آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل سان گلد

خرید نهال شلیل سان گلد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل سان گلد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل سان گلد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل سان گلد به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل سان گلد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل سان گلد، کاشت نهال شلیل سان گلد، هرس درخت شلیل سان گلد، نحوه آبیاری شلیل سان گلد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل سان گلد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل سان گلد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل سان گلد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل سان گلد
  •     
  • مشخصات نهال شلیل سان گلد

مشخصات و ویژگی های نهال شلیل سان گلد:


نهال شلیل سانگلد محصولی شبیه به میوه هلو تولید میکند اما میوه حاصل از آن نسبت به هلو شیرین و آبدار بوده و دارای پوستی صاف می باشد پوست میوه شلیل سان گلد قرمز رنگ و گوشت آن زرد رنگ می باشد. همچنین پوست این میوه بر خلاف هلو صاف و طعمی شیرین و دلپذیر دارد و هسته میوه چسبیده به گوشت آن می باشد. میوه خاصل از نهال شلیل سانگلد به صورت تازه خوری یا در تهیه کمپوت استفاده میشود. نهال شلیل سان گلد منشاء آمریکایی دارد و اولین بار در این کشور پرورش یافته است اما به دلیل داشتن میوه تجاری و صادراتی امروه در کشور ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است پایه ای که پیوند شلیل سان گلد بر روی آن انجام می شود پایه شفتالو و هلو می باشد که سبب مقاومت شلیل سان گلد در برابر آفات و بیماری ها می شود همچنین جالب است بدانید میوه شلیل سان گلد مقاومت نسبتا بالایی در برابر گرما دارد و در هنگام برداشت در اواسط تابستان به راحتی خواب نمی شود. نهال سریع الرشد سان گلد به سرعت رشد میکند و در طول مدت دو سال تبدیل به درختی پر بار میگردد.حداکثر ارتفاع درخت شلیل سان گلد به 5 تا 6 متر می رسد. درخت شلیل سانگلد به دلیل مقاومت بالایی که در برابر سرما دارد مناسب کاشت در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر می باشد این درخت در زمستان تا دمای 20 درجه زیر صفر و در تابستان تا دمای 35بالای صفر درجه را متحمل می باشد. میوه کروی و سرخ رنگ شلیل سان گلد هنگام رسیدن همراه با برگ های کشیده و جذاب این درخت فضای زیبایی را در باغ خلق می کند. نهال شلیل سان گلد برای رشد بهتر و عملکرد مناسب بهتر است در منطقه ای کشت شود که شرایط مناسبی از نظر دما به نور، آب و هوا و خاک داشته باشد.

زمان گلدهی:

نهال شلیل سان گلد از ارقام دیر گل ده محسوب می شود بطوریکه در مناطق کوهستانی زمان گلدهی این رقم شلیل اواخر فروردین ماه بوده و شکوفه های آن بر اثر سرمای بهاره آسیب نمی بینند. به همین دلیل انتخاب شلیل سان گلد جهت احداث باغ شلیل تجاری در مناطق کوهستانی یک انتخاب کاملا مناسب می باشد. میوه شلیل دیرگل سان گلد اواسط تابستان به بازار می آید این میوه خوش رنگ قابلیت ماندگاری بالایی داشته به همین دلیل یک رقم اقتصادی و سودده برای باغداران شلیل به حساب می آید.

نیاز سرمایی:

جوانه های نهال شلیل سان گلد برای رفع خواب زمستانه و به منظور افزایش مقاومت در برابر سرما حداقل به 400 تا 900 ساعت سرما در دمای 7 درجه زیر صفر نیاز دارند. دقت داشته باشید درخت شلیل سان گلد بدون گذراندن این دوره سرمایی موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد و ممکن است باردهی آن کاهش یابد به همین دلیل بسیاری از باغداران از کاشت نهال شلیل در مناطق گرمسیر اجتناب میکنند. لازم به ذکر است مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال سان گلد ارتفاعی ما بین 500 تا 2500 متر از دریا می باشد به همین دلیل می توان گفت این رقم شلیل در اکثر مناطق با طیف گسترده ای از اقلیم آب و هوایی قابلیت کشت را دارد.

شروع باردهی و میزان عملکرد نهال شلیل سانگلد:

نهال پربار و زود بازده شلیل سان گلد 2 سال بعد از کاشت شروع به باردهی می کند به همین موجب این نهال شلیل سردسیری شلیل زودبازده نیز نامیده می شود البته در نظر داشته باشید شروع باردهی اقتصادی درخت شلیل سان گلد از سال سوم می باشد. درخت شلیل سان گلد یکی از ارقام پر محصول و پر بار در میان سایر ارقام شلیل می باشد. بطوریکه میزان عملکرد این رقم شلیل در هکتار به 50 الی 70 تن می رسد که رقم کاملا چشمگیری برای باغدارن به حساب می آید به همین دلیل کاشت نهال شلیل سان گلد توجیه اقتصادی بالایی داشته و مقرون به صرفه می باشد.

گرده افشان نهال شلیل سانگلد:

انتقال گرده به کلاله ماده در زمان گلدهی درختان به منظور تشکیل میوه اهمیت بالایی داشته و این عملیات گرده افشانی نامیده می شود. نبود رقم گرده افشان یا اختلال در گرده افشانی موجب کاهش عملکرد درختان میوه می شود. اما بهتر است بدانید درخت شلیل سان گلد به منظور انجام گرده افشانی به رقم گرده دهنده نیاز ندارد. بطوریکه گلهای نر و ماده همزمان روی یک پایه تشکیل می شود این ویژگی برتر درخت سان گلد سبب می شود اکثر شکوفه های آن به میوه تبدیل شود و دچار ریزش نگردد.البته دقت داشته باشید در زمان گلدهی ،درخت شلیل سانگلد نباید با تنش آبی مواجه شود زیرا در این صورت اکثر شکوفه ها دچار ریزش خواهند شد.

عمر اقتصادی درخت شلیل سان گلد:

همانطور که میدانید اکثر درختان شلیل عمر کوتاهی دارند. طول عمر مفید درخت شلیل سان گلد به 12 سال می رسد در واقع این درخت بعد از 12 سال باردهی اقتصادی، دچار کاهش باردهی می گردد و بهتر است بعد از اتمام عمر مفید نهال های جوان جایگزین درختان مسن گردد لازم به ذکر می باشدکه طول عمر درخت شلیل سان گلد به نحو رسیدگی و مراقبت از آن بستگی دارد.

کاشت نهال شلیل سان گلد:

بعد از انتخاب رقم مناسب شلیل و حفر چاله ها، نوبت به کاشت آن می رسد. درخت شلیل سان گلد در مکان های نورگیر که دارای خاک حاصلخیز می باشد رشد بهتری خواهند داشت و بهتر است از کاشت این نهال در زیر سایه سایر درختان خودداری کنید. درخت شلیل سان گلد گستردگی تاجی زیادی پیدا نمی کند و بیشتر رشد آن به صورت طولی می باشد. به همین دلیل مناسب ترین فاصله کاشت برای این رقم از نهال شلیل فاصله 3 * 3 می باشد. مناسب ترین زمان برای کاشت نهال سان گلد اواخر فصل پاییز است. زیرا در این زمان نهال کاملا خزان کرده و بارندگی های زمستانه سبب می شود ریشه نهال سریعتر در خاک جای گیرد و رشد بهتری داشته باشد همچنین کشت پاییزه سبب تسریع در زمان باردهی می گردد اما اگر به هر دلیلی کشت پاییزه را از دست بدهید می توانید اواخر فصل زمستان اقدام به کاشت نهال شلیل سانگلد نمایید هنگام کاشت نهال شلیل سان گلد دقت داشته باشید محل پیوند چند سانت بالای خاک و پشت به باد قرار گیرد. بعد از کاشت نهال آبیاری بلافاصله نیز ضروری می باشد در مناطق بادخیز جهت محافظت از نهال می توانید از قیم استفاده نمایید.

بهترین خاک برای کاشت نهال شلیل سان گلد:

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال سان گلد خاکی است که دارای بافتی سبک با زهکشی مناسب باشد.خاکی با ph 6 تا 7 بهترین خاک برای کاشت نهال شلیل سان گلد است. ریشه نهال سان گلد در خاک هایی با رطوبت بالا دچار پوسیدگی می شود اما بهتر است بدانید ریشه نهال شلیل تا حدودی رطوبت خاک را تحمل می کند. همچنین خشکی خاک به مدت طولانی سبب پژمردگی نهال خواهد شد.

آبیاری نهال سان گلد:

آبیاری درختان مثمر که محصولی آبدار همچون شلیل تولید می کند اهمیت بالایی دارد آبیاری درخت شلیل سان گلد به صورت مرتب به خصوص هنگام رسیدن میوه در درشت شدن میوه نقش مهمی دارد نهال شلیل سان گلد در سال های اول کاشت بخصوص در فصل تابستان حداقل به 50 لیتر آب به صورت هفته ای نیاز دارد. با بزرگ تر شدن نهال و تبدیل آن به درخت بارده نیاز آبی آن نیز به 150 لیتر افزایش پیدا می کند. مناسب ترین روش برای آبیاری نهال شلیل سان گلد روش آبیاری قطره ای می باشد.

مقاوت در برابر آفات و بیماری ها:

درختان شلیل در برابر آفات و بیماری ها مقاومت پایینی دارند. درخت شلیل سان گلد نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد. از بیماری های مشترک اکثر درختان شلیل می توان به پوسیدگی قهوه ای، آتشک و کپک پودری اشاره کرد. البته با سم پاشی به موقع به خصوص سمپاشی های زمستانه می توان بسیاری از عوامل بیماری ها را از بین برد.

خرید و قیمت نهال شلیل سان گلد:

اگر قصد خرید نهال شلیل سان گلد و احداث باغ شلیل اصلاح شده را دارید می توانید آن نهال را از معتبرترین نهالستان کشور همراه با تضمین اصالت و شناسنامه سلامت یعنی از مجموعه رویال نهال خرید کنید.نهالستان رویال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به بیش از ده هزار نهال شلیل می کند و آن را به صورت مستقیم و با حذف واسطه و با قیمت مناسب در اختیار باغداران قرار میدهد. برای خرید نهال شلیل سان گلد و بهره مندی از مشاوره های رایگان می توانید با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید.مجموعه بزرگ و تخصصی رویال نهال تمامی نهال های خود را زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی تولید می نمایید و برای تمامی نهال های تولید شده شناسنامه صادر می کند پس با خیال آسوده می توانید از این مجموعه اقدام به خرید حضوری و آنلاینی نهال شلیل سانگلد نمایید همچنین بهتر است بدانید این مجموعه برای نهال های تولید شده گواهی اصالت صادر می نمایید که یکی از مهمترین و اساسی ترین مواردی می باشد که در هنگام خرید نهال باید به آن اهمییت بدهید.

مشخصات نهال شلیل سان گلد


کشور سازنده: آمریکا

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اواخر مردادماه

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: قرمز با زمینه زرد

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 5 ماه

نوع مصرف: تازه خوری، کمپوت سازی

خصوصیات: گوشت چسپیده به هسته

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت