آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

درخت بید مجنون پیوندی

خرید درخت بید مجنون پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش درخت بید مجنون پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید درخت بید مجنون پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال درخت بید مجنون پیوندی به سراسر کشور.
قیمت درخت بید مجنون پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بید مجنون پیوندی ، کاشت درخت بید مجنون پیوندی ، هرس درخت بید مجنون پیوندی ، نحوه آبیاری بید مجنون پیوندی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بید مجنون پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی درخت بید مجنون پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بید مجنون پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی درخت بید مجنون پیوندی
  •     
  • مشخصات درخت بید مجنون پیوندی

معرفی درخت بید مجنون پیوندی


مشخصات درخت بید مجنون:

بید درختی است متوسط تا بزرگ با سرعت رشد سریع که ارتفاع آن به 20 تا 25 سانتی متر می رسد اما متأسفانه تنها 40 تا 75 سال عمر می کند. درخت بید مجنون دوپا است، یعنی پایه های نر و ماده آن از هم جدا هستند و این دو پایه باید به هم نزدیک باشند تا یک گل تشکیل شود.اگر نزدیک به هم باشند، خوشه ها در بهار روی درخت ظاهر می شوند. تنه این درخت از چوب نرم و روشن تشکیل شده و به رنگ مایل به قهوه ای است. جالب اینجاست که دارای برگ های متنوعی از جمله برگ های متناوب، مارپیچ، مرتب و باریک به طول 4 تا 16 سانتی متر و عرض 5 تا 2 سانتی متر است.برگهای درخت بید مجنون دارای لبه های دندانه دار هستند و در پاییز به رنگ زرد طلایی در می آیند. گلهای آن در اوایل بهار رشد می کنند، اما مالچ و میوه ندارند.این درخت شبیه اکالیپتوس است با این تفاوت که برگ‌های آن کوچک‌تر، بافت نرم‌تر و به رنگ سبز روشن است. مدل رشد آن بصورت کمانی و آویزان است.درختان بید مجنون به زیبایی در ساختمان ها، پارک ها و محوطه های باغ کاشته می شوند. شاخه های آویزان این درخت منظره بسیار دیدنی از منطقه را فراهم می کند.

شکل ظاهری درخت بید مجنون:

درخت بید مجنون از دیرباز مورد توجه دوستان و دوستداران طبیعت بوده است. نام لاتین این درخت زیبا Weeping Willow است که از خانواده Salicaceae است. بید درختی است متوسط تا بزرگ با سرعت رشد سریع و ارتفاع آن به 20 تا 25 سانتی متر می رسد درخت بید مجنون دوپا است، یعنی پایه های نر و ماده آن از هم جدا هستند و این دو پایه باید به هم نزدیک باشند تا یک گل تشکیل شود.اگر نزدیک به هم باشند، خوشه ها در بهار روی درخت ظاهر می شوند. تنه این درخت از چوب نرم و روشن تشکیل شده و به رنگ مایل به قهوه ای است. جالب اینجاست که دارای برگ های متنوعی از جمله برگ های متناوب، مارپیچ، مرتب و باریک به طول 4 تا 16 سانتی متر و عرض 5 تا 2 سانتی متر است.این درخت دارای شاخه های قهوه ای روشن یا زرد مایل به قهوه ای است. برگ های آن تا حدودی کشیده و شاخه های آن آویزان است. این افتادگی و زیبایی درخت آن را به بید مجنون معروف کرده است.

روش های تکثیر درخت بید مجنون:

در روش قلمه زدن ابتدا شاخه را از درخت جدا می کنیم سپس تمام جوانه های آن را جدا می کنیم و فقط یکی از آنها را نگه می داریم. این قلمه ها تقریباً به صورت افقی کاشته می شوند. به این ترتیب سعی کنید کل قلمه را زیر خاک و مقدار کمی را خارج از خاک قرار دهید. آبیاری این قلمه ها بسیار مهم است و باید با شدت بیشتری نسبت به خود درخت انجام شود.

روش دیگر پرورش بید مجنون پیوند آن با بید معمولی (بید مشک) است. این روش تکثیر بر روی قلمه ها به دلیل شکل زیباتر آن توصیه می شود.

برای پیوند، موارد زیر را انجام می دهیم:

ابتدا به روش قلمه زدن قلمه ها را از خود درخت بید تهیه کنید سپس به همین ترتیب قلمه ها را بکارید و صبر کنید تا ارتفاع درخت بید به حدود 2 متر برسد. زمان پیوند بید مجنون با بید معمولی در این ارتفاع است، این پیوند باید پوستی یا T شکل باشد.

عمر درخت بید مجنون:

درخت بید مجنون می تواند 40 تا 75 سال عمر می کند.

آبیاری درخت بید مجنون:

شایان ذکر است که این درخت رطوبت را دوست دارد اما تا حدی خشکی را تحمل می کند.بیدهای چند ساله دارای سیستم ریشه عمیق و گسترده ای هستند که می توانند نیازهای آبی را از اعماق زیرزمین تامین کنند.البته باید توجه داشت که خشکی و گرمای طولانی مدت نیز می تواند باعث سوختن برگ ها شود.درختان جوان بهتر است به مدت 3 تا 4 سال عمیقاً آبیاری شوند تا ریشه آنها به اعماق حرکت کند.

نور درخت بید مجنون:

درخت بید مجنون به نور زیادی نیاز دارد و باید حداقل 6 تا 8 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد.در غیر این صورت نور کم باعث سفید شدن برگ ها و افزایش فاصله بین آنها و همچنین شیوع بیماری های قارچی می شود.

دمای مورد نظر درخت بید مجنون:

بید مجنون نسبت به گرمای تابستان به سرمای زمستان حساس تر است، به طوری که فقط در دمای 17- درجه دوام می آورد.خنک شدن بیش از حد می تواند باعث ایجاد ترک های عمودی در صندوق عقب شود.اما با آبیاری کافی، این درختان را می توان در جایی که در زمستان به زیر 4- درجه نرسد، نگهداری کرد.

هرس درخت بید مجنون:

این درختان تا زمانی که جوان هستند نیازی به هرس ندارند، بلکه درخت را باید تنها با یک تنه پرورش داد تا خود را نشان دهد.بنابراین، اگر متوجه رشد ۲ یا ۳ شاخه اصلی دیگر شدید، شاخه اصلی را در مرکز گیاه نگه دارید و بقیه را جدا کنید.برای درختان بزرگتر، هرس فقط برای حذف شاخه های آسیب دیده یا آلوده در صورت وجود فضای کافی ضروری است.اگر فضا کوچکتر از درخت است، بهتر است برخی از ساقه ها را در اواخر زمستان تا اوایل بهار برش دهید تا از تداخل آنها با گیاهان دیگر جلوگیری شود.توجه داشته باشید که هرس نباید از 30 درصد حجم کل شاخه ها تجاوز کند.

آفات و بیماری های درخت بید مجنون:

آفات این گیاه برگ بید، شته، شپشک و کنه تار عنکبوت است.

مشخصات درخت بید مجنون پیوندی


مناسب: زیبایی باغ و ویلا

رنگ شاخه: قهوه ای روشن یا قهوه ای مایل به زرد

شکل برگ: کمی کشیده بطوری که شاخه ها زیر آن قرار دارند

منشاء: کشور چین

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت