آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل رویال

خرید نهال شلیل رویال از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل رویال با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل رویال در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل رویال به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل رویال در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل رویال، کاشت نهال شلیل رویال، هرس درخت شلیل رویال، نحوه آبیاری شلیل رویال، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل رویال و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل رویال کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل رویال را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل رویال
  •     
  • مشخصات نهال شلیل رویال

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل رویال:


نهال شلیل رویال به دلیل داشتن میوه ای به سایز میوه سیب محبوبیت بسیار بالایی در میان ارقام شلیل پیدا کرده است و جزء ارقام تجاری و صادراتی به حساب می آید نهال شلیل رویال اولین بار در کشور ایران تولید شده و اصالت ایرانی دارد میوه حاصل از درخت شلیل رویال بسیار درشت آبدار و شیرین می باشد و همچنین دارای گوشتی زرد وسفت و پوستی قرمز رنگ است .نهال شلیل رویال کاملا پا کوتاه می باشد و قدرت رشد محدودی دارد .بطوریکه ارتفاع درخت آن نهایتا به ۴ متر می رسد درخت شلیل رویال با وجود پا کوتاه بودن کاملا زود بازده می باشد و یکی از ارقام پر محصول شلیل به حساب می آید .نهال شلیل رویال در مقابل سرمای زمستانه مقاومت بالایی دارد .به طوریکه می تواند در زمستانهایی با ۲۰ درجه زیر صفر طاقت بیاورد همچنین به دلیل دیر گل بودن در مناطقی که سرمای بهاره دارد دچار صدمه و آسیب نمی شود .نهال شلیل رویال برای رشد بهتر روزانه به ۷ ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیازمند است پس بهتر است از کاشت این رقم شلیل در مکانهای سایه دار خودداری کنید .نهال زود بازده و تجاری شلیل رویال یک سال بعد از کاشت شروع به باردهی می کند محصول این رقم از شلیل زود بازده در اواخر تابستان برداشت و به بازار می آید .به همین دلیل جزء ارقام میان رس محسوب می شود .باردهی نهال شلیل رویال در سالهای اول به صورت نوبرانه می باشد و بهتر است جهت رشد نهال بارهای نوبرانه حذف گردند بهتر است بدانید شروع اقتصادی و تجاری درخت شلیل رویال از سال سوم است .

میزان عملکرد باردهی نهال شلیل رویال :

درخت شلیل رویال جزء ارقام شلیل پربار و پر محصول به حساب می آید به طوری که میزان عملکرد و باردهی درخت شلیل رویال ۶۰ الی ۷۰ تن در هر هکتار به صورت سالیانه می باشد وزن میوه حاصل از درخت شلیل رویال حدودا ۸۰ تا ۱۰۰ گرم است و به دلیل داشتن میوه درشت نسبت به سایر ارقام شلیل جزء محصولات تجاری و صادراتی محسوب می شود . میوه درشت و آبدار حاصل از درخت شلیل رویال قابلیت انبارداری تا ۴۰ روز را دارد و به دلیل داشتن بافتی سفت و محکم به راحتی خراب نمی گردد و به صورت تازه خوری یا کمپوت مورد استفاده قرار می گیرد .

نیاز سرمایی نهال شلیل رویال:

همانطور که می دانید اکثر ارقام درختان شلیل برای گذراندن خواب زمستانه و گلدهی مجدد در بهار نیازمند یک دوره سرمایی می باشد .نیاز سرمایی نهال شلیل رویال ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر می باشد تامین شدن این نیاز سرمایی برای جوانه های نهال شلیل رویال جزء شرایط اصل گلدهی و جوانه زنی آن در فصل بهار به حساب می آید .

زمان گلدهی نهال شلیل رویال با توجه به اقلیم آب و هوای منطقه کشت شده ممکن است از اواسط فروردین تا اواخر این ماه متغیر باشد .

گرده افشان درخت شلیل رویال :

نهال شلیل رویال رقم خود بارور بوده و برای باردهی و عملکرد به رقم گرده افشان نیاز ندارد در واقع می توان گفت گل های جوان نر و ماده نهال شلیل رویال روی یک پایه تشکیل می شود و کاشت رقم دیگر در کنار این رقم تاثیری بر گرده افشانی و باردهی درخت شلیل رویال نخواهد داشت خودگرده افشان بودن درخت شلیل رویال از ویژگی های بارز و مهم این نهال به حساب می آید و سبب پر بار شدن این درخت می گردد .

عمر اقتصادی و مفید نهال شلیل رویال :

عمر مفید و اقتصادی نهال شلیل رویال به طول سال هایی گفته می شود که درخت شلیل توان تولید محصول مرغوب و اقتصادی را داشته باشد این طول عمر مفید درخت شلیل رویال ۱۰ الی ۱۵ سال می باشد پس از اتمام طول عمر مفید درخت شلیل میزان باردهی و کیفیت محصول تولید شده کاسته می شود به همین دلیل نگهداری درخت آن به صرفه نبوده و بهتر است با نهال های جدید جایگزین گردد .

کاشت نهال شلیل رویال:

نهال شلیل رویال جزء ارقام پاکوتاه به حساب می آید و فضای زیادی را اشغال نمی کند . بنابراین با توجه به گستردگی محدود شاخ و برگ این درخت توصیه می شود فاصله گودال های کاشت را در ابعاد ۳×۳ در نظر گرفته شود تا شاخه های درخت در آینده بر همدیگر تداخل نداشته باشند .همچنین رعایت فاصله کاشت و استاندارد سبب سهولت در عملیات سمپاشی و برداشت محصول می گردد .

بهترین زمان کاشت نهال شلیل رویال با توجه به اقلیم آب و هوایی از اواخر فصل پاییز شروع شده و تا اواخر فصل زمستان ادامه دارد .در مناطق معتدل و نیمه سردسیر بهتر است نهال شلیل رویال در اواخر فصل پاییز کشت شود کشت پاییزه نهال شلیل رویال سبب استقرار بهتر ریشه نهال در خاک شده در نتیجه زمان باردهی درخت تسریع می یابد اما اگر به هردلیلی کشت پاییزه این نهال را از دست بدهید می توانید در اسفند ماه اقدام به کاشت آن نمایید بعد از کاشت نهال حتما باید اقدام به آبیاری نهال کنید حتی اگر کشت آن را در زمستان انجام دهید زمان کاشت نهال شلیل رویال بهتر است هوا آفتابی و بدون یخبندان باشد جهت محافظت نهال از عوامل طبیعی مثل باد می توان از قیم استفاده کرد در هنگام قیم گذاری دقت داشته باشید به ریشه نهال آسیب نرسانید.

آبیاری:

نهال شلیل رویال جزء درختان پر آب می باشد به طوریکه در هفته حداقل به ۷۰ لیتر آب نیاز دارد . با بزرگ شدن سن درخت میزان نیاز آبی آن نیز افزایش می یابد درخت شلیل رویال در مقابل کم آبی تحمل چندان زیادی ندارد البته توجه داشته باشید آبیاری بیش از حد و غرقابی کردن درخت به خصوص در خاک هایی با زهکشی سنگین ممکن است به ریشه درخت صدمه بزند پس مدیریت آبیاری باغ شلیل رویال جهت رسیدن به محصولی مرغوب و مطلوب اهمیت بسزایی دارد .

بنابراین می توان نتیجه گرفت درخت شلیل رویال در خاک های شنی و لومی رشد مناسبی نخواهد داشت و خاکی با این بافت برای کاشت نهال شلیل رویال مناسب نمی باشد .

هرس:

هرس درست و اصولی نهال شلیل رویال سبب تولید شاخه های جوان و محصولی مرغوب می شود .همچنین با هرس کردن درخت شلیل رویال می توان سبب افزایش طول عمر درخت شوید نهال شلیل رویال در سالهای اولیه کاشت به هرس سنگین نیاز ندارد و هرس و سر برداری نهال به منظور تشکیل اسکلت اصلی درخت صورت می گیرد .هرس نهال شلیل رویال در سال اول شامل حذف و سربراری نهال از ارتفاع 80سانتی می باشد.

کوددهی درخت شلیل رویال:

نهال شلیل رویال در سال های اول کاشت نیازمند کودهای شیمیایی نمی باشد و تنها استفاده از کودهای حیوانی برای رشد بهتر نهال کفایت می کند اما بهتر است بدانید با بزرگتر شدن درخت شلیل رویال نیاز آن به کود شیمیایی بیشتر می شود و جهت دریافت کود حتما باید برنامه غذایی داشته باشد یکی از مناسب ترین کودهای شیمیایی جهت افزایش عملکرد و باردهی درخت شلیل رویال استفاده از کودهای میکروکامل از جمله npk می باشد .

همچنین کودهای هیومیک اسید می تواند سبب تحریک ریشه ها جهت جذب عناصر غذایی در خاک شود دقت داشته باشید درخت شلیل رویال جهت رشد مطلوب نیاز بالایی به کودهایی چون آهن،پتاس،و فسفر دارد بهتر است قبل از کوددهی شیمیایی ،خاک زمین مورد نظر مورد آزمایش شیمیایی قرار می گیرد .

فواید و خواص میوه شلیل رویال:

میوه درشت حاصل از درخت شلیل رویال حاوی ویتامین AوC می باشد به همین دلیل می تواند برای استخوان ، دندان و پوست اثرات مطلوبی داشته باشد همچنین مصرف میوه شلیل رویال می تواند خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را کاهش دهد . با مصرف روزانه یک عدد شلیل رویال در فصل تابستان می توانید از گرمازدگی نیز جلوگیری نمایید.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها :

نهال شلیل رویال به دلیل اینکه روی پایه شفتالو به عمل آمده است مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد اما با این وجود سمپاشی ها و مراقبت های لازم باید به موقع انجام شود تا انتظار بازدهی بالایی از این درخت داشته باشید .

خرید و قیمت نهال شلیل رویال :

مهم ترین مسئله ای که در هنگام خرید نهال شلیل رویال باید مورد توجه قرار گیرد اصالت و کیفیت نهال می باشد خرید نهال شلیل رویال از نهالستان تخصصی رویال نهال می توانید از اصالت و سلامت نهال آسوده خاطر باشید علاوه بر این می توانید نهال شلیل رویال را با قیمت مناسب تری از این مجموعه خرید کنید زیرا این مجموعه نهال شلیل رویال را به صورت عمده تولید می کند و به دلیل حذف واسطه با قیمت مناسب تری آن را در اختیار باغدار قرار می دهد .مجموعه تخصصی رویال نهال با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری اقدام به تولید عمده نهال شلیل شناسنامه دار می کند این نهالستان فعالیت خود را تحت نظارت کارشناسان و مهندسین سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد پس با خیال آسوده و با بهره مندی مشاوره رایگان می توانید از این مجموعه خرید کنید و از خرید خود لذت ببرید.

مشخصات نهال شلیل رویال


نوع رقم: تجاری

پایه: کوتاه

زمان رسیدن: اواسط تابستان

نوع بازدهی: زودبازده

نوع باردهی: پربار

پیشنهاد: پیشنهاد ویژه نهالستان رویال نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت