آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شاه توت

خرید نهال شاه توت از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شاه توت با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شاه توت در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شاه توت به سراسر کشور.
قیمت نهال شاه توت در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شاه توت، کاشت نهال شاه توت، هرس درخت شاه توت، نحوه آبیاری شاه توت، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شاه توت و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شاه توت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شاه توت را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شاه توت
  •     
  • مشخصات نهال شاه توت

معرفی نهال شاه توت


مشخصات نهال شاه توت:

درخت شاه توت یکی از قدیمی ترین درختان ایران است و در برابر خشکسالی بسیار مقاوم است، به طوری که در اکثر مناطق در انواع آب و هوا می تواند رشد کند. درختان شاه توت که بومی ایران و ترکیه است، درختی به اندازه 4 تا 10 متر دارد که می تواند به 20 متر برسد. رنگ پوست شاه توت قهوه ای و رنگ شاخه های آن سبز است جوانه های نهال شاه توت قوی تر و ضخیم تر از توت سفید هستند. برگ های شاه توت به شکل قلب تا بیضی است.نهال شاه توت دارای دو نوع گل است که گلهای نر آن کوتاه، ضخیم و سبز است. گلهای ماده کوتاهتر از گلهای نر هستند. قسمت گوشتی میوه از دیواره گل تشکیل شده و به رنگ قرمز تیره در می آید. توت ها را فقط می توان در زمان پاییز خورد، زیرا قبل از این زمان طعم آن ترش و غیرقابل خوردن است. دوره گلدهی درخت شاه توت اردیبهشت است.میوه شاه توت برای خشک کردن استفاده نمی شود، اما برای غذای تازه استفاده می شود. نهال شاه توت بهتر از توت سفید رشد می کند.

لازم به ذکر است که شاه توت را نباید با مویز سیاه اشتباه گرفت، شاه توت دو نوع است که یکی از آنها از نظر طعم، اندازه و خواص شبیه به توت سفید است، اما فقط رنگ مشکی وجود دارد. دیگری هم از نظر رنگ و هم از نظر طعم با توت سفید که به شاه توت معروف است متفاوت است.شاه توت یکی از میوه های کم کالری و سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است. شاه توت از نظر طب سنتی خاصیت خنک کنندگی و خشک کنندگی دارد و برای افراد گرمازا مناسب است. خوردن شاه توت باعث افزایش اشتها می شود.قند موجود در شاه توت کاملا طبیعی است و می تواند انتخاب خوبی برای بیماران دیابتی باشد. این نهال شاه توت اصلاح شده دارای عملکرد عالی است و از سال اول شروع به میوه دادن می کند.خرید نهال شاه توت می تواند رونق خوبی به یک کسب و کار نوپا بدهد و سود خوبی کسب کند.نهال شاه توت یکی از پرفروش ترین و پربارترین نهال توت در کشور است که بسیار مورد استقبال باغداران و کشاورزان قرار گرفته است. تولید انبوه و سرمایه گذاری در توت های پیوندی می تواند منجر به سود بیشتر و رواج اشتغال در بین جوانان کشور شود.لازم به ذکر است که به دلیل کیفیت چوب نهال شاه توت برای کارهایی مانند ساخت آلات موسیقی نیز استفاده می شود; چوب این درخت قهوه ای و تقریباً ضخیم است.درخت شاه توت پیوندی نیازی به گرده افشانی ندارد و دارای گلهای نر و ماده است که با توجه به این شرایط گرده افشانی آن آسان خواهد بود. نهال شاه توت پایداری حرارتی بالایی دارد و تا حدی در برابر آب و خشکی مقاوم است.نهال شاه توت یکی از نهالی هایی است که نیاز به نور خورشید زیاد دارد و اگر نور خورشید برای این نهال کافی نباشد، بدون شک از رشد و کیفیت محصول کاسته می شود. سعی کنید این نهال را در محیط باز بکارید و آن را در مکان بسته و محیطی که نور مناسبی ندارد کاشت نکنید.

کشور تولید کننده نهال شاه توت:

نهال شاه توت اصلاح شده مربوط به کشورمان ایران است.لازم به ذکر است که این نهال شاه توت در مناطق گرم ایران رشد خوبی خواهد داشت.

فاصله کاشت نهال شاه توت:

به طور کلی، هنگام کاشت نهال شاه توت، از جمله شاه توت پیوندی، توجه داشته باشید که بین نهال ها باید 7.5 تا 9 فوت فاصله باشد. در صورت رعایت نکردن فاصله مناسب و بهینه کاشت، ممکن است رشد نهال ها مختل شود و کیفیت محصول کاهش یابد.

شکل میوه شاه توت:

میوه شاه توت دارای رنگ قرمز تیره و زمانی که کاملاً رسیده است رنگ سیاه دارد. میوه شاه توت کاملاً نرم (وقتی رسیده) است و خوردن آن آسان است. لازم به ذکر است که این میوه معطر و شیرین را می توان یک هفته قبل از رسیدن میل کرد.

ارتفاع درختان شاه توت:

ارتفاع درخت شاه توت بین 9 تا 15 متر است. به طور کلی این درخت یکی از بلندترین درختان ایران است.

سرمای مورد نیاز نهال شاه توت:

نیاز به سرما یکی از عواملی است که بر دوره گلدهی تأثیر می گذارد و می تواند آن را تغییر دهد. معمولا شرایط سرمای هر نهال با نهال های دیگر متفاوت است و به طور کلی نهال از نظر گل به 3 دسته تقسیم می شود:

نهال های دیرگل / نهال های میان گل / نهال های زود گل

عمر مفید نهال شاه توت:

طول عمر اقتصادی و مفید نهال شاه توت به شما امکان می دهد محصولات با کیفیت و با کیفیت بالا برداشت کنید و میزان میوه در سطح بازده اقتصادی باشد. با توجه به شواهد می توان گفت که این درخت زندگی اقتصادی مطمئنی خواهد داشت.

وزن میوه نهال شاه توت:

وزن میوه پیوندی نهال شاه توت بسته به نوع کود و آبیاری مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود و در همه مناطق با توجه به شرایط وزن این میوه می تواند متفاوت باشد.

ارتفاع از سطح دریا:

درختان شاه توت به طور کلی همه انواع توت ها تا ارتفاع 1500 متری از سطح دریا به خوبی رشد می کنند.

آفات و بیماری ها:

مقاومت این گیاه در برابر حشرات خوب خواهد بود. البته سمپاشی و هرس به موقع می تواند مقاومت این درخت را افزایش داده و آن را کمتر در معرض آسیب حشرات قرار دهد.

عملکرد باردهی نهال شاه توت در هکتار:

با کاشت حدود 500 درخت در یک هکتار می توان 25 تن برداشت کرد که رقم بسیار خوبی برای کاشت نهال شاه توت خواهد بود.

شروع باردهی نهال شاه توت:

این نهال شاه توت اصلاح شده یک نهال زودبازده است که در سال اول میوه می دهد. به همین دلیل استفاده از این گیاه سود اقتصادی بسیار خوبی برای کشاورز خواهد داشت.

قدرت رشد درخت شاه توت:

حداکثر ارتفاعی که در نهال شاه توت می بینید 15 متر است که با توجه به عوامل زیادی مانند کود، نوع خاک، میزان آبیاری، محیط و ... می توان به آن رسید. به طور کلی می توان گفت که پتانسیل رشد این گیاه ایرانی مطلوب و خوب است.

گرده افشان ها:

به طور کلی نهال شاه توت برای باروری و رشد مناسب نیاز به گرده دارد. با کاشت 30 نهال شاه توت می توانید یک نهال از هر نوع شاه توت را به عنوان گرده زا بکارید.

لازم به یادآوری است که این نهال پیوندی نیازی به گرده ندارد. به هر حال در این زمینه اختلاف نظرهایی وجود دارد که با برقراری ارتباط با نهالستان رویال نهال، به راحتی حل می شود.

پایه درخت شاه توت:

اگر قرار باشد برای نهال میوه پایه استفاده شود، با توجه به ژنتیک نهال و همچنین محیط، یکی از انواع رویشی یا انواع بذری انتخاب می شود.

زمان گلدهی درختان شاه توت:

بد نیست بدانید زمان انتشار نهال شاه توت در اردیبهشت ماه است و در این ماه گل های نهال شاه توت به پایان رسیده و به تدریج برای رهاسازی نهال آماده می شوند.

آبیاری مورد نیاز نهال شاه توت:

امروزه در بسیاری از مناطق شاهد تولید نهال شاه توت هستیم و مردم به راحتی می توانند با مراجعه به فروشگاه های نهال شاه توت و ساخت باغچه های خود، افرادی را پیدا کنند که در حال خرید نهال شاه توت هستند. باید بدانید که آبیاری این گیاه در مناطق مختلف متفاوت است. به طور کلی می توان گفت که نیم لیتر آب برای روزهای بهار و یک لیتر آب برای روزهای تابستان توصیه می شود.

مشخصات نهال شاه توت


رنگ میوه: سبز، پس از رسیدن قرمز متمایل به سیاه

موعد برداشت میوه: تیرماه

خصوصیات: شیرین ملس، مورد استفاده جهت مربا

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت