آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال توت آمریکایی

خرید نهال توت آمریکایی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال توت آمریکایی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال توت آمریکایی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال توت آمریکایی به سراسر کشور.
قیمت نهال توت آمریکایی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ توت آمریکایی، کاشت نهال توت آمریکایی، هرس درخت توت آمریکایی، نحوه آبیاری توت آمریکایی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری توت آمریکایی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال توت آمریکایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا توت آمریکایی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی توت آمریکایی
  •     
  • مشخصات نهال توت آمریکایی

معرفی نهال توت آمریکایی


توت آمریکایی درختی محکم و منحصر به فرد با سابقه طولانی و جالب است که برای مردم ارزشمند شده است. هنگامی که برای اولین بار توسط ساکنان اروپا کشت شد، به سرعت در سراسر قاره گسترش یافت، که می توان توانایی آن در کشت در هر مکان و در هر شرایطی نسبت داد. درختی برگریز است که میوه های با پوست چروکیده تولید می کند. درخت توت آمریکایی درختی غیر معمول است که بسیار جالب و جذاب است. میوه توت آمریکایی در ابتدا سبز رنگ است که مانند گلوله سبز رنگ است و پس از رسیدن به رنگ نارنجی در می آید و شبیه پرتقال کوچک می شود و انسان نمی تواند آن را بخورد.میوه های توت آمریکایی بزرگ و قطر هر کدام 15 سانتی متر است. درختان توت آمریکایی وقتی بالغ می شوند می توانند به 20 فوت ارتفاع و چندین فوت ضخامت برسند. این درخت به راحتی از طریق بذر تکثیر می شود و در مکان هایی که سایر گیاهان به سختی رشد می کنند، این درخت به راحتی رشد می کند.توت آمریکایی درختی بسیار مقاوم و یک درخت سایه دار عالی است. این درخت در مناطقی که رشد سایر گیاهان دشوار است و همچنین در خاک ضعیف به خوبی رشد می کند.این گیاه دارای گل های نر و ماده مجزا در ساقه های مجزا می باشد. میوه توت آمریکایی گرد و کوچک، میوه ای پیچیده است و هر میوه به اندازه 7.6-15.2 سانتی متر است. این میوه دارای شیر آبه ی سفید و چسبنده است.در پاییز رنگ میوه به سبز زرد تغییر می کند. فلاونوئیدهای اکسید شده و پومیفرین از جمله فلاونوئیدهای موجود در میوه و چوب این گیاه هستند که 10 درصد وزن خشک را تشکیل می دهند.قطر تاج این درخت 6 تا 8 متر است. درختی است با شاخه های نامنظم و قائم و خارهایی که از قسمت پایین تنه می رویند.پوست تنه قهوه ای روشن و خشن است.برگ ها ساده، متناوب و صاف به طول 5 تا 12.5 سانتی متر و عرض 4 تا 5 سانتی متر هستند. رنگ آنها سبز روشن است و در پاییز قبل از سقوط زرد می شوند. گل های این نهال ارزش تزئینی ندارند.در شهریور یا مهر میوه های گرد و سفت آن می رسند که ابتدا سبز رنگ بوده و پس از رسیدن به رنگ نارنجی روشن در می آید. میوه شبیه پرتقال است، اما پوست آن برآمدگی بیشتری دارد. سیستم ریشه طولانی، گسترده و تهاجمی است. این گیاه سرعت رشد بالایی دارد. با وجود اینکه ویژگی های خاصی ندارد که آن را جزو گیاهان زینتی قرار دهد، اما درختی مفید برای احیای خاک و کنترل فرسایش و آماده سازی خاک و در مناطق گرمسیری است و در جایی خشک می شود که به ندرت هیچ گیاه دیگری به خوبی رشد می کند و زیبایی زیبایی ایجاد می کند. تنها عیب درخت توت آمریکایی ریشه های تهاجمی آن است که به زیرساخت های شهری، لوله های آب و فاضلاب آسیب می رساند. باید از رشد آن در اطراف خانه جلوگیری کرد. توت آمریکایی می تواند در محدوده وسیعی از pH رشد کند، اما pH بهینه برای رشد این درخت 6.6 تا 7.5 است. درخت در جای خوب با شرایط مناسب رشد خوبی دارد و به سرعت رشد می کند. پس از 10 سال، درخت بالغ می شود و به یک تاج پوشش عالی تبدیل می شود.

تحمل سرما و گرمایی نهال توت آمریکایی:

مقاوم در برابر سرما و گرما.

خاک کاشت توت آمریکایی:

همچنین در خاک قلیایی و خشک رشد می کند. آفتاب و باد مستقیم را تحمل کند.

هرس توت آمریکایی:

در تمام فصول هرس را تحمل می کند اما در زمستان مناسب تر است.

آبیاری توت آمریکایی:

نیاز به آبیاری خاصی ندارد.

روش های کاشت درخت توت آمریکایی:

رشد درختان توت آمریکایی دشوار نیست و به راحتی از بذر رشد می کند.بذرها را قبل از کاشت به مدت 30 روز در یخچال با دمای 4 درجه سانتی گراد نگهداری می کنند و به مدت 2 روز در آب خیس می کنند و سپس کاشت می کنند. بذر توت آمریکایی را ابتدا در گلدان در داخل خانه یا گلخانه بکارید. هر دانه باید در گلدان کاشته شود.

گلدان را با خاک شنی پر کنید و مواد معدنی را به آن اضافه کنید و روی دانه ها را با یک لایه نازک خاک بپوشانید و به آرامی فشار دهید. بعد از کاشت بذرها را آبیاری کنید و خاک را مرطوب نگه دارید و یک لایه نازک مالچ به خاک اضافه کنید. مالچ باعث حفظ رطوبت خاک می شود. مراقب باشید که خاک خشک نشود. نهال ها را باید در اولین زمستان در خانه یا گلخانه و در گلدان نگهداری کرد و پس از رفع کامل سرما در بهار، نهال ها را به مکان اول منتقل کردند.

نهال ها در فاصله 9 متری کاشته می شوند. درخت توت آمریکایی شرایط زیادی را تحمل می کند و می تواند در خاک فقیر رشد کند و می تواند در طیف وسیعی از دماها رشد کند، اما بهترین دما برای رشد آن 18 تا 30 درجه سانتی گراد است.

تا زمانی که دقیقاً ندانید می‌خواهید درخت را کجا بکارید، در بیرون بذر نکارید. درختان توت آمریکایی وقتی در فضای باز رشد می کنند به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل نمی شوند. اگر می خواهید بذر آمریکایی را در فضای باز بکارید، آنها را به فاصله 1.5 متری از بین آنها بکارید و با لایه نازکی از خاک بپوشانید، سپس خاک را آبیاری و مرطوب کنید.

بذرها باید در مکانی آفتابی و خاک با زهکشی مناسب کاشته شوند. خاک های لومی و شنی برای کاشت بذر آمریکایی مناسب هستند. وقتی بذرها جوانه زدند و چند برگ تشکیل شد، نهال های قوی را نگه دارید و نهال های ضعیف را جدا کنید.بذرها را بعد از هوای سرد که دمای خاک از 15 درجه سانتیگراد بیشتر شد روی زمین بکارید، بذرها را بکارید.

دمای ایده آل برای جوانه زنی 15 تا 21 درجه سانتیگراد است. پس از کاشت بذر، لایه نازکی از مالچ به خاک اضافه می شود تا خاک مرطوب بماند و مالچ از رشد علف های هرز جلوگیری می کند.

اگر دقیقاً می دانید کجا می خواهید درخت را بکارید، می توانید دانه ها را از ابتدا در زمین بکارید. اما پس از رشد نهال نباید موقعیت آن را تغییر دهید زیرا ممکن است ریشه ها آسیب ببینند.

محل کاشت توت آمریکایی:

محل کاشت درخت توت آمریکایی باید عاری از علف های هرز باشد. علف های هرز مواد مغذی خاک را مصرف می کنند و مواد مغذی برای گیاهان باقی نمی گذارند. درختان باید هر زمستان قطع شوند.

کاربرد مصرفی توت آمریکایی:

درخت توت آمریکایی دارای چوب قوی و محکمی است که در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد و ابزارهای مختلفی می سازد.

توت آمریکایی علاوه بر میوه زیبای خود به عنوان سایه بان، بادشکن، پرچین، کنترل فرسایش و آماده سازی خاک در مناطق نامناسب نیز استفاده می شود. ارزش این گیاه در طراحی فضاهای سبز توانایی استثنایی آن در مقاومت در برابر خاک ضعیف و هوای سرد و گرم و بادهای شدید است.

درخت توت آمریکایی بسیار قوی، انعطاف پذیر و بسیار مقاوم است و موریانه ها نمی توانند به آن آسیب بزنند. درختان توت آمریکایی رشد سریع و آسانی دارند.

درخت توت آمریکایی (Osage orange) مربوط به خانواده مرکبات نیست، اما میوه آن بویی شبیه به پرتقال دارد.این میوه به دلیل شکل عجیبی که دارد نام های مختلفی دارد.

این چوب نیز مانند پولاد از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. این ویژگی درخت توت آمریکایی را به یک انتخاب عالی برای ایجاد یک پرچین محافظ تبدیل می کند. در سال های اخیر از این درخت به عنوان حصار محافظ استفاده می شود. کشاورزان چندین درخت توت آمریکایی را در کنار هم کاشتند و با احتیاط هرس کردند تا یک درخت ضخیم شکل بگیرد.

این درخت حاوی تتراهیدروکسی تیلبن است که یک قارچ کش قوی است و می تواند حشرات را دفع کند. شاید به دلیل همین ترکیب شیمیایی، چوب این درخت در برابر پوسیدگی مقاوم باشد. چوب این درخت برای ساخت نرده بسیار مناسب است.

مشکلات توت آمریکایی:

- ریزش میوه باعث آلودگی محیط زیست می شود.

- ریشه هایش به لوله های آب و فاضلاب و سایر زیرساخت های شهری آسیب می زند.

مشخصات نهال توت آمریکایی


نوع رقم: صنعتی

قابلیت کاشتت: در اکثر مناطق کشور

مناسب: برای چسپ صنعتی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت