آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل مغان

خرید نهال شلیل مغان از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل مغان با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل مغان در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل مغان به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل مغان در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل مغان ، کاشت نهال شلیل مغان ، هرس درخت شلیل مغان، نحوه آبیاری شلیل مغان، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل مغان و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل مغان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاشلیل مغان را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل مغان
  •     
  • مشخصات نهال شلیل مغان

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل مغان:


نهال شلیل مغان اصالت ایرانی دارد و اولین بار در شهر مغان پرورش یافته است. محصول تولید شده توسط شلیل مغان نسبت به سایر ارقام شلیل درشت تر است؛ شکل ظاهر میوه گرد و رنگ آن قرمز می باشد همچنین رنگ گوشت میوه زرد و طعم میوه شلیل مغان بسیار شیرین و دلچسب می باشد. نهال شلیل مغان به دلیل داشتن میوه جذاب و زیبا محبوبیت بالایی در میان باغداران پیدا کرده است همچنین نهال شلیل مغان نسبت به سایر ارقام شلیل باردهی بسیار بالایی دارد و جز ارقام پرمحصول می باشد از دیگر ویژگی ها و مزیت های برتر نهال شلیل مغان می توان به مقاومت بالای این رقم نسبت به گرما و سرما اشاره کرد. نهال شلیل مغان قدرت رشد متوسطی دارد و از ارقام متوسط قد به حساب می آید به طوری که ارتفاع نهایی درخت به 4 متر می رسد پا کوتاه بودن نهال شلیل مغان سبب سهولت برداشت محصول آن می گردد و فضای زیادی را اشغال نمی کند به همین دلیل بهترین انتخاب برای احداث باغ شلیل پر سود و پر در آمد محسوب می شود. همانطور که اشاره شد محصول حاصل از نهال شلیل مغان بسیار درشت و بازار پسند می باشد به طوری که هر میوه وزنی معادل 80 تا 120 گرم دارد. درشت و یکدست بودن میوه شلیل مغان سبب بازار پسند شدن آن گردیده است.

نهال شلیل مغان در طیف وسیعی از اقلیم های آب و هوایی به عمل می آید و مناسب کاشت در مناطق سردسیر، نیمه سردسیر و نیمه گرمسیر می باشد به طوری که می توان گفت حداقل دمای قابل تحمل برای این رقم 15- درجه و حداکثر دما42 درجه می باشد بهتر است بدانید نهال شلیل مغان جهت رشد و نمو حداقل روزانه به تابش مستقیم 4 ساعت نور خورشید نیاز دارد پس در انتخاب محل کاشت نهال شلیل مغان دقت کنید و از کاشت آن در مکان های سایه دار اجتناب کنید.

زمان گلدهی:

زمان گلدهی نهال شلیل مغان اواخر فروردین ماه می باشد البته این زمان به توجه به اقلیم منطقه کاشت ممکن است متغییر باشد اما به طور کلی میتوان گفت نهال شلیل مغان از نظر زمان گلدهی، دیرگل به شمار می آید و شکوفه های آن در مناطقی با سرمای بهاره دچار آسیب نمی شود.

نیاز سرمایی نهال شلیل مغان:

اکثر درختان شلیل برای رفع خواب زمستانه و جوانه زنی در بهار به یک مدت مشخص سرما نیاز دارند. نیاز سرمایی جوانه های نهال شلیل مغان جهت بیدار شدن از خواب زمستانه بین 400 تا 1000 ساعت سرما در دمای 7 درجه سانتی گراد زیر صفر می باشد. جوانه های نهال شلیل مغان با طی این دوره سرمایی موفق بر شکست خواب زمستانه خواهد شد و عملکرد و بادرهی آن افزایش خواهد یافت.

ارتفاع از سطح دریا:

اکثر نهال های میوه نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس می باشند و در صورت کاشت در ارتفاعات نامناسب ممکن است دچار خشکیدگی شوند. جالب است بدانید نهال شلیل مغان نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس نمی باشد و این ویژگی یکی از خصوصیات بارز این نهال به حساب می آید که سبب شده است در طیف وسیعی از اقلیم های آب و هوایی به عمل آید..

عمر اقتصادی و مفید نهال شلیل مغان:

نهال شلیل مغان قادر به تولید محصولی با کیفیت بالا در طول مدت 15 سال می باشد در واقع می توان گفت عمر مفید و اقتصادی آن 15 سال می باشد و پس از اتمام این مدت کیفیت و کمیت محصول تولید شده کاهش خواهد یافت و بهتر است نهال های جوان جایگزین درختان مسن شود البته فراموش نکنید نحوه ی رسیدگی و مراقبت از درخت بر طول عمر درخت تاثیر بسزایی دارد.

شروع باردهی و میزان عملکرد:

نهال شلیل مغان زودبازده می باشد و از سال دوم شروع به بادرهی می کند البته بهتر است بدانید شروع باردهی اقتصادی آن از سال چهارم آغاز می شود باردهی نهال شلیل مغان در سال های اولیه کاشت به صورت نوبرانه می باشد و بهتر است جهت رشد بهتر نهال محصول اولیه حذف گردد. درخت شلیل مغان در بهترین شرایط قادر به عملکرد 70 تا 80 تن باردهی در هکتار می باشد بنابراین جز ارقام پر محصول و پربار به حساب می آید و همچنین ویژگی برتر آن را تبدیل به رقمی تجاری کرده است.البته لازم به ذکر می باشد که میزان عملکرد و بادرهی درخت شلیل مغان ارتباط مستقیمی با نحوه ی رسیدگی به درخت دارد

گرده افشان شلیل مغان:

بیشتر درختان میوه به تنهایی قادر به تولید محصول نمی باشد و به رقم گرده افشان مناسب نیاز دارند و در صورت فقدان گرده افشان دچار ریزش گل و میوه می گردند اما جالب است بدانید نهال شلیل مغان جز ارقام خودبارور می باشد و به رقم گرده زا نیاز ندارد. در واقع می توان گفت شکوفه های نر و ماده همزمان روین یک پایه تشکیل می شود گرده افشانی نهال شلیل مغان توسط زنبور عسل انجام می شود.

کاشت نهال شلیل مغان:

قبل از کاشت نهال شلیل مغان حتما باید مکانی مناسب و نورگیر جهت کاشت انتخاب نمایید تا بیشترین عملکرد و باردهی را از این رقم انتظار داشته باشید جهت کاشت نهال شلیل مغان بهتر است چاله هایی با فواصل4*4حفر نمایید و در مناسب ترین زمان نهال را به چاله انتقال دهید بهترین و مناسب ترین زمان کاشت نهال شلیل مغان اواخر فصل پاییز تا اوایل فصل بهار می باشد زیرا در این زمان نهال کاملا در خواب زمستانه می باشد و ریشه نهال سریع تر در خاک مستقر می شود دقت داشته باشید مراقبت های بعد از کاشت ار الزمات داشتن نهال های قطور و تنومند می باشد یکی از این مراقبت ها شامل قیم گذاری نهال در مناطق بادخیز آبیاری بلافاصله بعد از کاشت می باشد.

آبیاری نهال شلیل مغان:

آبیاری منظم نهال شلیل مغان به صورت اصولی و با روش های مدرن می تواند سبب افزایش میزان بادرهی درخت و کاهش مصرف آب می گردد درخت شلیل مغان به طور میانگین سالانه به 3تا 7 هزار مترمکعب سالانه نیاز دارد.فواصل دوره آبیاری نهال شلیل مغان از 7 تا 10 روز بسته به بافت خاک و سن درخت متغییر است.دقت داشته باشید مدیریت آبیاری درخت شلیل مغان اهمیت بالایی در درشت و آبدار شدن محصول دارد مناسب ترین روش برای آبیاری نهال شلیل مغان استفاده از روش آبیاری قطره ای می باشد. همچنین در مناطق نیمه گرمسیر جهت جلوگیری از تبخیر آب پای نهال می توان از مالچ استفاده کرد.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

نهال شلیل مغان به دلیل پیوند روی پایه بذری شفتالو مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد البته با وجود مقاومت بالا با سمپاشی و مراقبت های لازم می توان سبب افزایش کیفیت محصول شوید از مهمترین آفات و بیماری هایی که میوه شلیل مغان را درگیر می کند آفت سرشاخه خوار و مگس میوه می باشد که البته با سمپاشی به موقع و حذف شاخه های زخمی می توان از بروز این بیماری ها جلوگیری کرد.

کوددهی نهال شلیل مغان:

نهال شلیل مغان در سال های اول کاشت به کودهای شیمیایی زیادی نیاز ندارد اما در سال های اول کاشت به منظور رشد و ریشه زایی بهتر می توان از کودهای ریشه زایی و کودهای میکرو کامل استفاده کرد همچنین جهت تقویت خاک می توان از کودهای آلی از جمله کودهای حیوانی پوسیده در فصل پاییز و زمستان به حالت چالکود استفاده کرد.توصیه می شود قبل از استفاده از هرگونه کودهای شیمیایی بهتر است خاک زمین مورد نظر باید مورد آنالیز شیمیایی قرار گیرد.

هرس نهال شلیل مغان:

درخت شلیل مغان برای باردهی مطلوب به هرس شدید نیاز دارد،هرس شاخه های نهال شلیل مغان بهتر است با زاویه 45 درجه انجام شود بهترین زمان هرس نهال شلیل مغان اواخر فصل زمستان قبل از جوانه زنی درخت می باشد .هرس نهال شلیل مغان در سال های اولیه کاشت شامل سربرداری نهال و حذف پاجوش ها می باشد اما هرس سال دوم به منظور تشکیل اسکلت اصلی درخت انجام می شود اگر در زمینه هرس درخت شلیل مغان تخصص ندارید بهتر است از افراد ماهر کمک بگیرید.همچنین بعد از هرس درخت شلیل مغان جهت جلوگیری از آلودگی درخت به بیماری های قارچی بایستی از چسب هرس استفاده کرد.

فواید و خواص میوه شلیل مغان:

میوه درشت و خوش رنگ حاصل از نهال شلیل مغان را می توان به صورت تازه یا تهیه کمپوت و انواع آبمیوه ها استفاده کرد همچنین مصرف میوه شلیل سبب جلوگیری از افزایش وزن شده و به هضم غذا کمک فراوانی می کند.

قیمت و خرید نهال شلیل مغان:

قیمت نهال شلیل پربار و پرمحصول مغان نسبت به سایر ارقام بالا می باشد اما نهالستان رویال به دلیل تولید عمده نهال شلیل مغان و حذف واسطه، آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما باغداران قرار می دهد تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی و دارای گواهی اصالت می باشد پس می توانید نسبت به خرید نهال شلیل مغان به صورت آنلاینی و حضوری از این مجموعه با خیالی آسوده اقدام نمایید با خرید نهال شلیل مغان از نهالستان رویال نهال می توانید از مشاوره های بعد از فروش این مجموعه نیز بهره مند شوید و اقدام به احداث باغ مدرن شلیل نمایید.

مشخصات نهال شلیل مغان


منشاء: ایرانی

وزن میوه: 80 تا 120 گرم

تحمل سرمایی: مقاوم به سرما

مقاومت آفاتی: مقاوم

عمر اقتصادی: 15 سال

میزان باردهی: 70 تا 80 تن در هکتار

شروع باردهی: از سال چهارم

زمان گلدهی: اواخر فروردین

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت