آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال آلبالو مونت مورنسی

خرید نهال آلبالو مونت مورنسی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال آلبالو مونت مورنسی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال آلبالو مونت مورنسی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال آلبالو مونت مورنسی به سراسر کشور.
قیمت نهال آلبالو مونت مورنسی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ آلبالو مونت مورنسی، کاشت نهال آلبالو مونت مورنسی، هرس درخت آلبالو مونت مورنسی، نحوه آبیاری آلبالو مونت مورنسی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری آلبالو مونت مورنسی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال آلبالو مونت مورنسی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا آلبالو مونت مورنسی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی آلبالو مونت مورنسی
  •     
  • مشخصات نهال آلبالو مونت مورنسی

معرفی نهال آلبالو مونت مورنسی


منشا گونه نهال آلبالو مونت مورنسی فرانسه است. رنگ میوه این واریته قرمز روشن، با شکل گرد بزرگ و دم کوتاه است. زمان گلدهی مونت مورنسی نیمه دوم فروردین و زمان برداشت میوه آن اواخر خرداد می باشد. درخت آلبالو مونت مورنسی دارای 5 گلبرگ، 5 کاسبرگ، پرچم و مادگی است و خود گرده افشان است و حتی گرده افشانی این گیاه می تواند باعث گرده افشانی گیلاس شود. درخت درخت آلبالو را معمولاً هرس نمی کنند مگر اینکه شاخه ای بیمار یا شکسته باشد، میوه آن معمولاً روی شاخه های یک سال رشد می کند و با سپری شدن عمر درخت باردهی آن کاهش می یابد. درخت آلبالو مونت مورنسی باید زمانی برداشت شود که کاملا رسیده باشد. رنگ میوه رسیده قرمز روشن است. زمان رسیدن میوه حدود 90 روز پس از تمام گلهای روی درخت است. میانگین وزن هر میوه 5-6 گرم و وزن متوسط هر درخت 30 کیلوگرم است. برداشت معمولاً با دست انجام می شود.

خصوصیات خاک:

نهال آلبالو مونت مورنسی در خاک های شور و قلیایی نیز رشد می کند اما بهترین خاک برای رشد آن خاک های رسی و لومی (لیمونی) است.خاک این گیاه به دلیل اینکه برای باردهی و رشد مناسب است به ترکیبات پتاسیم بیشتری نیاز دارد اما برای جلوگیری از رشد به نیتروژن نیاز دارد. استفاده در هوای سرد ریشه آن تا حدود 5 متر رشد می کند.

شرایط محیطی:

نیاز سرمای نهال آلبالو مونت مورنسی 600 تا 1600 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد است. تابستان های خشک و خنک برای این درخت مناسب است. مقاومت در برابر سرما به خوبی سیب است. مقاومت این درخت در برابر گرما و سرما زیاد است. اما کاشت آن در مناطق بسیار گرم امکان پذیر نیست زیرا نیاز سرما را برآورده نمی کند و به میوه آسیب نمی رساند.

نیاز آبیاری:

نهال آلبالو مونت مورنسی را زمانی آبیاری کنید که سطح خاک خشک است که در فصل تابستان حدود 2-3 بار در هفته نیاز به آبیاری دارد، اما درختان بالغ و بزرگ را می توان هفته ای یک بار آبیاری کرد.بهتر است منطقه را در سایه درخت آبیاری کنید. نهال آلبالو نسبت به آبیاری غرقابی حساس است و بهتر است از روشهای آبیاری دیگری استفاده شود.

فاصله کاشت و چالگود:

فاصله کاشت آلبالو مونت مورنسی ۵*۴ و یا ۵*۵ است. زمان انتقال نهال به زمین اصلی از پاییز و پس از ریزش برگها آغاز و تا قبل از باز شدن شکوفه ها در بهار ادامه دارد. درخت آلبالو معمولاً در خزانه دارای شاخه های جانبی است که در موقع کاشت باید این شاخه های جانبی را قطع کرد. آلبالو معمولاً سربرداری نمی شود و پس از سال دوم ۶-۵ شاخه در اطراف ساقه اصلی حفظ و بقیه حذف میگردد. عمق چالگود نهال آلبالو مونت مورنسی بهتر است از ۷۰ سانتیمتر تا یک متر باشد که ریشه نهال به آسانی روند رشدی خود را در پیش گیرد.

آفات و بیماری:

آفات آلبالو مونت مورنسی مگس میوه گیلاس است و بیماری های این گیاه شانکر باکتریایی درختان مرکزی و پوسیدگی آرمیلاریایی می باشد.

عمر مفید:

عمر اقتصادی این درخت 25 تا 35 سال است.

روش های تکثیر:

ارقام نهال آلبالو را می توان به سه روش کاشت بذر، جوانه زدن و پیوند تکثیر کرد. آلبالوهای معمولی از جمله آلبالوهای محلی عمدتاً به صورت غلاف تکثیر می شوند. ولی ارقام جدید آلبالو از قبیل آلبالو گیسی و آلبالو مجارستان (سیکانی مجی-اردی جوبیلیوم و مونت مورنسی) با پیوند روی پایه آلبالو تلخ(محلب) ازدیاد می یابد و پیوند شکمی(T) در آلبالو معمول می باشد و در فصل پاییزو بعد از ریزش برگها انتقال به زمین اصلی انجام می شود.

مشخصات میوه:

میوه آلبالو مونت مورنسی قرمز روشن، گرد و متوسط با دم کوتاه است. آلبالو مونت مورنسی طعم ترش دارد و در بازار برای تهیه کمپوت، آب میوه و مربا به فروش می رسد و به صورت تازه نیز استفاده می شود.

مشخصات نهال آلبالو مونت مورنسی


کشور سازنده: فرانسه

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

زمان رسیدن: هفته آخر خرداد

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت