آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال توت مجنون

خرید نهال توت مجنون از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال توت مجنون با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال توت مجنون در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال توت مجنون به سراسر کشور.
قیمت نهال توت مجنون در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ توت مجنون، کاشت نهال توت مجنون، هرس درخت توت مجنون، نحوه آبیاری توت مجنون، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری توت مجنون و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال توت مجنون کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا توت مجنون را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی توت مجنون
  •     
  • مشخصات نهال توت مجنون

معرفی نهال توت مجنون


نهال توت مجنون بومی شرق آسیا و به ویژه چین است. البته این گیاه از دیرباز در هند، افغانستان، آمریکای شمالی و اروپای جنوبی کشت می شده است. اما این گیاه به دلیل مزایایی که دارد در اکثر نقاط کشور برای مصارف مختلف کشت می شود.این میوه طعم شیرین و لذیذی دارد. اما گاهی اوقات هدف از کشاورزی نهال توت مجنون برداشت محصول نیست. در برخی از مناطق شمالی کشور این گیاه را به منظور پرورش ابریشم کشت می کنند. زیرا برگ درخت توت غذای اصلی کرم هاست. همانطور که می دانید پرورش ابریشم برای تولید ابریشم انجام می شود. یکی از محصولات صادراتی ایران ابریشم است.بعلاوه گاهی این گیاه را در مناطقی با باد شدید مانند باد و نرده های اطراف باغ می کارند. این کار برای محافظت از سایر نهال ها انجام می شود. این گیاه در مناطق گرمسیری همیشه سبز است. اما در مناطق گرم، نهال ها کوچک بوده و دارای برگ های کمی هستند.شاخه های درخت توت چتری (مجنون) دارای طاق هایی است که روی آنها قرار گرفته است. اگر این شاخه ها هرس و کوتاه نشوند به دلیل رشد نهال های بلند بسیار بزرگ می شوند. به همین دلیل گاهی اوقات به آن نهال توت مجنون چتری می گویند.نهال توت مجنون که یکی از گونه های نهال غیر بومی است در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به طور گسترده کشت می شود. این نهال و دانه های آن از کیفیت خوبی برخوردار هستند و رشد آن می تواند یک سرمایه بزرگ برای باغ شما باشد.عملکرد درخت توت مجنون چتری بسیار خوب است و می توان آن را یکی از بهترین ارقام توت دانست. درخت توت مجنون نیز از نظر تاریخی اهمیت دارد.در مناطق گرمسیری درخت توت مجنون به صورت همیشه سبز و در مناطق گرمسیری به صورت درختی خزان کننده می روید.توت های به دست آمده از نهال توت مجنون طعم شیرین و طعمی متفاوت از توت سیاه و سفید دارند. برگ های زیبای درخت توت مجنون 5 تا 30 سانتی متر طول دارد که بستگی به سن درخت دارد. هر چه درخت توت مجنون جوانتر باشد برگها بلندتر و هر چه سن برگها بیشتر باشد برگها کوتاهتر است. درخت مجنون اغلب به عنوان نهال زینتی در میادین و خیابان ها کاشته می شود.

کشور تولید کننده توت مجنون:

درخت توت مجنون چتری ابتدا در شرق آسیا و چین به وجود آمد و سپس به کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی و مناطق گرمسیری جهان گسترش یافت.

فاصله کاشت نهال توت مجنون:

هنگام کاشت درخت توت مجنون چتری باید به فاصله بین نهال ها دقت کرد. فاصله کاشت نهال توت مجنون برای ایجاد مزاحمت برای ریشه های پهن این نهال و رفع نیاز نوری آن بسیار مهم است. فاصله کاشت ایده آل بین نهال توت مجنون 3x3 یا 4.5x3 متر است.

شکل میوه توت مجنون:

توت مجنون معمولاً رنگ قرمز متمایل به زرشکی دارد. اما در برخی مناطق، رنگ این توت ها شیری و سبز روشن مشخص می شود. توت مجنون بیضی شکل است و طعم شیرین آن باعث محبوبیت این توت در بین مردم شده است.

ارتفاع درخت توت مجنون:

در حال حاضر دو نوع نهال موجود است. اولین نوع درخت مجنون که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد به ارتفاع 3 متر می رسد که حاصل جهش ژنتیکی نهال توت مجنون در آزمایشگاه کشاورزی است. نوع دوم نهال توت مجنون، که اعتقاد بر این است که اصلی ترین و قدیمی ترین نهال توت مجنون است، پتانسیل رشد خوبی دارد و نشان داده شده است که تا 20 فوت قد دارد!

سرمای مورد نیاز نهال توت مجنون:

نهال توت مجنون می تواند دمای 16 درجه سانتی گراد تا منفی 3 درجه سانتی گراد را تحمل کند. به طور کلی، کاشت نهال توت مجنون در مناطق گرم و مرطوب که بهار و زمستان بالایی ندارند، خوب است. زیرا سرمای شدید خسارت زیادی به نهال وارد می کند و خسارت زیادی به بار می آورد.

عمر مفید نهال توت مجنون:

درخت توت مجنون عمر مفید اقتصادی خوبی دارد. بنابراین از سن 20 تا 40 سالگی می توانید سود اقتصادی بسیار خوبی از تولید این درخت بگیرید.

وزن میوه توت مجنون:

وزن توت مجنون به دلیل جثه و حجم کوچک آن زیاد نیست. طول هر حبه مجنون از 1.5 سانتی متر تا 4 سانتی متر متغیر است.

ارتفاع از سطح دریا:

ارتفاع نهال توت مجنون از سطح دریا یکی از مواردی است که می تواند روی رشد درخت و حتی میوه تاثیر بگذارد.ارتفاع مربوط به سطح دریا برای نهال های مختلف با توجه به نوع آب و هوای مورد نیاز آنها متفاوت است. اگر نهال توت مجنون (چتری) بسیار بالاتر از سطح دریا کاشته شود، رشد خوبی خواهد داشت. اما در غیر این صورت به نتایج اقتصادی و رشد درخت آسیبی وارد نمی شود و نمی توان از آن بیشترین استفاده را کرد.

آفات و بیماریها:

نهال توت مجنون در سال های اول از حشرات و بیماری ها رنج نمی برد. اما باید تحت مراقبت منظم و دقیق انجام شود. با وجود مقاومت بالای این نهال، این درخت می تواند تحت تاثیر مگس سفید، سفیدک پودری و پوسیدگی ریشه قرار گیرد. پوسیدگی ریشه یکی از عوامل اصلی آسیب درختان و تغییر رنگ برگها، پژمردگی و از بین رفتن کلی است. انواع خاصی از قارچ ها باعث پوسیدگی ریشه درخت می شوند و در صورت آبیاری بیش از حد، این قارچ ها به سرعت پخش می شوند و باعث می شوند درخت بمیرد و رشد و عملکرد آن متوقف شود. برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه بهتر است از خاک و زهکش مناسب استفاده شود.یکی دیگر از مشکلاتی که در هنگام رشد نهال و درختان توت مجنون می تواند ایجاد شود گرده گل است. گرده، همانطور که از نامش پیداست، به صورت دانه های کوچک پودری مانند خاکستری روی برگ ها و ساقه ها یافت می شود. گرده به شدت بر میوه ها و گل های درخت توت مجنون اثر می گذارد و آنها را ضعیف می کند. برای از بین بردن سفیدک پودری ابتدا باید تمام نواحی آسیب دیده درخت برداشته شود و سپس با استفاده از قارچ کش مخصوص و هرس درخت دوباره احیا شود. مطمئن شوید که درخت را تا زمانی که کپک کاملاً از بین نرود کود ندهید.

عملکرد باردهی نهال توت مجنون در هکتار:

عملکرد درخت توت مجنون به 15 تن یا بیشتر در هکتار می رسد.

شروع باردهی نهال توت مجنون:

با توجه به سطح نگهداری نهال توت مجنون توسط کشاورز، این نهال می تواند از اواسط تا اواخر تابستان تولید کند و به عملکرد اقتصادی برسد.

قدرت رشد درخت توت مجنون:

گونه معمولی نهال توت مجنون به خوبی رشد نمی کند و تنها می تواند تا 3 متر طول عمر کند.

گرده افشان ها:

نهال توت مجنون به هیچ نوع گرده افشانی نیاز ندارد و گرده افشانی توسط پرندگان و پراکندگی گرده ها انجام می شود. در صورت استفاده از نوع گرده افشان بهتر است نوع گرده افشان مناسب برای 30 ساقه نهال توت مجنون کاشته شود.

پایه درخت توت مجنون:

پایه درخت توت مجنون بذری است.

زمان گلدهی نهال توت مجنون:

این گیاه چتری بسته به نوع آب و هوای منطقه و همچنین میزان و شدت بارندگی، زمان گلدهی متفاوتی دارد. اگر نهال توت مجنون در شرایط بهینه رشد کند، می تواند در اواسط بهار، وارد فاز گلدهی شود.

آبیاری درختان توت مجنون:

درخت توت مجنون نیاز آبیاری دارد و باید حداقل 600 میلی لیتر آب در سال دریافت کند تا نیازی به آبیاری مصنوعی و استفاده از سیستم های مختلف آبیاری نباشد. نهال توت مجنون در سال اول کاشت به آب بیشتری نیاز دارد و باید هفته ای یک یا دو بار با توجه به میزان بارندگی آبیاری شود.

درخت توت بالغ مجنون به آب کمتری نیاز دارد. اگر قصد دارید درخت توت مجنون چتری را در مکانی خشک بکارید، باید به یاد داشته باشید که هر 10 تا 15 روز یکبار به درخت آبیاری کنید تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود.

مشخصات نهال توت مجنون


رنگ میوه: سفید و هنگام رسیدن قرمز تیره

آب و هوا: مناسب هوای معتدل و گرم، طعم میوه شیرین، مورد استفاده برای دیوار سبز و پرچین

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت