آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انجیر گلابی سفید

خرید نهال انجیر گلابی سفید از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انجیر گلابی سفید با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انجیر گلابی سفید در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انجیر گلابی سفید به سراسر کشور.
قیمت نهال انجیر گلابی سفید در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انجیر گلابی سفید، کاشت نهال انجیر گلابی سفید، هرس درخت انجیر گلابی سفید، نحوه آبیاری انجیر گلابی سفید، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انجیر گلابی سفید و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انجیر گلابی سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انجیر گلابی سفید را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انجیر گلابی سفید
  •     
  • مشخصات نهال انجیر گلابی سفید

معرفی نهال انجیر گلابی سفید


نهال انجیر گلابی سفید نهالی تجاری است. ماندگاری طولانی به شکل گلابی دارد. اندازه بزرگ، مقاومت بسیار بالا در برابر سرما و تناژ بالا. دلیل نامگذاری چنین گلابی به دلیل ظاهر گلابی مانند این میوه است. نهال به درختی نسبتاً کوچک با برگهای پیچ خورده زیادی تبدیل می شود و تنه آن خاکستری می شود. میوه های این نوع نهال انجیر گلابی شکل، سطحی صاف و پوستی تیره دارند، همچنین بسیار آبدار و شیرین هستند. این نوع نهال انجیر یکی از پربارترین نهال هاست. بنابراین این نوع انجیر پس از سال اول کاشت به ثمر می رسد. این نوع انجیر در سه فصل تولید می شود. درخت این رقم نسبتاً کوچک است، اما دارای تاجی بزرگ است. این رقم در سه فصل بهار، تابستان و پاییز شکوفا می شود. میوه های این گیاهان گلابی شکل است.

موقعیت جغرافیایی انجیر سفید:

به طور کلی انجیر سفید در 4 منطقه جهان شرایط رشد مناسب تری دارد. به عنوان مثال خلیج فارس در کشور ما مناسب ترین موقعیت جغرافیایی برای کشت نهال انجیر را دارد. انجیر سفید به غیر از خلیج فارس در دریای سرخ و دریای مدیترانه قابل کشت است. کشورهایی مانند مصر، مراکش، ترکیه و الجزایر به عنوان بهترین کشورها برای پرورش نهال انجیر معرفی شده اند. جالب است بدانید که آمریکا یکی از کشورهای اصلی در زمینه کاشت نهال انجیر سفید است.

ویژگی های ظاهری نهال انجیر سفید و محصولات آن:

(انجیر سفید ایرانی) نام دیگر درخت انجیر سفید است که در خارج از کشور طرفداران زیادی دارد. نهال های آن به شکل فیکوس رشد می کند و میوه های زیادی تولید می شود.

شکل نهال انجیر سفید:

یکی از خصوصیات انجیر سفید پوست نازک و ظریف آن است.انجیر بژ و سبز روشن به نظر می رسد. برخی از کارشناسان رنگ سفید مایل به کرم را برای این میوه غنی و محبوب مناسب می دانند. گوشت داخلی میوه سفت یا خشن نیست. این گوشت به راحتی جویده می شود و اصلا سفت نیست.

عمر مفید درخت انجیر سفید:

در برخی از مناطق ایران عمر درخت انجیر سفید به 3 قرن رسیده است. با توجه به این موضوع می توان دریافت که درخت انجیر سفید عمر طولانی دارد. اما اگر این گیاه آسیب جدی ببیند (رطوبت ناکافی یا خاک خیلی شور) ممکن است به طور کامل آسیب ببیند. شرایط مناسب محیط کشت، سمپاشی ها و کوددهی صحیح این درخت باعث می شود عمر مفید طولانی داشته باشد.

زمان کاشت نهال انجیر سفید:

مناسب ترین زمان برای کاشت نهال انجیر سفید; در روزهای پایانی سال یا اوایل فروردین است. زیرا در این حالت برگها و حتی تنه درخت خوابیده و قابل کاشت است.

مراحل کاشت نهال انجیر سفید:

مرحله 1: مکان مناسب را انتخاب کنید: برای کاشت این نهال انجیر باید مکانی را انتخاب کنید که نور خورشید مستقیماً در آن بتابد. علاوه بر این، این مکان باید زهکشی خوبی داشته باشد. به این ترتیب است که گیاه می تواند فتوسنتز کند و نور گرا شود.

مرحله 2: حفر چاله: برای کاشت درخت، محل ریشه باید بزرگتر از خود ریشه باشد. بنابراین، سوراخ باید 2-3 برابر بزرگتر از خود ریشه باشد.

مرحله 3: استفاده از مالچ: استفاده از مالچ پس از قرار دادن ریشه های نهال انجیر سفید اختیاری است. استفاده از مالچ از تبخیر آب گیاه در طولانی مدت جلوگیری می کند.

نحوه آبیاری انجیر سفید:

این نوع انجیر گرمسیری است. به همین دلیل است که این نوع درخت در محیط رشد خود مقاومت بسیار خوبی در برابر خشکسالی یا بارندگی کم دارد. اما کمبود آب باعث می شود درخت انجیر سفید بازدهی کمتری داشته باشد. ناگفته نماند که کیفیت محصول به شدت افت می کند. میانگین میزان بارندگی برای رشد مناسب نهال انجیر سفید حدود 360 تا 401 میلی متر است. بنابراین کاشت این نهال را در مناطقی که کمتر از این میزان بارندگی دارند توصیه نمی کنیم. اگر این نوع نهال ها را در محیطی با آب کم پرورش می دهید باید از آبیاری کمکی استفاده کنید. به عبارت دیگر، آبیاری در سال اول هر 14 روز، سال دوم هر 3 هفته و سال سوم هر ماه باید انجام شود. به طور معمول در سال چهارم نیازی به آبیاری نیست. در صورتی که در تابستان سال چهارم برگهای نهال زرد شده باشد به 1 بار آبیاری نیاز دارد.

خاک مناسب انجیر سفید:

خاک مورد نیاز برای پرورش انجیر سفید خاک لیمو است. اما در هر نوع بافت خاکی شاهد رشد نهال انجیر هستیم. چون نهال انجیر سفید به نوع بافت خاک بستگی ندارد و رشد آن در هر نوع خاکی دیده می شود. عمق درخت باید حداقل 1 متر باشد. درختان انجیر مقاومت متوسطی نسبت به شوری خاک نشان می دهند. در انتخاب نوع خاک نهال انجیر باید به میزان شوری آن توجه شود. زیرا اگر شوری خاک زیاد باشد درخت رشد نمی کند و میوه نمی دهد.

کود دهی انجیر سفید:

هنگام انتخاب کودهای مناسب برای بهبود رشد درخت انجیر سفید باید به ماندگاری آن توجه کرد. اگر مدت زمان ماندگاری کود مناسب است، می توانید از آن استفاده کنید.به عنوان مثال، کود آهن که حاوی عناصر مهم و مفیدی مانند پتاس، مواد آلی و نیترات است، ممکن است برای نهال انجیر مناسب باشد. به طوری که می تواند تا 3 سال در خاک کشت نهال پایدار باشد. روش دیگری برای انتخاب مناسب ترین کود نهال انجیر سفید وجود دارد، کودهایی که دارای 3 عنصر مهم پتاسیم، فسفر و نیتروژن هستند، می توانند کیفیت باروری این درخت را افزایش دهند. از بین کودهای مایع و کودهای دانه ای بهتر است نوع دانه ای خود را انتخاب کنید. زیرا هنگام استفاده از کود مایع نمی توان شاهد باردهی درخت انجیر بود. برای رشد بهینه درختان انجیر در هر زمانی نمی توان از کود استفاده کرد. به عنوان مثال، وقتی درخت انجیر میوه نابالغ دارد، نمی توانید خاک را بارور کنید. در این شرایط باید منتظر بمانید تا درخت انجیر از نابالغ به بلوغ برسد. سپس می توانید از کودهایی مانند کود جلبک دریایی استفاده کنید.

هرس انجیر سفید:

بهترین زمان برای هرس این درخت بعد از سال سوم یا چهارم کشت است. دلیل این امر از دست ندادن شکل اصلی درخت است. زیرا پس از این سال ها درخت قوی می شود و شکل اولیه خود را به دست می آورد.

نحوه هرس به روش بوته ای :

درخت انجیر سفید؛ که فرم بوته ای دارد، ارتفاع کمتری دارد. تعداد بیش از 4 تنه ظاهر این درخت را تشکیل می دهد. لحظه هرس به روش بوته ای در سال چهارم اتفاق می افتد. در این زمان باید حداکثر ۲ یا ۳ شعبه را به عنوان شاخه اصلی در نظر بگیرید. معمولا شاخه های اصلی ساختار قوی تری دارند.حالا باید شاخه های دیگر را در سوراخ های دیگر قرار دهید. به طوری که در هر سوراخ 4 یا 5 شاخه قرار می دهید. قبل از نشاء کاری دقت کنید که شاخه های اصلی نهال انجیر 30 سانتی متر باشد.

نحوه هرس به روش پایه بلند در نهال انجیر سفید:

تعداد قلمه هایی که برای روش هرس ساقه بلند باید در نظر گرفته شود 2 تا 4 عدد است. تعداد ساقه ها 3 تا 5 عدد است. در حین هرس یا بعد از هرس، اگر هر یک از تنه ها آسیب دید، باید برای رشد و جایگزینی شاخه ها زمان گذاشت. تنه آسیب دیده برای هرس پایه درخت انجیر شرایطی وجود دارد. فاصله شاخه های اصلی تا زمین باید 1.2-1.6 متر باشد. شاخه های اصلی نهال انجیر سفید شاخه هایی هستند که به سمت بالا رشد کرده اند. شاخه های دیگری که به سمت پایین رشد می کنند، شاخه های درخت محسوب می شوند.

گرده افشان مناسب انجیر سفید:

گرده افشانی یکی از روش های تولید بذر در گیاهان است.در این روش دانه های گرده گیاه از کلاله به تخمک های گیاه دیگری منتقل می شود. تخمک ها اندام های جنسی گیاه هستند که در قسمتی به نام مادگی قرار دارند. اگر گرده روی کلاله رسوب کند، گرده جوانه زده و یک لوله تولید می شود. سپس پروبوسیس از طریق مادگی به سمت یکی از تخمک های پایه رشد می کند. گرده افشانی درخت انجیر سفید بسیار متنوع است.به عنوان مثال کاشت نهال انجیر در گلخانه به گونه ای انجام می شود که میوه ها در یک بطری شیشه ای سوراخ دار قرار می گیرند. سپس این بطری ها را روی درخت آویزان می کنند. این بطری ها در گروه های 4 یا 6 تایی قرار می گیرند.تعداد بطری های گروه های بطری بسته به نوع درخت انجیر متفاوت است. علاوه بر این روش، روش های دیگری نیز وجود دارد. در برخی مناطق که گونه های انجیر سفید در کنار هم بسیار فراوان هستند، هیچ دخالت انسانی انجام نمی شود. زیرا سایر درختان انجیر که میوه دارند به طور طبیعی گرده افشانی می کنند. نکته مهمی که در هر روشی برای دادن نهال انجیر سفید مهم است میزان گرده افشانی مورد نیاز برای هر درخت است. در حالت استاندارد و متوسط برای گرده افشانی درختان انجیر بزرگ باید از 76 عدد در هر انجیر و برای درختان متوسط از 55 عدد استفاده کرد. برای این کار بهتر است میوه ها را برای گرده افشانی در 4 جهت و در ارتفاعات مختلف قرار دهید.

مهمترین خواص انجیر سفید برای انسان:

شاید برایتان جالب باشد که انجیر سفید می تواند بیش از 40 نوع بیماری را درمان کند. برای مثال می توانید مشکلات تنفسی را با انجیر سفید حل کنید. حتی ناراحتی های پوستی و عفونت های ادراری را می توان با انجیر سفید برطرف کرد.انجیر سفید ضد سرطان است. از بین بردن سلول های سرطانی یکی از مهمترین خواص انجیر سفید است. در واقع، ترکیبات زیست فعال موجود در انجیر باعث مرگ سلول های سرطانی در طول زمان می شود. عصاره انجیر سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند. اگر قصد دارید برای رهایی از بیماری های رایج یک میوه کامل بخرید، انجیر سفید را توصیه می کنیم.

مشخصات نهال انجیر گلابی سفید


نام محصول: انجیر سفید

نام انگلیسی: White figs

نام علمی: Ficus carica

جز خانواده: Moraceae

خاک مناسب: لیمونی

تحمل سرمایی: از 25 تا 35 درجه سانتیگراد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت