آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل شمس

خرید نهال شلیل شمس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل شمس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل شمس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل شمس به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل شمس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل شمس، کاشت نهال شلیل شمس، هرس درخت شلیل شمس، نحوه آبیاری شلیل شمس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل شمس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل شمس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل شمس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل شمس
  •     
  • مشخصات نهال شلیل شمس

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل شمس:


نهال شلیل شمس نژاد ایرانی دارد و رقمی کاملا پربار و پرسود می باشد وبه دلیل زودرس و پربار بودن امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.از دیگر ویژگی های بارز شلیل شمس می توان به مقاومت بالای آن در برابر سرما و گرما اشاره کرد همین ویژگی منحصر به فرد سبب سازگاری این رقم شلیل در طیف وسیعی از اقلیم ها شده است و به عنوان یکی از محبوب ترین ارقام شلیل در بین باغداران تبدیل شده است. نهال شلیل شمس رشد بسیار سریعی دارد و در کمتر از دو سال تبدیل به درختی پربار و پر محصول می شود شلیل شمس یکی از ارقام زودرس و خوش طعم می باشد این شلیل پیش رس رنگ تقریبا سفیدی دارد به طوری که یک طرف میوه کاملا سفید و سمت دیگر آن گلگونه قرمز دارد و به دلیل رنگ خاصش در میان ارقام شلیل جز ارقام اقتصادی و تجاری به حساب می آید و به شلیل سفید نیز معروف است.همانطور که اشاره شد درخت شلیل شمس به دلیل مقاومت بالا در مقابل سرما و گرما در طیف وسیعی از اقلیم ها به عمل می آید. بطوریکه میتوان گفت کاشت نهال آن از مناطق سردسیر گرفته تا گرمسیر امکان پذیر می باشد.اما لازم به ذکر می باشد محصول حاصل از درخت شلیل شمس نسبت به گرما بسیار حساس می باشد و بهتر است پس از چیده شدن از درخت به مکانی خنک انتقال یابد. نهال شلیل شمس پیش رس دارای باردهی بسیار بالایی می باشد و به همین دلیل هر ساله سود بسیار بالایی را برای باغداران شلیل به ارمغان می آورد. درخت شلیل شمس دارای قدرت رشد بسیار بالایی بوده و ارتفاع زیادی می گیرد. ارتفاع درخت بالغ این رقم به 6 الی 8 متر می رسد. همچنین میوه حاصل از درخت شلیل شمس کاملا درشت است و وزن میانگین آن 140 الی 160 گرم می باشد. مناسب ترین پایه برای پیوند نهال این رقم پایه بذری شفتالو است. پیوند نهال شلیل شمس بر روی این پایه سبب سازگاری بالای نهال در شرایط مختلف گردیده است. زمان گلدهی درخت شلیل شمس با توجه به آب وهوای منطقه کشت ممکن است متغییر باشد اما در آب و هوای معتدل زمان گلدهی این نهال اواخر فروردین ماه است.

شروع باردهی نهال شلیل شمس:

نهال شلیل شمس از سال دوم شروع به باردهی می‌کند و جز ارقام زود بازده به حساب می‌آید. زودبازده بودن این رقم شلیل سبب ترغیب بسیاری از باغداران برای کاشت این نهال شلیل گشته است. درخت شلیل شمس فوق العاده پر بار بوده بطوریکه هر درخت در حد متوسط ۱۰۰ کیلو باردهی دارد در واقع می‌توان گفت محصول دهی و عملکرد آن در هر هکتار به ۶۰ الی ۷۵ تن می‌رسد. بی شک باردهی درخت شلیل شمس بستگی به کوددهی و آبیاری درخت دارد و با رسیدگی مطلوب به درخت می توان انتظار محصول با کیفیت را داشت.

نیاز سرمایی درخت شلیل شمس:

جوانه های نهال شلیل شمس برای گذشتن از خواب زمستانه حداقل به ۴۰۰ ساعت سرما در دمای 7-درجه سانتی گراد نیاز دارد. لازم به ذکر است اگر این میزان سرما برای درخت شلیل شمس فراهم نشود تراکم گلدهی و میزان باردهی آن کاملا کاهش خواهد یافت.

ارتفاع از سطح دریا:

درخت شلیل شمس نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس نمی‌باشد در نظر گرفتن ارتفاع ار سطح آزاد منطقه اهمیت زیادی برای کاشت این رقم ندارد. اما بهتر است از کاشت نهال شلیل شمس در مناطق جلگه ای با سطح ارتفاع زیر ۵۰۰ متر از دریا خودداری کنید.

عمر اقتصادی نهال شلیل شمس:

درخت شلیل شمس در شرایط ایده آل عمر مفید طولانی دارد، طول عمر مفید و اقتصادی نهال شلیل شمس 15 سال می باشد در واقع می توان گفت در طول این مدت می‌توان از این رقم محصول با کیفیتی برداشت نمود.پس از اتمام عمر مفید شلیل شمس بهتر است نهال های جوان جایگزین درختان مسن شوند زیرا با اتمام طول عمر اقتصادی درخت شلیل از کمیت و کفیت محصول کاسته می شود.

گرده افشان درخت شلیل شمس:

همانطور که می دانید اکثر درختان میوه برای تبدیل شکوفه های خود به میوه نیازمند رقم گرده افشان می باشند و در صورت عدم وجود گرده افشان اکثر شکوفه ها دچار ریزش خواهند شد درخت شلیل شمس نیز برای باردهی بیشتر نیازمند یک‌رقم درخت شلیل دیگر می‌باشد تا عملیات گرده افشانی به درستی انجام شود و باردهی آن افزایش یابد.بهتر است در زمان گلدهی از محلول پاشی و سم پاشی تا جای ممکن خودداری کنید تا گرده افشانی بهتر انجام شود.

کاشت نهال شلیل شمس:

قبل از کاشت نهال شلیل شمس باید در نظر داشته باشید که مناسب ترین مکان برای کاشت این نهال مکانی می‌باشد که نورگیر بوده و ‌دارای رطوبت کم باشد بطوریکه دمای هوا بین ۱۰- تا ۳۵+ درجه باشد. نهال شلیل شمس پیش رس بهتر است با فاصله ۳*۳ متر کشت شود تا ریشه و شاخه های درخت در آینده در همدیگر تداخل پیدا نکند.مناسب ترین زمان برای کاشت نهال شلیل شمس اواخر فصل پاییز می باشد. زیرا در این زمان شاخه نهال در حال استراحت و ریشه در حال رشد می‌باشد به همین دلیل سریعتر در خاک مستقر می شود. هنگام کاشت نهال شلیل شمس دقت داشته باشید که محل پیوند چند سانت بالای خاک قرار گیرد آبیاری بعد از کاشت نهال از الزامات نهال کاری محسوب می شود به طوری که اگر بعد از کاشت، نهال سریعا آبیاری نشود امکان دارد درصد خطای نهال بیشتر از ۵۰ درصد باشد. در مکان های باد گیر برای حفاظت نهال جوان و تازه کشت شده بهتر است از قیم نیز استفاده شود.

بهترین خاک برای کاشت نهال شلیل شمس:

نهال شلیل شمس در خاکی با ph بین ۶ تا ۷ رشد بهتری دارد همچنین در انتخاب خاک به داشتن تهویه مناسب خاک دقت داشته باشید. بهترین خاک برای کاشت نهال شمس خاکی با بافت سبک می‌باشد. ریشه نهال شلیل شمس در خاک هایی با بافت های سنگین و رسی دچار پوسیدگی می‌شوند پس انتخاب خاک با زهکشی بالا برای کاشت این رقم شلیل اهمیت بالایی دارد. همچنین نهال شلیل شمس نسبت به خاک های آهکی و شور نیز حساس می باشد پس بهتر است از کاشت نهال شلیل در چنین خاک‌هایی خودداری شود.

آبیاری:

آبیاری نهال شلیل شمس با روش های مدرن و نوین سیب افزایش باردهی درخت و کاهش مصرف آب میگردد. به طور متعادل درخت شلیل شمس سالانه به ۵ تا ۷ متر مکعب آب نیاز دارد. در واقع می‌توان گفت میزان آب مورد نیاز درخت شلیل شمس با توجه به سن درخت می‌تواند از ۵۰ تا ۲۰۰ لیتر متغییر باشد. مدیریت آبیاری درخت شلیل شمس هنگام رسیدن میوه اهمیت بالایی دارد زیرا تنش آبی در این زمان ممکن است سبب کاهش کیفیت محصول شود.

هرس درخت شلیل شمس:

یکی از اهداف هرس درخت شلیل کنترل رشد درخت می باشد که منجر به سهولت برداشت محصول و عملیات داشت می شود زیرا هرس از مهم‌ترین روش‌هایی می باشد که به سبب آن می‌توان میزان رشد درخت شلیل شمس و انتشار بیماری‌ها را کنترل کرد. هرس درخت شلیل شمس سبب افزایش عملکرد درخت می شود دقت داشته باشید هرس درخت شلیل در هر زمان از سال امکان پذیر نمی باشد و بایستی در زمان مناسب صورت بگیرد. بهترین زمان هرس قبل از بیدار شدن درخت از خواب زمستانه می باشد.بهترین روش هرس درخت شلیل شمس روش سیستم مرکز باز است زیرا در این روش شاخه هایی که رشد عمودی دارند حذف می شود و همین عمل سبب افزایش رشد شاخه ها و جوانه های زایشی می شود.

مقاومت در برابر آفات:

از مهم‌ترین آفاتی که درختان شلیل ازجمله درخت شلیل شمس را تحت تاثیر قرار می‌دهد آفاتی مانند لکه های قهوه ای، پوسیدگی ریشه و ساقه، شته سبز و‌کپک خاکستری می باشد. که با سمپاشی به موقع جلو تشدید این آفات را نیز می توان گرفت.

فواید و موارد مصرف میوه شلیل شمس:

یکی از میوه های زودرس و خوش طعم تابستانه شلیل شمس می باشد این رقم شلیل درشت و بازار پسند به علت نوبرانه بودن بازار فروش بالایی دارد و از ارقام پرسود به حساب می آید از موارد مصرف شلیل شمس می توان به تهیه کمپوت و مربا توسط این میوه اشاره کرد.مصرف روزانه یک عدد میوه شلیل سبب کاهش کلسترول خون شده و به سلامت قلب کمک فراوانی می کند.

خرید و قیمت نهال شلیل شمس:

نهال شلیل شمس امروزه در نهالستانهای زیادی با قیمت های مختلف فروخته می‌شود اگر قصد خرید نهال شلیل شمس را دارید میتوانید این نهال را با قیمت بسیار مناسب و با کیفیت مطلوب ار مجموعه نهالستان رویال نهال تهیه کنید. نهالستان رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال شمس و ‌حذف واسطه آن را با قیمت کمتری در اختیار شما قرار می‌دهد. تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی و دارای گواهی بهداشت و اصالت می باشند برای خرید نهال شمس و بهره مندی از مشاوره رایگان با مشاوران و کارشناسان مجرب رویال نهال در تماس باشید.فروش نهال شلیل شمس در مجموعه تخصصی رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی صورت می گیرید جهت خرید نهال شلیل شمس و یا استعلام قیمت می توانید با این مجموعه مراجعه نمایید یا با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

مشخصات نهال شلیل شمس


کشور سازنده: ایران

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اواخر تیر

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: قرمز روشن

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 5 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

خصوصیات: زود رس، طعم عالی و شیرین، گوشت چسبیده به هسته

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت