آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل استارک سان گلد

خرید نهال شلیل استارک سان گلد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل استارک سان گلد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل استارک سان گلد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل استارک سان گلد به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل استارک سان گلد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل استارک سان گلد، کاشت نهال شلیل استارک سان گلد، هرس درخت شلیل استارک سان گلد، نحوه آبیاری شلیل استارک سان گلد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل استارک سان گلد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل استارک سان گلد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل استارک سان گلد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل استارک سان گلد
  •     
  • مشخصات نهال شلیل استارک سان گلد

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل استارک سان گلد:


نهال شلیل سان گلد اولین بار در کشور آمریکا پرورش داده شده است و اصالت آمریکایی دارد اما بعد ها به دلیل سازگاری بالا با اکثر اقلیم ها به خصوص مناطق کوهستانی مورد استقبال باغداران سایر کشور ها قرار گرفت نهال شلیل سان گلد قدرت رشد بالایی دارد و یکی از ارقام پر محصول به حساب می آید این رقم شلیل زود بازده بعد از رشد می تواند ارتفاع بالغ بر ۵ تا ۸ متر داشته باشد طعم و مزه ی میوه حاصل از نهال شلیل سان گلد بسیار شبیه به میوه ی هلو می باشد اما پوست صاف آن سرخ رنگ است و گوشت میوه زرد رنگ می باشد و به دلیل داشتن سایزی درشت و طعمی شیرین بسیار بازار پسند می باشد .نهال شلیل سان گلد به دلیل دیر گل بودن مناسب کاشت در مناطق کوهستانی و سردسیری می باشد زمان گلدهی این رقم شلیل اواخر فروردین ماه می باشد و شکوفه های آن در مناطقی با سرمای بهاره دچار آسیب نمی شوند بنابراین باغداران مناطق سردسیر با سرمای بهاره می توانند با خیال راحت به احداث باغ شلیل با کاشت نهال شلیل سان گلد بپردازند شاخه های درخت شلیل سان گلد در زمستان توان تحمل ۲۵ درجه زیر صفر را دارند و در تابستان می توانند تا ۴۰ درجه بالای صفر را متحمل می باشد .نهال شلیل سان گلد برای رشد بهتر روزانه حداقل به ۸ ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد بنابراین انتخاب مکان مناسب برای کاشت این رقم شلیل بسیار حائز اهمیت می باشد .

شروع باردهی:

نهال شلیل سان گلد از ارقام زود بازده می باشد به طوری که ۲ سال پس از کاشت شروع به باردهی می کند . زمان برداشت محصول شلیل سان گلد اوایل مرداد است و جزء ارقام متوسط رس به حساب می آید میوه حاصل از درخت شلیل سان گلد موقع رسیدن نرم می شود بنابراین بهتر است برداشت محصول با احتیاط انجام شود تا از مرغوبیت میوه کاسته نشود .

نیاز سرمایی:

جوانه های نهال شلیل سان گلد برای جوانه زنی بعد از خواب زمستانه نیاز به یک دوره سرمایی دارند . گذراندن این دوره سرمایی برای درخت شلیل سان گلد از الزامات شکوفه دهی در فصل بهار می باشد به طوری که بدون وجود این دوره ی سرمایی ممکن است تمامی جوانه ها موفق به شکستن خواب زمستانه نشوند در نتیجه میزان باردهی درخت کاهش یابد .به طور معمول نیاز سرمایی نهال شلیل سان گلد ۴۰۰ تا ۹۰۰ ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر می باشد .

با وجود این مقدار نیاز سرمایی و بازده دمایی قابل تحمل برای درخت شلیل سان گلد می توان گفت مناسب ترین سطح ارتفاع از دریا برای کاشت این رقم شلیل ارتفاعات بالای ۴۰۰ تا ۲۰۰۰متر از سطح دریا های آزاد می باشد .

عمر اقتصادی و مفید درخت شلیل سان گلد:

طول عمر مفید و اقتصادی درخت شلیل سان گلد به عوامل مختلفی از جمله هرس ،آبیاری و کوددهی بستگی دارد اما در شرایط مطلوب طول عمر مفید درخت شلیل سان گلد ما بین ۱۲ تا ۱۵ سال می باشد بعد از اتمام طول عمر مفید درخت ،باردهی آن کاهش می یابد و بهتر است حذف گردد .

میزان عملکرد و باردهی درخت شلیل سان گلد:

درخت شلیل سان گلد زود بازده می باشد و همانطور که می دانید ۲ سال بعد از کاشت شروع به باردهی می کند اما بهتر است بدانید باردهی نهال شلیل سان گلد در سال های اول در حد نوبرانه می باشد و شروع باردهی اقتصادی آن از سال چهارم آغاز می شود به طوری که عملکرد درخت شلیل سان گلد بعد از بلوغ درختان به ۵۰ تا ۷۰ تن در هکتار می رسد این رقم باردهی توسط درخت شلیل سان گلد که جزء ارقام تجاری و بازار پسند می باشد رقم قابل توجهی می باشد و می تواند یک منبع در آمد عالی برای باغداران شلیل به حساب بیاید .

زمان گلدهی درخت شلیل سان گلد:

درخت شلیل سان گلد جزء درختان دیرگل به حساب می آید به همین دلیل مناسب کاشت در مناطقی با سرمای بهاره می باشد زمان گلدهی نهال شلیل سان گلد با توجه به اقلیم منطقه کشت شده ممکن است از اواسط فروردین تا اواخر آن متغییر باشد .

پایه نهال شلیل سان گلد :

پایه ای که برای پیوند نهال شلیل در نظر گرفته می شود بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا پایه نهال تعیین کننده مقاومت نهال دربرابر آفات و بیماری ها همچینن شرایط مختلف خاک و آب می باشد.

پایه نهال شلیل سان گلد بهتر است آلوچه وحشی یا شفتالو باشد .

گرده افشانی:

یکی از مهم ترین و برترین خصوصیات درخت شلیل سان گلد خود گرده افشان بودن این رقم می باشد شکوفه های نر و ماده درخت شلیل سان گلد همزمان روی یک پایه تشکیل میشود به همین دلیل برای گرده افشانی نیاز به رقم دیگری ندارد و همین عامل سبب پر بار شدن درخت شلیل سان گلد گردیده است .

کاشت نهال شلیل سان گلد :

پس از تعیین مکان مناسب جهت کاشت نهال شلیل سان گلد بهتر است چاله هایی با عمق و پهنای مناسب حفر گردد و در بهترین زمان نهال را به چاله ها انتقال داد .مناسب ترین زمان کاشت نهال شلیل سان گلد با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه ممکن است از اواخر فصل پاییز تا اوایل فصل بهار متغیر باشد در مناطق معتدل بهتر است کشت پاییزه را از دست ندهید زیرا با کشت پاییزه ریشه نهال سریعتر در خاک مستقر می شود در نتیجه زمان باردهی نهال شلیل سان گلد تسریع می یابد .

مناسب ترین فاصله کاشت نهال شلیل سان گلد با توجه به قدرت رشد نهال ابعاد ۴×۴ می باشد رعایت فاصله مناسب کاشت از الزامات احداث باغات اصولی شلیل سان گلد می باشد زیرا با رعایت فاصله کاشت استاندارد می توان دریافت نور توسط شاخه ها را مدیریت کرد و از بروز آفات و بیماری های قارچی جلوگیری کرد همچنین با رعایت فاصله مناسب سبب عدم رقابت ریشه درختان بر سر عناصر غذایی می گردید .هنگام کاشت نهال شلیل سان گلد بهتر است عملیات پرالیناژ ریشه و قیم گذاری بعد از کاشت فراموش نشود .

آبیاری درخت شلیل سان گلد:

یکی از نیاز های اصلی نهال شلیل سان گلد برای رشد و باردهی مطلوب تامین نیاز آبی این نهال می باشد .میوه حاصل از درخت شلیل سان گلد به دلیل داشتن سایز بزرگ و آبدار بودن نیاز آبی بالایی دارد البته میزان نیاز آبی آن با توجه به عوامل مختلفی چون سن درخت، فصل آبیاری ،بافت خاک ،و اقلیم منطقه کاشت ممکن است متغیر باشد اما به طور میانگین می توان گفت میزان نیاز آبی درخت شلیل سان گلد ما بین ۷۰ الی ۱۰۰ لیتر می باشد و فواصل آبیاری می تواند از یک هفته تا ۱۰ روز متغیر باشد .بهترین روش آبیاری درخت شلیل سان گلد روش قطره ای است زیرا علاوه بر جلوگیری از اتلاف آب از بروز بیماری های قارچی در طوقه و ریشه نیز جلوگیری می کند .

خاک مناسب شلیل سان گلد:

خاک مناسب کاشت شلیل سان گلد خاکی با زهکشی مناسب و با ph 5/6 تا 7 می باشد کاشت نهال شلیل سان گلد در خاک هایی با بافت شنی لومی سبب رشد بهتر نهال شلیل شده و در نتیجه عملکرد و باردهی درخت افزایش خواهد یافت اما اگر نهال شلیل سان گلد در خاک سنگین و رسی کشت شود ریشه نهال دچار خفگی خواهد شد و ممکن است در اثر آبیاری زیاد ریشه دچار پوسیدگی شود پس در انتخاب خاک مناسب نهال شلیل سان گلد باید بیشترین حساسیت را به خرج دهید تا به نتیجه بهتری دست یابید .

کوددهی نهال شلیل سان گلد :

کاشت نهال شلیل سان گلد در خاک ضعیف موجب تضعیف رشد نهال می گردد بنابراین استفاده از کودهای شیمیایی و آلی برای تقویت خاک های فقیر از الزامات احداث باغ شلیل می باشد .اما توجه داشته باشید استفاده سر خود از کودهای شیمیایی نه تنها موجب تقویت خاک نمی گردد بلکه امکان دارد سبب نابودی درخت شلیل سان گلد نیز شود . پس بهتر است قبل استفاده از هر گونه کود شیمیایی، خاک باغ مورد آنالیز شیمیایی قرار گیرد.

هرس درخت شلیل سان گلد:

یکی از مراحل داشت و مراقبت از نهال شلیل سان گلد مرحله هرس است .هدف از هرس این رقم از شلیل دست یابی به درختی پر بار با محصولی مرغوب می باشد با هرس درست و اصولی محصول درخت شلیل سان گلد مرغوب تر و با کیفیت تر می شود همچنین با هرس درست و اصولی درخت شلیل سان گلد موجب ایجاد تعادل بین تاج و ریشه درخت می گردید.مناسب ترین شیوه هرس درخت سان گلد روش مرکز باز می باشد که به آن هرس گلدانی نیز می گویند در این روش تمامی شاخه ها به اندازه کافی نور خورشید را دریافت می کند .از آنجایی که درخت شلیل سان گلد به هرس سنگین نیاز دارد بهتر است این کار را به افراد ماهر و با تجربه بسپارید.

مقاومت درخت شلیل سان گلد در برابر بیماری ها و آفات :

با انتخاب نهال اصلاح شده و با نگهداری صحیح می توان احتمال مبتلا به بسیاری از آفات و بیماری ها را کاهش داد نهال شلیل سان گلد پیوند خورده بر روی پایه بذری شفتالو مقاومت بالایی در برابر بسیاری از بیماری ها و آفاتی چون شانکر ،باکتریایی ،شته ،لاروبرگ و غیره دارد اما با وجود مقاومت بالا نباید در مورد سمپاشی ها و مراقبت های لازم سهل انگاری کرد.

خرید وقیمت نهال شلیل سان گلد :

نهالستان رویال نهال یکی از مطمئن ترین و معتبرترین تولید کننده های نهال شلیل سان گلد همراه با شناسنامه اصالت در سطح کشور می باشد .این مجموعه به دلیل تولید عمده نهال شلیل سان گلد و حذف واسطه، آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما باغداران قرار می دهد. اگر قصد خرید و کاشت نهال شلیل سان گلد را دارید می توانید با خیالی آسوده با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط باشید و از مشاوره های رایگان این مجموعه تخصصی بهره مند شوید همچنین فروش نهال شلیل سان گلد در این نهالستان به صورت حضوری نیزامکان پذیر می باشد جهت استعلام قیمت و خریدنهال شلیل سان گلد با این مجموعه در ارتباط باشید.

مشخصات نهال شلیل استارک سان گلد


کشور سازنده: امریکا

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اواخر تیر

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: سفید با پوشش قرمز

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 3 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

خصوصیات: رشد درخت قوی، زودرس، میوه گرد، رنگ گوشت زرد، هسته چسبان و طعم ان اندکی اسیدی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت