آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل انجیری دیر رس

خرید نهال شلیل انجیری دیر رس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل انجیری دیر رس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل انجیری دیر رس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل انجیری دیر رس به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل انجیری دیر رس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل انجیری دیر رس، کاشت نهال شلیل انجیری دیر رس، هرس درخت شلیل انجیری دیر رس، نحوه آبیاری شلیل انجیری دیر رس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل انجیری دیر رس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل انجیری دیر رس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل انجیری دیر رس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل انجیری دیر رس
  •     
  • مشخصات نهال شلیل انجیری دیر رس

مشخصات ویژگی های نهال شلیل انجیری دیررس:


نهال شلیل انجیری دیررس بومی کشور چین است این درخت شلیل بسیار پربار و پر محصول می باشد و کیفیت میوه بالایی دارد به همین دلیل جزء ارقام شلیل خاص و بازار پسند به حساب می آید .نهال شلیل انجیری برای داشتن مقاومت بالا در اکثر خاک ها روی شفتالو پیوند خورده است.درخت شلیل انجیری دیررس جزء ارقام پا کوتاه به حساب می آید و ارتفاع نهایی درخت آن به ۴متر می رسد برای کنترل و کمتر کردن این میزان رشد می توان آن را هرس نمود از دیگر ویژگی های درخت شلیل انجیری دیررس می توان به برگهای براق و کشیده آن اشاره کرد.میوه حاصل از درخت شلیل انجیری دیررس در اوایل فصل پائیز به بازار می آید به همین دلیل به اسم شلیل دیررس معروف است .محصول تولید شده توسط درخت شلیل انجیری دیررس به صورت متراکم و خوشه ای می باشد.و میوه گرد مانند آن دارای رنگ قرمز و به فرم انجیر است . این میوه خوش رنگ و مرغوب بازار فروش بالایی دارد به همین دلیل نهال شلیل انجیری دیررس یکی از پرفروش ترین ارقام نهال شلیل به حساب می آید . محصول شلیل انجیری دیررس بسیار شبیه میوه هلو انجیری می باشد با این تفاوت که پوست شلیل انجیری تیره تر، صاف و بدون کرک است .شاخه های درخت انجیری دیررس مقاومت نسبتا بالایی در برابر سرمای زمستانه دارد به طوریکه تا دمای ۱۵ درجه زیر صفر را متحمل می باشد بنابراین می توان گفت مناسب ترین منطقه از نظر اقلیم آب وهوایی مناسب کاشت در مناطق سردسیر و معتدل است نهال شلیل انجیری دیررس برای رشد بهتر روزانه به ۶ ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد پس بهتر است از کاشت آن در مکان های سایه دار اجتناب کنید .

زمان گلدهی:

درخت شلیل انجیری دیررس از ارقام دیر گل ده می باشد و می توان گفت شکوفه های متراکم و صورتی رنگ آن در نیمه دوم فروردین ماه شروع به گلدهی می کند . نهال شلیل انجیری دیررس از همان سالهای اول شروع به باردهی می کند ،باردهی نوبرانه درخت شلیل دیررس دارای کیفیتی کاملا مرغوب می باشد همچنین باردهی اقتصادی آن از سال دوم آغاز می گردد میزان عملکرد درخت شلیل انجیری دیررس در هکتار می تواند به ۴۰ تا ۵۰ تن برسد به همین دلیل کاشت نهال شلیل انجیری دیررس می تواند سود بالایی را به باغداران شلیل بدهد البته بهتر است بدانید میزان باردهی و عملکرد درخت شلیل انجیری دیررس به عواملی چون کوددهی ،آبیاری و هرس بستگی دارد.همانطور که از اسم این رقم شلیل مشخص است ،میوه آن اواسط تابستان به بازار می آید و سایزی کاملا بزرگ و بازار پسندی را دارد به طوریکه میانگین وزن میوه به ۲۰ تا ۳۰ گرم می رسد .

منشاء اصلی نهال شلیل انجیری دیررس:

همان طور که اشاره شد نهال شلیل انجیری دیررس اولین بار در کشور چین پرورش داده شده است و بعد ها به دلیل رقم تجاری بودن در سایر کشورهای جهان محبوبیت پیدا کرده است این رقم شلیل اوایل به صورت غیر پیوندی پرورش داده می شد اما امروزه برای تولید محصول دلنشین و یکدست و بازار پسند روی پایه شفتالو پیوند می خورد پیوند این رقم شلیل روی پایه شفتالو نتنها سبب مقاومت بالای آن در اکثریت خاک ها گردیده بلکه سبب محدود کردن قدرت رشد این نهال شده است به طوریکه ارتفاع درخت شلیل انجیری به ۳تا ۴ متر می رسد و این امر موجب سهولت برداشت محصول این رقم شلیل می شود .

نیاز سرمایی :

بهتر است قبل از کاشت نهال شلیل سازگاری رقم آن را با اقلیم مورد نظر بررسی کنید .نهال شلیل انجیری دیررس در شرایط آب و هوای معتدل و نیمه سردسیر رشد و باردهی بهتری دارد .جوانه های نهال شلیل انجیری دیررس برای شکست خواب زمستانه و جوانه زنی در بهار به ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر نیاز دارد .دقت داشته باشید نهال شلیل انجیری دیررس بدون تجربه این دوره سرمایی موفق به جوانه زنی در فصل بهار نخواهد شد پس در نتیجه با کاهش جوانه های زایشی عملکرد درخت نیز کاهش خواهد یافت .

ارتفاع از سطح دریای مناسب :

مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال شلیل انجیری دیررس ارتفاعات ما بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریا می باشد با کاشت نهال شلیل انجیری دیررس در این سطح از ارتفاع می توان بیشترین عملکرد را از این درخت انتظار داشت .

گرده افشان درخت شلیل انجیری دیررس :

همانطور که می دانید اکثر درختان شلیل نیاز به گردافشان ندارند و گلهای نر و ماده همزمان روی یک پایه تشکیل می شود و در زمان گرد افشانی تنها وجود باد به عملیات گرد افشانی کمک می کند نهال شلیل انجیری دیررس نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد و جزء ارقام خودبارور به حساب می آید .

زمان گلدهی شلیل انجیری اواخر فروردین ماه می باشد و در مناطقی که سرمای دیررس بهاره دارند دچار آسیب دیدگی می شوند پس همانطور که اشاره شد بهتر است این رقم شلیل در مناطق معتدل و نیمه سردسیر ‌کشت شود .

عمر مفیدو اقتصادی درخت شلیل انجیری دیررس:

بالا بودن طول عمر مفید و اقتصادی نهال شلیل انجیری دیررس سبب پر فروش شدن این رقم شلیل نسبت به سایر ارقام گردیده است طول عمر مفید درخت شلیل انجیری دیررس به ۱۵ سال می رسد و باردهی آن در مدت این ۱۵ سال سبب مقرون به صرفه شدن کاشت این نهال می گردد البته فراموش نکنید عواملی چون آبیاری ،هرس در طول مدت طول عمر درخت شلیل انجیری دیررس تاثیر بسزایی دارد .

کاشت نهال شلیل انجیری دیررس :

پس از انتخاب مکان مناسب برای کاشت نهال شلیل انجیری دیررس با توجه به قدرت رشد نهال این رقم شلیل باید چاله هایی به عمق نیم متر با فاصله ۳ متری حفر کرد و در واقع مناسب ترین فاصله کاشت نهال شلیل انجیری دیررس ابعاد ۳×۳ متر می باشد مناسب ترین زمان برای کاشت و انتقال نهال شلیل انجیری دیررس به چاله های حفر شده با توجه به اقلیم منطقه مورد نظر ممکن است از اواخر فصل پائیز تا اواخر فصل زمستان ادامه داشته باشد.در مناطق معتدل بهتر است کشت پاییزه رو از دست ندهید زیرا با کشت پاییزه ریشه نهال شلیل انجیری دیررس بهتر در خاک مستقر می شود البته در مناطقی با یخبندان های شدید زمستانه بهتر است کاشت این نهال شلیل دیررس به اواخر فصل زمستان موکول شود :

کوددهی:

یکی از روشهای تقویت خاک و افزایش مواد مغذی کوددهی خاک در زمان مناسب می باشد برای کوددهی نهال انجیری دیررس می توان علاوه بر کودهای آلی از کودهای شیمیایی حاوی نیتروژن،پتاس ،فسفات ،روی،آهن و منگنز استفاده کرد . میزان استفاده از این کودها به آنالیز شیمیایی خاک بستگی دارد.

خاک مناسب:

برای کاشت نهال شلیل انجیری دیررس و شاهد رشد و باردهی آن بودن، نباید از خاک های سنگین آهکی و اسیدی استفاده کرد. در واقع می توان گفت مناسب ترین خاک برای کاشت نهال شلیل انجیری دیررس خاک شنی لومی با ph 7تا 5/7می باشد .

آبیاری شلیل انجیری دیررس :

آبیاری نهال شلیل انجیری دیررس پس از کاشت آن نیاز به مدیریت دارد زیرا آبیاری بیش از حد سبب پوسیدگی ریشه و آبیاری کم و نامرتب سبب پژمردگی و خشکیدگی نهال خواهد گردید .آبیاری نهال شلیل انجیری دیررس در سال های اول کاشت حتما باید به صورت هفته ای و منظم انجام شود میزان آبی این رقم شلیل با توجه به سن درخت ممکن است از ۵۰ الی ۱۵۰ متغیر باشد.مناسب ترین و بهترین روش برای آبیاری نهال شلیل انجیری دیررس روش آبیاری قطره ای می باشد .

هرس:

هرس کردن نهال شلیل انجیری دیررس به منظور پرورش و تربیت درخت یکی از اصلی ترین مراحل باغداری شلیل به حساب می آید . با هرس درست و اصولی درخت شلیل انجیری دیررس سبب افزایش طول عمر و باردهی درخت خواهید شد.مناسب ترین زمان برای هرس این رقم شلیل اواخر فصل زمستان تا بعد از اتمام دوره یخبندان و قبل از بیدار شدن درخت از خواب زمستانه می باشد.نهال شلیل انجیری دیررس در سال اول کاشت فقط شامل سربرداری نهال از ارتفاع80 سانتی می باشد در سال های دوم و سوم نیز به منظور تشکیل اسکلت اصلی درخت بهتر است شاخه های قوی و اصلی حفظ شود و شاخه های ضعیف و فرعی حذف گردند همچنین استفاده از چسب باغبانی بعد از هرس نیز باید جدی تلقی شود .هرس نهال شلیل انجیری دیررس به منظور دستیابی به محصولی مرغوب انجام می شود.

مقاومت نهال شلیل انجیری دیررس در برابر آفات :

یکی از بیماری هایی که ممکن است درخت شلیل انجیری را دچار مشکل کند بیماری پیچیدگی برگ درخت می باشد.از نشانه های این بیماری زرد شدن برگ درخت شلیل و گرایش آن به داخل است .همچنین در همچین مواردی ممکن است لکه هایی روی برگ یا میوه دیده شود البته با سمپاشی و هرس به موقع می توان درخت را در برابر چنین بیماری هایی محفوظ نگه داشت.

قیمت و خرید نهال شلیل انجیری دیررس :

قیمت نهال شلیل انجیری دیررس با توجه به داشتن گواهی اصالت و بهداشت در نهالستان های مختلف متفاوت می باشد .اما برای خرید نهال شلیل انجیری دیررس شناسنامه دار با قیمت مناسب می توانید به نهالستان تخصصی و بزرگ رویال نهال مراجعه کنید و با خرید مطمئن از باغداری خود لذت ببرید فروش نهال شلیل انجیری دیررس در مجموعه رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد همچنین فعالیت نهالستان رویال زیر نظر مهندس سازمان جهاد کشاورزی می باشد به همین دلیل با خیال راحت می توانید اقدام به خرید آنلاین از این مجموعه نمائید و سفارش خود را درب منزل تحویل بگیرید.

مشخصات نهال شلیل انجیری دیر رس


کشور سازنده: ایران

عمر اقتصادی: حدودا 15 سال

زمان رسیدن: اواخر مرداد

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: قرمز

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 2 ماه

نوع مصرف: تازه خوری، کمپوت سازی

خصوصیات: رنگ گوشت زرد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت