آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری)

خرید نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری) به سراسر کشور.
قیمت نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بلوبری ایرانی (پایه بذری)، کاشت نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری)، هرس درخت بلوبری ایرانی (پایه بذری)، نحوه آبیاری بلوبری ایرانی (پایه بذری)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بلوبری ایرانی (پایه بذری) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بلوبری ایرانی (پایه بذری) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بلوبری ایرانی (پایه بذری)
  •     
  • مشخصات نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری)

معرفی نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری)


نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری) از جمله نهال پرباری است که محصولی خاص، جدید و جذاب برای بازار دارد، شاید رنگ آبی مایل به بنفش پوست آن یکی دیگر از دلایل جذابیت این میوه برای افراد باشد. علاوه بر این استفاده از نهال بلوبری ایرانی برای سرو یا تزیین غذا و دسر همیشه برای ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد.

کشور سازنده نهال بلوبری ایرانی:

نهال بلوبری ایرانی متعلق به کشورمان ایران است و در نواحی شمالی ایران مانند گیلان کشت می شود. با فراهم آوردن شرایط مساعد برای رشد گیاه می توانید از سود بالایی از این میوه کمیاب بهره مند شوید.

ارتفاع نهال بلوبری ایرانی:

ارتفاع نهال های کوتاه قامت به 2 تا 3 متر و نمونه نهالهای بلند قامت به 5 متر می رسد.

طول عمر نهال بلوبری ایرانی:

این نهال بلوبری تا 50 سال می تواند میوه دهد.

شرایط اقلیمی نهال بلوبری ایرانی :

بسیاری از مناطق شمالی نسبتا مرطوب بهترین آب و هوا جهت رشد این نهال را دارند. در نظر داشته باشید که این نهال در صورتی جوانه می زند که نیاز سرمایی 0 تا 7 درجه با حداقل زمان 400 تا 600 ساعت را دارا باشد. این درختان هم در سایه جزئی و هم در آفتاب کامل میوه می دهند. اما حداکثر بهره وری با جهت گیری نور کافی در آفتاب کامل حاصل می شود، بنابراین نهال بلوبری ایرانی را در مناطق آفتابی بکارید بدون اینکه نگران نور باشید.

شروع باردهی نهال بلوبری ایرانی :

در 3 سالگی تولید میوه شروع می شود و در 5 سالگی به حد مطلوب می رسد. معمولاً در سنین 6 تا 10 سالگی، بیشترین برداشت نهال بلوبری را خواهید داشت.

عملکرد باردهی نهال بلوبری ایرانی در هکتار:

حداکثر عملکرد یک درخت در هکتار می تواند به 2.5 تن و حتی بیشتر هم برسد.

برداشت بلوبری ایرانی:

با توجه به اینکه نهال بلوبری ایرانی یکی از نهال های لوکس است، ارزش تولید آن بسیار بالاست. چند روز پس از آبی تیره شدن میوه ها، امکان برداشت با دستگاه های مکانیکی وجود دارد.

کاشت نهال بلوبری ایرانی :

در مناطق معتدل کاشت در اوایل آبان انجام می شود اما در اکثر مناطق کاشت در اواخر فروردین بعد از یخبندان انجام می شود. مناطقی را با آفتاب کامل یا نور کافی انتخاب می کنیم که وجود درختان یا هر مانع دیگری در اطراف آنها سایه ایجاد نمی کند. مکان های پوشیده از درخت، غذای گیاهی را محدود می کند و باعث کندی جریان هوا می شود. در نظر داشته باشید که ریشه نهال های خریداری شده مرطوب و سلامت کافی را داشته باشند. یک یا دو روز پس از خرید، نهال بلوبری ایرانی را در زمین بکارید. پس از کاشت به کمک آبیاری،خاک را مرتب مرطوب می کنیم که به عمیق ترین ریشه ها برسد.

فاصله ی کاشت نهال بلوبری ایرانی:

فاصله 1 متری کافی است اما در صورت خرید نهال های بلند فاصله را کمی بیشتر در نظرمی گیریم.

مناسب ترین روش آبیاری در نهال بلوبری ایرانی:

این نهال بلوبری از جمله نهال هایی است که قدرت کافی برای مقابله با شرایط کم آبی را ندارد. به همین دلیل است که خاک اطراف ریشه را همیشه مرطوب نگه می داریم. در طول فصل رشد سطح خاک را هفته ای 25 میلی متر و در زمان بلوغ تا 1 سانتی متر آبیاری می کنیم. جهت جلوگیری از جمع شدن آب، گیاه بلوبری را در ساعات آفتابی روز آبیاری می کنیم.

خاک مناسب برای نهال بلوبری ایرانی:

خاک با زهکشی خوب اما نگه دارنده رطوبت بهترین شرایط را برای درختان بلوبری فراهم می کند. خاک اره، پیت ماس یا برگ های بلوط خاک را اسیدی نگه می دارند و رطوبت را حفظ می کنند. نهال بلوبری ایرانی در خاک های اسیدی که PH آنها بین 4.3 تا 5.5 است رشد می کند. یکی از دلایل کندی رشد بافت و سلول های گیاهی در این نهال و زرد شدن برگ ها استفاده از خاک های خنثی و قلیایی است.

گرده افشان:

گرده افشانی کردن این نهال های میوه را با کمک زنبورهای گرده افشان مانند زنبورهای عسل یا بامبل انجام دهید.

رایج ترین کود در نهال بلوبری ایرانی:

پس از کاشت می توان با کمک کود NPK 10 10 10 وضعیت خاک این درخت را بهبود بخشید.این کود را در اطراف درخت بپاشید تا با طوقه تماس پیدا نکند.

آفات و بیماریهای نهال بلوبری ایرانی:

به طور کلی این نهال از نظر مقاومت در برابر آفات و بیماری ها مشکل خاصی ندارد و به خوبی آنها را تحمل می کند. توجه داشته باشید اسیدی نگه داشتن خاک برای تغذیه بیشترین کمک را به سلامت درخت می کند. اما با وجود رطوبت در مناطق کاشت، جریان رشد سیتوپلاسم درختان توسط بیماری هایی مانند گال گیاهی هدایت می شود. راهکار مقابله جهت از بین بردن آفات ها استفاده از قارچ کش های مناسب است.

هرس چه زمانی روی نهال بلوبری تاثیر لازم را دارد؟

یکی از بهترین راه ها برای کنترل بیماری، هرس نهال بلوبری ایرانی در فصل زمستان است. زمانی که جوانه ها روی شاخه های یک ساله متورم می شوند و فقط تعداد اصلی و کافی آنها را نگه می داریم. بریدن ساقه های قدیمی فضای بوته را باز می کند و علاوه بر هدایت بهتر نور، شاخه های جدیدی نیز تشکیل می شود.

ریشه زایی و قلمه زدن در نهال بلوبری ایرانی:

بوته های بلوبری را با محافظ می پوشانیم تا در مناطق بادخیز آسیب نبینند. اما برای اینکه تعداد نهال ها را چند برابر کنیم، شاخه های جوان را برای قلمه زدن در فصل تابستان انتخاب می کنیم. ما قلمه ها را در گلدان های مناسب برای زهکشی خاک حاوی خاک های اسیدی پرورش می دهیم. با کمک یک هورمون محرک رشد مانند اکسین، پایه قلمه سریعتر ریشه می دهد و به نهال بلوبری ایرانی تبدیل می شود.

فواید نهال بلوبری ایرانی:

نهال بلوبری ایرانی حاوی ویتامین K است که از سلامت قلب و استخوان حمایت می کند و از لخته شدن خون جلوگیری می کند. بنابراین پرورش این نهال با ارزش علاوه بر اینکه برای باغدار ومشتری سود آور خواهد بود در سلامت بدن هم نقش بسزایی دارد.به خصوص که این میوه دارای مقدار قابل توجهی مواد معدنی و آنتی اکسیدان های لازم برای بدن است.

مشخصات نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری)


نوع رقم: تجاری

شروع باردهی: باردهی از سال پنجم

رشد: رشد کند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت