آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال آلو لومبارد

خرید نهال آلو لومبارد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال آلو لومبارد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال آلو لومبارد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال آلو لومبارد به سراسر کشور.
قیمت نهال آلو لومبارد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ آلو لومبارد، کاشت نهال آلو لومبارد، هرس درخت آلو لومبارد، نحوه آبیاری آلو لومبارد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری آلو لومبارد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال آلو لومبارد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا آلو لومبارد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی آلو لومبارد
  •     
  • مشخصات نهال آلو لومبارد

معرفی نهال آلو لومبارد


آلو لومبارد یکی از بهترین ارقام آلو مناسب برای کاشت در اکثر نقاط کشور می باشد. این نهال به دلیل مقاومت بالا و سازگاری با اکثر شرایط اقلیمی و اقلیمی می تواند در مناطق سردسیر، نیمه سردسیر، نیمه گرمسیری و کوهستانی رشد کند و محصول با کیفیتی را برای باغدار به ارمغان بیاورد. کاشت نهال آلو لومبارد مزایای بسیاری دارد. اول از همه، این واریته نیازی به گرده افشان ندارد. ثانیاً به دلیل مقاومت عالی این رقم در برابر آفات، هزینه های نگهداری و سمپاشی و خطر از بین رفتن درخت کاهش می یابد. ثالثاً این رقم دیرگل است و در برابر سرما بسیار مقاوم است. بنابراین دیگر نگران سوختن گل ها و از دست دادن محصول نخواهیم بود.

کشور تولید کننده آلو لومبارد:

مقصد اولیه نهال آلو لومبارد اروپا بود. به تدریج این نهال در کشورهای آسیایی از جمله ایران مورد استقبال قرار گرفت. امروزه کشور ما یکی از بهترین مناطق برای پرورش این جوانه محسوب می شود.

پایه نهال آلو لومبارد:

تقریبا اکثر درختان آلو از پایه آلو وحشی (بذر ، میروبالان) استفاده می کنند.

ویژگی های نهال آلو لومبارد:

نهال آلو لومبارد یکی از مقاوم ترین و دیرگل ترین ارقام آلو است. که در شرایط نگهداری مناسب می تواند در سال سوم مثمر ثمر باشد. اما این بهره وری محدود و کیفیت پایین تری دارد. با نزدیک شدن به بلوغ درخت، حجم و کیفیت میوه افزایش می یابد و آماده ورود به بازار رقابتی می شود.

فاصله کاشت آلو لومبارد:

فاصله کاشت استاندارد نهال آلو لومبارد ایجاد مستطیل هایی با اضلاع 4×3 متر مربع است. این فاصله بر اساس وسعت شاخه و برگ درختان و همچنین ریشه درختان در زمین تعیین می شود. آلو به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. بنابراین هنگام کاشت به سایه محل کاشت توجه کنید. فاصله کاشت را می توان در زمین های شیبدار تا حدودی کوتاه کرد.

شکل میوه آلو لومبارد:

رنگ پوست بالایی آلو لومبارد قرمز مایل به ارغوانی است. داخل آن یک گوشته سخت و بسیار خوش طعم است و همچنین از یک هسته چوبی غیر قابل خوردن تشکیل شده است. میوه آلو لومبارد بیضی شکل است و معمولا به صورت تازه مصرف می شود.

ارتفاع درخت آلو لومبارد:

درختان آلو لومبارد می توانند تا ارتفاع 5 تا 6 متر رشد کنند. درختان آلو لومبارد در میان سایر درختان آلو دارای ارتفاع متوسط هستند. حداکثر رشد ارتفاع درخت به عوامل محیطی و همچنین نحوه نگهداری درختان بستگی دارد. در شرایط آب و هوایی کشور ما اکثر درختان به حداکثر ارتفاع خود نمی رسند.

سرمای مورد نیاز آلو لومبارد:

برای افزایش مقاومت درختان به سرما و باردهی بهتر، باید نهال را در دوره سرمای خاصی قرار داد. این دوره سرد برای نهال آلو لومبارد بین 100 تا 800 ساعت است که توسط نهالستان در دمای زیر 7- درجه سانتیگراد قرار می گیرد. پس از پایان دوره سرما، محدوده دمایی قابل تحمل برای درخت بین 25- تا 35- خواهد بود.

عمر مفید آلو لومبارد:

نهال آلو لومبارد درختی است با عمرمفید بالا. این درخت می تواند تا 25 سال به تولید خود ادامه دهد. کیفیت محصولات در طول دوره بلوغ به تدریج افزایش می یابد و حداکثر عملکرد درخت نیز بهبود می یابد. نحوه نگهداری درخت به شدت بر زندگی مفید آن تأثیر می گذارد.

وزن میوه آلو لومبارد:

وزن آلو لومبارد به طور متوسط 15 گرم است. این میوه متوسط و کوچک است.

ارتفاع آلو لومبارداز سطح دریا:

خوشبختانه نهال آلو لومبارد محدودیت ارتفاع ندارد. یعنی این درخت می تواند در تمام ارتفاعات از سطح دریا به خوبی رشد کند و میوه های بزرگی تولید کند. (در هر ارتفاعی از سطح دریا، شرایط آب و هوا و رطوبت تا حد معینی است. اگر درختان در ارتفاعی غیر از محدوده مجاز از سطح دریا کاشته شوند، ممکن است باردهی درختان آسیب جدی ببیند.)

آفات و بیماریهای آلو لومبارد:

یکی از نقاط قوت نهال آلو لومبارد مقاومت عالی درخت در برابر آفات و بیماری ها است. بیماری ها و آفات باعث از بین رفتن میوه ها و حتی مرگ درخت می شوند به همین دلیل درختان باید در فواصل زمانی مشخصی سمپاشی شوند. آبیاری به موقع درختان نیز می تواند در پیشگیری از بیماری درختان موثر باشد.

عملکرد باردهی در هکتار آلو لومبارد:

بهره وری عالی یکی از مهمترین دلایل انتخاب و خرید نهال آلو لومبارد است. نهال آلو لومبارد می تواند سالانه 100 تن میوه در دوره رسیدن و پس از آن تولید کند. باردهی این درخت عالی است و کاشت آن در باغ سودآور است.

آغاز باردهی آلو لومبارد:

نهال آلو لومبارد معمولاً 3 سال پس از کاشت میوه می دهد. البته باید توجه داشت که با نزدیک شدن به بلوغ کیفیت و کمیت عملکرد درخت افزایش می یابد. آلو لومبارد معمولاً در پایان ماه مرداد رسیده و قابل برداشت است.

انواع گرده افشان الو لومبارد:

برای میوه دادن درخت آلوچه لومبارد لازم نیست یک رقم گرده افشان در باغ کاشته شود. این تنوع خود گرده افشان است. اما از برخی منابع دریافته شده است که کاشت گونه های گرده افشان باعث افزایش بهره وری درختان می شود. به خاطر داشته باشید که به ازای هر 10 درخت آلو لومبارد، باید یک رقم گرده افشان بکارید.

آبیاری الو لومبارد:

درخت آلو درختی مقاوم است. اما برای پیشگیری از بیماری ها و آفات درختان و همچنین افزایش بهره وری و عمر درخت، آبیاری آن در فواصل منظم هفتگی 10 لیتر ضروری است. بهترین راه برای آبیاری درختان استفاده از سیستم بابلر است. البته این رقم به خشکی نیمه مقاوم است. این بدان معنی است که می توان آن را در مناطق نسبتاً خشک کاشت. در مناطقی که بارندگی خوبی دارند، میتوانید نهال آلو لومبارد را به صورت دیمی نیز بکارید.

زمان گلدهی الو لومبارد:

آلو لومبارد دیر شکوفه می دهد. بنابراین می توانید آن را در مناطق خنک بکارید و نگران سوختگی جوانه در اوایل بهار نباشید.

مشخصات نهال آلو لومبارد


کشور سازنده: کالیفرنیا

عمر اقتصادی: 25 سال

زمان رسیدن میوه: اواخر مرداد

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: 20 الی 25 درجه سانتیگراد

پایه: آلوچه وحشی (بذری)

رنگ میوه: قرمز ارغوانی

زمان باردهی: از سال سوم

فاصله کاشت: 4x3

نحوه آبیاری: 10 لیتر در هفته

انبارداری: 1 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

شکل میوه: بیضی شکل

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت