آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

درخت چنار

خرید درخت چنار از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش درخت چنار با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید درخت چنار در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال درخت چنار به سراسر کشور.
قیمت درخت چنار در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ چنار، کاشت درخت چنار، هرس درخت چنار، نحوه آبیاری چنار، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری چنار و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی درخت چنار کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا چنار را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی درخت چنار
  •     
  • مشخصات درخت چنار

معرفی درخت چنار


مشخصات درخت چنار:

تنه چنار استوانه ای و چوب آن نسبتا پر است. هر چه یک درخت چنار بیشتر عمر کند، تنه آن قوی تر می شود.درخت چنار به دلیل داشتن شاخه های پهن برگ های زیادی دارد و به همین دلیل سایه وسیعی دارد. چنار درختی است بلند و پهن برگ با ارتفاع 30 تا 50 متر، درختی است خزان کننده. این درخت عمدتاً در نزدیکی نهرها و مناطق مرطوب رشد می کند. درخت چنار گونه های مختلفی دارد، این درخت تک ساقه ای با گل های کوچک زیبا است. قطر تنه چنار نیز بزرگ است و گاهی در همه گونه هایشان به بیش از 10 متر می رسد.ریشه درخت چنار از ابتدای رشد قوی و عمیق است و در سنین بالا می تواند تا 4 متر در خاک فرو برود و از رطوبت اعماق خاک استفاده کند. برگ های درخت پهن و آویزان است، فرم منفرد متناوب، پنجه ها پهن تر، هر برگ دارای 3-5 برگ نوک تیز است و دو لوب بزرگ برگ مانند در پایه برگ وجود دارد. اگرچه آنها به خشکی مقاوم هستند، اما معمولاً در کنار نهرها و خاک مرطوب رشد می کنند. درخت چنار نیز در ایران می روید و در جنگل های طبیعی وجود دارد.نهال چنار درختی است که در صورت اجازه شرایط محیطی عمر و سرعت رشد بالایی دارد. با این حال، نهال چنار بسیار مقاوم است و می تواند در آب و هوای سردتر رشد کند. بیشتر درختان قدیمی ایران چنار هستند. چیزی که چنار را از سایر درختان غیر مثمر متفاوت و منحصر به فرد می کند، پوسته رنگی آن است که به راحتی جدا می شود. چنار درختی است کهنسال با قدمتی طولانی. این درخت اولین بار در دوره کرتاسه تکامل یافت. این درخت برای ما ایرانیان درخت مقدسی است. اگر در قدیم در کنار آتشکده درختان چنار می کاشتند یا در کنار درختان چنار آتشکده ها و مساجد و سایر آثار مبارکه می ساختند. تهران قدیم به باغ های انار و چنار نیز معروف است.در تهران در سال 1300 که خیابان ولیعصر ساخته شد برای اولین بار در کنار خیابان درختان چنار کاشتند. زیرا پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدند که چنار درختی مقاوم است و هیچ آفتی را آلوده نمی کند و با آب و هوای تهران سازگار است. آنها همچنین متوجه شدند که این درخت خنکی است که هوا را در تابستان خنک می کند.

کاربردهای اقتصادی چوب چنار:

استفاده های زینتی و سایه ای این نهال به دلیل سایه دلپذیر و هوای تازه ای که نهال چنار ارائه می دهد، مورد توجه گسترده ای در سراسر جهان قرار گرفته است.درختان چنار به عنوان سایبان برای تفرجگاه ها و مکان های تفریحی، برای نماسازی شهری در حاشیه خیابان ها و جاده ها استفاده می شود و از چوب تنه آنها در صنعت استفاده می شود. در مقطع شعاعی از چوب این درخت کرک های قهوه ای یا قرمز نقره ای تولید می شود که در مقاطع مماسی شکل خاصی به خود می گیرند که اگر روی آن روغن کاری شود زیبایی آن دو چندان می شود.چوب چنار نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار است، بلکه به دلیل منابع فراوان و قیمت پایین، در ایران به مقدار زیاد موجود است. یکی از بهترین چوب ها برای تراشکاری است و به مقدار زیاد برای ساخت پایه ها و درهای چوبی استفاده می شود.پرورش نهال چنار آسان و ارزان است و جدای از فروش تنه، سود تجاری جانبی با تولید زغال چوب یا برگ و کود آلی آنها دارد. این درخت فقط به آب متکی است و نگهداری از آن آسان است. جایگاه بازار چنار ایران برتر است. چندین برابر سودآوری بیشتری دارد و نسبت به بسیاری از محصولات زراعی مشکلات بسیار کمتری در کشت دارد. تولید و برداشت درختان چنار نیاز به تخصص خاصی ندارد، کافی است صبورانه منتظر بمانید تا نهال چنار ها بلند شوند و آماده فروش شوند.درخت چنار علاوه بر مصارف صنعتی، خواص دارویی ارزشمندی نیز دارد؛ از پوست درخت برای رفع لک های پوست، از ریشه آن برای درمان مارگزیدگی و از میوه و برگ آن برای رفع ناراحتی گلو و گرفتگی صدا استفاده می شود.

نحوه رشد نهال چنار:

مناسب ترین و قابل اطمینان ترین زمان برای کاشت نهال چنار در پاییز است که درختان برای افزایش رشد ریشه و تقویت استقرار نهال در خاک است. اما در مناطقی که زمستان های معتدل دارند در صورت عدم خطر سرمازدگی می توان این نهال را در زمستان کاشت.هنگام کاشت نهال چنار در فصل بهار قبل از گرمای تابستان خوب است، اما در این صورت آبیاری باید در تمام تابستان سال اول کاشت انجام شود.

خاک مناسب درخت چنار:

درختان چنار مکان آفتابی را ترجیح می دهند. درخت به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد، یعنی خاکی که آب را در خود نگه ندارد. بنابراین اگر خاک رسی است باید با مخلوط کردن ماسه و کود حیوانی از سختی خاک کاسته شود و یا برعکس اگر خاک شنی است بافت خاک را با مخلوط خاک رس و کود حیوانی تنظیم کرد.

کود مناسب درخت چنار:

برای رشد این درختان چنار علاوه بر کود حیوانی می توان از زباله یا کود و کودهای شیمیایی استفاده کرد.

شکل ظاهری درخت چنار:

چنار یک درخت زینتی بلند و زیبا است. ارتفاع این درخت بسته به شرایط آب و هوایی از 30 تا 50 متر متغیر است. تاج پوشش وسیعی دارد و پوست این درخت در انتها فلس های کوچکی دارد که در قسمت بالایی به صورت پولکی از هم جدا شده اند.برگ های درخت چنار سبز، سه برگی و گاهی پنج برگی است. سطح زیرین رگبرگ این گیاه کرکدار است. این درخت برگریز است، بنابراین با شروع پاییز، رنگ برگها تغییر می کند و منظره طبیعی زیبایی را ارائه می دهد. برگ های این گیاه دندانه دار است و درختان چنار انواع مختلفی دارد.چنار درختی است تک ساقه با گلهای کوچک. دوره گلدهی این گیاه از اوایل بهار تا اواخر بهار است. این درخت پهن برگ محبوب به حساب می آید و میوه های سبز رنگ گرد و کروی دارد. این درخت معمولاً در کنار نهر ها و جویبارها می روید و به خشکی نیز مقاوم است. درختی است پر برگ و تنه این درخت استوانه ای شکل است.

مشخصات درخت چنار


توضیحات: پیشنهاد برای دور ویلا یا اداره جات و فضای سبز با عمر بالای هزار سال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت