آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

درخت پالونیا فورتونی

خرید درخت پالونیا فورتونی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش درخت پالونیا فورتونی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید درخت پالونیا فورتونی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال درخت پالونیا فورتونی به سراسر کشور.
قیمت درخت پالونیا فورتونی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ پالونیا فورتونی، کاشت درخت پالونیا فورتونی، هرس درخت پالونیا فورتونی، نحوه آبیاری پالونیا فورتونی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری پالونیا فورتونی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی درخت پالونیا فورتونی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا پالونیا فورتونی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی درخت پالونیا فورتونی
  •     
  • مشخصات درخت پالونیا فورتونی

معرفی درخت پالونیا فورتونی


مشخصات نهال پالونیا فورتونی:

نهال پالونیا فورتونی از جمله مناسب ترین نهال ها جهت جنگل کاری سریع می باشد. همه انواع درختان پالونیا قادر به حفظ زندگی در طیف وسیعی هستند. سرما تاثیر زیادی روی درخت پالونیا فورتونی ندارد. این نهال میوه خوراکی ندارد. اما چوب سبک و مقاومی دارد و ظاهر زیبایی دارد.کارشناسان توصیه می کنند در سال های اول رشد هرس سالانه انجام دهید طوری که مسیرهای رشد گیاه مشخص باشد. برگ های پالونیا فورتونی به شکل قلب هستند و این درخت گل های زیبا و معطری دارد. این گل ها به صورت خوشه ای و به رنگ های صورتی و بنفش هستند. بنابراین در فصل بهار زیبایی منحصر به فردی دارند. این درخت سایه دار مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری ها دارد و می تواند انتخاب خوب و مفیدی باشد. این درختان نیازی به گرده افشانی ندارند و می توانند در طیف وسیعی از خاک ها رشد کنند این درختان دارای ریشه های عمیق و ریشه های جانبی توسعه یافته هستند، برای حفظ سلامت گیاه بهتر است آنها را در خاکی با حدود 50 درصد تخلخل بکارید. بنابراین بهتر است آنها را در خاک حاصلخیز با خاک شنی پرورش دهید. برای کاشت این نهال گودالی به ارتفاع 50 تا 80 سانتی متر حفر کنید سپس نهال را در گودال قرار دهید و آن را با ماسه پر کنید.جنگل ها و درختان ریه های زمین هستند، زندگی روی زمین بدون جنگل امکان پذیر نیست، به همین دلیل انسان ها جنگل ها را ساختند و از آنها محافظت کردند. نهال پالونیا فورتونی یکی از بهترین نهال ها برای جنگل کاری سریع است. همه انواع درختان پالونیا قادر به حفظ زندگی در محدوده دمایی گسترده هستند؛ درخت پالونیا فورتونی در برابر خاک های آهک و گچ، دود و آلودگی مناطق صنعتی و کم آبی مقاوم است.

کشور تولید کننده نهال پالونیا فورتونی:

این نهال متعلق به آسیای شرقی است؛ خاستگاه و قاره های اصلی آن چین و تایوان است.این گونه نهال نام خود را از دختر اولین تزار روسیه گرفته است. در هنگام کاشت این نهال باید توجه داشت که گونه ای غیر بومی است و می توان از آن به عنوان گونه مهاجم استفاده کرد. این نوع درخت پالونیا برای مقاومت در برابر سرما و گرما مناسب است، البته در مناطق سردتر گلدهی کمتری خواهد داشت.

فاصله کاشت نهال پالونیا فورتونی:

درخت پالونیا فورتونی یک درخت سایه دار است که این درختان در طول بلوغ به حدود 8 متر می رسند. به همین دلیل بهتر است نهال ها در فاصله 3 تا 5 متری از یکدیگر کاشته شوند تا در دوران بلوغ برگ های آن ها با یکدیگر تداخل نداشته باشند.

ارتفاع درخت پالونیا فورتونی:

حدود 10 تا 25 متر حداکثر ارتفاع این درخت جنگلی است؛ البته شنیده شده که برخی از درختان از این نوع تا 30 متر نیز رشد می کنند. چوب این درخت چینی سخت و انعطاف پذیر است؛ بنابراین چوب آن برای مصارف صنعتی ایده آل است.

سرمای مورد نیاز درخت پالونیا فورتونی:

درخت خانواده پالونیا به خوبی با تغییرات دما سازگار است؛ رشد درخت پالونیا فورتونی از حدود 8 درجه سانتیگراد شروع می شود و این نهال می تواند دمای بالای 25 درجه را تحمل کند. با این حال، در برخی از مطالعات، درخت پالونیا فورتونی در دمای نزدیک به 30 درجه سانتیگراد از بین رفته است؛ اما در برخی منابع گفته شده است که در این مورد با وجود آسیب های جزئی زنده مانده است.

عمر اقتصادی و مفید نهال پالونیا فورتونی:

طول عمر این نهال را تا 300 سال ذکر کرده اند که البته این رقم به کیفیت نگهداری و مراقبت از نهال نیز بستگی دارد.

ارتفاع از سطح دریا:

بسیاری از باغداران هنگام خرید نهال به اهمیت ارتفاع کاشت توجه نمی کنند؛ ارتفاع محل کشت مستقیماً بر کیفیت رشد بسیاری از درختان تأثیر می گذارد. درخت پالونیا فورتونی نسبت به تغییرات ارتفاع کمتر حساس است و در مناطق ساحلی و کوهستانی به خوبی رشد می کند.

سال بهره برداری:

از حدود سال هفتم کاشت می توانید شروع به استفاده از این نهال و کسب درآمد کنید؛ تقریباً عمده درآمد این نهال مربوط به چوب آن است.

قدرت رشد درخت پالونیا فورتونی:

این درخت به سرعت رشد می کند، به همین منظور، در جنگلداری سریع استفاده می شود. همانطور که قبلا ذکر شد ارتفاع درخت به حدود 30 متر رسیده است که نشان دهنده پتانسیل بالای رشد این نهال است.

زمان گلدهی درخت پالونیا فورتونی:

در اواخر اردیبهشت شاهد شکوفه های رنگارنگ این درختان خواهیم بود.

آبیاری مورد نیاز درخت پالونیا فورتونی:

توجه به نکات مربوط به کیفیت و کمیت آبیاری می تواند عامل مهمی در رشد درختان باشد. هیچ محدودیت زمانی خاصی برای بحث آبیاری درخت پالونیا فورتونی وجود ندارد؛ بهتر است خاک این درختان همیشه مرطوب باشد. بنابراین هر زمان که پایه درخت خشک شد، زمان آبیاری آن فرا می رسد. این نهال ها نیاز به زهکشی خوب در خاک دارند و هرگز نباید در شرایط غرقابی قرار گیرند.

کاربرد درخت پالونیا فورتونی:

درخت پالونیا فورتونی یک گونه درختی سریع الرشد است که به دلیل نیاز به تولید چوب و کاهش فشار توسعه طبیعی جنگل در کشورهای مختلف دنیا کاشته شده است.

درخت پالونیا فورتونی یک گونه درختی چند منظوره است که باعث افزایش درآمد کشاورزان و افزایش قابل توجه عملکرد در واحد سطح چوب و زمین کم بازده می شود.

این درخت شگفت انگیز بیش از 5 برابر بلندتر از درخت صنوبر است و به همین دلیل است که توجه بسیاری از درختکاران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

چوب و تنه این درخت به قدری مرغوب است که از آن در صنایع تجاری برای ساخت مبلمان، تخته سه لا، کبریت، کاغذ، مقوا، هواپیما و آلات موسیقی استفاده می شود.

این درخت به خاطر گل های زیبایش زینتی است.

به دلیل داشتن گل های زیبا در فضاهای سبز و پارک ها می روید.

تکثیر و کاشت درخت پالونیا فورتونی:

پالونیا به دو صورت تکثیر می شود.

- قلمه ریشه

- کاشت بذر

مشخصات درخت پالونیا فورتونی


مناسب: صنعت چوب

مورد استفاده: ایجاد بادشکن

آب و هوا: مخصوص مناطق سرد و معتدل

نسل مناسب: علوفه و زنبور عسل.f1

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت