آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انجیر بنفش مخملی

خرید نهال انجیر بنفش مخملی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انجیر بنفش مخملی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انجیر بنفش مخملی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انجیر بنفش مخملی به سراسر کشور.
قیمت نهال انجیر بنفش مخملی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انجیر بنفش مخملی، کاشت نهال انجیر بنفش مخملی، هرس درخت انجیر بنفش مخملی، نحوه آبیاری انجیر بنفش مخملی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انجیر بنفش مخملی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انجیر بنفش مخملی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انجیر بنفش مخملی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انجیر بنفش مخملی
  •     
  • مشخصات نهال انجیر بنفش مخملی

معرفی نهال انجیر بنفش مخملی


نهال انجیر بنفش مخملی از انواع بومی کشور ما است. امروزه این رقم با نام Purple Figs در سایر کشورهای اروپایی کشت می شود. میوه های انجیر بنفش مخملی بسیار زیبا (بنفش)، شیرین و آبدار هستند. قابل استفاده در میوه های خشک؛ غذای تازه مربا، شیرینی، کیک، دسر و ... استفاده می شود. یکی از مهمترین ویژگی های این درختان مقاومت عالی آنها در برابر خشکی و سرما است. حداقل دمای قابل تحمل با این رقم 15- درجه سانتیگراد است.

آب و هوای انجیر بنفش مخملی:

بهترین آب و هوا برای ساخت باغ انجیر بنفش مخملی; نیمه گرمسیری و معتدل است.

کشور سازنده انجیر بنفش مخملی:

نهال انجیر بنفش مخملی برای اولین بار در ایران کاشته و کشت شد. بدین ترتیب؛ به عنوان یک رقم بومی ایرانی شناخته می شود. امروزه کشورهای دیگری با شرایط اقلیمی و اقلیمی مشابه این رقم را پرورش داده اند.

پایه نهال انجیر بنفش مخملی:

از قلمه ها برای تکثیر نهال های انجیر بنفش مخملی استفاده می شود.

فاصله کاشت انجیر بنفش مخملی:

بیشتر باغ‌های انجیر بنفش مخملی به شکل مربع ساخته شده‌اند و با فاصله 4×4 متر مربع از هم فاصله دارند. رعایت فاصله استاندارد کاشت به درختان انجیر کمک می کند تا نور خورشید و اکسیژن کافی از فضا دریافت کنند و شاخه ها و برگ های درختان مانع از دریافت نور خورشید به یکدیگر نشوند. همچنین تغذیه ریشه ها از خاک به راحتی انجام خواهد شد. اگر زمین باغ شما در ناحیه ای با شیب جنوبی است. به دلیل دریافت بهتر نور خورشید؛ می توانید فاصله کاشت نهال های انجیر بنفش مخملی را به 3×4 متر مربع کاهش دهید.

حداکثر ارتفاع درخت انجیر بنفش مخملی:

درختان انجیر بنفش مخملی نسبتا کوتاه هستند. ارتفاع این درختان در بزرگسالی به حداکثر 3 متر می رسد. این مشکل باعث کاهش هزینه های نگهداری و برداشت محصولات می شود.

سرمای مورد نیاز انجیر بنفش مخملی:

درخت انجیر بنفش مخملی گونه ای مقاوم در برابر سرما و خشکی است. این رقم نیاز به گذراندن 300 ساعت پاییز و زمستان در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد دارد.این باعث می شود که درختان دوره خواب خود را کامل کرده و از خواب زمستانی خود بیدار شوند. درختانی که دوره سرد را به خوبی سپری می کنند. علاوه بر افزایش مقاومت در برابر سرما؛ آنها همچنین بهره وری بهتری را در سال جدید تجربه می کنند. حداقل دمای قابل تحمل برای درختان انجیر بنفش مخملی که دوره سرما را پشت سر گذاشته اند. تا -15 درجه سانتیگراد است.

عمر مفید انجیر بنفش مخملی:

با نگهداری مناسب و رفع نیاز درخت انجیر بنفش مخملی، این درختان می توانند پس از رسیدن به سن بلوغ تا 20 سالگی حداکثر باردهی را داشته باشند. برای افزایش عمر مفید درختان، آبیاری ضروری است. هرس و کوددهی ... به خوبی انجام می شود و درختان سالم هستند.

وزن میوه انجیر بنفش مخملی:

میوه های انجیر بنفش مخملی بزرگ و خوش طعم، رنگارنگ و آبدار هستند. هر انجیر بنفش مخملی بین 200 تا 300 گرم وزن دارد.

ارتفاع انجیر بنفش مخملی از سطح دریا:

درخت انجیر بنفش مخملی برای کاشت در بیش از 90 درصد باغات کشورمان مناسب است. می توانید این درخت را در ارتفاع 200 تا 3000 متری از سطح دریا بکارید و از محصولات آن نهایت بهره را ببرید.

آفات و بیماری انجیر بنفش مخملی:

مقاومت درختان انجیر بنفش مخملی در برابر آفات بسیار خوب است. البته باید در نظر داشت که برای جلوگیری از آفات احتمالی; حشرات و پرندگان؛ شما باید درختان باغ خود را سالانه سمپاشی کنید.

عملکرد باردهی انجیر بنفش مخملی در هکتار:

باردهی درختان انجیر بنفش مخملی بی نظیر است. و به عنوان یکی از مهمترین دلایل خرید نهال انجیر بنفش مخملی شناخته می شود. بهره وری هر هکتار از باغ انجیر مخملی 18 تن انجیر تازه و 5 تن انجیر خشک است. تولید درختان انجیر بنفش مخملی از سال دوم شروع می شود. این بهره وری با افزایش سن درختان افزایش می یابد و به تدریج بهبود می یابد. با رسیدن به سن بلوغ و پس از آن، درختان حداکثر عملکرد خود را تولید می کنند.

گرده افشان مناسب انجیر بنفش مخملی:

درخت انجیر بنفش مخملی یک نوع خود گرده افشانی است. که روی درخت اصلی گلهای نر و ماده وجود دارد. بنابراین برای بهبود عملیات گرده افشانی نیازی به کاشت ارقام گرده افشان نیست.

آبیاری انجیر بنفش مخملی:

یکی از مهمترین نکات در نگهداری درختان و حفظ سلامت آنها؛ آبیاری کافی درختان انجیر بنفش مخملی می باشد. آنها به آبیاری بیشتری نیاز دارند. نهال های انجیر بنفش مخملی باید هر 10 روز یکبار در چند سال اول کاشت آبیاری شوند. در بزرگسالی به دلیل رشد کافی ریشه می توان فواصل آبیاری را کاهش داد. بهترین و بهینه ترین روش برای آبیاری درختان انجیر بنفش مخملی استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر است. این روش علاوه بر کاهش مصرف آب، مزایای دیگری از جمله افزایش راندمان آبیاری دارد. کاهش رشد علف های هرز؛ جلوگیری از گسترش بیماری ها در باغ؛ همچنین بسته به نیاز هر درخت آبیاری دوره ای دارد.

زمان گلدهی انجیر بنفش مخملی:

درخت انجیر بنفش مخملی زود شکوفا می شود. بنابراین در مناطقی که زمستان های سرد و طولانی دارند و همچنین در مناطقی که احتمال یخبندان های ناگهانی در بهار وجود دارد بسیار آسیب پذیر است.

مشخصات کلی نهال انجیر بنفش مخملی:

نهال انجیر بنفش مخملی برای اولین بار در ایران کاشته و کشت شد. بدین ترتیب؛ به عنوان یک رقم بومی ایرانی شناخته می شود. امروزه کشورهای دیگری با شرایط اقلیمی مشابه این رقم را پرورش داده اند. از قلمه ها برای تکثیر نهال انجیر بنفش مخملی استفاده می شود. بیشتر باغ های انجیر بنفش مخملی به صورت مربعی ساخته شده اند و با فاصله 4×4 متر مربع از هم فاصله دارند. درختان انجیر بنفش مخملی نسبتا کوتاه هستند. ارتفاع این درختان در بزرگسالی به حداکثر 3 متر می رسد. این درختان پس از رسیدن به بلوغ تا 20 سال حداکثر میوه را می دهند. وزن هر انجیر بنفش مخملی بین 200 تا 300 گرم است. مقاومت درختان انجیر بنفش مخملی در برابر آفات بسیار خوب است بهره وری هر هکتار از باغ انجیر مخملی 18 تن انجیر تازه و 5 تن انجیر خشک است. تولید درختان انجیر بنفش مخملی از سال دوم شروع می شود. این بهره وری با افزایش سن درختان افزایش می یابد و به تدریج بهبود می یابد. با رسیدن به سن بلوغ و پس از آن، درختان حداکثر عملکرد خود را تولید می کنند. همچنین میوه های انجیر بنفش مخملی در ماه شهریور کاملاً می رسند.

مشخصات نهال انجیر بنفش مخملی


رنگ میوه: و گوشتی قرمز بنفش مخملی

طعم میوه: بسیار خوشمزه

نوع آبداری میوه: بسیار آبدار

بافت میوه: سفت اما قابل جویدن

مورد استفاده: تازه خوری و خشکباری

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت