آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انجیر عسلی

خرید نهال انجیر عسلی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انجیر عسلی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انجیر عسلی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انجیر عسلی به سراسر کشور.
قیمت نهال انجیر عسلی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انجیر عسلی، کاشت نهال انجیر عسلی، هرس درخت انجیر عسلی، نحوه آبیاری انجیر عسلی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انجیر عسلی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انجیر عسلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انجیر عسلی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انجیر عسلی
  •     
  • مشخصات نهال انجیر عسلی

معرفی نهال انجیر عسلی


یکی از بهترین و پردرآمدترین نهال انجیر بومی کشورمان نهال انجیر عسلی است. این رقم دارای بهره وری عالی و عمر اقتصادی طولانی است. به همین دلیل خرید نهال انجیر عسلی همیشه به انتخاب اول اکثر باغداران در سراسر کشورمان تبدیل شده است. میوه های این رقم بسیار درشت و لذیذ و عسلی رنگ است.

خاستگاه انجیر عسلی:

نهال انجیر عسلی یک شماره ایرانی است. این رقم معمولاً در شهرهای گرمسیری و معتدل کشورمان می روید.

پایه نهال انجیر عسلی:

بهترین پایه برای نهال انجیر عسلی استفاده از پایه انجیر.

شرایط آب و هوایی نهال انجیر عسلی:

درختان انجیر عسلی معمولاً در بزرگسالی ارتفاع نسبتاً کمی دارند. از طرفی عمر اقتصادی این درختان بسیار بالاست و تا سالیان متمادی برای باغداران محترم سود به همراه خواهد داشت. بهترین شرایط آب و هوایی و آب و هوایی برای کاشت نهال انجیر عسلی; آب و هوا معتدل و استوایی است. البته این تنوع در برابر سرما نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. مقاومت بالای این درختان؛ خطر حملات آفات و بیماری ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این درختان انجیر عسلی خشکی و کمبود آب را به خوبی تحمل می کنند.

موعد باردهی انجیر عسلی:

نهال انجیر عسلی باردهی خود را در سالهای اول پس از کاشت آغاز می کند. و در اواسط تیرماه تا اواخر مرداد ماه ، میوه ها کاملاً می رسند. این رقم دیرگل است. بنابراین می توانید آن را در مناطق سردسیر بکارید. شاخه ها و برگ های درخت انجیر عسلی در بزرگسالی. بزرگ و پهن است. این درخت باید ساعات زیادی از روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهد. این نکته در هنگام رعایت فاصله کاشت الزامی است.

فاصله کاشت انجیر عسلی:

یکی از نکات مهم در ساخت باغ انجیر توجه به سبکی خاک و ایجاد فواصل مناسب برای کاشت نهال است. نهال انجیر عسلی در بزرگسالی شاخه و برگ زیادی دارد.بنابراین، برای تسهیل عملیات فتوسنتز؛ کاشت درخت در فاصله 4 متری از یکدیگر ضروری است. در این صورت درختان برای دریافت نور خورشید و اکسیژن هوا و همچنین دریافت منابع از خاک مشکلی نخواهند داشت.

ارتفاع درخت انجیر عسلی:

درخت انجیر عسلی ارتفاع کمی دارد. این به شما کمک می کند تا محصول را راحت تر برداشت کنید. ارتفاع این رقم حداکثر به 3 متر می رسد. ارتفاع کم درختان علاوه بر سهولت در برداشت محصول. همچنین هزینه های نگهداری و سمپاشی درختان را کاهش می دهد.

سرمای مورد نیاز انجیر عسلی:

نیاز سرمایی درختان انجیر عسلی در یک دوره سرد بین 200 تا 800 ساعت در دمای 7 درجه سانتیگراد برآورده می شود. گذراندن این دوره سرما به افزایش تحمل درختان در برابر سرما و خشکی کمک می کند. همچنین با اتمام این دوره در پاییز و زمستان; درختان از خواب زمستانی بیدار می شوند.

عمر مفید انجیر عسلی:

عمر مفید درختان انجیر عسلی بسیار بالاست و این موضوع در افزایش سودآوری باغ شما موثر است. پس از رسیدن به بلوغ، این درختان شروع به تولید حداکثر عملکرد خود می کنند. و این تولید تا 70 سال ادامه خواهد داشت. پس از پایان عمر مفید، تولید درختان با افت کیفیت همراه بوده و پس از چند سال به طور کامل متوقف می شود.

وزن میوه انجیر عسلی:

انجیر عسلی به دلیل طعم لذیذ و شکل میوه خاص خود بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است. میوه های این رقم دارای وزن متوسط 30 گرم و درشت هستند. ظاهر آنها گرد است و پوستی صاف و زرد عسلی دارند. از این میوه به صورت تازه و خشک یا برای تهیه مربا. دسر؛ در کیک و شیرینی استفاده می شود.

ارتفاع انجیر عسلی از سطح دریا:

در واقع ارتفاع از سطح دریا تعیین کننده سازگاری واریته با شرایط آب و هوایی و اقلیمی و میزان رطوبت منطقه است.بنابراین، ارتفاع نهالی که خریداری می کنید از سطح دریا باید همیشه با ارتفاع بالای سطح دریا منطقه باغ شما مطابقت داشته باشد. ارتفاع درختان انجیر عسلی بین 100 تا 2000 متر از سطح دریا است. یعنی می توانید این درختان را در مناطقی که در محدوده ارتفاعی اعلام شده قرار دارند بکارید. و از حداکثر سازگاری درختان بهره ببرید.

آفات و بیماری انجیر عسلی:

همانطور که قبلا اشاره کردیم، درختان انجیر عسل به خوبی در برابر آفات مقاومت می کنند. البته برخی از آفات مانند عنکبوت قرمز; پروانه برگ خوار; بید و مگس میوه می توانند به درختان انجیر آسیب جدی وارد کنند. بنابراین باید هر سال با سم مخصوص درختان را سمپاشی کنید.

عملکرد باردهی انجیر عسلی در هکتار:

باردهی درختان انجیر در زمان بلوغ و بعداً در صورت سالم بودن درختان به 3 تن در هکتار می رسد. این باردهی کیفیت بسیار بالایی دارد و کمترین آسیب و سیاهی در میوه ها مشاهده می شود.

موعد باردهی انجیر عسلی:

نهال انجیر عسلی اغلب از سال سوم شروع به میوه دادن می کند. همانطور که می دانید بهره وری درختان در سال های اول بسیار کمتر و کیفیت پایین تری دارد. این باروری تا سن بلوغ به تدریج افزایش می یابد و به حداکثر میزان خود می رسد.

گرده افشان انجیر عسلی:

برای بهبود گرده افشانی درختان انجیر عسلی کاشت نهال انجیر 3 فصل در باغ ضروری است.

آبیاری انجیر عسلی:

درختان انجیر عسلی باید به طور منظم و هر 10 روز یکبار آبیاری شوند. با آبیاری کافی، درختان بهتر رشد می کنند و میوه های بزرگتر و با کیفیت بهتری تولید می کنند. بهترین روش برای آبیاری منظم درختان؛ استفاده از روش آبیاری بابلر است. به این ترتیب علاوه بر کاهش مصرف آب، از شیوع بیماری ها و آفات در باغ و رشد علف های هرز جلوگیری می شود.و بر اساس نیاز هر درخت می توان آبیاری را تعیین کرد.

مشخصات نهال انجیر عسلی


کشور سازنده: ایران

فاصله کاشت: 4 متر از یکدیگر

عمر اقتصادی: حدود 70 سال

ارتفاع از سطح دریا: تا 2000 متر

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 3 تن

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت