آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انجیر استهبان

خرید نهال انجیر استهبان از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انجیر استهبان با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انجیر استهبان در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انجیر استهبان به سراسر کشور.
قیمت نهال انجیر استهبان در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انجیر استهبان، کاشت نهال انجیر استهبان، هرس درخت انجیر استهبان، نحوه آبیاری انجیر استهبان، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انجیر استهبان و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انجیر استهبان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انجیر استهبان را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انجیر استهبان
  •     
  • مشخصات نهال انجیر استهبان

معرفی نهال انجیر استهبان


نهال انجیر استهبان یکی از ارقام انجیر پیوندی است که طرفداران زیادی دارد. خوشمزگی و البته کیفیت محصول این نهال باعث شده بسیاری از باغداران و کشاورزان به رشد و خرید نهال انجیر استهبان بپردازند.

ویژگی های نهال انجیر استهبان:

این نهال یکی از ارقام پیوندی است و از پیوند دو نهال مختلف ایجاد می شود. این نهال انجیر پس از 4 سال شروع به تولید خواهد کرد. باغدار و پرورش دهنده با استفاده از این نهال باید از درخت انجیر استهبان با حوصله بسیار مراقبت کند و تا رسیدن به سال چهارم و اولین برداشت محصول آن را همراهی کند.

عملکرد باردهی انجیر استهبان در هر هکتار:

این نهال انجیر در هر هکتار عملکرد بسیار خوبی دارد و یکی دیگر از دلایل استفاده نسبتاً زیاد باغداران از این نهال، عملکرد مطلوب در هکتار است. نهالی که پرمحصول و محصول با کیفیت باشد همیشه سودآور است و باغداران متفکر را به خود جذب می کند.

شکل ظاهری انجیر استهبان:

نهال انجیر استهبان دارای برگهای سبز رنگی است که به اندازه یک کف دست است. در مورد اندازه و قدرت رشد درخت انجیر استهبان باید گفت که در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی و آب و هوایی این نهال تا حدود 6-6.5 متر رشد می کند.

عمر اقتصادی انجیر استهبان:

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد، عمر مفید این درخت است. به طور کلی درختان انجیر عمر مفید تقریباً خوبی دارند. اما نهال انجیر استهبان تقریباً 20 سال عمرمفید خواهد داشت که ممکن است باغداران و پرورش دهندگان را راضی نکند. البته 20 سال زمان کمی نیست و بدون شک سرمایه گذاری روی این نهال بسیار سودآور خواهد بود و حتی می تواند محصولات خود را به خارج از کشور صادر کند.

کشور مبدا و منشاء انجیر استهبان:

همانطور که از نام این نهال درخت انجیر مشخص است مربوط به شهری به نام استهبان است. استهبان در استان فارس قرار دارد و نهال انجیر استهبان نیز ایرانی است.

فاصله کاشت انجیر استهبان:

مناسب ترین و بهترین فاصله برای کاشت نهال انجیر حدود 4*3 متر است. لازم به ذکر است که اگر قرار باشد این درخت در زمین مسطح کاشته شود فاصله 4*4 یا 5*4 متر مناسبتر خواهد بود.

شکل میوه انجیر استهبان:

میوه انجیر استهبان تخم مرغی شکل و پوستی تقریبا مخملی دارد. رنگ سبز کم رنگ آن نیز این میوه را در ابعاد کوچکتر شبیه توپ تنیس می کند.

ارتفاع درخت انجیر استهبان:

ارتفاع درخت انجیر استهبان در صورت مساعد بودن به 6 متر می رسد. در نظر داشته باشید که در نگهداری، هرس و سمپاشی این درخت اشتباه نکنید زیرا ممکن است از رشد قد درخت جلوگیری کرده و در نهایت محصول کیفیت خوبی نداشته باشد.

نیاز سرمایی انجیر استهبان:

به طور کلی اگر انجیر استهبان را در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد حدود 100 تا 300 ساعت قرار دهیم، نیاز سرمایی آن تامین می شود.

وزن میوه انجیر استهبان:

وزن میوه درخت انجیر استهبان به استحکام درخت و البته آبیاری و مراقبت از آن بستگی دارد، در صورت رعایت تمام توصیه ها، میوه به دست آمده وزن نسبتاً مطلوبی خواهد داشت و نسبت به سایر انجیرها کم نخواهد بود. .

ارتفاع درخت انجیر استهبان از سطح دریا:

به طور کلی، هر چه ارتفاع از سطح دریا بیشتر باشد، کیفیت برخی از درختان میوه بالاتر است. اما این قانون کلی نیست و بسیاری از نهال های میوه هستند که در ارتفاعات به خوبی رشد نمی کنند.

آفات و بیماری انجیر استهبان:

درخت انجیر استهبان در صورت نگهداری مناسب، سمپاشی به موقع و البته هرس اصولی (در زمان مناسب) تقریباً مقاومت خوبی در برابر آفات از خود نشان می دهد و به راحتی آسیب نمی بیند.

عملکرد میوه انجیر استهبان در هر هکتار:

در صورت مساعد بودن شرایط و مراقبت مناسب، 10 تا 13 تن انجیر استهبان در هر هکتار قابل برداشت است. البته به خاطر داشته باشید که عوامل زیادی مانند آبیاری، آلودگی به آفات، آب و هوا و شرایط محیطی بر چگونگی تغییر این تعداد تأثیر خواهند داشت.

موعد باردهی انجیر استهبان:

این نهال حدود 3 سال پس از کاشت و در سال چهارم شروع به تولید خواهد کرد. اگر در این 3-4 سال به درستی مدیریت و آبیاری کنید، می توانید در سال های بعد محصول بسیار خوبی برداشت کنید.

رشد درخت انجیر استهبان:

اگر شرایط مساعد باشد این درخت تا 6 متر رشد می کند و از استحکام خوبی برخوردار است.

گرده افشان انجیر استهبان:

کارشناسان معتقدند برای گرده افشانی نهال انجیر استهبان به ازای هر 30 اصله نهال انجیر استهبان، یک انجیر از رقم دیگر کاشته شود. این امر باعث گرده افشانی مناسب این نهال می شود.

پایه نهال انجیر استهبان:

در بحث ریشه نهال میوه خوب است بدانید که به طور کلی دو نوع ریشه برای انواع نهال وجود دارد:

1. ریشه رویشی 2. ریشه بذر.

زمان گلدهی درخت انجیر استهبان :

به طور کلی اکثر ارقام انجیر در بهار گل می دهند.

آبیاری انجیر استهبان:

به طور کلی توصیه می شود اگر درخت انجیر شما در مناطق سردسیر و بارانی قرار دارد، به طور مکرر آبیاری نکنید. کافی است دور نهال و درخت انجیر استهبان را خیلی کم به مدت 45 دقیقه آب پاشید.

خلاصه ای از نهال انجیر استهبان:

این رقم نهال (انجیر استهبان) یکی از نژاد های مرغوب انجیر است که مورد توجه باغدراان قرار گفته است. این رقم انجیر رفته رفته به درختی تقریبا پهناور تبدیل می شود و برگ هایی زرد و پنجه ای در می آورد. ارتفاع درخت انجیر استهبان تا 6 متر هم می رسد و به دلیل دیر گل دهی مناسب مناطقی است که معتدل و گرمسیر باشد. انجیر استهبان از ارقام اقتصادی می باشد و از سال چهارم کاشت آغاز به باردهی می کند تا 20 سال عمر مفید دارد که ممکن است در سال های آخر میوه ها کمتر شود.

مشخصات نهال انجیر استهبان


ظاهر درخت: برگ های زرد و پنجه ای به رنگ سبز خاکستری

زمان باردهی میوه: از سال چهارم

عمر اقتصادی: 20 سال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت