آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت)

خرید نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت) به سراسر کشور.
قیمت نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بلوبری دوک (پایه کشت بافت)، کاشت نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت)، هرس درخت بلوبری دوک (پایه کشت بافت)، نحوه آبیاری بلوبری دوک (پایه کشت بافت)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بلوبری دوک (پایه کشت بافت) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بلوبری دوک (پایه کشت بافت) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بلوبری دوک (پایه کشت بافت)
  •     
  • مشخصات نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت)

معرفی نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت)


نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت) نهالی بسیار تجاری است که مناسب برای مناطق مقاوم در برابر سرما می باشد و به خاک اسیدی نیاز دارد. جهت استفاده در مربا و غذای تازه تهیه می شود. میوه ای خاص و معطر دارد. میوه دهی آن از سال اول شروع میشود. نهال بلوبری دوک گیاهانی کم رشد هستند که مقادیر زیادی میوه در مقیاس وسیع تولید می کنند نهال بلوبری دوک آمریکایی است و در جنگل ها فراوان است و بلوبری بوته بلند شمالی در مناطق سردسیر و بلوبری بوته بلند جنوبی در مناطق گرم به خوبی رشد می کند.

کشور تولید کننده نهال بلوبری دوک:

زیستگاه اصلی نهال بلوبری دوک آمریکاست و سپس وارد اروپا شده است.

برخی خصوصیات نهال بلوبری دوک:

تعداد زیادی میوه روی هر بوته تولید می شود، ارتفاع آنها بین 60 تا 90 سانتی متر است، میوه های بسیار شیرین و خوش طعمی دارد که در اوایل مرداد می رسد.

شکل ظاهری نهال بلوبری دوک:

قطر میوه نهال بلوبری دوک حدود 2-5 سانتی متر است و به رنگ آبی روشن است، اما گل های آن زنگوله ای و سفید است. در مناطق نیمه گرمسیری یا سردتر با آفتاب کامل بهترین رشد را دارد. اگر در مناطق بسیار گرم کاشته شود، نیاز به سایه دارد. برگ های براق کوچکی دارد و در خاک هایی با درصد اسیدی بالا رشد می کند و آبیاری منظم را دوست دارد. این میوه آمریکایی است و در جنگل ها فراوان است و بلوبری بوته بلند شمالی در مناطق سردسیر و بلوبری بوته بلند جنوبی در مناطق گرم به خوبی رشد می کند.

کاشت نهال بلوبری دوک:

درخت نهال بلوبری دوک برای کاشت در مناطق سردسیر مناسب است زیرا برای باردهی به دوره سردی نیاز دارد و نهال بلوبری دوک یکی از بهترین انواع نهال بلوبری برای کاشت در ایران است. میوه بلوبری دوک معمولاً در اواسط خرداد ماه می رسد.

گرده افشانی نهال بلوبری دوک:

بیشتر گرده افشانی توسط زنبورها انجام می شود، زیرا باد نمی تواند گرده سنگین و چسبنده این گل ها را پراکنده کند، بنابراین توسط زنبورها پراکنده می شود. بهترین راه برای پراکندگی این گرده ها با زنبورهای وحشی است زیرا زنبورهای وحشی با نوشیدن شهد گل ها بدن خود را به لرزه در می آورند و ارتعاشات باعث افزایش گرده افشانی می شود.

سرمای مورد نیاز نهال بلوبری دوک:

نهال بلوبری دوک هوای سرد را بسیار دوست دارد و برای رشد بهتر به 1000 ساعت دمای -7 درجه سانتیگراد نیاز دارد و هر چه هوا سردتر باشد بهتر است.می تواند تا دمای 15- درجه سانتیگراد را تحمل کند.

مراقبت های پس از کاشت در نهال بلوبری دوک:

نهال بلوبری دوک پس از کاشت باید در نور کامل آفتاب قرار داد و از فروردین ماه به بعد به آفتاب زیادی نیاز دارد. بنابراین قبل از کاشت، منطقه ای آفتابی و ایمن از حمله پرندگان را انتخاب کنید و سوراخ هایی به عرض 50 سانتی متر و عرض 45 سانتی متر حفر کنید و پس از کاشت نهال ها را با احتیاط با خاک بپوشانید.

خاک مناسب نهال بلوبری دوک:

خاک مناسب برای رشد بهتر نهال بلوبری دوک خاک اسیدی است و pH خاک برای بهترین رشد آنها بسیار مهم است. بهترین PH خاک بین 3 یا 4 یا بین 4 یا 5 است. بهتر است قبل از کاشت به خاک گوگرد اضافه شود تا اسیدی شود و پس از کاشت مالچ، پیت ماس و پوست درخت کاج به خاک اضافه شود. یکی از مسائل مهم برای نهال بلوبری دوک زهکشی مناسب خاک است. این درختان در خاکی که رطوبت را حفظ می کند و به موقع آن را تخلیه می کند و خیس نمی ماند به خوبی رشد می کند.

نورمناسب نهال بلوبری دوک:

بوته های این نهال به 6 تا 8 ساعت نور خورشید در روز نیاز دارند و اگر در سایه قرار گیرند از تعداد میوه ها کاسته شده و رشد گیاه ضعیف می شود. سایه زیاد برای این نهال علاوه بر کاهش میوه باعث زرد شدن برگ های نهال و کم شدن برگ های آن روی شاخه می شود. توجه داشته باشید که گرما و آفتاب زیاد برای این نهال مناسب نیست و باعث سوختن نوک برگ ها و ریزش گل ها می شود.

آبیاری مناسب نهال بلوبری دوک:

این درختان به شکل بوته ای و یا درختچه ای هستند و بنابراین نیاز به آبیاری خیلی عمیق ندارند فقط لازم است سطح خاک کمی مرطوب باشد و بهترین روش آبیاری قطره ای است. آبیاری باید منظم باشد و رطوبت خاک را حفظ کند و اگر آبیاری در غرقابی انجام شود ریشه درختان پوسیده یا برگ درختان زرد می شود.

کود دهی نهال بلوبری دوک:

یک سال پس از کاشت به بوته های بلوبری دوک در فصل بهار کود بدهید و سپس هر سال مقدار بسیار کمی این مقدار کود را افزایش دهید.

روشهای کاشت نهال بلوبری دوک:

نهال ریشه لخت: در این نوع نهال ابتدا یک سوراخ ایجاد کنید سپس مقداری خاک در آن ریخته و نهال را در آن قرار دهید و اطراف را با خاک نرم مناسب پر کنید سپس گیاه را آبیاری کنید.

نهال گلدانی: ابتدا نهال گلدانی را سوراخ کنید سپس در گلدان را بشکنید و نهال را با خاک گلدان مستقیماً داخل سوراخ قرار دهید و اطراف آن را پر کنید. سپس گیاه را آبیاری کنید.

گونی پیچی نهال یا پیچ نایلونی: در این نوع نهال ابتدا در محل مورد نظر سوراخ ایجاد کنید و سپس نهال را با نایلون و گونی داخل آن قرار دهید، همچنین می توانید پس از قرار دادن گلدان در سوراخ، نایلون یا گونی را نیز جدا کنید.

هرس نهال بلوبری دوک:

بوته های نهال بلوبری دوک باید هر سال برای میوه دهی بهتر هرس شوند و هرس بوته ها از همان زمان کاشت آغاز می شود. بهترین زمان برای هرس این گیاهان اواخر زمستان یا اوایل بهار است. برای این کار باید شاخه های شکسته، مرده و کوتاه را جدا کنید. نهال بلوبری دوک را یک سال در میان هرس کنید، زیرا به دلیل کوتاه بودن بوته هایشان باید یک سال در میان هرس شوند. با هرس برای این بوته ها چارچوب می گذارید و مقدار آن بستگی به شرایط گیاه دارد. پس از کاشت باید شاخه های اصلی که شاخه های عمودی هستند هرس شوند و شاخه های افقی از شاخه اصلی جدا شوند. هرس صحیح و به موقع سیستم ریشه را تقویت می کند.اگر این بوته ها را هرس نکنید تولید میوه آنها کاهش می یابد. دقت کنید که وقتی شاخه ها را از شاخه اصلی جدا می کنید، 10-15 سانتی متر کمتر از ارتفاع اصلی بوته باشد.

شرایط کاشت نهال بلوبری دوک در گلدان:

بوته های نهال بلوبری دوک که در ظروف رشد می کنند از حملات پرندگان در امان هستند و در برابر بیماری ها مقاوم تر هستند. برای این کار به یک گلدان بزرگ با سوراخ هایی برای زهکشی نیاز دارید. بهتر است خاک گلدان را با ماسه و ذغال سنگ نارس و کمپوست مخلوط کنید و سپس نهال ها را در گلدان بگذارید و خاک را همراه با کود بریزید. سعی کنید خاک را همیشه مرطوب نگه دارید و گلدان را در مکانی با آفتاب کافی قرار دهید.

بذر نهال بلوبری دوک:

بهترین زمان برای انجام بذر نهال بلوبری دوک اواخر پاییز یا اوایل زمستان است. برای این کار باید بذرها را در خاک برگی و ماسه مرطوب کرد و سپس پیت موس و خاک برگی را به ضخامت 3 میلی متر روی آنها ریخته و با آبپاش آبیاری کرد. سینی جوانه زنی بذر را به مدت چهار هفته در دمای 21-15 درجه سانتیگراد قرار دهید. تا زمانی که طول شاخه ها به 5-7 سانتی متر برسد، سپس آنها را جابجا کرده و در محل اصلی بکارید. بذرهای کاشته شده 2 تا 3 سال طول می کشد تا میوه دهند.

قلمه زدن نهال بلوبری دوک:

قلمه زدن یکی دیگر از روش های تکثیر نهال بلوبری دوک است. بهتر است این گیاه را از شاخه های یک ساله قطع کنید. بهترین زمان برای بریدن بلوبری اواخر زمستان یا اوایل بهار است. گلدان قلمه های کاشته شده را در مکانی با دمای 20-23 درجه سانتیگراد با نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید و هر زمان که احساس کردید خاک گیاه خشک شده است به آن آبیاری کنید.ریشه یابی این قلمه ها 6 ماه طول می کشد.

استفاده از پاجوش ها درنهال بلوبری دوک:

پاجوش ها جوانه هایی هستند که در کنار گیاه جوانه می زنند و می توان آنها را جدا کرد و گیاه را تکثیر کرد. این تکثیر از سمت نهال بلوبری دوک دو ساله انجام می شود و قبل از دو سال اگر این گیاهان ریشه دارند باید آنها را هرس کنید و اجازه ندهید رشد کنند زیرا باعث رشد بیش از حد می شوند و باعث رشد ریشه می شوند.

بیماری ها و آفات نهال بلوبری دوک:

کنه‌ها ، شپشک های گیاهی، تریپس و شته‌ها آفاتی هستند که بر این گیاهان تأثیر می‌گذارند و بیماری‌هایی مانند سوختگی بوترتیس که کپک خاکستری است نیز گیاهان را درگیر می‌کند.

بهترین زمان برای کاشت نهال بلوبری دوک:

این نهال برای کاشت در مناطق نیمه گرمسیری مناسب است به همین دلیل بهترین زمان برای کاشت این نهال زمستان است. در این فصل نهال ها در استراحت زمستانی هستند و استرس کمتری برای پیوند نهال وجود دارد. دمای پایین و بارندگی در زمستان برای این درختان بسیار مفید است، زیرا باران باعث می شود ریشه درختان در زمین بنشیند.

مشخصات نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت)


نوع رقم: تجاری

منطقه مناسب آب و هوایی: مناطق سردسیری

نوع خاک مورد نیاز: خاک اسیدی

مورد مصرف: تازه خوری و مربا

شروع باردهی: از سال اول

کیفیت میوه: خاص و معطر

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت