آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال توت سفید هرات اصل

خرید نهال توت سفید هرات اصل از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال توت سفید هرات اصل با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال توت سفید هرات اصل در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال توت سفید هرات اصل به سراسر کشور.
قیمت نهال توت سفید هرات اصل در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ توت سفید هرات اصل، کاشت نهال توت سفید هرات اصل، هرس درخت توت سفید هرات اصل، نحوه آبیاری توت سفید هرات اصل، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری توت سفید هرات اصل و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال توت سفید هرات اصل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا توت سفید هرات اصل را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی توت سفید هرات اصل
  •     
  • مشخصات نهال توت سفید هرات اصل

معرفی نهال توت سفید هرات اصل


مشخصات نهال توت هرات:

نهال توت هرات بسیار مقاوم به خشکی است و در اکثر آب و هواها می تواند رشد کند. توت سفید هرات سرشار از مواد معدنی و ویتامین است و برای کاهش وزن بسیار مناسب است. قند موجود در جوانه های توت هرات گرسنگی را کاهش می دهد و فیبر موجود در آن باعث سوزاندن کالری در بدن می شود. انواع مختلفی از توت ها وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. یکی از نمونه های توت سفید، درخت توت سفید در هرات است. از نظر ظاهری شبیه سایر انواع توت است، یعنی دارای برگ های بزرگ و قلبی شکل، شاخه ها و برگ های پهن است و ارتفاع آن به 25 متر می رسد. توت سفید هرات ارزش بهداشتی و طبی دارد و میوه آن شیرین و خوشمزه است که طعمی لذیذ و بی نظیر دارد و برای تهیه مربا از آن استفاده می شود. توت سفید برای خشک کردن نیز استفاده می شود، اگرچه توت حاوی قند است، اما برای دیابت ضرری ندارد و می تواند جایگزین شکر شود و آن را در چای بنوشد. توت سفید خشک و تازه برای کبد و طحال مفید است.

شکی نیست که با کاشت درخت توت هرات معروف ترین و قدیمی ترین توت سفید ایران را پرورش خواهید داد. دلیل محبوبیت آن تولید میوه های مرغوب در مناطق مختلف آب و هوایی کشور است. علاوه بر این، نهال توت هرات به عنوان محبوب ترین نوع توت از زمان های قدیم در ایران شناخته می شود.این توت ها پس از رسیدن به رنگ سفید روشن تبدیل می شوند. البته بهترین توت سفید از جمله توت سفید هرات برای خشک کردن استفاده می شود.توت هایی که اندازه بزرگ دارند و به دلیل طعم شیرینی که دارند بهترین انتخاب برای تولید میوه خشک هستند.

وزن، قطر زیاد و اندازه 2.5 سانتی متری توت هرات، این میوه را به انتخاب بهتری برای خشک کردن تبدیل کرده است.

کشت درخت توت در چین برای تولید برگ برای کرم ها رواج بیشتری داشت. امروزه از برگ توت در تولید نوغانداری و ابریشم استفاده می شود. همچنین درخت توت هرات یکی از گران ترین درختان برای ساخت آلات موسیقی است.

کشور تولید کننده نهال توت هرات:

تاریخچه و اصالت کشت درخت توت هرات به کشور پهناور چین برمی گردد. اما ایران یکی از مناطقی است که در آن به راحتی می توان توت شیرین هرات را پرورش داد، چرا که در شمال کشور شاهد رشد این گیاه هستیم. توت سفید هرات نیز معروف ترین رقم آن است که خوشبختانه در بسیاری از نقاط ایران کشت می شود.

ارتفاع درخت توت هرات:

نهال توت هرات; رشد آن کند است اما بعد از 20 سال ارتفاع آن را تا 25 متر خواهید دید.

عمر مفید و اقتصادی توت هرات:

این درخت به مدت 300 سال در شمال ایران عمر طولانی داشت. اما در مناطق دیگر، تقریبا 100 سال دوام می آورد.

شرایط اقلیمی نهال توت هرات:

ویژگی اصلی این گیاه مقاومت آن در برابر گرما، سرما و حتی کمبود آب است. با این حال، اگر می خواهید از نهال توت هرات طولانی مدت لذت ببرید، منطقه گرم تر مناسب تر است.درختان توت برای سرعت بخشیدن به فتوسنتز، منطقه ای را انتخاب می کنند که در طول روز نور خورشید کافی باشد. به دلیل حساسیت توت به نور شدید خورشید و احتمال رد نور توسط برگ ها، می توان خاک رس سفید را روی درخت پاشید. همچنین توت سفید نیازی به یخ زدن طولانی مدت ندارد و در زمستان 400 ساعت بیدار می شود.

موعد گلدهی توت هرات:

این نهال یکی از محصولات پرمحصول است که از 3 سالگی شروع به تولید اقتصادی و سودآور می کند. گل های بهاری این درخت با فرا رسیدن گرمای بهاری در اواخر فروردین ماه ظاهر می شوند.

موعد باردهی (محصول دهی) توت هرات:

تا اواسط تیر ماه می توانید توت های کاملا رسیده را با تکان دادن شاخه ها برداشت کنید.

عملکرد باردهی توت هرات در هکتار:

حداکثر عملکرد در هکتار برای رقم توت هرات بیش از سایر ارقام بوده و بیش از 10 تن است.

خاک مناسب برای کشت نهال توت هرات چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

خاک شنی نرم با زهکش برای هدایت ریشه ها به عمق خاک و تخلیه آب و رطوبت مناسب است. رشد و باردهی در خاک سخت کندتر از خاک شنی است و همچنین خاک اسیدی انتخاب خوبی نیست و درخت تغذیه مناسبی ندارد.

آبیاری نهال توت هرات:

این درخت به دلیل زیرومورفیسم و مقاومت بالا در شرایط کم آبی در بسیاری از نقاط کشور کشت می شود. اگرچه در سال اول رشد نهال توت هرات به مراقبت و آبیاری بیشتری نیاز است. اما با افزایش سن، ریشه ها توانایی نفوذ در آب های عمیق با مقاومت به خشکی بالا را برای تولید محصول مناسب دارند. این گیاه در مناطق جغرافیایی با بارندگی 600 تا 2500 میلی متر می تواند به خوبی رشد کند، اما در مناطق کم بارندگی رشد گیاه کند می شود و کمبود آن را جبران می کند. 10 روزه خواهد گرفت.برای آبیاری و زهکشی هر درخت توت بسته به شرایط منطقه در هر سیکل آبیاری 20-12 لیتر آب نیاز دارد. هر 10 تا 15 روز

کود مناسب نهال توت هرات:

خوشبختانه این گیاه به کود زیادی نیاز ندارد اما استفاده از کود بسیار موثر است. این کمپوست منبع مواد آلی است که ساختار خاک را نرم کرده و از فرسایش خاک جلوگیری می کند.

آفات و بیماری ها:

این درخت توت با مقاومت در برابر حشرات و بیماری ها دارای طول عمر بالا و تولید میوه بالا می باشد. اما باید گفت که نهال توت هرات می تواند تحت تاثیر انواع بیماری های قارچی و باکتریایی قرار گیرد.

سلول های گیاه و یاخته این گیاه تحت تأثیر پوسیدگی طوقه یا سفیدک پودری قرار می گیرند. همچنین آفتاب‌زدگی در اثر تابش شدید نور خورشید ایجاد می‌شود که معمولاً در شب هنگام پژمرده شدن برگ‌ها اتفاق می‌افتد.

این بیماری به دلیل تغییر در سیتوپلاسم اجزای مختلف با تغییر در رنگ و شکل برگ یا میوه ظاهر می شود. توجه به هرس و آبیاری مناسب بر حسب نیاز گیاه کمک زیادی به حفظ سلامت درخت توت می کند.

سم مخصوص نهال توت هرات:

در صورت بروز بیماری های قارچی در باغ خود می توانید از سمومی مانند اکسی کلرید مس استفاده کنید.

خواص توت هرات:

رشد نهال توت هرات به دلیل کیفیت توت های تازه و خشک برای کشاورزان مفید خواهد بود. دانه های خشک یکی از مناسب ترین غذاهای شیرین برای کنترل قند خون در دیابت است. آب توت به عنوان یک آب میوه مفید برای رفع مشکل کم خونی نیز شناخته می شود.

خصوصیات میوه توت هرات:

بسیار شیرین، طول میوه 2.5 سانتی متر است.

خصوصیات درخت توت هرات:

توت سفید درختی است خزان کننده با تاجی بیضی شکل، گرد، پهن و سرعت رشد متوسطی دارد.این نوع درخت توت 10 تا 20 متر ارتفاع دارد.

زمان شروع تولید توت هرات:

حدود 3-4 سال پس از کاشت

نور مورد نیاز توت هرات:

آفتاب کامل، برای رشد مناسب، به 5-12 ساعت نور خورشید در روز نیاز دارد.

سرمای مورد نیاز توت هرات:

نیاز کم، 400 ساعت دمای زیر 7 درجه

هرس نهال توت هرات:

نیازی به هرس منظم ندارد. فقط در زمستان شاخه های بیمار، آسیب دیده و ضخیم را بردارید.

مشخصات کلی توت هرات:

زمان برداشت: زود رس / موارد استفاده: مصرف تازه خوری و خشکباری/ بهره وری: بسیار خوب / مدت زمان نگهداری: یک هفته / دوره رسیدگی: 2-3 سال پس از کاشت / ماندگاری: بسیار خوب

مشخصات نهال توت سفید هرات اصل


نوع رقم: بسیار تجاری

نوع رسیدن: زودرس

قابلیت کاشت: در اکثر مناطق ایران

طعم میوه: بسیار عالی

مناسب: جهت خشکباری

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت