آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل رفعتی

خرید نهال شلیل رفعتی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل رفعتی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل رفعتی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل رفعتی به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل رفعتی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل رفعتی، کاشت نهال شلیل رفعتی، هرس درخت شلیل رفعتی، نحوه آبیاری شلیل رفعتی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل رفعتی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل رفعتی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل رفعتی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل رفعتی
  •     
  • مشخصات نهال شلیل رفعتی

مشخصات و ویژگی های نهال شلیل رفعتی :


نهال شلیل رفعتی یکی از ارقام شلیل پیوندی می باشد و به دلیل باردهی بالا از ارقام تجاری به حساب می آید نهال شلیل رفعتی منشاء ایرانی دارد و یکی از ارقام بومی ایران می باشد. میوه تولید شده توسط این رقم سایز کاملا درشت و گوشتی آبدار دارد که هسته آن چسبیده به گوشت می باشد. پوست خوش رنگ شلیل رفعتی قرمز روشن و بازار پسند است . که عکس میوه شلیل رفعتی را می توانید در وب سایت رویال نهال مشاهده فرمایید .محصول تولید شده توسط شلیل رفعتی نسبت به سایر ارقام شلیل طعمی ترش و گوشتی سفت دارد و قابلیت دو ماه انبار داری و نگهداری را نیز دارا می باشد . به همین سبب از ارقام تجاری به حساب می آید. البته لازم به ذکر است که نهال شلیل رفعتی برای بزرگ تر شدن و تولید محصول شیرین و آبدار به دمای ۲۵ درجه بالای صفر نیاز دارد و همچنین درخت این رقم شلیل تا دمای ۱۵ درجه زیر صفر را متحمل است . با این اوصاف می توان گفت مناسب ترین اقلیم از نظر آب و هوایی برای کاشت نهال شلیل رفعتی مناسب مناطق معتدل و نیمه سردسیر می باشد . درخت شلیل زودبازده و پربار رفعتی قدرت رشد بالایی ندارد و ارتفاع درخت آن به 3 الی 5/3متر می رسد پاکوتاه بودن این درخت شلیل سبب سهولت در چیدن محصول آن می گردد همچنین به دلیل پا کوتاهی فضای زیادی را اشغال نمی کند و تراکم کاشت آن در هکتار بالا می رود .

زمان گلدهی نهال شلیل رفعتی :

گونه دیرگل نهال شلیل رفعتی کاملا مقاوم و به سرمای دیر رس بهاره می باشد شلیل رفعتی از نظر زمان گلدهی جزء ارقام دیرگل ده است بطوریکه زمان گلدهی آن اواخر برج یک می باشد و شکوفه های آن در مناطق سردسیر دچار آسیب نمی گردد.

شلیل رفعتی از ارقام زودرس می باشد به طوریکه محصول آن اوایل تابستان به بازار می آید . به همین دلیل این رقم شلیل زودرس درمیان باغداران محبوبیت بالایی پیدا کرده است وبه دلیل نوبرانه بودن با قیمت مناسب تری به فروش می رسد .

عمرمفیدو‌اقتصادی نهال شلیل رفعتی:

طول عمر مفید و اقتصادی درخت به زمانی گفته می شود درخت در این مدت بیشترین میران باردهی را داشته باشد.نهال شلیل رفعتی دارای طول عمر۱۰ تا ۱۲ سال می‌باشد و بعد از اتمام این مدت ،طول عمر مفید آن به پایان می‌رسد. بعد از پایان عمر اقتصادی شلیل رفعتی باردهی آن کاهش می یابد تا محصول تولید شده کیفیت پایینی خواهد داشت به همین دلیل بهتر است با نهال های جدید و جوان جایگزین گردد لازم به ذکرمیباشد که با هرس، آبیاری و کوددهی مناسب می‌توان طول عمر درخت شلیل رفعتی را افزایش داد.

شروع باردهی و میزان عملکرد نهال شلیل رفعتی:

نهال شلیل رفعتی از ارقام زودبازده می باشد به طوری که شروع باردهی آن از سال های اول می باشد اما بهتر است بداند باردهی نهال شلیل رفعتی در سال های اول در حد نوبرانه می باشد و شروع باردهی اقتصادی آن از سال سوم آغاز می شود میزان عملکرد درخت شلیل زودرس رفعتی در هکتار 50تا 60 تن می باشد .البته بهتر است بدانید میزان باردهی نهال شلیل رفعتی با توجه به میزان رسیدگی به درخت ممکن است متغییر باشد.

نیازسرمایی نهال شلیل رفعتی:

اکثر درختان شلیل برای بیدار شدن از خواب زمستانه حداقل به ۴۰۰۰ساعت در دمای ۷ درجه زیرصفر به سرما نیاز دارند.نهال شلیل رفعتی نیزاین نیاز سرمایی را باید بگذراند در غیر این صورت تمام جوانه های آن موفق به رفع خواب زمستانه نخواهند شد. درنتیجه میزان باردهی این رقم شلیل زود رس و پربار کاهش خواهد یافت پس توجه به نیاز سرمایی شلیل رفعتی یکی از مهم‌ترین عواملی می‌باشد که در انتخاب نوع رقم با توجه به اقلیم منطقه باید به اندازه کافی در مورد آن تحقیق کرد.

دقت داشته باشید که مناسب ترین سطح ارتفاع از دریا برای کاشت نهال شلیل رفعتی ارتفاع مابین ۵۰۰ تا ۱۸۰۰متر از سطح دریاست. به همین دلیل این رقم شلیل را می‌توان درمناطق سردسیر،نیمه سردسیر ومعتدل با خیال راحت کاشت کرد.

گردافشان درخت شلیل رفعتی:

نهال شلیل رفعتی همانند سایر ارقام شلیل برای باردهی بیشتر نیازمند رقم گرده افشان مناسب می‌باشد به طوریکه به ازای هر۱۰ اصله نهال شلیل رفعتی یک رقم گردافشان مناسب درباغ باید کشت شود تا میزان باردهی آن افزایش یابد.در صورت فقدان رقم گرده افشان مناسب میزان باردهی درخت شلیل رفعتی کاهش خواهد یافت.

کاشت نهال شلیل رفعتی:

قبل از کاشت نهال شلیل رفعتی حتما بایدمکان مناسبی را انتخاب کرد این مکان باید نورگیر باشد تا درخت شلیل بتواند۶ ساعت نور خورشید را روزانه به صورت مستقیم دریافت کند. پس در هنگام حفر چاله ها نیزباید فاصله استاندارد را رعایت کرد تا در آینده شاخه های درختان برروی همدیگر سایه نندازند.مناسب ترین ژرفای چاله های نهال شلیل رفعتی چاله ها70 سانتی می باشد.

مناسب ترین فاصله کاشت:

برای نهال شلیل رفعتی با توجه به رشد وگستردگی درخت آن ابعاد۳*۳ می‌باشد. رعایت فاصله استاندارد و مناسب هنگام کاشت نهال سبب تسهیل در عملیات داشت و برداشت می‌شود علاوه بر این رعایت این فاصله مناسب سبب تداخل ریشه ها در خاک می‌شود.مناسب ترین زمان جهت کاشت نهال شلیل رفعتی اواخر فصل پاییز می شود اگر به هر دلیلی کشت پاییزه نهال شلیل رفعتی را از دست بدهید می توانید کاشت آن را اواخر فصل زمستان انجام بدهید توجه داشته باشید آبیاری بلافاصله پس از کاشت از الزامات نهالکاری می باشد حتی اگر کاشت نهال شلیل رفعتی در زمستان انجام شود در هنگام کاشت نهال بهتر است هوا آفتابی و بدون یخبندان یا وزش باد باشد. پس از کاشت نهال شلیل رفعتی آبیاری آن برای استقرار بهتر ریشه درخاک ضروری است همچنین برای محافظت نهال در برابر عوامل طبیعی چون باد می‌توان از قیم استفاده کرد در هنگام قیم گذاری دقت کنید که ریشه نهال دچار آسیب نشود لازمه داشتن درخت قطور و پربا رمراقبت های بعد از کاشت نهال می‌باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

آبیاری نهال شلیل رفعتی:

نهال شلیل رفعتی نسبت به خشکی متحمل است اما آبیاری منظم و دقیق آن سبب افزایش میزان باردهی این رقم میگردد هنگام آبیاری شلیل رفعتی نباید آب مستقیم با طوقه برخورد داشته باشد آبیاری بیش از اندازه سبب خفگی ریشه نهال در خاک میگردد درنتیجه برگ درختان از بین خواهند رفت و ریشه دچارپوسیدگی خواهد شد. نیاز آبی نهال شلیل رفعتی به طور میانگین به میزان ۵۰ لیتردر هفته می‌باشد البته نیاز آبی آن با توجه به سن نهال،جنس خاک و میزان بارندگی ممکن است متغیر باشد. مناسب ترین روش برای آبیاری نهال شلیل رفعتی استفاده از روش آبیاری قطره ای است.

خاک مناسب کاشت نهال شلیل رفعتی:

خاک مناسب کاشت نهال شلیل رفعتی خاک شنی لومی بازهکشی مناسب است. و بهتر است H pآن مابین ۶ تا ۷ باشد.کاشت نهال شلیل رفعتی در خاک سفت و رسی سبب عدم ریشه زایی آن و درنتیجه رشد کند نهال خواهد شد. همچنین آبیاری غرقابی در چنین خاک هایی سبب پوسیدگی ریشه و از بین رفتن نهال می‌شود پس انتخاب خاک مناسب برای کاشت نهال شلیل رفعتی اهمیت بسیار بالایی دارد.

هرس درخت شلیل رفعتی:

هرس درخت شلیل رفعتی درسال اول سربرداری نهال از ارتفاع ۸۰ تا ۹۰ سانتی متری می‌باشد. در سال دوم بهتر است شاخه ها و پاجوشهای زیر ۶۰ سانت حذف گردند تا تنه اصلی درخت تشکیل شود هرس درست و اصولی درخت شلیل رفعتی سبب طولانی تر شدن عمر درخت و پربار شدن آن میگردد. زمان مناسب هرس درخت شلیل رفعتی اوایل فصل زمستان بعد از اتمام دوره یخبندان و قبل از جوانه زنی درخت است. مناسب ترین روش هرس درخت شلیل سیستم مرکز باز است در این روش هرس ،نور خورشید به تمامی شاخه های درخت می‌رسد و سبب افزایش کیفیت محصول می‌شود.

کوددهی:

کودهای اسید هیومیک‌ و کودهای کامل ان پی کا مناسب ترین منبع غذایی برای تقویت درخت شلیل رفعتی می‌باشد. استفاده از کودهای شیمیایی همراه با کودهای حیوانی سبب افزایش عملکرد وباردهی درخت شلیل رفعتی میگردد. بهتر است قبل از کوددهی خاک زمین موردنظر حتما مورد آزمایش قرار گیرد.مناسب ترین زمان برای چالکود کودهای حیوانی زمان خواب درخت می باشد.

مقاومت نهال شلیل رفعتی در برابر آفات و بیماری:

درصورت عدم رسیدگی کافی به درخت شلیل رفعتی ممکن است این رقم شلیل بر اثر آفات و بیماری‌هایی چون شته -کرم ریشه -خوار و پوسیدگی درخت از بین برود با وجود مقاومت بالای درخت شلیل در برابر آفات و بیماری‌ها نباید از سمپاشی آن به ویژه در فصل رشد غافل شد.

قیمت و خرید:

قیمت نهال شلیل رفعتی با توجه به عوامل مختلفی از جمله سن نهال و دارا بودن شناسنامه ممکن است متغیر باشد. جهت خرید نهال شلیل رفعتی لیبل دار می توانید به یکی از مراکز معتبری چون رویال نهال مراجعه نمایید البته فروش رقم نهال شلیل رفعتی در این مرکزبه صورت آنلاینی نیز امکان پذیر می‌باشد. نهال شلیل رفعتی تولید شده در این مجموعه دارای گواهی بهداشت بوده و زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی تولید می گردد جهت اطلاع از قیمت نهال شلیل رفعتی و دیدن عکس نهال شلیل رفعتی می‌توانید با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید.با خرید نهال شلیل رفعتی از مجموعه رویال نهال می توانید از خدمات پس از فروش این نهالستان بهره مند شوید.

مشخصات نهال شلیل رفعتی


کشور سازنده: ایران

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اواخر تیرماه

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: قرمز

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 2 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

خصوصیات: گوشت چسپیده به هسته

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت