آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال آلبالو پر بار سیگانی

خرید نهال آلبالو پر بار سیگانی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال آلبالو پر بار سیگانی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال آلبالو پر بار سیگانی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال آلبالو پر بار سیگانی به سراسر کشور.
قیمت نهال آلبالو پر بار سیگانی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ آلبالو پر بار سیگانی، کاشت نهال آلبالو پر بار سیگانی، هرس درخت آلبالو پر بار سیگانی، نحوه آبیاری آلبالو پر بار سیگانی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری آلبالو پر بار سیگانی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال آلبالو پر بار سیگانی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا آلبالو پر بار سیگانی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی آلبالو پر بار سیگانی
  •     
  • مشخصات نهال آلبالو پر بار سیگانی

معرفی نهال آلبالو پر بار سیگانی


خصوصیات و ویژگی های نهال آلبالو سیگانی

آلبالو سیگانی یکی از تجاری ترین و پربارترین نهال های آلبالو است که در سال های اخیر توجه باغداران را به شکل ویژه ای به خود جلب کرده است. میوه حاصل از نهال آلبالو سیگانی فوق العاده درشت و ترش مزه هستند و دم کوتاه تری نسبت به سایر ارقام آلبالو دارند. میوه آلبالو سیگانی برای تازه خوری، تهیه کمپوت، شربت، مربا، آلبالو خشکه و... مناسب است و هیچ نگرانی از بابت فروش آن در بازار وجود ندارد؛ زیرا صاحبان بسیاری از صنایع مربوطه، محصول باغستان های آلبالو را پیش خرید می کنند.

تنه درخت آلبالو سیگانی به رنگ نقره ای بوده و شاخه هایی انعطاف پذیر و برگ های نیزه ای شکل دارد که زیبایی خاصی به نهالستان شما می بخشند. این نهال برای اولین بار در کشور مجارستان کاشته و بهره برداری رسیده است. بعد از آن کشورهایی همانند ایران نیز برای کاشت این رقم آلبالو در باغستان های خود، اقدام کرده اند و به نتایج بسیار خوبی رسیده اند.

این نهال علاوه بر کاشت اقتصادی، به صورت تکی نیز در حیاط منازل ویلایی کاشته می شود؛ زیرا رسیدگی آن تنها با رعایت چند نکته کوچک انجام می شود. با کاشت این نهال در منزل خود می توانید محصول سال خانواده خود را تأمین کرده و از خرید آن در فصل تابستان بی نیاز شوید.

از دیگر خصوصیات نهال آلبالو سیگانی می توان به برداشت راحت میوه آن اشاره کرد. این میوه ها به راحتی با دست چیده می شوند و نیازی به دستگاه های تخصصی برداشت میوه ندارند. ارتفاع این درخت در حالت بلوغ بین 4 تا 6 متر است؛ یعنی نسبتاً پایه کوتاه است. این مورد نیز برداشت محصول از آن را برای باغداران آسان تر می کند. توجه داشته باشید که ارتفاع نهال بسته به شرایط آب و هوایی متفاوت است.

شروع باردهی نهال آلبالو سیگانی

آلبالو سیگانی که از رویال نهال می خرید، در بهترین شرایط ممکن رشد کرده و از سال دوم شروع به باردهی می کند. این باردهی هر سال افزایش می یابد تا زمانی که نهال به سن بلوغ برسد. این زمان اوج باردهی نهال آلبالو سیگانی محسوب شده و تا چندین سال متوالی ادامه دارد.

نهال آلبالو سیگانی زود بازده و پر بار است؛ به نحوی که تا هفته های آخر خرداد تمام میوه های آن می رسند؛ یعنی گلدهی آن ها در روزهای آغازین فروردین ماه شروع می شود و حدود 90 روز بعد، گل ها تبدیل به میوه شده و قابل برداشت هستند.

نیاز سرمایی نهال آلبالو سیگانی

نهال آلبالو سیگانی مختص مناطق سردسیر است؛ زیرا نیاز سرمایی آن تنها در این مناطق تأمین می شود. این نهال برای باردهی اقتصادی نیاز به دمای زیر 7 درجه سانتی گراد دارد که به مدت 600 تا 1600 ساعت در معرض آن قرار بگیرد. این سرما باید همه ساله در زمان خواب زمستانی درخت فراهم شود.

عمر مفید درخت آلبالو سیگانی

نهال آلبالو سیگانی در مقایسه با سایر نهال های آلبالو عمر اقتصادی بیشتری دارد و بسته به شرایط و مراقبت شما می تواند بین 25 تا 35 سال طول عمر مفید و اقتصادی داشته باشد. وزن هر عدد از میوه های آلبالو سیگانی بین 5 تا 6 گرم است که نسبت به سایر آلبالوها بیشتر است.

گرده افشان

پایه نهال آلبالو سیگانی، گیلاس وحشی یا محلی است. از دیگر نکاتی که باید در خصوص کاشت این نهال بدانید، شناخت گرده افشان مناسب برای آن است. در صورتی که گرده افشان وجود نداشته باشد، گلدهی نهال اتفاق نمی افتد. این امر در خصوص آلبالو سیگانی صدق نمی کند؛ زیرا این نهال خود گرده افشان است و نر و مادگی آن بر روی یک پایه قرار دارد.

شروع باردهی و عملکرد آلبالو سیگانی

اگر برای باردهی و عملکرد اقتصادی نهال های خود عجله دارید، باید نهال های مورد نیاز خود را از نهالستان های معتبر و بزرگ؛ مانند رویال نهال خریداری کنید. رویال نهال آلبالو سیگانی را با تضمین باردهی ارائه می کند؛ یعنی اگر به هر دلیلی نهال خریداری شده جوانه نزد یا به باردهی نرسید، می توانید خسارت خود را از رویال نهال دریافت نمایید. این چنین تضمینی در هیچ کدام از نهالستان های کوچک و غیر معتبر وجود ندارد.

آلبالو سیگانی رویال نهال زودبازده است و در سال دوم کاشت، باردهی خود را آغاز می کند؛ البته برای باردهی بیشتر در سال های آینده بهتر است از برداشت محصول آن در سال های اول خودداری کنید. نهال آلبالو سیگانی باردهی فوق العاده ای دارد؛ به طوری که میزان باردهی آن در زمان بلوغ به 30تا 40 تن می رسد.

با توجه به این امر هر اصله نهال آلبالو می تواند بین 30 تا 40 کیلوگرم محصول ناب و درشت تولید کند. این میوه را می توانید در اواخر خرداد ماه تا اوایل تیرماه برداشت کرده و به بازار عرضه کنید. کیفیت آلبالو سیگانی بالا است و می توانید آن را برای مدت زمان کمی انبار کرده و در زمان مناسب به فروش برسانید.

بهترین زمان کاشت نهال آلبالو سیگانی

یکی از مهم ترین نکاتی که برای کاشت تمام نهال های آلبالو؛ از جمله آلبالو سیگانی باید در نظر داشته باشید، زمان مناسب برای کاشت است. زمان مناسب برای کاشت نهال آلبالو سیگانی بر حسب منطقه کاشت، تعیین می شود. مناطقی که دچار یخبندان های زمستانه نمی شوند، می توانند این نهال را فصل پاییز و زمانی که درخت به خواب زمستانی فرو رفته است، بکارند، اما باغدارانی که در مناطق سردسیر که دچار یخبندان زمستانی هستند، باید کاشت این نهال را به اواخر اسفند یا اوایل فروردین ماه موکول کنند.

نکات یاد شده برای نهال های ریشه لخت صدق می کند. امروزه آلبالو سیگانی به صورت گلدانی نیز تولید می شود که قابلیت کاشت در تمام فصول سال را دارد؛ زیرا کاشت آن به همراه خاک اطراف ریشه صورت می گیرد. البته قیمت نهال های گلدانی از نهال های ریشه لخت بیشتر است و سرمایه اولیه بیشتری را نیاز دارد.

مناسب ترین خاک برای کاشت آلبالو سیگانی

از آنجایی که نهال آلبالو سیگانی ریشه های عمیقی دارد؛ بنابراین کاشت آن ها در تمامی خاک ها توصیه نمی شود. بهتر است قبل از کاشت، خاک خود را مورد بررسی قرار داده و آن را برای کاشت این نهال آماده نمایید. بهترین خاک برای کاشت آلبالو سیگانی، خاک های شنی و سبک هستند.

علاوه بر این خاک هایی که PH‌ خنثی تا قلیایی دارند، برای کاشت این نوع نهال آلبالو مناسب تر هستند. این نهال قادر است نسبت به شرایط خاک رسی، شور و قلیایی مقاومت نشان دهد؛ اما باید میزان شوری و قلیایی بودن خاک تحت کنترل باشد تا بر عملکرد نهال تأثیر مخربی نگذارد.

بعد از آماده کردن خاک، باید نهال ها را در فاصله مناسب نسبت به یکدیگر بکارید. این فاصله برای دریافت نور خورشید و تغذیه نهال ها اهمیت دارد. باغستان های آلبالو سیگانی عموماً مربعی شکل هستند؛ زیرا فاصله کاشت این نهال ها از یکدیگر، 4 در 4 متر مربع است. چاله های حفر شده برای این نهال نیز باید بین 70 تا 80 سانتی متر، عمق داشته باشند.

میزان و نحوه آبیاری نهال آلبالو سیگانی

یکی از مهم ترین نکاتی که تأثیر مستقیمی بر کیفیت و عملکرد نهال دارد، آبیاری نهال است. آبیاری این نهال باید اصولی و در فواصل زمانی مشخص انجام شود تا نیاز آبی گیاه تأمین شده و میوه هایی درشت و مرغوب تولید کند.

این نهال نسبت به سیل و روش های آبیاری غرقابی حساس است؛ زیرا رطوبت دائمی سبب خفگی ریشه نهال یا ایجاد بیماری در آن می شود. بهترین روش برای آبیاری این نهال، آبیاری به روش فشار بابلر است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این روش آبیاری با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید.

فراموش نکنید که آلبالو سیگانی در فصول گرم سال (بهار و تابستان) به 2 مرتبه آبیاری در هفته نیاز دارند. البته درختان جوان تر و نهال های تازه کاشته شده نمی توانند آب را به میزان کافی از خاک دریافت کنند؛ به همین دلیل بهتر است برای این نهال ها فواصل آبیاری را کوتاه تر کنید. با توجه به این مورد، بدیهی است که درختان بالغ به آب کمتری نیاز دارند و می توان آبیاری را برای آن ها به هفته ای 1 مرتبه کاهش داد.

این میزان آبیاری برای فصل تابستان مناسب است که هیچ گونه بارندگی وجود ندارد. میزان آبیاری در فصل زمستان متفاوت است؛ زیرا احتمال بارندگی های پی در پی در این فصل افزایش می یابد. در این صورت می توانید با توجه به سرمای هوا و میزان بارندگی، آبیاری را در طول هفته افزایش یا کاهش دهید. به طور کلی در مناطق کوهستانی درختان آلبالو در فصل پاییز و زمستان نیاز به آبیاری ندارند.

بهترین کودها و سم پاشی نهال آلبالو سیگانی

کوددهی یکی از اصول مراقبتی نهال های آلبالو سیگانی محسوب می شود. این نهال به میزان بسیار زیادی به عنصر پتاسیم نیاز دارند و نسبت به کودهای حاوی پتاس، واکنش مثبتی را نشان می دهند. کودهای حاوی پتاسیم سیستم دفاعی نهال را افزایش داده و مقاومت نهال نسبت به شرایط نامساعد را زیاد می کنند.

کودهای دامی پوسیده از دیگر کودهایی هستند که می توانید به روش چالکود برای کوددهی نهال آلبالو سیگانی استفاده نمایید. این کودها حاوی مواد مغذی لازم برای رشد نهال هستند؛ البته باید توجه داشت که این کود باید کاملاً پوسیده باشد؛ در غیر این صورت سبب تضعیف نهال شده و باردهی آن را به تأخیر می اندازد.

کودهای هیومیک اسید نیز به صورت عمومی و برای تمامی نهال های مثمر از جمله آلبالو سیگانی مورد استفاده قرار می گیرند. این کود توسط رویال نهال و به صورت مایع تولید شده و هر بسته 5 لیتری از آن برای کوددهی 200 اصله نهال کافی است.

آفات و بیماری ‌های مهم آلبالو سیگانی

آلبالو سیگانی در برابر آفات و بیماری ها حساس است؛ بنابراین باید سم پاشی نهال ها را به صورت مرتب و سالانه انجام دهید. شانکرهای باکتریایی از جمله مهم ترین آفت های این نهال هستند که بخش های مختلف نهال را تحت تأثیر قرار می دهند. در صورتی که این بیماری درمان نشود، باردهی نهال تا حد زیادی کاهش می یابد.

مگس میوه آفت مهم دیگری است که این نهال را تحت تأثیر قرار داده و میوه های نهال را از بین می برند. این مگس ها کوچک هستند و با داشتن 2 نوار سفید متمایل به زرد بر روی شکم خود، شناسایی می شوند. اگر این آفت را بر روی نهال های خود مشاهده کردید، باید هر چه سریع تر نسبت به درمان و پیشگیری از پیشرفت آن در سایر نهال ها اقدام کنید.

نهال آلبالو سیگانی را پوسیدگی ریشه آرمیلاری نیز تهدید می کند. این بیماری بسیار شایع بوده و عامل اصلی آن قارچ است. نشانه های ظاهری این قارچ را می توانید در تنه، ساقه و ریشه نهال مشاهده کنید. این آفت باعث خشکی، ریزش برگ ها، فشردگی خاک و... می شود؛ به همین دلیل باید با مراقبت صحیح و اصولی از درخت ها، از ابتلای درخت به آن جلوگیری کنید.

هرس نهال آلبالو سیگانی

نهال آلبالو سیگانی بر خلاف بسیاری از نهال های مثمر نیازی به هرس کردن ندارند؛ زیرا گستردگی آن ها زیاد نیست. هرس کردن این نهال تنها در صورت حذف شاخه های بیمار یا شکسته انجام می شود؛ بنابراین از نظر هرس آن هیچ دغدغه ای نداشته باشید.

در برخی از مواقع ممکن است هرس کردن نهال در سال های اولیه کاشت به منظور فرم گرفتن درخت انجام شود؛ اما این هرس کردن همیشگی نیست. اگر می خواهید نهال را به این منظور هرس کنید، حتما از متخصصان باغداری کمک بگیرید تا به شاخه های جوان و اصلی نهال آسیبی وارد نشود.

قیمت و خرید آلبالو سیگانی در رویال نهال

رویال نهال مرجع تخصصی فروش نهال است و انواع ارقام تجاری آلبالو را با کیفیت عالی و قیمت مناسب به فروش می رساند. نهال آلبالو سیگانی موجود در رویال نهال دارای گواهی نامه سلامت و عاری از هر گونه آفت و بیماری است و با تضمین باردهی ارائه می شود. این نهال تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی تولید شده؛ به همین دلیل هیچ نگرانی در خصوص خرید آن وجود ندارد.

قیمت نهال آلبالو سیگانی بسته به تعدادی که نیاز دارید، متفاوت است. هر چه قدر تعداد بیشتری از نهال را سفارش دهید، قیمت آن کمتر از فروش تکی است. شما عزیزان می توانید برای خرید نهال آلبالو سیگانی و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه سفارش و کاشت آن با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید.

مشخصات نهال آلبالو پر بار سیگانی


کشور سازنده: مجارستان

فاصله کاشت: 5x5

زمان گلدهی: اواسط فروردین

عمر اقتصادی: 25 تا 35 سال

ارتفاع از سطح دریا: حداکثر 2500 متر

حداکثر ارتفاع درخت: 4 تا 6 متر

حداکثر عملکرد میوه: 6 تا 8 تن در هکتار

پایه: آلبالو وحشی (محلی)

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت