آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال البالو گیسی

خرید نهال البالو گیسی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال البالو گیسی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال البالو گیسی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال البالو گیسی به سراسر کشور.
قیمت نهال البالو گیسی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ البالو گیسی، کاشت نهال البالو گیسی، هرس درخت البالو گیسی، نحوه آبیاری البالو گیسی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری البالو گیسی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال البالو گیسی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا البالو گیسی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی البالو گیسی
  •     
  • مشخصات نهال البالو گیسی

معرفی نهال البالو گیسی


خصوصیات و ویژگی های نهال آلبالو گیسی

مناطق سردسیر پتانسیل کاشت یکی از بهترین و تجاری ترین نهال های آلبالو را دارند. نهال آلبالو گیسی مناسب ترین نهال مثمر برای مناطق سردسیر و کوهستانی ایران است که باردهی بالایی داشته و سودآوری زیادی برای کشاورزان به همراه می آورد.

رویال نهال تولیدکننده آلبالو گیسی در بهترین کیفیت است. نهال آلبالو گیسی موجود در رویال نهال در بهترین شرایط رشد یافته و با تضمین باردهی به مشتریان عزیز عرضه می شود؛ بنابراین می توانید با کمترین سرمایه اولیه باغداری حرفه ای را آغاز کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

نهال آلبالو گیسی برای اولین بار در کشور مجارستان کاشته شد؛ اما اکنون در کشورهای اروپایی و آسیایی؛ مانند ایران به صورت گسترده کشت می شود. از آنجایی که میوه آلبالو قیمت نسبتاً بالایی در بازار دارد، کاشت آن در هر تعدادی می تواند اقتصادی و مقرون به صرفه باشد.

بسیاری از افراد به دلیل عملکرد بالای این نهال، آن را برای کاشت در فضای باز منزل خود استفاده می کنند. با این کار مصرف سالانه خود را تأمین کرده و از شکوفه های زیبای این نهال در فصل بهار لذت می برند. این نهال جزء نهال های زود بازده محسوب می شود و در همان سال های ابتدایی رشد، به باردهی می رسد.

اگر همین امروز برای خرید نهال آلبالو گیسی اقدام کنید، می توانید اواسط فروردین ماه سال آینده، شاهد شکوفایی و گلدهی آن باشید. پس از آن و در حدود 90 روز بعد، می توانید میوه های نوبرانه آن را برداشت کنید. عمر اقتصادی این نهال بسیار بالا است و در بهترین شرایط رسیدگی به 30 سال می رسد که با توجه به میزان باردهی آن در هکتار بسیار قابل توجه است. هر اصله نهال آلبالو گیسی در حدود 35 کیلوگرم باردهی مفید دارد که در هر هکتار به میزان 25 تا 30 تن می رسد.

سایر خصوصیات نهال آلبالو گیسی

برای اینکه نهال آلبالو گیسی شما به حداکثر میزان رشد و باردهی برسد، باید آن را در ارتفاع مناسبی از سطح دریا بکارید. این ارتفاع تأثیر بسیار زیادی در تأمین سرمای مورد نیاز نهال در فصل خواب دارد؛ به همین دلیل باید قبل از کاشت، ارتفاع از سطح دریای منطقه زندگی خود را با ارتفاع از سطح دریای مورد نیاز نهال مقایسه کنید.

به طور کلی می توان گفت که ارتفاع بهینه برای کاشت این رقم آلبالو بین 1000 تا 2500 متر از سطح دریا است. علاوه بر این نیاز سرمایی نهال آلبالو گیسی بین 600 تا 1600 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتی گراد در نظر گرفته می شود. این سرما برای بهبود عملکرد درخت در برابر سرما و گرما مؤثر است و تأثیر مستقیمی بر باردهی آن دارد.

آلبالو گیسی رنگ قرمز روشنی دارد و بسیار خوشمزه است. به جرئت می توان گفت که این آلبالو یکی از خوشمزه ترین آلبالوهایی است که تمام عمر خود خورده اید. طعم ترش این میوه آن را برای تازه خوری، تهیه کمپوت، آبمیوه و سایر فراورده های مرتبط مناسب می کند. آلبالوهای این نهال بسیار درشت هستند و همین امر سبب می شود تا برای تولید انواع آلبالو خشکه نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین نکات برای داشتن یک نهال با کیفیت و مثمر، انتخاب پایه مناسب برای آن است. معمولاً برای نهال آلبالو گیسی از پایه آلبالو تلخ استفاده می شود. برای رسیدن نهال آلبالو به باردهی تنها نهال آلبالو گیسی کافی نیست؛ بلکه باید از نهال های گرده افشان مناسب برای آن استفاده کنید تا سبب گلدهی درخت شوند. نهال گیلاس لاشه یکی از بهترین نهال های گرده افشان است که می توانید برای گرده افشانی با پراکندگی مناسب، در باغستان خود استفاده نمایید. فراموش نکنید که ارقام گرده افشان باید همزمان با رقم اصلی در نهالستان کاشته شوند.

شروع باردهی و عملکرد نهال آلبالو گیسی

اگر از نهالی با کیفیت مناسب برای احداث یا گسترش نهالستان خود استفاده کنید، می توانید در مدت زمان یک ساله شاهد گلدهی و به بار نشستن آن باشید. این ویژگی برای تمام نهال های آلبالو موجود در بازار وجود ندارد. بسیاری از نهال های آلبالو که در نهالستان های غیر معتبر وجود دارند، ضعیف هستند و به سرعت دچار آفت زدگی می شوند؛ زیرا نهال آلبالو نسبت به انواع آفات بسیار حساس است.

رویال نهال آلبالو گیسی را با گواهی نامه کیفیتی و تأییدیه از جهاد کشاورزی تولید می کند. این نهال ها ریشه های قوی و مقاومی دارند و به همین راحتی ها آفت زده نمی شوند؛ پس تا دیر نشده و موجودی این نهال ها به اتمام نرسیده، برای خرید آن ها اقدام نمایید.

شروع باردهی و عملکرد نهال آلبالو گیسی بسته به نوع نهالی دارد که خریداری می کنید. این نهال به 2 صورت ریشه لخت و گلدانی در بازار وجود دارد. برای باردهی نهال های ریشه لخت باید یک سال صبر کنید.

زمان برداشت محصول نهال آلبالو گیسی

همانطور که بیان کردیم، اوایل فروردین ماه آغاز گلدهی این نهال است و اواخر خرداد ماه تا اوایل تیرماه نوبت به برداشت محصول از آن می شود؛ بنابراین بهتر است تمهیدات لازم را برای آن زمان در نظر بگیرید. از آنجایی که نهال آلبالو گیسی ارتفاع بلندی ندارد، برداشت میوه از آن بسیار آسان است. این آلبالوها به راحتی و با فشار دست از شاخه جدا می شوند و به هیچ گونه ابزار یا تجهیز خاصی نیاز ندارند.

بهترین زمان کاشت نهال آلبالو گیسی

بهترین زمان برای کاشت آلبالو گیسی تا حد زیادی به آب و هوای منطقه زندگی شما بستگی دارد. این نهال مختص مناطق سردسیری و کوهستانی است و توصیه می شود در اواخر فصل پاییز که زمان آغاز خواب زمستانی درخت است، کاشته شود. البته نهال های گلدانی را می توانید در هر فصلی از سال بکارید؛ زیرا ریشه های این نهال را خاک داخل گلدان احاطه کرده است و به همراه همان خاک هم کاشته می شود.

در زمان کاشت نهال آلبالو گیسی باید فاصله و عمق مناسب برای کاشت را در نظر بگیرید تا نهال ها بتوانند از نور خورشید و مواد مغذی خاک به صورت مساوی بهره مند شوند. به طور کلی می توان گفت که فاصله 4×5 متر مربع در زمین های شیب دار با شیب رو به جنوب برای کاشت این نهال مناسب است. علاوه بر این برای کاشت این نهال باید چاله هایی به عمق 50 تا 70 سانتی متر را حفر کنید. همانطور که ملاحظه فرمودید، الگوی کاشت این نهال مربعی یا مستطیلی شکل است.

مناسب ترین خاک برای آلبالو گیسی

یکی از مهم ترین نکات باید برای رشد و عملکرد صددرصدی نهال ها در نظر داشته باشید، فراهم کردن خاک مناسب برای آن ها است. این نهال در خاک های بسیار سفت با زهکشی پایین رشد نمی کند؛ بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید، مقداری از خاک زمین خود را جهت آزمایش به آزمایشگاه های آنالیز خاک ارسال کنید.

نهال آلبالو گیسی در خاک های لومی و رسی بیشترین بازدهی و رشد را تجربه می کنند. یکی از ویژگی های بسیار مهم این نهال تحمل شوری و PH قلیایی خاک است؛ البته این دو فاکتور باید تحت کنترل باشند تا از حد استاندارد فراتر نروند. بهتر است برای افزایش کیفیت خاک از کودهای مناسبی استفاده کنید تا مواد مغذی مورد نیاز نهال تأمین شود.

آبیاری نهال آلبالو گیسی

نهال های آلبالو به صورت دیم کاشته نمی شوند؛ زیرا در صورتی که آب مورد نیاز آن ها تأمین نشود، نمی توانند به باردهی مطلوب و اقتصادی برسند. اگر زمین شما آب ندارد، بهتر است به فکر کاشت سایر ارقام مثمر باشید. بهترین روش آبیاری برای نهال آلبالو گیسی، آبیاری به روش قطره ای است. این روش هزینه های آبیاری باغستان را تا حد زیادی کاهش می دهد و سبب آسیب رسیدن به نهال نمی شود. لازم به ذکر است که آبیاری نهال به روش غرقابی موجب خفگی ریشه و بروز بیماری و حمله آفات به درختان می شود.

میزان آبیاری نیز بسته به سن نهال و فصول مختلف سال بستگی دارد. معمولاً نهال های جوان به آبیاری بیشتری نیاز دارند. این میزان آبیاری در فصول گرم سال (بهار و تابستان) بیشتر می شود. در این زمان بهتر است هفته ای 1 تا 2 مرتبه نهال های خود را آبیاری کنید. این میزان در زمستان به هفته ای یک مرتبه کاهش می یابد؛ البته اگر بارندگی های زمستانی قابل توجه باشند و نیاز آبی نهال را تأمین کنند، نیازی به آبیاری در فصل زمستان نیست.

اگر می خواهید اطلاعات تخصصی تری از نحوه آبیاری نهال ها دریافت کنید، با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید. آن ها تمام تخصص و تجربه 30 ساله خود را در خصوص کاشت انواع نهال آلبالو، به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید بیشترین بازدهی را از باغداری مدرن تجربه کنید.

بهترین کودها و سم برای نهال آلبالو گیسی

کوددهی یکی از اصول ضروری پرورش نهال است و در رشد و باردهی آن تأثیر بسزایی دارد. بهترین کودی که می توانید برای نهال آلبالو گیسی به کار ببرید، کودهای حاوی پتاسیم است. پتاسیم عنصری ضروری برای این نهال محسوب می شود و مقاومت نهال را در برابر تنش های آب و هوایی افزایش می دهد.

علاوه بر کودهای حاوی پتاس می توانید از کودهای پوسیده دامی نیز برای کوددهی نهالستان خود استفاده کنید. البته این کودها باید به صورت کامل پوسیده باشند؛ در غیر این صورت به ریشه نهال آسیب می رسانند؛ بنابراین بهتر است خرید کود مناسب برای این نهال آلبالو را از مراجع تخصصی انجام دهید.

کود هیومیک اسید نیز در زمره بهترین کودها برای نهال آلبالو گیسی قرار دارد. این کود مختص به تمامی نهال های مثمر است و تمام عناصر مورد نیاز آن ها را تأمین می کند. این کود به صورت تخصصی در رویال نهال تولید می شود که می توانید با برقراری تماس با کارشناسان ما از نحوه خرید و استفاده از آن آگاه شوید.

آفات و بیماری‌ های آلبالو گیسی

به طور کلی می توان گفت نهال آلبالو نسبت به آفات و بیماری ها حساس هستند. آلبالو گیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شانکرهای باکتریایی اولین آفاتی هستند که این نهال را تهدید می کنند. این عوامل باکتریایی می توانند ساختار برگ ها، ساقه یا حتی ریشه را تحت تأثیر قرار دهند.

بیماری پوسیدگی آرمیلایی ریشه از دیگر بیماری های مهم نهال آلبالو است. این بیماری به روش های گوناگون به نهال منتقل شده و به سرعت میان سایر نهال ها تکثیر می یابد؛ به همین دلیل با مشاهده اولین علائم آن، باید آفت کش های مناسب را برای از بین بردن آفت به کار ببرید.

گال گیاهی که نوعی قارچ محسوب می شود با حمله به بخش های اصلی نهال آلبالو گیسی، آن را در معرض نابودی قرار می دهد. امروزه قارچ کش های بسیار مناسبی برای مقابله با این آفت مهم تولید شده است که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

هرس نهال آلبالو گیسی

نیاز به هرس کردن در درختان آلبالو گیسی به صورت مداوم احساس نمی شود؛ زیرا این نهال گستردگی چندانی ندارد. در بسیاری از مواقع لازم است تا هرس کردن در همان سال های ابتدایی کاشت انجام شود تا نهال با فرم مناسبی رشد کند. علاوه بر این حذف شاخه های بیمار و آفت زده نهال نیز نوعی هرس کردن محسوب می شود که باید در شرایط اضطراری انجام شود. هرس کردن را باید به صورت کاملاً اصولی انجام دهید تا هیچ آسیبی به شاخه های اصلی و تنه نهال وارد نشود.

قیمت و خرید نهال آلبالو گیسی

ارزان ترین قیمت برای آلبالو گیسی را می توانید از نهالستان های معتبر و تحت نظارت جهاد کشاورزی؛ مانند رویال نهال دریافت کنید. رویال نهال آلبالو گیسی را به صورت مستقیم تولید کرده و با حذف واسطه ها به دست باغداران عزیز می رساند. این نهال همگی شناسنامه دار هستند و با گواهی نامه کیفیتی و عدم ابتلا به آفت و بیماری ارائه می شوند.

شما می توانید با خرید تعداد بالایی از این نهال از تخفیف ویژه رویال نهال بهره مند شده و نهال ها را با بهترین کیفیت خریداری کنید. کارشناسان رویال نهال از ابتدای زمان کاشت تا آغاز بهره برداری از درخت در کنار شما هستند و با ارائه مشاوره رایگان شما را در این زمینه یاری می کنند.

مشخصات نهال البالو گیسی


کشور سازنده: مجارستان

زمان رسیدن میوه: اوایل تیرماه

زمان گلدهی: اوایل تیرماه

عمر اقتصادی: 30 سال

پایه: البالو تلخ

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت