آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انجیر خشکباری

خرید نهال انجیر خشکباری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انجیر خشکباری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انجیر خشکباری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انجیر خشکباری به سراسر کشور.
قیمت نهال انجیر خشکباری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انجیر خشکباری، کاشت نهال انجیر خشکباری، هرس درخت انجیر خشکباری، نحوه آبیاری انجیر خشکباری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انجیر خشکباری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انجیر خشکباری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انجیر خشکباری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انجیر خشکباری
  •     
  • مشخصات نهال انجیر خشکباری

معرفی نهال انجیر خشکباری


اگر به دنبال یک نهال انجیر مرغوب و با کیفیت هستید، پیشنهاد می‌شود به سراغ رقم خشکباری بروید. این نهال انجیر، باردهی بسیار مطلوبی دارد و دارای طول عمر اقتصادی نسبتاً بالایی می‌باشد. در این بخش قصد داریم به نحوه پرورش انجیر خشکباری و نحوه خرید آن با اصالت و سلامت تضمینی بپردازیم پس با ما همراه باشید.

خصوصیات و ویژگی‌های میوه نهال انجیر خشکباری

قبل از آن که به شرح مشخصات و نحوه خرید نهال انجیر خشکباری بپردازیم، بهتر است اطلاعاتی راجع به خصوصیات و ویژگی‌های میوه نهال انجیر خشکباری داشته باشیم. میوه این نهال انجیر دارای جثه نسبتاً درشت با گوشته نرم و آبدار بوده که پوسته‌ای نازک به رنگ سفید تا سبز روشن دارد. وزن هر انجیر خشکباری حدود ۷ الی ۱۵ گرم تخمین می‌خورد. بهتر است بدانید که نوع خاک و میزان کوددهی، بر وزن میوه این نهال گرمسیر تأثیر گذارند. امروزه بیشتر از میوه این نهال زودرس به منظور تولید خشکبار استفاده می‌شود. خوشبختانه انجیر خشکباری، قابلیت نگهداری طولانی مدت در سردخانه و فروشگاه را دارا می‌باشد و به این سادگی‌ها پلاسیده نمی‌شود. و همان طور که از نام آن پیداست محصول آن برای خشکباری استفاده می شود و به طور سالیانه قابلیت نگهداری را دارد.

خواستگاه نهال انجیر خشکباری

شاید این مسئله کمی عجیب به نظر برسد اما خوب است بدانید که سواحل مدیترانه‌ای، خوستگاه نهال انجیر خشکباری هستند. اما این نهال انجیر به دلیل دارا بودن مقاومت بالا در برابر انواع شرایط اب و هوایی، قابلیت رشد در مناطق گرمسیر و معتدل کشور ما را دارد.

بهترین اقلیم برای کاشت نهال انجیر خشکباری

یکی از سؤالاتی که برای بسیاری از کاربران مطرح می‌شود، این است که بهترین اقلیم برای کاشت نهال انجیر خشکباری کجاست؟ همانطور که اشاره شد، نهال انجیر خشکباری در مناطق گرمسیر و معتدل رو به گرمسیر رشد بسیار بی‌نظیری دارد. علاوه بر آن، مناطقی با بارش سالیانه ۳۰۰ الی ۵۰۰ میلی‌متر و رطوبت کافی به همراه خاک حاصلخیز و ارتفاع ۱۰۰ الی ۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، اقلیمی عالی برای پرورش بهترین نهال انجیر یعنی خشکباری به شمار می‌آیند.

کاشت نهال انجیر خشکباری و احداث باغ

برای کاشت نهال انجیر خشکباری و احداث باغ، باید ابتدا شرایط محیطی و اقلیمی منطقه خود و نوع خاک زمین زراعی را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. در مرحله اول، باید گودال‌هایی به عمل ۷۰ سانتی‌متر حفر کنید. توجه داشته باشید که گودال‌ها باید ۴ متر نسبت به یکدیگر فاصله داشته باشند. در مرحله بعد، باید نهال‌های انجیر خشکباری خریداری شده را با دقت در دل خاک قرار دهید و گودال‌ها را با خاک مرغوب و مقوی بپوشانید. ناگفته نماند که آبیاری نهال پس از کاشت، الزامی است. برای بهره وری حداکثری، باید اصول نگهداری و رسیدگی را به دقت رعایت فرمایید.

خاک مناسب نهال انجیر خشکباری

نهال انجیر خشکباری، حساسیت زیادی به خاک نشان می‌دهد و برای رشد عالی و باردهی زیاد، نیاز به خاک مقوی و مناسب دارد. قبل از هرچیزی، باید بدانید که خاک‌های اسیدی، قلیایی و شور برای پرورش این نهال گرمسیر مناسب نیستند. خاک‌های ریزدانه که حاوی منابع معدنی و آلی غنی هستند، گزینه‌ای بسیار مناسب برای پرورش بهترین ارقام انجیر محسوب می‌شوند. لازم به ذکر است که میزان اسیدیته خاک بستر نهال انجیر خشکباری باید بین ۶ الی ۷ باشد.

بهترین زمان برای کاشت

و اما بهترین زمان برای کاشت نهال انجیر خشکباری؛ برای کاشت این نهال انجیر، باید زمان مناسبی را بر گزینید تا بتوانید علاوه بر افزایش مقاومت، نیاز سرمایی آن را به خوبی برطرف سازید. اوایل مهر ماه (فصل پاییز) بهترین زمان برای کاشت نهال انجیر خشکباری محسوب می‌شود. کاشت این نهال انجیر در اوایل فصل سرما، سبب رفع نیاز سرمایی اصولی آن می‌گردد. البته اگر قصد کاشت و پرورش این نهال در مناطق سردسیر را دارید، بایستی در اوایل فصل بهار اقدامات لازم را به عمل‌آورید.

ارتفاع نهال انجیر خشکباری

نهال انجیر خشکباری در دسته ارقام بلند قامت قرار می‌گیرد. ارتفاع این نهال گرمسیر پس از رشد به 6 متر هم می‌رسد که این امر برداشت محصولات را برای باغداران دشوار می‌سازد. البته توجه داشته باشید که ارتفاع نهال انجیر خشکباری از عوامل خاصی همچون شرایط محیطی و اقلیمی تأثیر می‌پذیرد. برای برداشت آسان‌تر میوه نهال انجیر خشکباری، باید با هرس به موقع ارتفاع آن را تا حدودی کاهش دهید.

نیاز سرمایی

یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌ها برای افزایش مقاومت نهال انجیر خشکباری در برابر تغییرات سخت و خشن آب و هوایی، رفع نیاز سرمایی است. رفع نیاز سرمایی این نهال انجیر، سبب افزایش میزان باردهی آن نیز می‌شود. برای انجام این کار، باید نهال را به مدت ۲۰۰ الی ۷۰۰ ساعت در محیطی با دمای منفی ۷ درجه سانتی گراد قرار دهید. توجه داشته باشید که کاشت این نهال گرمسیر در فصل پاییز، موجب رفع اصولی و طبیعی نیاز سرمایی آن می‌شود.

هرس نهال انجیر خشکباری

خوب است بدانید که شما می‌توانید با برش شاخه و برگ‌های پوسیده و خشک شده، به رشد نهال انجیر خشکباری سرعت ببخشید و میزان عملکرد آن را به حداکثر برسانید و آن را از شر آفات و بیماری‌های خطرناک خلاص کنید. برای هرس این نهال گرمسیر، بهتر است هر ۹۰ روز یکبار اقدامات لازم را به عمل‌آورید. لازم به ذکر است که عدم هرس نهال انجیر خشکباری، ریسک هجوم دسته‌ای انبوه از آفات و بیماری‌ها را دو چندان می‌سازد.

طول عمر اقتصادی

طول عمر اقتصادی نهال انجیر خشکباری حدود ۴۰ الی ۵۰ سال تخمین می‌خورد. دمای محیط، رطوبت، شرایط محیطی، نوع اقلیم و میزان رسیدگی تأثیر مستقیمی بر روی طول عمر اقتصادی این نهال انجیر ایفا می‌کنند. از طرفی دیگر، رعایت اصول رسیدگی، منجر به افزایش ۱۵ الی ۳۰ درصدی طول عمر اقتصادی این نهال انجیر می‌شود.

ارتفاع مناسب از سطح دریا

ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا، تأثیر چندانی در سرعت رشد و میزان باردهی نهال انجیر خشکباری ندارد. اما توجه داشته باشید که هرچقدر ارتفاع زمین کاشت این نهال انجیر از سطح دریا پایین‌تر باشد، مقاومت آن نیز به همان مقدار افزایش می‌یابد. مناطقی با ارتفاع حداقل 400 و حداکثر ۱۶۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، گزینه‌ای مطلوب برای پرورش نهال انجیر خشکباری محسوب می‌شوند.

مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها

کمتر بیماری و آفتی وجود دارند که بتوانند به نهال انجیر خشکباری آسیب برسانند. اما این امر بدان معنا نیست که این نهال به رسیدگی منظم نیازی ندارد؛ شما می‌توانید با رسیدگی متعدد و مکرر، مقاومت نهال انجیر خشکباری در برابر آفات و بیماری‌ها را به حداکثر برسانید و دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید.

میزان باردهی نهال انجیر خشکباری

خوشبختانه، نهال انجیر خشکباری قادر به تولید 40 الی 45 کیلوگرم محصول با کیفیت و مرغوب در طول سال بوده که این رقم برای کشاورزان و باغداران بسیار عالی و مطلوب می‌باشد. البته بهتر است بدانید که میزان باردهی این نهال انجیر، با توجه به عواملی همچون شرایط محیطی، اقلیمی، آب و هوا و میزان رسیدگی متغیر است. زراعتکاران می‌توانند با رعایت اصول نگهداری، میزان باردهی این نهال گرمسیر را افزایش دهند و سالیانه حدود 30 تن انجیر خشکباری مرغوب و خالص برداشت کنند.

رقم گرده افشان مناسب

نهال انجیر خشکباری، در دسته ارقام خود گرده افزا قرار گرفته است و برای باروری، نیازی به گرده افشان ندارد. اما به منظور بهبود کیفیت محصولات این نهال انجیر، بهتر است در میان هر ۱۰ الی ۱۵ اصله، ۲ الی ۳ رقم گرده افشان بکارید.

کوددهی و سمپاشی نهال انجیر خشکباری

بسیاری از مواقع، خاک نمی‌تواند به تنهایی تمامی مواد مغذی و مورد نیاز نهال انجیر خشکباری را تأمین کند. در چنین شرایطی، بایستی از ترفند کوددهی استفاده کنید. خوب است بدانید که این نهال انجیر، ابتدای هر فصل نیاز به کوددهی دارد. جهت کوددهی این نهال انجیر، می‌توانید از کودهای شیمیایی مرغوب مایع یا پودر یا طبیعی پوسیده استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که کودهای طبیعی پوسیده شده، ریسک هجوم آفات و بیماری‌ها را افزایش می‌دهند.

بهترین راه برای جلوگیری از هجوم آفات و بیماری‌ها به سمت نهال انجیر خشکباری، سمپاشی به موقع است. برای انجام این کار، بایستی هر ۹۰ روز یکبار اقدام به سمپاشی نهال‌ها کنید.

آبیاری نهال انجیر خشکباری

یکی دیگر از اصولی که باید برای کاشت و پرورش نهال انجیر خشکباری مد نظر قرار دهید، آبیاری به موقع است. آبیاری به موقع، سبب بهبود کیفیت محصولات و افزایش میزان باردهی نهال انجیر خشکباری می‌شود. لازم به ذکر است که زیاده روی در آبیاری، منجر به ترک خوردن تنه و حتی خشک شدن نهال می‌گردد. طبق نظر کارشناسان، این نهال انجیر هر ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار باید آبیاری شود. در مناطق پر باران و مرطوب، باید میزان آبیاری این نهال گرمسیر را کاهش دهید. برای بهبود کیفیت آبیاری، بهتر است از سیستم‌های قطره‌ای پیشرفته استفاده کنید.

زمان گلدهی و برداشت محصولات

گل‌های نهال انجیر خشکباری در اوایل فصل بهار پدیدار می‌شوند. علاوه بر آن، محصولات این نهال انجیر در اواسط تابستان قابل برداشت هستند. جالب است بدانید که نهال انجیر خشکباری در سال سوم پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‌گیرد.

قیمت نهال انجیر خشکباری

قیمت نهال انجیر خشکباری، از عواملی همچون نوسانات بازار، اصالت، سلامت، سن، میزان عرضه و تقاضا تأثیر می‌پذیرد. جهت استعلام قیمت نهال انجیر خشکباری با توجه به عوامل ذکر شده، می‌توانید به وبسایت رویال نهال مراجعه فرمایید.

خرید نهال انجیر خشکباری

اگر به دنبال راهی هستید تا بتوانید نهال انجیر خشکباری را به صورت عمده و خرده با قیمت مناسب و اصالت تضمینی و خدمات پس از فروش معتبر تهیه کنید، پیشنهاد می‌شود به یکی از بهترین نهالستان‌های کشور یعنی رویال نهال مراجعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشخصات نهال انجیر خشکباری


رنگ میوه: بادمجانی با گوشت قرمز

طعم میوه: شیرین و آبدار

بافت میوه: سفت و قابل جویدن

مورد مصرف: تازخ خوری و خشکباری

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت