آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال توت موزی

خرید نهال توت موزی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال توت موزی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال توت موزی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال توت موزی به سراسر کشور.
قیمت نهال توت موزی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ توت موزی، کاشت نهال توت موزی، هرس درخت توت موزی، نحوه آبیاری توت موزی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری توت موزی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال توت موزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا توت موزی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی توت موزی
  •     
  • مشخصات نهال توت موزی

معرفی نهال توت موزی


مشخصات نهال توت موزی:

خرید نهال توت موزی گزینه مناسبی برای احداث باغ می باشد زیرا این نوع درخت به دلیل تولید میوه های بسیار منحصر به فرد و مرغوب نقش موثری در رضایت مصرف کننده و سود اقتصادی دارد.

توت یکی از قدیمی ترین درختانی است که تا به حال در یک حیاط بزرگ وجود داشته است.این گونه یکی از قدیمی ترین درختانی است که در اکثر کشورها کاشته شده است. البته درخت توت در گذشته علاوه بر خوردن و میوه دادن به عنوان درخت زینتی نیز استفاده می شده است. تنوع گونه ها مانند گذشته نیست، اما امروزه شاهد تنوع گونه های مختلف هستیم که باعث شده کشاورزان برای خرید نهال، یکی از گونه های با کیفیت و نهال توت موزی دستشان بازتر شود

.درخت توت یکی از درختان مقاوم به حساب می آید، با این حال باغبان قبل از خرید نهال توت موزی بسیار مهم است. که ویژگی‌های آن بررسی کند تا محیط رشد متناسب با نیاز نهال‌ها را فراهم کند.همچنین خاطرنشان می‌شود که سازگاری نهال با شرایط اقلیمی منطقه حائز اهمیت است، همچنین موفقیت نهال تا حد زیادی به آن بستگی دارد. کیفیت میوه همیشه در بازار تجاری موفق خواهد بود، این رقم میوه ای بسیار منحصر به فرد و باکیفیت است و تاثیر مستقیمی بر مصرف کننده دارد و همه اینها در کنار هم سود و محصول اقتصادی را به همراه خواهد داشت و در کل این انتخاب خوبی است.

نهال توت موزی یکی از محصولات مرغوب و بسیار خاص است که در شرایط آب و هوایی ایران قابل کشت است. البته باید گفت که نهال توت موزی اخیرا تصویب شده و به کشت آن پی بردند، قبلاً در ایران چنین کشتی وجود نداشت.توت موزی میوه ای کمیاب و منحصر به فرد تولید می کند، البته این درخت توت با سایر فرهنگ ها متفاوت است و تنها تفاوت آن در نوع میوه است که بسیار متفاوت و منحصر به فرد است.

نهال توت موزی در مرحله رشد به تدریج به درختی دراز و ضخیم با برگ های زیاد تبدیل می شود، این رقم معمولاً در سال دوم کشت شروع به میوه دهی می کند و میوه های لذیذ و خاصی می دهد.توت موزی میوه ای بلند به طول 15 سانتی متر است که به رنگ سفید و قرمز است، این نوع توت شبیه توت سفید با همان خصوصیات است اما اندازه آن یکسان نیست، جالب است بدانید. اما ارتفاع میوه در زمان برداشت تا 20 سانتی متر رسیده، طعم میوه بسیار شیرین و مطبوع است.

یکی از ویژگی های این نوع توت، برداشت آسان آن است، زیرا اندازه میوه با سایر انواع انگور یکسان نیست و به همین دلیل کشاورزان نیز از درخت توت موزی استقبال کرده اند. جالب است بدانید که علاوه بر منحصربفرد بودن در شکل و فرم آن، فواید و خواص ضروری نیز دارد، مواد شیرین و مفید بیشتری در این توت نسبت به انواع دیگر توت ها وجود دارد. درخت توت موزی به دلیل شکل آن به این نام معروف است. میوه این درخت بلند است; بنابراین هر توت موز 4 یا 5 برابر بزرگتر از یک توت سفید معمولی است. اندازه و شکل توت موز نه تنها خرید نهال توت موزی را افزایش می دهد، بلکه جمع آوری انواع توت ها را نیز تسهیل می کند و به همین دلیل کشت این گیاه می تواند یکی از سودمندترین تجربیات برای کشاورز تازه کار یا با تجربه باشد.

آب و هوای ایده آل برای بهترین رشد درختان توت موز و تولید میوه عالی، آب و هوای نیمه خنک تا نیمه گرمسیری است. اگرچه این گیاه در مناطق سردسیر تحمل خوبی دارد. لازم به ذکر است که به طور کلی این درخت در اقلیم های مختلف قابل کاشت و پرورش است.

کشور تولید کننده نهال توت موزی:

همانطور که گفته شد، درخت توت موزی نهالی غیر بومی است منشاء توت موزی ابتدا در شرق آسیا و چین بوده و به صورت طبیعی و یا از طریق پیوند با گونه های دیگر به کشورهای دیگر جهان از جمله ایران رسیده است.این نهال ابتدا در ایران با پیوند از نهال انگور سفید تولید و سپس پخش و به فروش رسید. میوه توت موزی به دست آمده طعمی شیرین و عالی دارد و به دلیل ظاهر خاصش بسیار مورد توجه مردم است.

ارتفاع درخت توت موزی:

درخت توت موزی به خوبی رشد می کند و گاهی به ارتفاع 20-25 متر می رسد. از درختان توت موزی می توان به عنوان درختان زینتی با سایه مناسب نیز استفاده کرد. در اوایل تابستان، میوه توت موزی رسیده و آماده برداشت است.

فاصله کاشت نهال توت موزی:

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر رشد و عملکرد درختان توت موزی و کیفیت میوه آنها میزان کاشت این درخت است. هنگام کاشت درخت توت موزی باید توجه داشت که فواصل 4*4 متر و 4*5 متر برای کاشت هر درخت در مناطقی با تپه های کم ارتفاع مناسب است.

رعایت فاصله کاشت مناسب و کاشت مناسب نهال توت، نیاز به نور خورشید را کاملاً از بین می برد و مزاحمتی برای ریشه های زیرزمینی ایجاد نمی کند که باعث رشد خوب و میوه درخت توت موزی می شود.

رنگ میوه توت موزی می تواند سفید، قرمز یا بنفش باشد، اما طعم میوه در همه این رنگ ها یکسان و بسیار شیرین و لذیذ است.

ارتفاع درخت توت موزی:

درخت توت موزی رشد بسیار خوبی دارد، بنابراین اگر در شرایط مناسب قرار گیرد و به خوبی از آن نگهداری شود، ارتفاع آن تا 25 متر می رسد. به طور کلی ارتفاع هر درخت موز به 10 متر تا 20 متر می رسد. ارتفاع این درخت در جوانی به حدود 10 تا 15 متر می رسد که بستگی به میزان مراقبت باغ، روش کشت نهال توت موزی، نوع خاک، میزان آبیاری و ... دارد.

سرمای مورد نیاز نهال توت موزی:

نهال توت موزی از مقاومت بالایی در برابر سرما برخوردار است و همین ویژگی امکان رشد این گیاه را در اکثر نقاط ایران فراهم کرده است.

عمر مفید نهال توت موزی:

درختان توت موزی عمر اقتصادی و مفید متوسطی دارند و طول عمر این نهال حدود 25 سال است.

وزن میوه توت موزی:

وزن توت موزی به دلیل طول زیاد آن، بیشتر از انواع توت ها است.

ارتفاع از سطح دریا:

ارتفاع نهال از سطح دریا هنگام کاشت درخت توت موزی یکی از عواملی است که بر رشد و طول عمر نهال تأثیر می گذارد. در طول رشد این نهال، حتی اگر امکان پذیر باشد، باید شرایط خوبی برای بلوغ فراهم شود. زیرا اگر بهترین درخت توت موز در شرایط نامناسب قرار گیرد میوه بی کیفیت و میوه کم خواهد داشت و از طرفی خطر بیماری در نهال ها افزایش می یابد و خسارت جبران ناپذیری به باغ وارد می کند.

آفات و بیماریها:

مقاومت درخت توت موزی به آفات رایج در کشت توت بالا بوده و تحمل قابل قبولی به خشکی دارد. کشاورزان توجه داشته باشند که علیرغم مقاومت خوب این گیاه، سمپاشی و حشره کشی به طور منظم انجام شود تا به مزرعه توت موزی آسیبی وارد نشود.

عملکرد باردهی توت موزی در هکتار:

یکی از پربارترین انواع درختان درخت توت است. عملکرد سالانه این درخت به 1.5 تا 2 تن در هکتار می رسد که برای برداشت درختان توت بسیار مناسب است. همانطور که قبلا ذکر شد هر نهال توت در سال اول کاشت حدود 18 کیلوگرم عملکرد دارد که نشان از عملکرد بالای درختان توت دارد.

شروع باردهی نهال توت موزی:

دوره محصولدهی درخت توت موزی در صورتی که تمام نکات کشت این درخت رعایت شود و نیازهای آب و آفتاب را برآورده کند در ابتدای تابستان و در ماه تیر است. هنگام برداشت باید توجه داشت که فشاری به میوه وارد نمی شود. زیرا میوه این نوع توت بسیار لطیف است و به راحتی له می شود.

قدرت رشد درخت توت موزی:

قدرت رشد درخت توت موزی بسیار خوب و مطلوب است و ارتفاع این درخت گاهی به 25 متر می رسد; اما طول تنه درخت توت موزی 10 متر تا 20 متر است.

گرده افشان ها:

نهال توت موزی به گرده افشانی از نوع مناسب توت ها برای کمپوست نیاز دارد. هنگام کاشت این نهال برای باروری و رشد بهتر نهال خوب است به ازای هر 30 نهال یک دانه کاشته شود.

پایه درخت توت موزی:

درخت توت موزی را می توان از پایه دو بذری و پیوندی خریداری کرد.

موعد گلدهی نهال توت موزی:

گلدهی درخت توت موزی بسته به آب و هوای منطقه و قرار گرفتن در شرایط خوب زمان های متفاوتی دارد. اما این اختلاف زمانی زیاد نیست و بیشترین اختلاف یک ماه است.به طور کلی، می توان متوجه شد که درخت توت موزی در اوایل ماه اردیبهشت شروع به شکوفه دادن می کند. اما در برخی مناطق به دلیل آب و هوای بهتر، فصل گل دهی این درخت از اواخر یا اواسط فروردین آغاز می شود.

آبیاری مورد نیاز درخت توت موزی:

نهال توت به آب زیادی نیاز دارد و نهال توت موزی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این نهال برای رشد طبیعی و بدون آبیاری مصنوعی به حدود 600 تا 700 سانتی متر باران نیاز دارد. اگر این مقدار آب به دلیل آب و هوای منطقه به نهال نرسد، کشاورز باید هفته ای دو بار 12-10 لیتر آب به درخت توت موزی بدهد تا نهال رشد خوبی را طی کند.

مشخصات نهال توت موزی


رنگ میوه: سبز و سفید، هنگام رسیدن میوه قرمز

زمان برداشت میوه: اواسط تیرماه

خصوصیات میوه: شکل میوه دراز، طعم مانند توت های دیگر، برداشت خیلی بالا

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت