آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

درخت ژینکو

خرید درخت ژینکو از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش درخت ژینکو با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید درخت ژینکو در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال درخت ژینکو به سراسر کشور.
قیمت درخت ژینکو در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ ژینکو، کاشت درخت ژینکو، هرس درخت ژینکو، نحوه آبیاری ژینکو، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری ژینکو و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی درخت ژینکو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا ژینکو را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی درخت ژینکو
  •     
  • مشخصات درخت ژینکو

معرفی درخت ژینکو


مشخصات درخت ژینکو:

ژینکو درختی بزرگ برگریز و نور دوست است که در برابر عوامل استرس زا مانند خشکسالی، آلودگی هوا و خاک و همچنین حمله قارچی، حشرات و آفات مقاوم بوده و به دلیل مقاومت در برابر آلودگی هوا، برای استفاده در محیط های شدید ایده آل است. ارتفاع این درخت به 40 متر می رسد. قطر آن بین 3 تا 4 متر است که با افزایش سن گیاه به 8 تا 10 متر می رسد. رنگ پوست درخت خاکستری روشن تا قهوه ای است. درختان جوان تاجی هرمی شکل با شاخه های رو به بالا دارند که قابلیت رشد به سمت مرکز را دارند. شاخه های جانبی به صورت مارپیچی و مایل روی تنه اصلی رشد می کنند. درختان ژینکو در سن 25 تا 30 سالگی ساختار تولیدمثلی دارند. این درخت در جوانی هرمی شکل، با شاخه های بلند و مستقیم است و در سنین بالا تاج آن پراکنده و نامنظم می شود. این درخت می تواند تا 30 متر رشد کند و ساقه ای با قطر زیاد دارد.درختان ژینکو دارای برگ های بادبزنی شکل خاص با یک یا چند لوب، دمبرگ های بلند و شکل ها و اندازه های مختلف هستند. آنها هیچ رباط میانی ندارند و به طور غیرعادی پیچیده هستند. آنها در پاییز طلایی مایل به قهوه ای هستند و روی درخت باقی می مانند و حاشیه برگ ها روی شاخه های کوتاه و پایه شاخه های بلند یا دست نخورده یا در دو قسمت در انتها نگه داشته می شوند. در حالی که برگهای بالایی شاخ بلند همیشه دارای لبه دو قسمتی بوده و با بریدگی عمیق از هم جدا می شوند. طول برگ ها 8 تا 13 و عرض آن 5 تا 8 سانتی متر است. گل‌های زرد این گیاه گل‌آذین ساتون است، گل‌های ماده در انتهای شاخه‌ها قرار دارند، در بهار شکوفا می‌شوند و در اثر باد گرده افشانی می‌شوند و میوه‌هایی ساقه‌ مانند با طعمی شیرین به بار می‌آورند. ژینکو دارای پالپ آبدار با بوی نامطبوع و دانه هایی در وسط است.

شرایط مراقبت از درخت ژینکو:

نور: درختان ژینکو به آفتاب کامل نیاز دارند اما در سایه نیز رشد می کنند، اما بهتر است در آفتاب کامل قرار گیرند.

دما: دمای بین 3- تا 21 درجه برای رشد درختان ژینکو بهینه است، اما دمای 28- تا 40 درجه نیز قابل تحمل است.

آبیاری: درخت ژینکو خود را به مقداری آبیاری کنید که خاک را تحت تأثیر قرار ندهد. این گیاه باید در زمان شروع کاشت چندین بار در هفته آبیاری شود. همانطور که گیاه رشد می کند و رشد می کند، دیگر نیازی به آبیاری زیادی ندارد. اصولاً آب باران برای درختان جینکو کافی است. با این حال، در تابستان و هوای خشک، بهتر است هر از چند گاهی آن را آبیاری کنید. به طور کلی، این گیاه به خشکی مقاوم است، اما برای رشد مناسب بهتر است به طور منظم به آن آبیاری شود.

خاک و کوددهی: درختان ژینکو تقریباً با هر نوع خاک اسیدی یا قلیایی سازگار هستند. اما خاک مناسب آن باید زهکشی مناسب داشته باشد و مقدار PH خاک مناسب جینکو بین 5-8 باشد. این گیاه اگر خاکش از ماسه بیشتری تشکیل شده باشد بهتر رشد می کند. خاک لومی شنی برای این درخت ایده آل است که از اواخر پاییز تا اوایل بهار کوددهی می شود. کودهایی که استفاده می کنند باید دارای نیتروژن بالایی باشند و شما نیز باید طبق دستور سازنده از این کودها استفاده کنید.

هرس: این درختان در اواخر زمستان هرس می شوند و اگر قرار است این درختان به بونسای تبدیل شوند، نهال ها را با رسیدن به 10 سانتی متر به گلدان های بونسای منتقل کنید.

تکثیر: تکثیر این درخت از طریق بذر، پیوند و قلمه و کشت بافت است.بهترین راه برای تکثیر این گیاه استفاده از بذر است. قبل از کاشت بذر این گیاه باید آنها را نزدیک به دو ماه در محیطی سرد نگهداری کنید. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا آنها جوانه بزنند. دانه ها نمی توانند جنسیت گیاه را نشان دهند. به همین دلیل، مشخص نیست گیاهی که از بذر رشد می کند، چه جنس خواهد داشت. اگر می خواهید جنس خاصی از این درخت بکارید از روش قلمه زدن استفاده کنید. این درخت را می توان از طریق پیوند و قلمه تکثیر کرد.

آفات و بیماری ها:

درخت ژینکو بسیار مقاوم است و تقریباً در برابر بسیاری از آفات و حشرات مقاوم است، اما اگر شرایط نگهداری مناسب نباشد، درخت ممکن است دچار آفات و بیماری های رایج درخت شود. یکی از مشکلات قهوه ای شدن برگ ها است که در اثر نوعی باکتری ایجاد می شود. در صورت خشکسالی، آب و شوری، پیوند اشتباه، کمبود مواد مغذی و تراکم نامناسب خاک، برگ‌های درخت قهوه‌ای می‌شوند و می‌ریزند.

یکی از رایج ترین مشکلات این درخت بوتریتیس است. قارچی وجود دارد که شاخه ها و میوه های درختان را می پوشاند. اگر گیاه در محیط بسیار مرطوب قرار گیرد و تحت تنش باشد ممکن است دچار این مشکل شود.

میوه درخت ژینکو:

ژینکو با گوشت نارنجی رنگ و داخل آن چوبی است. معمولاً 2 تا 3 لپه دارد. میوه ژینکو هنگام سقوط در پاییز اسید بوتیریک زیادی تولید می کند و در نتیجه بوی نامطبوعی ایجاد می کند.

کاربرد ژینکو در طب سنتی:

برای اختلالات حافظه، از جمله بیماری آلزایمر استفاده می شود.

در برخی افراد برای درمان مشکلاتی مانند گردش خون ضعیف در بدن استفاده می شود.

دانه های آن بیش از 1000 سال است که در طب سنتی چینی به عنوان قابض آسم و سرفه استفاده می شود.

مشخصات درخت ژینکو


توضیحات: پیشنهاد ویژه برای کاشت در ویلاها و باغ ها ، زیبایی چشم گیر

فاصله کاشت: 6x6

عمر اقتصادی: بالای 200 سال

ارتفاع از سطح دریا: 300 - 3400 متر

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 10 تن

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت