آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل شبرنگ

خرید نهال شلیل شبرنگ از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل شبرنگ با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل شبرنگ در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل شبرنگ به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل شبرنگ در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل شبرنگ، کاشت نهال شلیل شبرنگ، هرس درخت شلیل شبرنگ، نحوه آبیاری شلیل شبرنگ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل شبرنگ و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل شبرنگ کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل شبرنگ را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل شبرنگ
  •     
  • مشخصات نهال شلیل شبرنگ

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل شبرنگ:


نهال شلیل شبرنگ اولین بار در کشور ایران تولید شده و منشا ایرانی دارد این رقم شلیل بسیار پر محصول و زودبازده است و به علت داشتن طول عمر بلند مدت رقمی کاملا اقتصادی برای باغداران شلیل به حساب می آید.میوه حاصل از نهال شلیل شبرنگ نسبت به دیگر ارقام شلیل رنگ چشمگیری ندارد. در واقع می توان گفت این میوه زمان رسیدن به رنگ قرمز کم رنگ در می آید. گوشت محصول شلیل شبرنگ زرد است اما طعم بسیار شیرینی دارد که موجب محبوبیت آن گردیده است. میوه شبرنگ شکلی گرد و پوستی بدون کرک دارد . امروزه نهال شلیل شبرنگ نه تنها در ایران بلکه در کشور های دیگر نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سایز میوه شبرنگ کاملا درشت است و هر میوه حدودا ۱۰۰ گرم می باشد . درخت شلیل شبرنگ کاملا پاکوتاه بوده و حداکثر ارتفاع درخت آن به ۳ متر می رسد . اما به علت داشتن عمر طولانی مدت به عنوان درخت اصلی در باغ کشت می شود پایه نهال شلیل شبرنگ شفتالو بذری می باشد پیوند شلیل روی این پایه سبب انعطاف پذیری این نهال در بسیاری از خاک ها گردیده است.

نیاز سرمایی نهال شلیل شبرنگ:

درخت شلیل شبرنگ همانند سایر درختان میوه برای بیدارشدن از خواب زمستانه به یک دوره سرمایی نیاز دارد در صورت فقدان این دوره جوانه های درخت موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد. در نتیجه عملکرد درخت کاهش خواهد یافت .نیاز سرمایی اکثر درختان شلیل ۴۰۰ ساعت در دمای زیر زیر صفر تا ۷ درجه سانتی گراد می باشد . به همین دلیل نهال شلیل شبرنگ را نباید در مناطق گرمسیر کشت کرد‌ .

ارتفاع از سطح دریای مناسب کاشت نهال شلیل شبرنگ:

همانگونه که می دانید اکثر درختان میوه برای رشد و نمو باید در مناطقی با ارتفاع مناسبی از دریا کشت شوند ارتفاع از سطح دریای منطقه نشان دهنده کمینه و بیشینه دمایی آن منطقه است. با توجه به این موضوع می توان رقم مناسب با اقلیم آن منطقه را انتخاب کرد. کمترین دمایی که درخت شلیل شبرنگ می تواند تحمل کند ۲۵ درجه زیر صفر و بیشترین دما ۳۵ درجه بالای صفر می باشد بنابراین می توان گفت ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال شلیل شبرنگ ارتفاعی مابین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا است . با توجه به این موضوع می توان نتیجه گرفت نهال شلیل شبرنگ در اقلیم های سردسیر و نیمه سردسیر رشد بهتری خواهد داشت.

عمر اقتصادی درخت شلیل شبرنگ:

همانطور که اشاره شد درخت شلیل شبرنگ نسبت به سایر ارقام شلیل طول عمر بالایی دارد عمر اقتصادی و مفید این درخت به ۲۵ سال می رسد درخت شلیل شبرنگ بعد از ۲۵ سال عمر و باردهی مفید باید حذف و درختان جوان جایگزین آن شوند لازم بذکر است که طول عمر اکثر درختان میوه بخصوص درختان شلیل ارتباط مستقیمی با نحوه ی رسیدگی به درخت دارد.

شروع باردهی و عملکرد درخت شلیل شبرنگ:

درخت پربار شلیل شبرنگ یک سال بعد از کاشت شروع به باردهی می کند با توجه به زود بازده بودن این رقم می توان آن را رقمی اقتصادی و سود آور معرفی کرد میزان عملکرد و باردهی درخت شلیل شبرنگ در هکتار به طور میانگین ۵۰ تن می باشد البته در شرایط ایده آل این میزان باردهی می تواند افزایش یابد میوه شلیل شبرنگ از ارقام دیررس به حساب می آید و برداشت محصول آن اواسط تابستان می باشد.

پایه درخت شلیل شبرنگ:

پایه نهال شلیل یکی دیگر از فاکتور های مهمی می باشد که در انتخاب نهال باید در نظر گرفته شود. پایه ای که نهال شلیل روی آن پیوند می خورد تعیین کنتده میزان رشد و مقاومت آن در برابر آفات و بیماری ها می باشد . مناسب ترین پایه برای درخت شلیل شبرنگ پایه شفتالو بذری است.شما باغدار عزیز می توانید نهال شلیل شبرنگ با این پایه را از نهالستان معتبر رویال نهال خرید کنید.

زمان گلدهی شلیل شبرنگ:

درخت شلیل شبرنگ با توجه به اقلیم محل کاشت می تواند برای گلدهی زمان متفاوتی از اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت داشته باشد.نهال شلیل شبرنگ از نظر زمان گلدهی جز ارقام دیرگل به شمار می آید بنابراین در مناطقی با سرمای بهاره شکوفه های آن دچار آسیب نمی شود.

گرده افشان درخت شلیل شبرنگ:

اکثر درختان شلیل خودبارور و تک پایه هستند و برای انجام گرده افشانی نیاز به رقم دیگری ندارند. درخت شلیل شبرنگ نیز خودسازگاراست و برای تبدیل شکوفه ها ی خود به گرده دهنده نیاز ندارد، این ویژگی مثبت سبب پربارشدن درخت شلیل شبرنگ گردیده است.

کاشت درخت شلیل شبرنگ:

قبل از اقدام به کاشت درخت شلیل باید مکان مناسبی را برای کاشت در نظر بگیرید از آنجایی که درخت شلیل شبرنگ برای رشد بهتر روزانه حداقل به ۶ ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد باید مکانی را برای کاشت این رقم انتخاب کنید که کاملا نورگیر باشد بعد از انتخاب مکان مناسب چاله های به عمق و پهنای ۶۰ سانتی متر با فاصله 3×3 متر حفرکرده و پس از خرید نهال شلیل شبرنگ از نهالستانهای معتبری چون رویال نهال می توانید اقدام به کاشت این نهال نمائید‌ نهال شلیل شبرنگ فضای زیادی را اشغال نمی کند. و از ارقام پاکوتاه به حساب می آید و همانطور که گفته شد مناسب ترین فاصله کاشت آن ابعاد 3×3 می باشد بهترین زمان کاشت نهال شلیل شبرنگ با توجه به آب و هوای منطقه از اوایل آذرماه تا اواخر فروردین ماه متغیر است مراقبت بعد از کاشت نهال برای داشتن درختی قطور و پربار ضروری می باشد. در مناطق بادخیز برای محافظت از نهال تازه کشت شده شلیل شبرنگ می توان از قیم استفاده کر در هنگام قیم گذاری فاصله مناسب از نهال را باید رعایت کرد تا ریشه نهال صدمه و آسیب جدی نبیند آبیاری بعد از کاشت نیز جهت از بین رفتن هوای موجود در بین ذرات خاک جابه جا شده ضروری می باشد.

آبیاری درخت شلیل شبرنگ :

درخت شلیل شبرنگ به طور متوسط سالانه به ۲ تا ۷ هزار متر مکعب آب نیاز دارد به طوری که این درخت شلیل در فصل رشد حداقل هفته ای یک بار حداقل ۲۰ لیتر باید آبیاری گردد. آبیاری درخت شلیل در زمان رسیدن میوه بسیار مهم می باشد. بطوریکه اگر در این زمان درخت باتنش آبی روبرو شود میوه شلیل آبدار نخواهد بود مناسب ترین روش برای آبیاری درخت شلیل شبرنگ استفاده از روش آبیاری قطره ای می باشد . برای جلوگیری از تبخیر آب اطراف نهال می توان از مالچ استفاده کرد نهال شلیل شبرنگ همانند سایر نهالهای میوه در خاکی با زهکشی مناسب دارای بافت شنی لومی رشد بهتری خواهد داشت . و کاشت آن در خاک های سنگین ورسی سبب کاهش رشد این نهال خواهد گردید همچنین محدوده ph مناسب خاک برای کاشت نهال شلیل شبرنگ ۶ تا ۷ است از آنجایی که ریشه درخت شلیل شبرنگ تا عمق ۱ الی ۲ متر از خاک رشد می کند حاصل خیز بودن خاک تا این عمق اهمیت بالایی دارد.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها

نهال شلیل شبرنگ در مقابل آفات و بیماری ها مقاومت نسبتا بالایی دارد که البته با سمپاشی ورسیدگی به درخت می توان سبب افزایش عملکرد و کیفیت محصول شد از مهمترین آفاتی که امروزه به باغات شلیل شبرنگ خسارت وارد می کند می توان به آفت سرشاخه خوار و مگس میوه اشاره کرد .

البته با سمپاشی و هرس شاخه های اضافی و زخمی و شخم زمستانه می توان از بروز این آفات جلوگیری کرد.

کود مناسب نهال شلیل شبرنگ:

نهال شلیل شبرنگ در سال های اول کاشت به کودهای شیمیایی زیادی احتیاج ندارد اما برای ریشه زایی بهتر در خاک می توان از کوهای محرکی چون هیومیک اسید در فصل رشد استفاده کرد برای تقویت درخت در فصل پاییز و زمستان می توان از کودهای حیوانی پوسیده به عنوان چال کود استفاده نمایید.بهت است قبل از استفاده از هر گونه کود شیمیایی خاک مورد آنالیز شیمیایی قرار گیرد.

هرس نهال شلیل شبرنگ:

درخت شلیل شبرنگ برای باردهی بیشتر نیازمند هرس شدید می باشد، هرس شاخه های درخت شلیل شبرنگ باید با زاویه ۴۵ درجه انجام شود . بهترین زمان هرس درخت شلیل شبرنگ اواخر زمستان یا اوایل فصل بهار است‌.

فواید میوه شلیل شبرنگ:

میوه آبدار و درشت شلیل شبرنگ را می توان به صورت تازه یا کمپوت مورد استفاده قرار دارد . عطر خوش طعم این میوه سبب محبوبیت آن گردیده است همچنین مصرف میوه شلیل شبرنگ از چاقی و افزایش وزن جلوگیری می کند.

قیمت و خرید نهال شلیل شبرنگ:

قیمت نهال زودبازده و پر محصول شلیل شبرنگ بسیار بالاست اما نهالستان رویال نهال به دلیل تولید عمده این نهال و حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد . تمامی نهال های شلیل تولید شده در این مجموعه زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی و دارای گواهی اصالت می باشد بنابراین با خیالی آسوده برای خرید نهال شلیل شبرنگ می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید تا ضمن بهره مندی از مشاوره رایگان یک خرید مطمعن را تجربه کنید.فروش نهال لیبل دار شلیل شبرنگ در مجموعه رویال نهال به صورت حضوری نیز امکان پذیر می باشد جهت خرید حضوری می توانید به آدرس درج شده در سایت مراجعه نمایید.

مشخصات نهال شلیل شبرنگ


عمر اقتصادی: تقریبا 30 سال

پایه: شفتالو

رشد درخت: قوی

نوع رسیدن: دیررس

زمان رسیدن: مردادماه

شکل میوه: گرد

رنگ میوه: قرمز

رنگ گوشت: زرد هسته چسپان

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت