آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

درخت پالونیا معمولی

خرید درخت پالونیا معمولی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش درخت پالونیا معمولی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید درخت پالونیا معمولی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال درخت پالونیا معمولی به سراسر کشور.
قیمت درخت پالونیا معمولی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ پالونیا معمولی، کاشت درخت پالونیا معمولی، هرس درخت پالونیا معمولی، نحوه آبیاری پالونیا معمولی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری پالونیا معمولی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی درخت پالونیا معمولی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا پالونیا معمولی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی درخت پالونیا معمولی
  •     
  • مشخصات درخت پالونیا معمولی

معرفی درخت پالونیا معمولی


مشخصات کلی درخت پالونیا:

پالونیا دارای برگ‌های قلبی شکل و گل‌ها و خوشه‌های زیبای معطر، معمولاً سفید، صورتی مایل به ارغوانی با انواع مختلف است، پالونیا در اصل به نام آنا پاولونا، دختر تزار روسیه پل اول نامگذاری شده است، پالونیا هنگام شکوفه دادن گردشگران را به خود جلب می‌کند (در اردیبهشت ماه) از آن دیدن کنید.پالونیا یا درخت پرنسس یا به نام درخت نوروز در ایران با نام علمی پالونیا گیاهی است که 6 تا 17 گونه دارد که گونه های مختلف آن بومی آسیای شرقی مانند آمریکای شمالی، چین، لائوس و ویتنام به ویژه ژاپن و کره می باشد. پالونیا درختی بسیار سازگار است که در شرایط مختلف خاک، آب و هوا و شرایط آب و هوایی مختلف رشد می کند، این درخت در چین در دشت های کم ارتفاع و زمین های مرتفع در ارتفاع دو هزار متری می روید، در حالی که در آمریکا نیز این درخت به وفور یافت می شود. در ایران این درخت اولین بار در دهه 80 در شمال کشور کاشته شد. جدای از جنبه زینتی، این درخت به دلیل داشتن گل به عنوان درختی درآمدزا برای استفاده از چوب نیز پرورش می یابد.گونه های مختلف درختان پائولونیا در دماهای بین 20- تا 45 درجه سانتیگراد رشد می کنند، اگرچه برخی از گونه ها در دماهای پایین رشد مطلوبی ندارند.گل های پالونیا معمولا بعد از بلوغ و در سال دوم یا سوم ظاهر می شوند.پائولونیا برنده جایزه شایستگی از انجمن باغ بریتانیا شد.علاوه بر این، از برگ و گل پالونیا برای تولید کمپوست و خوراک دام استفاده می شود که از آن ترکیبات دارویی استخراج می شود.پالونیا یکی از گونه های درختی مناسب جنگل داری است که به سرعت رشد می کند و می توان از آن برای محوطه سازی شهری نیز استفاده کرد. جالب اینجاست که علاوه بر چوب، از برگ و گل این درخت می توان برای تهیه خوراک دام و طیور نیز استفاده کرد.

شکل ظاهری درخت پالونیا:

برگ های پالونیا بسیار پهن بوده و طول و عرض آن به ترتیب به 30 و 20 سانتی متر می رسد.پوست درخت پالونیا در زمان بلوغ معمولاً خاکستری است، ساقه‌های آن قبل از بلوغ پوشیده از کرک است و گل‌های زیبای پالونیا پس از تلقیح تبدیل به کپسول بذری (میوه) می‌شوند که ابتدا سبز و چسبنده و سپس قهوه‌ای می‌شوند. بذر پالونیا در داخل قرار می گیرد و به راحتی توسط باد دور می شود، این دانه های سبک به همین دلیل است که درخت پالونیا مهاجم نامیده می شود، باعث تداوم درختان در جنگل می شود، رایج ترین راه پراکنی پالونیا یا کاشت بذر است.

شرایط آب و هوایی درخت پالونیا:

پالونیا درختی است کوچک برگ که در مناطق معتدل، نیمه گرمسیری و سردسیر قابل کشت است.چوب پالونیا سبک، نرم و قابل فرآوری است.

ارتفاع درخت پالونیا:

انواع مختلف درختان پالونیا معمولاً بین 10 تا 25 متر ارتفاع و تا 10 متر عرض دارند، بنابراین برخلاف برخی از درختانی که برای چوب پرورش داده می شوند، دارای سایه هستند.

مکان مناسب کاشت درخت پالونیا:

مهم ترین مسئله در انتخاب منطقه مناسب، مناسب بودن منطقه آب و هوایی و تنوع انتخابی است. به خاطر داشته باشید که هوای سرد می تواند باعث خشک شدن درخت بیش از توان گیاه شود. هنگام انتخاب یک نهال پالونیا، مطمئن شوید که نهال های شما از حداکثر سختی برای منطقه شما مقاوم هستند. با توجه به خاصیت هدایت نور این درختان، نور خورشید یا نور جزئی خورشید یکی دیگر از مهمترین مسائل است.

حتماً منطقه ای دور از ساختمان های شهری و درختان بومی را برای کاشت انتخاب کنید. شمال کشور یکی از بهترین نقاط برای مقابله با نیازهای سرمایشی و آبیاری این درختان است.هنگام انتخاب محل کاشت، به جریان نوری که فتوسنتز را در درختان هدایت می کند، توجه کافی داشته باشید. به دلیل تمایل زیاد این گیاه به نور، نور خورشید باعث نمی شود که برگ ها در شب دچار نورگزینی شوند.

عمر مفید و اقتصادی و بهره وری چوب درختان پالونیا:

این درختان در چین عمر طولانی دارند و طبق گزارش ها تا 300 سال می رسد. اما به طور متوسط تا 70 سال و در نهایت 150 سال عمر خواهند کرد. البته شرایط آب و هوایی بیشترین تاثیر را در طول عمر و طول عمر درخت پالونیا دارد. بنابراین شرایط نامساعد اقلیمی منجر به خشک شدن و مرگ این درختان می شود.این درخت به سرعت رشد می کند و بسته به نوع انتخابی، بین 3 تا 10 سال قابل برداشت است. البته زمان برداشت ارتباط زیادی با کاربرد و هدف تولید چوب دارد. به عنوان مثال، در چند سال اول، چوب درختان کیفیت های مورد نیاز برای تولید زغال چوب را به ما می داد. اما برای تولید صنایع مختلف از درختان پالونیا حداقل 5 سال زمان لازم است. البته از سال دوم می توان با فروش گل و برگ و شاخه سود کرد.قطر تنه تا 7 سالگی رشد قابل قبولی دارد و در نهایت به 1 متر می رسد. با کاشت 500 اصله نهال حداکثر عملکرد در هکتار بین 20 تا 55 متر مکعب خواهد بود. در واقع این کارایی تا حد زیادی تحت تاثیر کیفیت خاک است.

زمان کاشت نهال پالونیا:

با پایان یافتن زمستان های سخت، کاشت این نهال ها را برای رفع نیاز سرما آغاز کنید. پاییز فصل خوبی برای کاشت است، اما همانطور که گفتیم سرمای شدید دشمن درخت است. با این حال، سرمای بسیار کوتاه نیز جوانه زدن درختان را با مشکل مواجه کرد. بنابراین نهال پالونیا را در چه زمانی و در جایی که میزان و شدت هوای سرد را تعیین می کنید بکارید.

برای برداشت سال اول، فضا را کم کنید و بیشتر بکارید. اما برای زمان برش بیشتر، فاصله بیشتر و مقدار کمتر را در نظر می گیریم. برای عملیات در یک دوره 5 ساله، حداقل فاصله را 4 متر تعیین می کنیم. ریشه این درخت برای رشد استحکام واقعی خود به یک گودال 1.5 متری یا بیشتر نیاز دارد.

انواع نهال پالونیا کشت شده در ایران:

درخت پالونیا مانند بسیاری از درختان دیگر شامل ارقام و گونه های مختلف است. در ایران فقط انواع مناسب با آب و هوای ایران قابل کشت و پرورش است. از میان این گونه ها، فورتونی، شن تونگ، تومنتوسا و هیبرید قابل توجه هستند.

نهال پالونیا ، مناظر زیبا و چوب های با کیفیت غنی ایجاد میکند این رقم برای مقاومت به خشکی بالا و دوام در سرمای شدید یا گرمای شدید مناسب است. همین امر در مورد انواع شن تونگ نیز صدق می کند، اما بیشتر برای تولید الوار کشت می شود. تومنتوسا و هیبریدها نیز به دلیل رشد و استحکام زیاد در شرایط آب و هوایی سخت برای رشد در کشور ایده آل هستند.

آبیاری درخت پالونیا:

یکی از دلایل رشد واریته نهال پالونیا با گزرومورفی بالا با کمبود آب در بسیاری از نقاط کشور است. برخی از جنگل های شمال کشور در حال حاضر بدون درخت هستند و می توانند دیم شوند. برای آبیاری نهال پالونیا می توانید با هزینه کمتر از مناطقی با بارندگی بیشتر استفاده کنید. تامین آب نیز باید از سیستم های اقتصادی مانند آبیاری قطره ای استفاده کند.درختان پالونیا در صورتی که میزان بارندگی ماهانه کمتر از 100 میلی متر باشد نیاز به آبیاری دارند. کمبود آب و خاک خشک یکی از دلایل رشد کند این درختان است.

خاک مناسب کاشت نهال پالونیا:

نهال پالونیا ؛ قابل کاشت و چوب در همه نوع خاک. اما قبلاً گفتیم که در خاک حاصلخیز و مساعد درخت می توان به توسعه بیشتر دست یافت. در واقع این نهال خاک صاف و شنی روان و عمیق را ترجیح می دهد. علاوه بر این، درختان در خاک هایی با اسیدیته بین 5 تا 8.9 رشد بهتری خواهند داشت. اگر می خواهید چوب بسازید، کاشت این نهال ها در سنگ سخت یا خاک رس و مرطوب مناسب نیست.

انواع کودها و سموم مورد نیاز برای درخت پالونیا:

- نیازهای غذایی این گیاه عمدتاً از طریق استفاده از کودهای NPK تامین می شود.

- این نوع کودها را می توان به اشکال 10-10-20 در فواصل زمانی بسته به نیاز خاک استفاده کرد.

- اگر خاک سخت و صخره ای باشد، کود دهی موثر نخواهد بود.

- در مناطق خشک و کم آب می توان از کودهای آلی استفاده کرد تا خاک را خنک و مرطوب نگه دارد.

- نهال پالونیا به سمپاشی کمتری نیاز دارد، فقط در صورت لزوم کنترل آفات.

آفات و بیماری های درخت پالونیا:

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها یکی از مزایای کاشت پالونیا است.خوشبختانه این درخت هزینه سمپاشی و کنترل آفات بسیار کمی را برای باغبان به همراه دارد. با این حال، پتانسیل انتقال زخم گیاه و بیماری های باکتریایی در مناطق مرطوب وجود دارد. یکی از نشانه های بیماری یا کمبود عناصر ضروری می تواند تغییر در رنگ و ساختار بافت سلولی گیاه و برگ و سلول های بنیادی باشد. با جلوگیری از بیماری، گیاه سازی و جریان سیتوپلاسمی به آرامی پیش می رود.

هرس درختان پالونیا:

برای زیباتر شدن درخت هر پاییز پس از شکوفه دادن درخت را هرس می کنیم. اما برای تولید چوب بدون گره بهتر، درختان پالوژیان را قطع کردیم. علاوه بر این، شاخه های ثانویه این درختان هنگام رشد ، گره هایی روی چوب ایجاد می کنند. بنابراین هرس و نظافت این درخت برای زیباسازی و تولید چوب بهتر و بیشتر انجام می شود.

هرس از سال دوم شروع می شود و تا سال چهارم ادامه می یابد. پس از این مدت دیگر به دلیل ارتفاع بسیار زیاد درخت نمی توان رشد تنه و طوقه را کنترل کرد.

مشخصات درخت پالونیا معمولی


کشور سازنده: کشور چین و تایوان

فاصله کاشت: بهترین فاصله 3 الی 5 متر از یکدیگر

ارتفاع درخت: ارتفاع تقریبا 10 الی 25 متر

عمر اقتصادی: حدود 300 سال

سال بهره برداری: از سال هفتم

قدرت رشد: سریع

زمان گلدهی: نیمه دوم اردیبهشت

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت