آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

درخت تبریزی

خرید درخت تبریزی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش درخت تبریزی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید درخت تبریزی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال درخت تبریزی به سراسر کشور.
قیمت درخت تبریزی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ تبریزی، کاشت درخت تبریزی، هرس درخت تبریزی، نحوه آبیاری تبریزی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری تبریزی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی درخت تبریزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا تبریزی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی درخت تبریزی
  •     
  • مشخصات درخت تبریزی

معرفی درخت تبریزی


مشخصات درخت تبریزی:

نهال تبریزی یکی از گونه های نهال کمیاب است که می تواند به سرعت به محصول مورد نظر برسد، نهال ها به تدریج به درختان بلندی تبدیل می شوند که در سن 6 سالگی رشد می کنند و می توان از چوب آن استفاده کرد. این گونه که به عنوان درخت برگریز نیز شناخته می شود، دارای برگ های صاف و پهنی است که تا حدودی نوک تیز هستند. برگ های درخت تبریزی قبل از افتادن رنگ بسیار خاصی پیدا می کنند و چهره زیبایی به درخت می دهند.بهره وری اقتصادی درخت تبریزی بالا است و بیشترین استفاده از این گونه ها استفاده از چوب آنها در صنعت نجاری می باشد به عنوان مثال می توان به چوب درخت تبریزی یکی از با کیفیت ترین چوب ها و گونه ای شناخته شده اشاره کرد. درخت تبریزی نیز قیمت بسیار مناسبی دارد. خرید نهال تبریز از نظر اقتصادی به صرفه بوده و یکی از گونه های درختی معروف ایران است.باغبانی روشی است که از قدیم الایام مورد توجه بوده و بسیاری از مناطق ایران نیز مستعد کشت انواع خاصی از درخت تبریزی هستند، به عنوان مثال مناطق سردسیر یا معتدل کشور گزینه مناسبی برای پرورش نهال درخت تبریزی بوده و به رشد آن کمک می کند. نهال درخت تبریزی از آن دسته گونه هایی است که برای رشد به آب زیادی نیاز دارد و کاشت آن در کنار رودخانه ها یا مسیرهایی که قابلیت آبیاری دارند ضروری است.ذکر این نکته ضروری است که هیچ محدودیتی برای کاشت درخت تبریزی وجود ندارد، اما باید در چند سال اول کاشت مراقب بود تا نهال درخت تبریزی به رشد مناسب و آماده برای رشد برسد. نهال‌های جوان به شرطی که با روش‌های اولیه کشت شوند، می‌توانند به سرعت به بهره‌وری اقتصادی دست یابند و سودآوری داشته باشند. انواع نهال های تبریز ممکن است از نظر ظاهری اندکی با هم تفاوت داشته باشند، اما کیفیت چوب همه گونه ها بسیار خوب است.درخت تبریزی درختی است کهنسال در ایران با ارتفاع بلند.نهال تبریز دارای جوانه های زرد و چسبنده است و همچنین معطر است و از ویژگی های بارز این رقم ارتفاع آن تا 30 متر است. نهال تبریز درخت تنومندی نیست، اما بیشتر رویش این رقم در ارتفاع آن متمرکز است و شاخه ها نیز به صورت موج دار حرکت می کنند.ارتفاع زیاد نهال تبریز یکی از نقاط قوت این رقم است زیرا تنه آن به صورت ایستا و مستقیم و با شاخه های کم رشد می کند و به همین دلیل چوب آن بیشترین استفاده را دارد.درخت تبریزی دارای سیستم ریشه ای قوی و نفوذ بالای سیستم ریشه است. در برخی موارد این درختان را نزدیک به یکدیگر کاشته و به عنوان بادگیر استفاده می کنند که در این صورت توصیه می شود از کاشت نهال در نزدیکی منازل و ساختمان ها خودداری شود.نهال تبریز در اکثر باغات کشور کشت می شود، اما برخی از شهرهای ایران مانند گلپایگان، زیستگاه اصلی کاشت نهال تبریز محسوب می شوند و این مناطق بیشترین عملکرد نهال را دارند. قیمت های درخت تبریزی در دسته بسیار ارزان قرار دارند.جالب اینجاست که درخت تبریز علاوه بر استفاده برای تولید چوب مرغوب، در طب سنتی برای درمان برخی بیماری ها نیز کاربرد دارد.همانطور که قبلا ذکر شد، این رقم در مناطق سردسیر یا معتدل بهترین رشد را خواهد داشت و باغداران باید به این امر توجه ویژه داشته باشند و قبل از خرید از سلامت نهال اطمینان حاصل کنند و در نهایت خرید نهال هایی که شرایط آب و هوایی منطقه را برآورده می کنند انتخاب کنند.

کشور تولید کننده نهال تبریزی:

نهال تبریزی اولین کاشتش در ایران بوده است و بومی کشورمان می باشد، بنابراین برای شهرها و مناطق مختلف ما بسیار مناسب است، افراد زیادی برای محافظت از محصولات خود نهال تبریزی را به عنوان بادشکن خریداری می کنند.

پایه نهال تبریزی:

آنچه نهال تبریزی را خاص می کند، سهولت نگهداری و به ویژه تکثیر آن است. روش تکثیر این درختان به روش قلمه زدن است. بنابراین، بسیاری از نهال ها را می توان با قطع شاخه ها یا قسمت های تنه به راحتی و با هزینه کم پرورش داد.

فاصله کاشت نهال تبریزی:

نهال تبریزی اگرچه بلند است اما در فاصله طولانی کاشته نمی شود، فاصله کاشت استاندارد برای این نهال ها 2*2 می باشد. این فاصله در صورت خرید نهال تبریزی صحیح است. در صورت پیگیری، روند رشد با مشکلات جدی مواجه نخواهد شد.

ارتفاع درخت تبریزی:

همانطور که می دانید صنوبر به دلیل ارتفاعش شناخته شده است، درختان صنوبر سیاه تبریز تا 70 متر نیز رشد می کنند، بنابراین در اکثر اماکن عمومی و باغ ها به عنوان بادشکن از نهال ها و محصولات زراعی محافظت می کنند.

سرمای مورد نیاز نهال تبریزی:

نهال تبریزی بومی ایران است و به همین دلیل در اکثر اقلیم ها به ویژه معتدل و نیمه گرمسیری رشد می کند. بنابراین، نیازهای سختی آن به سرما محدود نیست. و هر سال نسبت به سال قبل، آنها مقاوم تر هستند.

عمر اقتصادی و مفید درخت تبریزی:

این درختان طول عمر بسیار بالایی دارند و تنها پس از خرید نهال تبریزی است که متوجه می شوید طول عمر یک درخت را نمی توان به طور دقیق بیان کرد.زیرا هر کدام از این درختان نسبت به سایر گونه های درختی عمر متفاوتی دارند. اما قبل از برداشت و قطع تنه صنوبر سیاه تبریز، این درخت توانایی تولید محصول را دارد.

شرایط رشد ایده آل برای درخت تبریزی:

نهال های تبریز معمولاً در هر نوع خاکی می توانند رشد کنند، اما ممکن است در خاک های قلیایی و آهکی رشد نکنند و عملکرد مطلوبی نداشته باشند. این واریته یکی از گونه های نور دوست است و در مناطق آفتابی که کمبود نور می تواند در رشد برگ ها اختلال ایجاد کند به خوبی رشد می کند.

هنگام کاشت درخت تبریزی، رعایت فواصل بسیار دور ضروری نیست، این رقم گاهی اوقات نزدیک به هم کاشته می شود زیرا یک رقم پهن برگ نیست.

آبیاری درخت تبریزی این رقم بسیار مقاوم به خشکی است اما باعث رشد بهتر آن می شود در واقع آب جاری یکی از مزایای عمده این رقم است. البته توجه داشته باشید که آبیاری بیش از حد می تواند رشد نهال را نیز متوقف کند یا باعث ریزش زودرس برگ های آن شود.

درخت تبریزی بعد از چوب جنگلی یکی از دومین منابع تامین چوب است، بنابراین بیش از 80 درصد فرآوری چوب در ایران از کشت این گونه به دست می آید.

زمان کاشت درخت تبریزی:

بهترین زمان برای کاشت نهال تبریزی تقریباً اوایل فروردین است، حتماً در این فصل نهال ها را بکارید چون شیرابه ی نهال در این فصل جریان ندارند، با گرم شدن هوا شروع به رشد و کار می کنند و مناسب ترین زمان پرورش است.

کود مناسب درخت تبریزی:

کود دهی تا زمانی که به مقدار لازم و در زمان مناسب انجام شود به رشد سریع کمک می کند. بنابراین در طول فصل رشد، فرمولاسیون متعادلی از کود NPK را به عنوان غذای گیاهی در اختیار خاک قرار می دهیم.

آفات و بیماری درخت تبریزی و راههای مقابله با آن:

شته صنوبر، سوسک برگ خوار صنوبر ،شته گال گیاهی

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها برای حفظ سلول های گیاهی و سلول های بافت بنیادی درخت تبریزی اهمیت زیادی دارد. اما برای جلوگیری و مبارزه با یخ زدگی زمستانی سمپاشی و جمع آوری ضایعات هرس بسیار موثر است.

مشخصات درخت تبریزی


مناسب: صنعت چوب

مورد استفاده: بادشکن

بیشترین مصرف: زیبایی باغ و ویلا

آب و هوا: مناطق سردسیری

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت