌باشد از دیگر ویژگی های مهم نهال شلیل ایفری می‌توان به سازگاری بالای آن با اکثر خاک ها،مقاوم به کم آبی بودن اشاره کرد.همچنین بهتر است بدانید میوه حاصل از نهال شلیل ایفری به راحتی خراب نمی‌شود و قابلیت انبارداری ونگهداری درسردخانه را به مدت زیاد دارد.

نهال شلیل ایفری حاصل پیوند برروی پایه شفتالو می‌باشد به همین دلیل علاوه بر داشتن محصول درشت و یکدست دربرابر بسیاری از آفات و بیماری‌ها و کم آبی مقاوم شده است علاوه بر این پیوندخوردن شلیل ایفری سبب زود بازده شدن این رقم شده است و جز ارقام اصلاح شده به شمار می اید درخت شلیل ایفری نیمه پا کوتاه می‌باشد و حداکثر رشد درخت آن ۵ متر می‌باشد به همین سبب فضای زیادی را اشغال نمیکند.

آب و هوای مناسب کاشت نهال شلیل ایفری:

همانطور که اشاره شد نهال بومی شلیل ایفری قابلیت کشت در اکثر نقاط ایران را دارد به همین دلیل باغداران مناطق مختلف کشورمان با خیال آسوده می‌توانند اقدام به کشت این رقم شلیل نمایند. بهتر است بدانید نهال شلیل ایفری درمناطقی با آب و هوای معتدل و نیمه سردسیر رشدو عملکرد بهتری دارد و تا جای ممکن بهتر است از کاشت این رقم درمناطق پر آب و کوهستانی خودداری کرد. نهال شلیل ایفری برای رشد و نمو روزانه حداقل به ۶ ساعت تابش مستقیم نورخورشید نیاز دارد و دربازه دمایی ۲۰_تا ۳۵+ درجه سانتی گراد عملکردبهتری خواهد داشت. امروزه با توجه به سازگاری بهترنهال شلیل ایفری با آب و هوای معتدل بسیاری از مناطق شمال کشورمان اقدام به پرورش این رقم شلیل مینمایند و با صادرات کردن محصول آن به سایر کشورها درآمد بسیار خوبی را به دست می آورند.

نیاز سرمایی درخت شلیل ایفری :

همانطور که میدانید نهال شلیل ایفری درمناطق معتدل و نیمه سردسیر رشد بهتری دارد و نسبت به زمستان های سرد و یخبندان حساس می‌باشد بنابراین جوانه های این رقم برای رفع خواب زمستانه نیاز سرمایی کم تری خواهد داشت به طوریکه سرمایی در حدود۴۰۰تا ۱۰۰۰ ساعت در دمای ۵ تا ۷ درجه زیر صفر می‌تواند این نیاز سرمایی را تامین کند دقت داشته باشید هنگام انتخاب رقم شلیل توجه به نیاز سرمایی اهمیت بالایی دارد زیرا بدون وجود این دوره سرمایی ،تمامی جوانه های نهال شلیل ایفری موقع به جوانه زنی در بهار نخواهند شد و درنتیجه عملکرد و باردهی درخت کاهش خواهد یافت.

عمر مفید و اقتصادی درخت شلیل ایفری:

همانطور که میدانید اکثر درختان شلیل عمرکوتاهی دارند اما جالب است بدانید عمرمفید و اقتصادی درخت شلیل ایفری نسبت به سایر ارقام شلیل طولانی می‌باشد به طوری که درشرایط مطلوب و با رسیدگی بهتر می‌توان حدودا ۱۵ تا۲۰ سال از درخت شلیل ایفری محصول تجاری برداشت کرد البته عمر این درخت ممکن است به بالای ۲۰ سال نیزبرسد اما بعد از اتمام عمر مفید درخت از کیفیت و مرغوبیت محصول تولید شده کاسته می‌شود.

اکثر باغداران نهال شلیل ایفری را به دلیل عمر بالای اقتصادی داشتن برای احداث باغات تجاری انتخاب می‌کنند عمر اقتصادی بالای نهال شلیل ایفری یکی از دلایل پرفروش شدن نهال این رقم شلیل گردیده است البته توجه داشته باشید میزان رسیدگی به درخت از جمله هرس،آبیاری و کوددهی بی تاثیر در طول عمرمفید درخت نمیباشد

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال شلیل ایفری:

قبل از کاشت نهال شلیل ایفری باید اطلاعات کامل درباره ی ارتفاع از سطح آزاد دریای منطقه داشته باشید تا انتظار تولید محصول مرغوب با کیفیت بالا از این رقم را داشته باشید. ارتفاع از سطح دریا تاثیر مستقیمی برمیزان عملکرد و وزن محصول تولید شده خواهد داشت زیرا ارتفاع از سطح دریا‌ منطقه تعیین کننده میزان رطوبت هوا وکمینه و بیشینه دمایی آن منطقه می‌باشد.

مناسب ترین سطح ارتفاع از دریای آزاد برای کاشت نهال شلیل ایفری برای داشتن درخت پربارارتفاعی حدودا ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متر می‌باشد.

زمان گلدهی نهال شلیل ایفری:

نهال پربار و زودبازده شلیل ایفری جز ارقام زود گل به حساب می اید و زمان گلدهی ان در اوایل فروردین ماه می‌باشد پس بهتر است درمناطقی با سرمای بهاره کاشت نشود.

شروع باردهی و میزان عملکرد:

نهال زودبازده شلیل ایفری یک سال بعد از کاشت شروع به باردهی می‌کند البته باردهی سال های اولیه به صورت نوبرانه می‌باشد و شروع باردهی اقتصادی نهال شلیل ایفری از سال سوم می‌باشد میزان باردهی و عملکرد درخت شلیل ایفری در هکتار ۵۰ تا ۶۰ تن است البته شرایط اقلیمی منطقه و میزان رسیدگی به درخت سبب متغیر شدن این میزان باردهی می‌شود .

میوه شلیل ایفری در اوایل مردادماه به بازار می اید و همانطور که میدانید محصول تولید شده قابلیت ماندگاری بالایی دارد و به راحتی خراب نمی‌شود و همین ویژگی سبب صادراتی شدن این محصول گردیده است. میوه حاصل از درخت شلیل ایفری سایز بسیار درشتی دارد به طوریکه وزن هر میوه مابین ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم می‌باشد البته با کوددهی و آبیاری مناسب می‌توان محصولی با سایز درشت تر نیز بدست آورد.

گرده افشان درخت شلیل ایفری:

نهال شلیل ایفری برای باردهی و تبدیل شکوفه های خود به میوه به رقم گرده افشان نیاز ندارد وجز ارقام خودبارور یا خود گرده افشان شناخته شده است. خودبارور شدن نهال شلیل ایفری یکی از دلایل پربار بودن این رقم می‌باشد بهتر است بدانید گرده افشانی درخت شلیل توسط باد انجام می‌شود و همچنین گل ها نر و ماده همزمان روی یک پایه تشکیل می‌شود پس بنابراین نیاز به کاشت رقم گرده دهنده ندارد.

کاشت نهال شلیل ایفری:

پس از انتخاب مکان مناسب برای کاشت نهال شلیل ایفری ، چاله هایی به عمق و فاصله مناسب بایستی حفر کرد سپس اقدام به کاشت این نهال نمایید مناسب ترین فاصله کاشت نهال شلیل ایفری با توجه به رشد و گستردگی تاج آن می‌تواند ابعاد مربعی ۴*۴باشد البته میزان شیب زمین و‌نوع کشت می‌تواند این فاصله را تغییر دهد. رعایت فاصله استاندارد از الزامات کاشت و احداث باغ شلیل ایفری می‌باشد زیرا با رعایت فاصله مناسب ماشین آلات کشاورزی در آینده راحت تر می‌توانند درباغ رفت و آمد کنندو عملیات داشت و برداشت به سهولت صورت می‌گیرد علاوه بر این رعایت فاصله مناسب کاشت نهال شلیل ایفری سبب عدم تداخل شاخه ها درهم می‌شود درنتیجه خطر ابتلای درخت به بیماری های قارچی کاهش می یابد پس قدم اول برای کاشت نهال شلیل ایفری حفر چاله هایی با فاصله مناسب می‌باشد قدم دوم تهیه و خرید نهال شلیل ایفری از نهالستان های معتبر است.

پس از خرید نهال شلیل ایفری از مراکز معتبر باید در زمان مناسب اقدام به انتقال نهال به چاله های از قبل حفر شده کرد. مناسب ترین زمان برای کاشت نهال شلیل ایفری اواخر فصل پاییز می‌باشد زیرا در این زمان نهال کاملا در خواب می‌باشد و به راحتی می‌تواند در خاک مستقر شود درنتیجه از لحاظ زمان باردهی جلو می افتد اگر کشت پاییزه برای نهال شلیل ایفری را ازدست بدهید می‌توانید بعد از اتمام یخبندان های زمستانه اقدام به کاشت نهال کنید بعد از کاشت نهال شلیل ایفری بهتر است برای فرم دهی به نهال تازه کاشته شده اقدام به سربرداری نهال از ۸۰ سانتی کرد سربرداری بعد از کاشت نهال تاثیر به سزایی در تشکیل اسکلت اصلی درخت دارد. همچنین برای داشتن درختی قطور و تنومند بهتر است در مناطق بادخیز از قیم مناسب استفاده کرد.

خاک مناسب کاشت نهال شلیل ایفری:

نهال شلیل ایفری برای رشد بهتری و باردهی مطلوب نیازمند خاک غنی و حاصلخیز می‌باشد.خاک مناسب جهت کاشت نهال شلیل ایفری خاک شنی لومی بازهکشی مناسب وباph هفت می‌باشد.

کاشت نهال شلیل ایفری در خاک های رسی و نامرغوب سبب خفگی ریشه و عدم رشد نهال خواهد شد بنابراین توجه به بافت خاک نهال شلیل ایفری اهمیت بالایی داردهمچنین خاک مناسب جهت کاشت نهال شلیل ایفری خاکی غنی و حاصلخیز می‌باشد در خاک های فقیر رشد و باردهی این رقم شلیل کاهش می یابد و بهتر از کمبودهای خاک از طریق کوددهی جبران شود.

آبیاری نهال شلیل ایفری:

مدیریت آبیاری باغ شلیل ایفری تاثیر مستقیمی برمیزان باردهی و درشتی محصول تولید شده دارد.

نیاز آبی نهال شلیل ایفری درفصل های بهار و تابستان بیشتر از ماه های دیگر سال می‌باشد همچنین میزان نیاز آبی و فواصل آبیاری با توجه به اقلیم منطقه ، بافت خاک و سن درخت متغیر است اما به طور میانگین می‌توان گفت نیاز آبی نهال شلیل ایفری ۷۰ لیتر درهفته می‌باشد .

مناسب ترین روش آبیاری برای اکثر باغات شلیل به خصوص درخت شلیل ایفری روش قطره ای است زیرا ریشه نهال شلیل ایفری نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می‌باشد. توجه داشته باشید آبیاری مرتب درخت شلیل ایفری به خصوص در زمان رسیدن میوه اهمیت بالایی دارد. بعد از برداشت محصول نیز نباید آبیاری را تا زمان خزان درخت قطع کرد.

کوددهی نهال شلیل ایفری:

نهال شلیل ایفری برای رشد و باردهی بهتر علاوه بر کودهای آلی و حیوانی به کودهای شیمیایی نیز احتیاج دارد زمان استفاده از کودهای حیوانی در فصل پاییز و زمستان می باشد بهتر است کودهای حیوانی به صورت پوسیده و با فاصله از ریشه در قسمت سایه انداز درخت چالکود شده استفاده از کودهای شیمیایی برای نهال شلیل ایفری با توجه به آنالیز خاک یا برگ درخت صورت می گیرد در سال های اول رشد می توان از کودهای npk و هیومیک اسید برای رشد بهتر نهال استفاده کرد همچنین استفاده از کودهای نیتروژنه سبب پرباری درخت شلیل ایفری می گردد زیرا این عنصر سبب رشد بهتر شاخ و برگ و جوانه زنی درخت می گردد.

هرس درخت شلیل ایفری:

هرس درخت شلیل ایفری سبب افزایش کیفیت و کمیت محصول تولید شده می گردد. بهترین زمان هرس درخت شلیل ایفری اواخر زمستان قبل از جوانه زنی درخت می شود همچنین در فصل بهار می توان شاخه های ضعیف یا آسیب دیده را حذف کرد همچنین با هرس فرم دهی مناسب درخت شلیل ایفری می توان قدرت رشد درخت را محدود کرد و ارتفاع آن را کنترل کرد.

قیمت و خرید نهال شلیل ایفری:

قیمت نهال شلیل ایفری با توجه کیفیت نهال و تضمین اصالت آن ممکن است متغییر باشد. مجموعه نهالستان رویال نهال یکی از بزرگترین و معتبرترین نهالستان ما در غرب کشور می باشد که سالانه اقدام به تولید عمده نهال شناسنامه دار شلیل ایفری می کنند. به دلیل حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما باغداران قرار می دهد. تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه دارای گواهی بهداشت و اصالت می باشد پس با خیال راحت می توانید با خرید نهال شلیل ایفری از این مجموعه با خیال آسوده اقدام به احداث باغ شلیل نمایید. فروش نهال شلیل ایفری در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاین انجام می شود با خرید نهال شلیل ایفری از نهالستان رویال نهال می توانید از مشاوره های رایگان کاشت و خدمات پس از فروش این مجموعه بهره مند شوید.

مشخصات نهال شلیل ایفری


نوع رقم: بسیار تجاری

زمان رسیدن: اواسط تابستان

نوع بازدهی: زود بازده

نوع باردهی: پربار

خاصیت انبارداری: دارد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت