آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل سفید شیشه ای

خرید نهال شلیل سفید شیشه ای از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل سفید شیشه ای با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل سفید شیشه ای در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل سفید شیشه ای به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل سفید شیشه ای در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغشلیل سفید شیشه ای، کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای، هرس درختشلیل سفید شیشه ای، نحوه آبیاریشلیل سفید شیشه ای، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماریشلیل سفید شیشه ای و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل سفید شیشه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاشلیل سفید شیشه ای را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل سفید شیشه ای
  •     
  • مشخصات نهال شلیل سفید شیشه ای

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل سفید شیشه ای:


نهال شلیل شیشه ای به دلیل داشتن میوه تابستانه آبدار و خوشمزه یکی از محبوبترین ارقام نهال شلیل می‌باشد. محصول نهال شلیل شیشه ای زودرس بوده و اوایل تابستان برداشت می‌شود که اندازه نسبتا کوچکتری نسبت به شلیل های دیگر دارد همانطور که از اسم نهال شلیل شیشه ای مشخص است میوه حاصل از آن رنگی سفید و پوستی صاف دارد ظاهر گرد مانند این میوه بسیار شبیه به میوه هلو بوده اما پوست آن بدون کرک و صاف می‌باشد رنگ پوست میوه زرد مایل به سفید و رنگ گوشت آن سفید است میوه نهال شلیل شیشه ای دارای هسته چسبیده به گوشت میوه می‌باشد که عطر و طعم دلپذیری داشته به همین دلیل مصرف محصول آن بیشتر به صورت تازه خوری می‌باشد نهال شلیل سفید شیشه ای اولین بار در کشور چین پرورش یافته است منشا چینی دارد اما بعدها به دلیل رقم تجاری بودن درکشور ایران به خصوص درشهر مشهد نیز پرورش یافته است .

مناسب ترین پایه جهت پیوند و تکثیر نهال شلیل سفید شیشه ای پایه شفتالو است این پایه به دلیل مقاومت بالا در برابرکم آبی و آفات جز اصلی ترین و مهم ترین پایه پیوند ارقام نهال شلیل به حساب می آید یکی دیگر از ویژگی های بارز نهال شلیل سفید شیشه ای قابلیت انبارداری بالای محصول آن می‌باشد به طوریکه محصول این رقم شلیل را پس از برداشت حدودا ۲ ماه می‌توان در سردخانه نگهداری کرد قابلیت انبارداری بالای میوه حاصل از نهال شلیل سفید شیشه ای سبب محبوبیت این رقم در بین باغداران گردیده است.

آب و هوای مناسب جهت کاشت نهال:

مناسب ترین اقلیم آب و هوایی جهت کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای آب و هوای گرمسیر و نیمه گرم سیر می‌باشد. نهال شلیل سفید شیشه ای در برابر سرما مقاومت بالایی ندارد. و در مناطق سردسیر و کوهستانی بر اثر یخبندان های شدید زمستانه از بین می‌رود البته قابل ذکر است در مناطق گرم سیر نیز باید آبیاری نهال مدیریت شود تا بر اثر گرمای زیاد دچار خشکیدگی نگردد.

ارتفاع درخت شلیل سفید شیشه ای:

نهال شلیل سفید شیشه ای قدرت رشد محدودی دارد و جز ارقام پا کوتاه به حساب می آید به طوریکه ارتفاع درخت بالغ سفید شیشه ای به ۳ متر می‌رسد البته قابل ذکر می‌باشد که سربرداری سال اول کشت و هرس فرم دهی بعد از آن تاثیر بسزایی در میزان رشد و ارتفاع نهایی درخت خواهد داشت.

نیاز سرمایی نهال شلیل سفید شیشه ای:

همانطور که اشاره شد نهال شلیل سفید شیشه ای در برابر سرما حساس بوده و مقاومت بالایی در برابر سرمای زمستانه ندارد به همین دلیل کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای درمناطق معتدل گرم سیر و نیمه گرم سیر توصیه می‌شود البته توجه به نیاز سرمایی جوانه های درخت شلیل سفید شیشه ای جهت رفع خواب زمستانه در میزان عملکرد آن اهمیت به سزایی دارد. نیاز سرمایی درخت شلیل سفید شیشه ای جهت شکست خواب زمستانه حدودا ۳۰۰ تا ۵۰۰ ساعت سرما می‌باشد.

عمر مفید و اقتصادی درخت شلیل سفید شیشه ای :

نهال شلیل سفید شیشه ای با وجود پربار و پربازده بودن عمر مفید بالایی ندارد. طول عمر مفیدو اقتصادی درخت شلیل سفید شیشه ای مابین ۸ تا ۱۰ سال می‌باشد بعد از اتمام طول عمر مفید این درخت از میزان باردهی آن کاسته می‌شود بهتر است بدانید عوامل مختلفی چون هرس ، آبیاری و کوددهی برمیزان طول عمر مفید درخت شلیل سفید شیشه ای تاثیر به سزایی دارد.

ارتفاع از سطح دریا:

نهال شلیل سفید شیشه ای نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس نمیباشد به طوریکه در ارتفاعات مختلف ازسطح دریا می‌توان نهال شلیل سفید شیشه ای راکشت کرد و محصول فراوانی از آن برداشت نمود.

شروع باردهی و میزان عملکرد درخت شلیل سفید شیشه ای:

درخت شلیل سفید شیشه ای از ارقام زودبازده به شمار می آید به طوریکه از سال دوم کشت شروع به باردهی می‌کند باردهی اقتصادی این درخت شلیل پربار و زود بازده از سال سوم آغاز می‌شود میزان باردهی و عملکرد درخت شلیل سفید شیشه ای با توجه به اقلیم منطقه کشت می‌تواند متغیر باشد اما به طور میانگین می‌توان گفت میزان باردهی درخت شلیل سفید شیشه ای در هکتار به ۵۰ تن می‌رسد که رقم قابل چشم گیری برای باغداران شلیل می‌باشد. محصول درشت و آبدار نهال شلیل سفید شیشه ای حدودا ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم وزن دارد. و در اوایل تابستان به عنوان نوبرانه به بازار می اید به همین دلیل سود زیادی برای باغدار و کشاورز به همراه خواهد داشت.

کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای:

اولین مرحله جهت کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای انتخاب مکانی نورگیر می‌باشد زیرا این رقم شلیل برای رشد و نموی بهتر روزانه حداقل به ۸ ساعت تابش مستقیم نورخورشید نیاز دارد بعد از انتخاب مکان مناسب چاله هایی با عمق و پهنای ۶۰ سانتی و با فاصله ۳ متر از یکدیگر باید حفر شود. پس از آن در زمان مناسب می‌توان نهال را به چاله انتقال داد مناسب ترین زمان برای کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای اواخر فصل پاییز می‌باشد کشت پاییزه نهال شلیل سفید شیشه ای سبب استقرار بهتر ریشه نهال در خاک می شود در نتیجه زمان باردهی درخت تسریع می یابد. مراقبت های بعد از کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای از الزامات داشتن درخت قطور و پربار می‌باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

گرده افشان مناسب درخت شلیل سفید شیشه ای:

نهال شلیل سفید شیشه ای جز ارقام خودنابارور می‌باشد و برای تولید محصولی بیشتر به رقم گردافشان مناسب نیاز دارد. جهت گردهافشانی درخت شلیل سفید شیشه ای می‌توان از ارقام مختلف شلیل استفاده کرد. کاشت رقم گرده افشان در کنار درخت شلیل سفید شیشه ای سبب پربار شدن این رقم خواهد شد.

زمان گلدهی نهال شلیل سفید شیشه ای:

نهال شلیل سفید شیشه ای جز ارقام زود گل ده می‌باشد به طوریکه در اواخر زمستان شروع به گل دهی می‌کند به همین دلیل کاشت این رقم در مناطقی با سرمای بهاره توصیه نمی‌شود.

خاک مناسب جهت کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای:

نهال شلیل سفید شیشه ای همانند سایر ارقام شلیل برای رشد و عملکرد بهتر به خاک شنی لومی بازهکشی مناسب نیاز دارد. کاشت این رقم شلیل در خاک های سنگین و رسی مانع از رشد بهتر نهال خواهد شد. همچنین مناسب ترین اسیدیته خاک برای کاشت نهال شلیل سفید شیشه ای خاکی با PH 5/6تا7 می‌باشد.

کوددهی نهال شلیل سفید شیشه ای:

استفاده از کودهای شیمیایی و حیوانی می‌تواند برمیزان رشد و باردهی درخت شلیل سفید شیشه ای تاثیر به سزایی داشته باشد البته قابل ذکر است کودهای حیوانی باید به صورت پوسیده و به حالت چال کود در فصل زمستان استفاده شود. استفاده از کودهای شیمیایی نیز باید سرخود انجام نشود بهتر است قبل از اقدام به کوددهی شیمیایی درخت شلیل سفید شیشه ای خاک مورد آزمایش قرار گیرد.

آبیاری :

آبیاری نهال شلیل سفید شیشه ای بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا کشت این رقم در مناطق گم سیر انجام میگردد آبیاری نامرتب ممکن است باعث خشک شدن نهال گردد میزان نیاز آبی نهال شلیل سفید شیشه ای ۵۰ لیتر درهر چهار روز می‌باشد البته این میزان نیاز آبی با بزرگ‌تر شدن درخت افزایش پیدا می‌کند بهترین روش برای آبیاری نهال شلیل سفید شیشه ای آبیاری قطره ای می‌باشد.

هرس درخت شلیل سفید شیشه ای:

هرس درخت شلیل سفید شیشه ای از الزامات داشتن درختی پربار و زودبازده می‌باشد مناسب ترین زمان برای هرس درخت شلیل سفید شیشه ای اواخر فصل زمستان قبل از جوانه زنی درخت است. با هرس مناسب و اصولی درخت شلیل سفید شیشه ای می‌توان سبب تعادل تاج و ریشه درخت گردید.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

نهال شلیل سفید شیشه ای پیوند روی پایه شفتالو مقاومت بالایی در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها دارد البته سمپاشی های به موقع آن با مشاهده علائم بیماری باید انجام شود.

خواص و فواید میوه شلیل سفید شیشه ای:

شلیل سفید شیشه ای هلو سفید بدون کرک می باشد که طعم و عطر دلچسب و مزه ی شیرینی دارد که حاوی انواع ویتامین ها می شود میوه نهال شلیل سفید شیشه ای به صورت تازه خوری یا جهت تهیه کمپوت به بازار عرضه می گردد از فواید مهم مصرف میوه شلیل سفید می توان به هضم راحت تر غذا و کمک به کاهش وزن و عملکرد بهتر دستگاه گوارش اشاره کرد.

قیمت و خرید نهال شلیل سفید شیشه ای:

برای خرید نهال شلیل سفید شیشه ای می توانید با بزرگترین نهالستان معتبر و مجوزدار در غرب کشور در ارتباط باشید مجموعه عظیم و تخصصی رویال نهال مرکز تولید عمده نهال شلیل در کشور می باشد و به دلیل حذف واسطه تمامی نهال های شلیل را با قیمت مناسب تری در اختیار شما باغدار عزیز قرار می دهد لازم به ذکر می باشد که نهال شلیل تولید شده در این مجموعه دارای ضمانت نامه اصالت و گواهی بهداشت می باشد به همین دلیل با خرید نهال شلیل سفید شیشه ای از این مجموعه می توانید علاوه بر خرید نهال شلیل سفید شیشه ای از مشاوره های رایگان کارشناسان این مجموعه و خدمات پ از کاشت بهره مند شود جهت خرید و استعلام قیمت نهال شلیل سفید شیشه ای از مجموعه رویال نهال می توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط باشید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در سایت مراجعه نمایید.

مشخصات نهال شلیل سفید شیشه ای


نوع رقم: تجاری

تحمل سرمایی: مقاوم به سرما

زمان رسیدن: اواخر تیرماه

میزان باردهی: پربار

نوع بازدهی: زودبازده

خاصیت انبارداری: دارد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت