آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل قرمز بهاره

خرید نهال شلیل قرمز بهاره از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل قرمز بهاره با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل قرمز بهاره در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل قرمز بهاره به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل قرمز بهاره در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل قرمز بهاره، کاشت نهال شلیل قرمز بهاره، هرس درخت شلیل قرمز بهاره، نحوه آبیاری شلیل قرمز بهاره، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل قرمز بهاره و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل قرمز بهاره کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل قرمز بهاره را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل قرمز بهاره
  •     
  • مشخصات نهال شلیل قرمز بهاره

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل قرمز بهاره:


نهال شلیل قرمز بهاره یکی از نهال های پرطرفدار در بین باغداران شلیل می باشد.این رقم شلیل اولین بار در کشور چین کشت شده اما بعدها به دلیل رقم صادراتی بودن کاشت آن در کشور های دیگر از جمله ایران رواج یافته است در حال حاضر در کشور ایران باغداران زیادی اقدام به کاشت این نهال شلیل قرمز بهاره می کنند میوه حاصل از نهال شلیل قرمز بهاره به دلیل خوشرنگ و زودرس بودن محبوبیت زیادی پیدا کرده است .نهال شلیل قرمز بهاره بعد از بلوغ تبدیل به درختی پربار میشود و کاشت آن در مناطق معتدل و گرمسیری برای باغداران شلیل کاملا مقرون به صرفه می باشد بله درست است همانطور که اشاره شده کاشت نهال شلیل قرمز بهاره در مناطق گرمسیر و معتدل رواج یافته است زیرا نهال شلیل قرمز بهاره در برابر سرما مقاومت چندانی ندارد ودرخت آن به دلیل زود گل بودن در مناطقی با سرمای بهاره دیررس دچار صدمه می شود .

میوه حاصل از درخت شلیل قرمز بهاره سایز درشتی دارد و وزن هر میوه معادل ۱۵۰ الی ۲۰۰ گرم است میوه درشت شلیل قرمز بهاره دارای طعمی دلچسب و مزه شیرینی می باشد و همانطور که از اسم آن مشخص است رنگ قرمز خوشرنگی دارد و به همین دلیل بازار پسند می باشد و کاشت آن برای باغداران کاملا پر سود است‌. ارتفاع درخت شلیل قرمز بهاره باتوجه به پایه ای که روی آن پیوند می خورد می تواند متغییر باشد نهال شلیل قرمز بهاره پیوند خورده روی پایه رویشی قدرت رشد محدودی دارد و نهایت ارتفاع آن به ۳ متر می رسد اما نهال پیوند خورده روی پایه های بذری هلو،آلو وشفتالو قدرت رشد بالایی دارد ونهایت ارتفاع آن به ۵متر می رسد بهتر است برای کنترل ارتفاع درخت شلیل قرمز بهاره از هرس مدام آن غافل نشوید .هرس سنگین و اصولی درخت شلیل قرمز بهاره علاوه بر کنترل رشد آن سبب افزایش عملکرد درخت و کیفیت محصول تولید شده نیز می گردد.

نیاز سرمایی :

درخت شلیل قرمز بهاره برای رفع خواب زمستانه و شکوفه زنی در بهاره به ۱۰۰ تا۸۰۰ ساعت سرما در دمای زیر ۷ درجه سانتی گراید نیاز دارد .نهال شلیل قرمز بهاره بدون گذراندن این دوره سرمایی دارای عملکرد مطلوبی نخواهد شد .به همین دلیل هنگام کاشت این رقم به آب و هوای اقلیم منطقه کاشت باید توجه شود.

ارتفاع از سطح دریا:

نهال شلیل بهاره نسبت به ارتفاع از سطح آزاد دریا محدودیت ندارد و در اکثر ارتفاعات رشد و نمو دارد البته توجه داشته باشید که به علت مقاومت پایین آن در برابر سرما،بهتر است از کاشت این رقم شلیل در ارتفاعات بالای ۲۰۰ متر خودداری شود.

شروع باردهی نهال شلیل قرمز بهاره:

نهال شلیل قرمز از نظر باردهی جز ارقام زودبازده به حساب می آید و آغاز باردهی آن یکسال بعد از کاشت می باشد البته لازم به ذکر است که باردهی اقتصادی آن از سال سوم شروع می شود و باردهی سال های اول به عنوان نوبرانه به حساب می آید که بهتر است که در زمان فندقی شدن میوه از روی درخت حذف شوند. میوه زودرس شلیل قرمز بهاره با توجه به آب و هوای اقلیم منطقه کاشت از اواسط خرداد ماه تا اوایل تیر ماه برداشت می شود گوشت این میوه پس از رسیدن کاملا نرم می شود و به همین دلیل موقع چیدن محصول باید دقت کنید که میوه لهیده نشود .میوه شلیل قرمز بهاره بهتر است پس از چیده شدن روانه بازار گردد زیرا این میوه قابلیت نگهداری و انبارداری ندارد.

حداکثر عملکرد درخت شلیل قرمز بهاره:

نهال شلیل قرمز بهاره پس از رشد تبدیل به درختی پربار می گردد به طوریکه اگر در شرایط ایده آل کاشت شود و مراقبت ها و رسیدگی های لازم صورت گیرد می تواند در هر هکتار به طور میانگین ۷۰ تن محصول تولید کند با احتساب کاشت ۶۰۰ اصله نهال در هر هکتار می توان گفت هر درخت بالغ به طور متوسط ۱۰۰ کیلو باردهی دارد که میزان باردهی کاملا بالایی در میان ارقام شلیل به حساب می آید به همین دلیل کاشت نهال شلیل قرمز بهاره برای احداث باغات اقتصادی شلیل طرفداران زیادی پیدا کرده است .البته لازم به ذکر می باشد که باردهی درخت شلیل بهاره با توجه به نحوه هرس آبیاری و کوددهی درخت ممکن است کاهش یا افزایش یابد .

عمراقتصادی شلیل قرمز بهاره:

همانطور که می دانید اغلب درختان شلیل دارای عمر کوتاهی می باشند درخت شلیل قرمز بهاره دارای طول عمر متوسطی بوده و نهایت عمر آن به ۱۲ سال می رسد در واقع می توان گفت این رقم شلیل فقط تا ۱۲ سال قادر به تولید بار اقتصادی می باشد .و بعد از این مدت کیفیت و کمیت بار تولید شده کاهش خواهد یافت .جالب است بدانید به دلیل عمر کوتاه شلیل قرمز بهاره می توان این رقم را به عنوان درخت فرعی ما بین درختانی که دارای عمر بلند مدت و فاصله کاشت زیادی می باشند کشت کرد .

گرده افشان شلیل قرمز بهاره:

یکی از ویژگی های بارز نهال شلیل قرمز بهاره خود گرده افشان بودن این رقم می باشد درخت شلیل قرمز بهاره خود بارور می باشد و برای محصول دهی به رقم گرده افشان نیاز ندارد . ویژگی خودبارور بودن درخت قرمز شلیل بهاره سبب پر محصول شدن این رقم گردیده زیرا اکثر شکوفه های این درخت به میوه تبدیل می شود و کمتر دچار ریزش می گردند .زمان گلدهی نهال شلیل قرمز بهاره اوایل بهار می باشد و به همین دلیل کاشت این رقم در مناطق سردسیر با سرمای بهاره توصیه نمی گردد .

کاشت نهال شلیل قرمز بهاره :

قبل از کاشت نهال قرمز شلیل بهاره حتما بهتر است آن را از نهالستان با اصالت تهیه کنید تا نهال تهیه شده عاری از هر گونه بیماری و آفات باشد چاله ی حفر شده برای کاشت نهال شلیل قرمز بهاره بهتر است عمق و پهنای ۶۰سانتی متری داشته باشد .بعد از کاشت نهال خاک اطراف نهال باید لگد مال شود تا ذرات هوای بین خاک از بین رود مناسب ترین و بهترین زمان کاشت نهال شلیل قرمز بهاره اواخر فصل پاییز یا زمستان می باشد کشت پاییزه نهال شلیل قرمز بهاره سبب استقرار بهتر ریشه نهال در خاک می گردد و سبب تسریع در زمان باردهی می شود .مناسب ترین فاصله کاشت نهال شلیل قرمز بهاره ابعاد ۳×۳می باشد رعایت فاصله مناسب کاشت و استاندارد نهال، سبب می شود درختان در زمان بلوغ به راحتی آب، نور و مواد غذایی را دریافت کنند و در زمان رشد دچار اختلال نشوند .بهترین زمان کاشت نهال شلیل قرمز بهاره اواخر فصل پائیز است زیرا همانطور که گفته شد کشت پائیزه سبب می شود ریشه نهال سریعتر در خاک مستقر شده و باردهی آن تسریع یابد .

آبیاری نهال شلیل قرمز بهاره :

نهال شلیل قرمز بهاره از جمله درختان پربار و پر سود می باشد به همین دلیل آبیاری مناسب و به موقع از عوامل مهم در رشد و میزان باردهی آن به حساب می آید نهال شلیل قرمز بهاره بهتر است در سالهای اول کاشت به صورت منظم هفته ای یک بار آبیاری شود .البته اگر این نهال را در مناطق گرمسیر کشت کنید بهتر است با توجه به خشک شدن خاک در فصل های گرم سال فواصل آبیاری را کم کنید . دقت داشته باشید آبیاری نامنظم در زمان رسیدن میوه سبب ترک خوردگی پوست میوه خواهد شد به همین دلیل مدیریت آبیاری باغات شلیل قرمز بهاره اهمیت بالایی دارد آبیاری درختان شلیل با روش قطره ای و غرقابی و کرتی امکان پذیر است.

مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال شلیل قرمز بهاره:

بهترین و مناسب ترین خاک برای کاشت این نهال شلیل بهاره خاک رسی با زهکشی متوسط می باشد .همچنین خاک باید دارای عناصر غذایی باشد تا نهال بتواند بهتر در خاک رشد و نمو پیدا کند . کاشت نهال شلیل قرمز بهاره در خاک های فقیر و سنگین سبب افت عملکرد این درخت می شود.

اقلیم مناسب کاشت نهال شلیل قرمز بهاره:

همانطور که اشاره شد .مناسب ترین آب هوا برای کاشت نهال شلیل بهاره آب و هوای نیمه گرمسیر و معتدل می باشد .نهال شلیل قرمز بهاره در زمستان ۵-درجه و در تابستان تا دمای ۴۰ درجه قابلیت رشد را دارد .نهال شلیل قرمز بهاره برای رشد بهتر حداقل روزانه باید ۸ ساعت در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار گیرد به همین دلیل هنگام انتخاب مکان مناسب کاشت به این مساله توجه نمود .

هرس درخت شلیل قرمز بهاره:

یکی از عوامل مهم در میزان عملکرد درخت شلیل قرمز بهاره هرس اصولی این درخت می باشد هرس این رقم از نهال شلیل شامل حذف شاخه های ضعیف و بیمار و شاخه ها اضافی می باشد هرس نهال شلیل قرمز بهاره باید توسط افراد ماهر صورت گیرد .

قیمت و خرید نهال شلیل قرمز :

یکی از محبوب ترین نهال هایی که در میان نهال های شلیل بسیار پر فروش می باشد نهال شلیل قرمز بهاره است .برای احداث باغ شلیل به این نکته باید توجه کنید که اولین قدم انتخاب نهالستان معتبر برای تهیه و خرید نهال است .یکی از بزرگترین نهالستان های معتبر که تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی در غرب کشور اقدام به فعالیت می کند مجموعه نهالستان رویال نهال می باشد که برای تمامی نهال های تولید شده گواهی اصالت و ضمانت صادر می کند با خرید نهال شلیل قرمز بهاره از این مجموعه می توانید این نهال را با قیمت مناسب تهیه وبا مشاوره های رایگان این مجموعه اقدام به احداث باغ شلیل قرمز بهاره نمائید.قیمت نهال شلیل قرمز بهاره به دلیل تولید عمده در این مجموعه کاملا مناسب می باشد جهت خرید نهال شلیل قرمز بهاره از مجموعه رویال نهال می توانید به صورت حضوری یا آنلاینی اقدام کنید

مشخصات نهال شلیل قرمز بهاره


کشور سازنده: ایران

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اواخر تیر

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: قرمز

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 2 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت