آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انجیر ببری

خرید نهال انجیر ببری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انجیر ببری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انجیر ببری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انجیر ببری به سراسر کشور.
قیمت نهال انجیر ببری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انجیر ببری، کاشت نهال انجیر ببری، هرس درخت انجیر ببری، نحوه آبیاری انجیر ببری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انجیر ببری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انجیر ببری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انجیر ببری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انجیر ببری
  •     
  • مشخصات نهال انجیر ببری

معرفی نهال انجیر ببری


یکی از محبوب ترین و متنوع ترین گونه های انجیر در جهان نهال انجیر ببری است. دارای رنگ سبز و خطوط ممتد است که آن را شبیه پوست ببر کرده است. میوه های نهال انجیر ببری یا Tiger Fig از نظر شکل شبیه به اشک هستند و رنگی بسیار خوش رنگ و لعاب دارند و بسیار خوشمزه هستند. دم آویخته چسبیده به انجیر مانند لوله باریکی است که از ساقه تا میوه امتداد دارد و منبع اصلی تغذیه میوه محسوب می شود. میوه هایی با اندازه متوسط دارای پوست سبز روشن زرد کم رنگ هستند که با نوارهای عمودی سبز روشن تا تیره با عرض های مختلف پوشیده شده است. نهال انجیر ببری دارای پایه بذر هستند.

طعم و رنگ میوه انجیر ببری:

نهال انجیر ببری بسیار شیرین و سرشار از قند است و طعم توت روشن همراه با برخی گل محمدی دیگر را یادآوری می کند. طعم و عطر نهال انجیر ببری به خصوص در مربای این محصول طعم میوه بسیار نزدیک به مربای تمشک وحشی یا کوهی است.

نوع کاربرد و مصرف انجیر ببری:

البته بهترین راه برای استفاده از میوه نهال انجیر ببری یا درخت آن، خوردن آن به صورت تازه است. زیرا این میوه اثرات و مواد مغذی کمیاب زیادی دارد که در میوه های کمی یافت می شود. میوه این گیاه منبع عالی و بسیار غنی از آنتی اکسیدان ها و کربوهیدرات ها و منبع خوبی از فیبر و روی است که به ویژه در رژیم های غذایی پیچیده به ویژه در بین ورزشکاران می تواند بسیار موثر باشد. نهال انجیر ببری، در غرب آنها را خام یا پخته می خورند. همچنین می توان از این میوه به صورت خام و تازه استفاده کرد که بهترین روش استفاده از آن است و حتی با خرد کردن و تزیین آن در سالاد نیز استفاده کرد. انواع دسرها نیز با میوه نهال انجیر ببری تهیه می شود که یکی از خوشمزه ترین دسرها محسوب می شود. البته نوع دیگری از مصرف طولانی مدت این میوه در کشور ما خیساندن آن در آب به مدت چند روز است که باعث آزاد شدن بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی در آب این میوه و همچنین خوشمزه تر و غنی تر شدن آن می شود.

خصوصیات انجیر ببری:

این نوع انجیر و بسیاری از انواع دیگر انجیر; آنها منبع ویتامین های A، C، E و K، ویتامین های B، پتاسیم، منگنز، آهن، منیزیم و کلسیم هستند.

چرا به انجیر ببری معروف است؟

میوه نهال انجیر ببری برای اینکه پوستی مانند پوست ببر دارد، این پوست به صورت راه راه به رنگ سبز و کمی تیره دارد، معروف به انجیر ببری است.

بیماری و آفات درخت انجیر ببری:

نهال انجیر ببری و درخت آن بیماری و آفات زیادی دارد که از جمله آنها می توان به پرندگان و گروه بزرگی از کرم های خاکی اشاره کرد، بنابراین سمپاشی این نهال و درخت آن اجتناب ناپذیر است و باید حداقل سالی یک بار سمپاشی شود. البته در صورت افزایش آفات، این میزان سمپاشی باید متناسب با خسارت آفات به درخت افزایش یابد. جالب است بدانید که نهال انجیر ببری نتیجه جهش ژنتیکی نوعی انجیر سفید یا سبز است. و اگرچه امروزه ژنوتیپ های اصلاح شده آن در بازار موجود است، اما طبیعتاً این نهال حاصل لقاح مصنوعی نیست و جهش ژنتیکی باعث پیدایش این گونه از انجیر شده است.

زمان هرس انجیر ببری:

درخت نهال انجیر ببری دارای چوب بسیار با ارزش و محکم است.در برخی موارد عرض تنه این درخت به 60 سانتی متر هم می رسد. بنابراین هرس درختان باید هر سال در هوای سرد انجام شود.

رشد درخت انجیر ببری:

همچنین برای رشد تقریباً عمودی درخت باید شاخه ها و هاگ های سرگردان را جدا کرد و از همه مهمتر نباید اجازه داد که این درخت خار رشد کند.

شکل میوه انجیر ببری:

همانطور که گفته شد نهال انجیر ببری و میوه آن از جمله انجیرهای سبز است. این خطوط عمودی از دمبرگ تا انتهای میوه ادامه دارد و همانطور که گفته شد به همین دلیل آن را به ببر تشبیه می کنند.

شرایط محیطی انجیر ببری:

همانطور که گفته شد درخت انجیر به طور کلی چه از نوع نهال انجیر ببری و چه از انواع دیگر، بسیار آفتاب دوست است. به همین دلیل بهترین منطقه برای کاشت این نهال در مکان های گرم است. زیرا ریشه های بسیار قوی و عمیق این درخت پس از مدتی به راحتی مسیر آب های زیرزمینی را هموار می کند و از جمله درختانی است که ظرفیت بسیار بالایی در برابر کم آبی و حتی خشکسالی دارد.

عملکرد باردهی انجیر ببری در هکتار:

میزان عملکرد نهال انجیر ببری در صورت رعایت موارد مهم مانند آبیاری، کوددهی، سمپاشی و ... نسبت به سایر انواع انجیر مناسب است. این رقم در سال های اول خود توانایی تولید بین 5 تا 10 کیلوگرم را دارد و با بالغ شدن درخت این مقدار به 150 تا 200 کیلوگرم در هر درخت می رسد. درخت نهال انجیر ببری توانایی تولید حداقل 600 تا 2200 کیلوگرم انجیر در هر هکتار را دارد.

ارتفاع درخت انجیر ببری:

نهال انجیر ببری ارتفاعی در حدود 40 تا 60 سانتی متر دارد.اما در دوران بلوغ می تواند به ارتفاع 7 تا 8 متر برسد. به همین ترتیب، درخت انجیر ببر دارای برگ های پهن با پنج یا چهار خط است که طول آن به 25 سانتی متر و عرض آن به 15 تا 18 سانتی متر می رسد.

گرده افشان مناسب انجیر ببری:

نهال انجیر ببری درختی است با پایه نر و برای افزایش بهره وری و رشد بهینه آن می توان از بذر انجیر کوهی به عنوان گرده افشان استفاده کرد.

موعد گل دهی انجیر ببری:

گل های نهال انجیر ببری، معمولاً از سن حدود یک سالگی، خود را نشان می دهند. اما در عمل دیده شده است که نهال انجیر ببری یا درخت آن قبل از سال شروع به گل دادن می کند.

آبیاری انجیر ببری:

آبیاری نهال انجیر ببری با آبیاری درختان دیگر انجیر متفاوت است. انجیر ببری را با آبیاری منظم و حداکثر هر سه روز یکبار به مقدار 2-3 لیتر آبیاری کنید. اما در دوران بلوغ این رقم به دلیل استحکام زیاد ریشه ها و عرض زیرزمینی آن، درخت به طور خودکار حداقل بیش از 50 درصد آب آن را تامین می کند و کافی است هفته ای یک بار آبیاری شود.

تحمل سرمای و گرمایی انجیر ببری:

تقریبا اکثر ارقام انجیر بیشترین عملکرد را در مناطق گرم دارند همانطور که در بالا ذکر شد، نهال انجیر ببری و درخت آن، و تقریبا اکثر ارقام انجیر، بالاترین محصول را در مناطق گرم دارند. به همین دلیل تحمل گرمای تابستان برای این درخت سخت نیست. مقاومت این رقم در برابر سرما نیز در حد بهینه بوده و در برابر سرما کمتر مستعد است.

موعد باردهی انجیر ببری:

بهترین زمان برای برداشت میوه نهال انجیر ببری و درخت آن اواسط تا اواخر تابستان است.

مشخصات نهال انجیر ببری


شکل ظاهری: راه راه ببری

زمان رسیدن: اواخر تابستان (شهریور ماه) تا اوایل پاییز

نوع خاک: شنی رسی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت