آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل سفید

خرید نهال شلیل سفید از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل سفید با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل سفید در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل سفید به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل سفید در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل سفید، کاشت نهال شلیل سفید، هرس درخت شلیل سفید، نحوه آبیاری شلیل سفید، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل سفید و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل سفید را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل سفید
  •     
  • مشخصات نهال شلیل سفید

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل سفید:


نهال شلیل سفید نهال بومی کشور ایران می باشد و بیشتر در مناطق جنوب کشور طرفداران زیادی دارد زیرا درخت شلیل سفید در برابر سرما مقاومت بالایی نداشته و کاشت آن در مناطق کوهستانی سبب خشک شدن آن می گردد نهال شلیل سفید منشاء ایرانی دارد اما به دلیل داشتن قابلیت انبارداری امروزه به سایر کشور ها نیز صادر می گردد به همین دلیل خرید و کاشت نهال آن در میان باغداران شلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است .مناسب ترین پایه برای نهال شلیل سفید پایه شفتالو می باشد همانطور که از نام نهال مشخص است رنگ میوه حاصل از این رقم سفید می باشد و سایز متوسطی دارد .این میوه کلکسیونی سفید عطری دلچسب و طعم شیرینی دارد و شباهت زیادی به میوه هلو دارد اما پوست آن کرک دارد نمی باشد و دارای پوستی کاملا صاف و نرم است. میوه شلیل سفید بیشتر به صورت تازه خوری مصرف دارد اما گاها از این میوه در تهیه انواع کیک ها و دسر ها و کمپوت ها استفاده می شود موارد مصرف بالای شلیل سفید سبب صادراتی شدن این رقم گردیده است .سایز محصول تولید شده توسط نهال شلیل سفید متوسط و شکل آن گرد می باشد درخت شلیل سفید ارتفاع چندانی نمی گیرد و فضای زیادی را اشغال نمی کند به همین دلیل از ارقام پاکوتاه محسوب می شود.

آب و هوای مناسب جهت کاشت نهال شلیل سفید:

همانطور که میدانید نهال شلیل سفید مقاومت بسیار پایینی در برابر سرما دارد به همین دلیل مناسب ترین آب و هوا برای کاشت نهال شلیل سفید آب و هوای گرمسیر و نیمه گرمسیر می باشد .بهتر است از انتخاب و کاشت نهال شلیل سفید برای مناطق کوهستانی اجتناب کنید زیرا در صورت کاشت، این درخت تحمل سرمای بالا را نداشته و خشک خواهد شد .کمترین دمایی که درخت شلیل سفید می تواند تحمل کند3-درجه و بیشترین دما۴۰+درجه می باشد نهال شلیل سفید برای رشد بهتر، روزانه به تابش ۸ ساعت نور مستقیم خورشید نیازمند است . به همین دلیل مکان های سایه دار برای کاشت این نهال مناسب نیست .

حداکثر ارتفاع نهال شلیل سفید :

همانطور که می دانید نهال شلیل سفید قدرت رشد محدودی دارد و حداکثر ارتفاع آن به ۳ متر می رسد البته با هرس فرم دهی می توان این میزان ارتفاع را کاهش داد درخت پا کوتاه شلیل سفید را می توان به عنوان درخت فرعی در بین سایر ارقام میوه کشت کرد زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کند .

نیاز سرمایی نهال شلیل سفید:

نهال شلیل سفید برای رفع خواب زمستانه و جوانه زنی در بهار به یک دوره سرمایی نیاز دارد که در صورت برطرف نشدن این نیاز سرمایی تمامی جوانه های این درخت موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد .به طور معمول نیاز سرمایی نهال شلیل سفید ۲۰۰ الی ۷۰۰ ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر می باشد .

ارتفاع از سطح دریا :

درخت شلیل سفید نسبت به ارتفاع از سطح دریای آزاد حساسیت بالایی ندارد و در بیشتر ارتفاعات می توان این رقم را کشت کرد .اما بهتر است در ارتفاعات خیلی بالا و در مناطق کوهستانی از کاشت این نهال خودداری شود.

عمر اقتصادی و مفید نهال شلیل سفید:

درخت شلیل سفید بر خلاف سایر ارقام شلیل عمر اقتصادی بالایی دارد به طور میانگین طول عمر مفید درخت شلیل سفید به ۱۰ الی ۱۵ سال می رسد البته بهتر است بدانید طول عمر درختان شلیل به نحوه هرس و کوددهی و آبیاری منظم بستگی دارد .قابل ذکر می باشد میزان عملکرد درخت شلیل سفید بعد از اتمام طول عمر مفید درخت کاهش می یابد به همین دلیل بهتر است بعد از اتمام طول عمر مفید درخت شلیل سفید ،نهال های جوان جایگزین درختان مسن شوند.

گرده افشان درخت نهال شلیل سفید :

درخت شلیل سفید به تنهایی قادر نمی باشد تمامی شکوفه های خود را به میوه تبدیل کند و برای افزایش میزان باردهی به رقم گرده افشان نیاز دارد .درمیان ارقام درختان شلیل رقم خاصی به عنوان گرده زا یا گرده افشان وجود ندارد . به همین دلیل درختان شلیلی که به گرده افشان نیاز دارند باید چند گونه مختلف در کنار هم کاشته شود تا بتوانند عملیات گرده افشانی یکدیگر را انجام دهند از آنجایی که گردافشانی درختان شلیل توسط حشرات انجام می شود بهتر است در طول گلدهی درختان مورد سمپاشی و محلول پاشی قرار نگیرند.

زمان گلدهی نهال شلیل سفید:

درخت شلیل سفید در اواخر اسفند ماه شروع به گلدهی می کند و از ارقام زود گل به حساب می آید به همین دلیل توصیه می شود این رقم از شلیل در مناطقی که دارای سرمای بهاره دیررس می باشند کشت نشود زیرا ممکن است در طول دوره گلدهی بسیاری از شکوفه ها را سرما زده و میزان باردهی درخت به صفر برسد .

شروع باردهی و عملکرد درخت شلیل سفید :

درخت شلیل سفید یک سال بعد از کاشت، شروع به باردهی می کند و جز ارقام زود بازده به حساب می آید میوه شلیل سفید بهتر است قبل از رسیدن کامل چیده شود زیرا در این صورت میوه کمی سفت خواهد بود و قابلیت نگهداری بالایی خواهد داشت .میوه شلیل سفید در اواخر تیر ماه برداشت می شود و به عنوان نوبرانه شلیل به بازار می آید به همین دلیل کاشت نهال شلیل سفید برای باغداران پر سود می باشد میزان باردهی درختان شلیل سفید در هر هکتار به ۴۰ تن می رسد .درخت شلیل پرمحصول و پر بار سفید برای باغداران شلیل یک منبع درآمد به حساب می آید .

کاشت نهال شلیل سفید :

درخت شلیل سفید رقم پاکوتاه است و فضای زیادی را اشغال نمی کند به همین دلیل این درخت را می توان با فاصله ۳ متری از یکدیگر کشت کرد یا به عبارتی فاصله کاشت استاندارد این نهال ابعاد ۳×۳می باشد با احتساب این فاصله کاشت تراکم کاشت نهال شلیل سفید در هکتار به 1000 اصله می رسد. با رعایت فاصله مناسب کاشت ریشه و شاخه درخت سریعتر به مرحله باردهی می رسد . جهت کاشت نهال شلیل سفید بهتر است چند ماه قبل از کاشت چاله هایی به عمق و پهنای 60سانتی حفر شود جهت تقویت خاک محل مورد نظر می توان از کود های آلی به ته چاله ی حفر شده اضافه کرد.مناسب ترین زمان برای کاشت نهال شلیل سفید اواخر فصل پائیز می باشد زیرا در این زمان نهال کاملا خزان کرده و ریشه آن کمتر دچار تنش دمایی می شوند کشت پائیزه نهال شلیل سفید سبب تسریع در زمان باردهی این رقم می گردد دقت داشته باشید اگر کاشت نهال شلیل سفید را در مناطق بادخیز انجام می دهید از قیم گذاری آن غافل نباشید مراقبت و نگهداری بعد از کاشت نهال شلیل از الزامات داشتن درختی قطور و پر محصول می باشد.

خاک مناسب:

نهال شلیل سفید در خاک های رسی و سنگی که زهکشی ضعیفی دارند عملکرد مطلوبی نخواهد داشت .مناسب ترین خاک برای کاشت نهال شلیل سفید خاکی با زهکشی مناسب با اسیدتیه 7 تا 5/7 می باشد باردهی نهال شلیل سفید در خاک های قلیایی و آهکی بسیار کم می باشد پس در انتخاب خاک مناسب برای کاشت این رقم باید دقت کافی داشته باشید .

آبیاری نهال شلیل سفید :

آبیاری نهال به میزان کافی ،یکی از شرایط رشد مطلوب نهال و رسیدن آن به مرحله باردهی می باشد .نیاز آبی نهال شلیل سفید به طور میانگین ۵۰ لیتر در هفته است .البته این میزان آبیاری با بیشتر شدن سن درخت افزایش می یابد نهال شلیل را می توان به روش ها مختلفی آبیاری کرد اما مناسب ترین روش برای آبیاری این نهال استفاده از روش آبیاری قطره ای می باشد زیرا علاوه بر جلوگیری از اتلاف آب مانع از رشد علف های هرز اضافی می شود.

هرس درخت شلیل سفید:

یکی از مهمترین مراحل پرورش درخت مرحله هرس می باشد شلیل سفید پا کوتاه است و بهتر است در سال اول از ارتفاع ۸۰ سانتی سربرداری شود و از سالهای دوم به بعد صورت سیستم مرکز باز هرس گردد هدف از هرس شلیل سفید ایجاد تنه قوی برای تولید محصولی با کیفیت و همچنین ایجاد تعادل بین شاخه ها و ریشه های درخت می باشد .بهترین زمان هرس درخت شلیل سفید نیمه دوم اسفند ماه زمانی می باشد که درخت خواب می باشد است .البته در فصل بهار یا بعد از برداشت محصول می توان هرس سبز نیز روی این درخت انجام داد هرس سبز نهال شلیل سفید شامل حذف پاجوش ها و شاخه های ضعیف و بیمار می باشد.

قیمت و خرید نهال شلیل سفید :

اگر قصد خرید نهال شلیل سفید را دارید با خرید این نهال از نهالستان رویال نهال خریدی متفاوت را تجربه کنید زیرا این نهالستان تمامی فعالیت ها و تولیدات خود را زیر نظر جهاد کشاورزی انجام می دهد و تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه دارای گواهی بهداشت و اصالت می باشد . همچنین فروش نهال سفید در این مجموعه با حذف واسطه و به صورت مستقیم انجام می شود به همین دلیل این نهال را می توانید با قیمت مناسب تری از این مجموعه خرید کنید تا ضمن بهره مندی از مشاورهای رایگان از این مجموعه با خیالی آسوده اقدام به احداث باغ شلیل نمائید.

مشخصات نهال شلیل سفید


کشور سازنده: چین

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اوایل مرداد ماه

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: سفید

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 5 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

خصوصیات: بسیار معطر

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت