آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل فانتازیا

خرید نهال شلیل فانتازیا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل فانتازیا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل فانتازیا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل فانتازیا به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل فانتازیا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغشلیل فانتازیا، کاشت نهال شلیل فانتازیا، هرس درختشلیل فانتازیا، نحوه آبیاریشلیل فانتازیا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماریشلیل فانتازیا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل فانتازیا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاشلیل فانتازیا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل فانتازیا
  •     
  • مشخصات نهال شلیل فانتازیا

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل فانتازیا:


نهال شلیل فانتازیا بسیار زود بارده است ‌در مدت ۲سال بعد از کاشت به مرحله باردهی می رسد همچنین جزء ارقام پربار و پر محصول می باشد به همین دلیل در میان سایر ارقام شلیل محبوبیت خاصی پیدا کرده و جزء ارقام تجاری به حساب می آید .محصول خوش طعم وخوشرنگ شلیل فانتازیا بازار فروش فوق العاده بالایی داشته و به کشور های دیگر صادر می گردد.میوه خوشرنگ فانتازیا دارای پوست قرمز تیره با رنگ زمینه نارنجی می باشد ‌و یکی از میوه های خوشمزه تابستانه به حساب می آید .این میوه خوشرنگ دارای هسته جدا بوده و اولین بار در کشور انگلستان تولید گردیده اما در دهه هفتاد وارد بازار ایران گشته و توسط جهاد کشاورزی به نهالستان های معتبر معرفی شده است امروزه به دلیل تبدیل شدن به نهال صادراتی در بسیاری از نهالستان های کشور تولید و به باغداران عرضه می گردد .میوه حاصل از نهال تجاری شلیل فانتازیا دارای اندازه متوسط می باشد و پوستی بسیار سفت و محکم دارد به طوری که هنگام حمل و نقل به آسانی خراب نمی شود این میوه زودرس در اوایل تابستان به بازار می آید. نهال شلیل فانتازیا قدرت رشد سریعی دارد و از درختان بلند قامت به حساب می آید به طوریکه درخت بالغ آن به طور میانگین ۵ تا ۸ متر ارتفاع می گیرد .البته در نظر داشته باشید که پایه نهال نقش مهمی در میزان رشد و ارتفاع درخت دارد پایه اصلی نهال شلیل فانتازیا شفتالو و هلو می باشد .این پایه سبب مقاومت بسیار بالای این نهال در برابر آفات و بیماری ها گردیده است همچنین میزان رشد درخت شلیل فانتازیا را نیز تعیین می کند .درخت شلیل فانتازیا تاجی پهن و گسترده دارد به همین دلیل باید با فاصله مناسب نسبت به همدیگر کاشته شود .تاج پهن درخت همراه با برگ های نوک تیز جلوه زیبایی را به باغ شلیل به ارمغان می آورد .

آب و هوای مناسب برای کاشت نهال شلیل فانتازیا :

مناسب ترین آب و هوا برای کاشت نهال فانتازیا آب و هوای سردسیر و معتدل می باشد نهال شلیل فانتازیا مقاومت زیادی در برابر سرما دارد اما گرمای بیش از اندازه به این درخت آسیب می رساند به همین دلیل بهتر است این رقم در مناطق نیمه سردسیر یا سردسیر کشت شود تا محصول به دست آمده کیفیت بهتر و بالاتری داشته باشد ،کمترین دمایی که این نهال می تواند تحمل کند ۱۵ درجه زیر صفر و بیشترین دما ۳۵ درجه بالای صفر می باشد .

زمان گلدهی شلیل فانتازیا:

درخت پربار و زودبازده شلیل فانتازیا در اواخر فروردین ماه شروع به گلدهی می کند گلدهی متراکم این رقم شلیل سبب پر بار و پر محصول بودن این رقم می گردد و یکی از دلایل انتخاب باغداران برای احداث باغ شلیل در مناطق سردسیر و کوهستانی دیر گل بودن این رقم شلیل می باشد .میوه شلیل فانتازیا در اواخر تیرماه برداشت می شود البته نوع دیگر شلیل فانتازیا در فصل پائیز بدست می آید که کیفیت خیلی پائینی نسبت به میوه تابستانی آن دارد .

زمان باردهی :

همانطور که اشاره شد درخت پربار شلیل فانتازیا از سال دوم شروع به باردهی می کند اما باردهی قتصادی آن از سال سوم آغاز می شود میزان باردهی درخت شلیل فانتازیا با توجه به اقلیم منطقه کشت و نحوه رسیدگی و مراقبت به آن متغیر است .اما به طور میانگین می توان گفت میزان عملکرد درخت شلیل فانتازیا در هر هکتار ۴۵ تا ۵۵ تن می باشد . با توجه به پر فروش بودن محصول حاصل از این رقم احداث باغ این رقم شلیل می تواند در آمد پر سودی برای باغداران شلیل به همراه داشته باشد ‌.

ارتفاع از سطح دریا مناسب :

نهال شلیل فانتازیا نسبت به ارتفاع از دریای آزاد چندان حساس نمی باشد اما برای تولید محصول بیشتر و با کیفیت بالا بهتر است در سطح ارتفاع ۳۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از دریا کشت شود .

نیاز سرمایی:

جوانه های درخت شلیل فانتازیا برای بیدار شدن از خواب زمستانه به ۴۰۰ تا الی ۸۰۰ ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر نیازمند می باشد .برطرف شدن نیاز سرمایی نهال شلیل فانتازیا موجب مقاومت بالای آن در برابر سرما و آفات می گردد .توجه به نیاز سرمایی این رقم از شلیل یکی از مهمترین عواملی است که قبل انتخاب رقم مناسب اقلیم منطقه باید در نظر گرفته شود .

عمر مفید درخت شلیل فانتازیا :

همانطور که می دانید اکثر درختان شلیل عمر بالایی ندارند و در عرض ۱۰ سال طول عمر آنها به پایان می رسد .طول عمر مفید و اقتصادی درخت فانتازیا حدودا ۱۰ سال می باشد و بعد از ده سال میوه تولید شده توسط این درخت دچار کاهش کیفیت و کمیت خواهد شد و بهتر است با نهال های جوان جایگزین گردد .جالب است که بدانید گستردگی ریشه درخت شلیل فانتازیا بسیار کم می باشد بطوری که حذف و ریشه کن کردن این درخت کار چندان دشواری نمی باشد.

کاشت نهال شلیل فانتازیا:

نهال شلیل فانتازیا برای رشد و عملکرد بهتر به خاکی نیمه خشک و منطقه نورگیر نیاز دارد بعد از انتخاب مکان موردنیاز کاشت بهتر است چاله هایی با فاصله استاندارد حفر کرده و بعد از خرید نهال شلیل فانتازیا از مراکز معتبر اقدام به کاشت آن نمائید .فاصله کاشت استاندارد نهال شلیل فانتازیا با توجه به مسطح یا شیب دار بودن زمین متفاوت می باشد در زمین های صاف و مسطح می توان این را ۴×۴ در نظر گرفت .مناسب ترین زمان برای کاشت نهال شلیل فانتازیا اواخر فصل زمستان بعد از اتمام یخبندان های زمستانه می باشد البته در مناطق معتدل و نیمه سردسیر می توان کاشت این نهال را اواخر فصل پائیز انجام داد ‌.کشت پائیزه نهال فانتازیا سبب استقرار بیشتر ریشه نهال در فصل خواب آن می شود و موجب تسریع در رشد این رقم می گردد مراقبت های بعد از کاشت لازمه داشتن یک درخت شلیل و پربار و پر محصول می باشد .

خاک مناسب برای کاشت نهال شلیل فانتازیا:

مناسب ترین خاک برای کاشت اکثر درختان میوه از جمله نهال شلیل فانتازیا خاک حاصلخیز با تهویه مناسب می باشد ریشه نهال شلیل فانتازیا نسبت به خاک های رسی و سنگی حساس می باشد و در آبیاریهای غرقابی دچار خفگی می گردد پس بهتر است برای کاشت نهال شلیل فانتازیا خاکی با بافت سبک با زهکشی مناسب انتخاب شود .رشد و نمو سریع ریشه نهال شلیل فانتازیا قابلیت رشد در خاک های آهکی یا شور را ندارد و بهتر است از کاشت نهال شلیل در چنین خاک هایی خودداری کنید و قبل از کاشت نهال نسبت به آنالیز شیمیایی خاک اقدام نمائید.

آبیاری نهال شلیل فانتازیا :

فواصل وآبیاری درخت شلیل فانتازیا با توجه به میزان بارندگی اقلیم منطقه و سن نهال متغیر است .نیاز آبی نهال شلیل در سال های اول کاشت حداقل ۳۰ تا ۵۰ لیتر می باشد اما با بزرگ تر شدن نهال این نیاز آبی کمی افزایش می یابد درخت شلیل فانتازیا بهتر است در فصل بهار با فاصله ۱۰ روزه به میزان ۱۰۰ لیتر و درفصل تابستان با فاصله ۷ روزه به میزان ۱۰۰ الی ۱۵۰ لیتر آبیاری شود .بهترین روش آبیاری درخت شلیل فانتازیا استفاده از روش قطره ای می باشد برای جلوگیری از آب پای درخت در تابستان می توان اطراف درخت را مالچ پاشی کرد .آبیاری درخت شلیل فانتازیا در زمان گلدهی موجب ریزش اکثر گلها خواهد شد .پس مدیریت آبیاری باغ شلیل فانتازیا اهمیت بسیاری در میزان عملکرد آن دارد.

گرده افشان نهال فانتازیا :

نهال شلیل فانتازیا برای باردهی بیشتر نیازمند رقم مناسب گرده دهنده می باشد رقم گرده افشان شلیل فانتازیا باید از نظر زمان گلدهی و گرده زایی همزمان با این رقم باشد تا سبب افزایش میزان باردهی و کیفیت محصول گردد به ازای کاشت هر ۱۰ اصله درخت شلیل فانتازیا بهتراست ۱ رقم گرده افشان مناسب در باغ کشت شود .وجود زنبور عسل در زمان گلدهی به عملیات گرده افشان کمک شایانی می کند.

هرس نهال شلیل فانتازیا :

یکی از عواملی که سبب رشد و افزایش عملکرد درخت شلیل فانتازیا می شود هرس درست و اصولی آن می باشد .هرس نهال شلیل فانتازیا در سال اول شامل سربرداری نهال از ارتفاع ۸۰ سانتی متر بوده ،اما هرس در سال های دوم و سوم به منظور تشکیل تاج مناسب درخت می باشد هرس هرساله درخت شلیل فانتازیا موجب می شود تمامی شاخه ها به اندازه کافی نور دریافت کند و کیفیت محصول افزایش یابد بهترین زمان هرس درخت شلیل فانتازیا اواخر فصل زمستان قبل از جوانه زنی درخت می باشد .

مقاومت درخت شلیل فانتازیا در مقابل آفات و بیماری ها:

درخت شلیل فانتازیا در برابر آفات و بیماریهایی چون کرم ریشه خوار ،شته، پوسیدگی قهوه ای و عنکبوت قرمز در امان نمی باشد و بهتر است سمپاشی این درخت به موقع انجام شود در غیر اینصورت خسارت هایی به درخت وارد میکند که با سموم شیمیایی نیز قابل کنترل نمی باشد و ممکن است منجبربه نابودی درخت گردد.

فواید میوه شلیل فانتازیا :

میوه خوش رنگ شلیل فانتازیا دارای آنتی اکسیدان های فراوانی می باشد که موجب شادابی و جوان سازی پوست می گردد و همچنین مصرف این میوه سبب ایمن شدن بدن در برابر بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی می شود .گنجاندن میوه شلیل فانتازیا در رژیم غذایی باعث کاهش چشمگیر وزن می گردد .میوه خوشرنگ و خوش طعم شلیل فانتازیا برای تازه خوری تهیه آبمیوه ،کمپوت،و لواشک های خوشمزه کاربرد دارد .

قیمت و خرید نهال شلیل فانتازیا:

نهال شلیل فانتازیا در بسیاری از نهالستان های کشور ایران تولید می شود اما با توجه به سن نهال و تضمین اصالت آن قیمت های مختلفی دارد برای خرید این نهال به صورت حضوری و اینترنتی می توانید با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید و علاوه بر خرید نهال شلیل فانتازیا از مشاوره های بعد از کاشت نیز بهره مند شوید .مجموعه رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید عمده این نهال می نماید و آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما باغداران عزیز قرار می دهد تمامی نهال های شلیل تولید شده در این مجموعه دارای گارانتی و تضمین اصالت می باشند با خرید نهال شلیل فانتازیا از مجموعه رویال نهال می توانید باخیال راحت اقدام به احداث باغات شلیل مدرن نمایید.

مشخصات نهال شلیل فانتازیا


نوع رقم: تجاری

زمان رسیدن: مرداد ماه

اندازه میوه: سایز متوسط

حمل و نقل: مناسب

نوع بازدهی: زودبازده

میزان باردهی: پربار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت