آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال آلبالو مونت مورنسی

خرید نهال آلبالو مونت مورنسی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال آلبالو مونت مورنسی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال آلبالو مونت مورنسی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال آلبالو مونت مورنسی به سراسر کشور.
قیمت نهال آلبالو مونت مورنسی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ آلبالو مونت مورنسی، کاشت نهال آلبالو مونت مورنسی، هرس درخت آلبالو مونت مورنسی، نحوه آبیاری آلبالو مونت مورنسی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری آلبالو مونت مورنسی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال آلبالو مونت مورنسی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا آلبالو مونت مورنسی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی آلبالو مونت مورنسی
  •     
  • مشخصات نهال آلبالو مونت مورنسی

معرفی نهال آلبالو مونت مورنسی


خصوصیات نهال آلبالو مونت مورنسی

پرورش نهال آلبالو مورنسی در میان باغداران مناطق معتدل و نیمه گرم بسیار رایج است؛ زیرا کاشت این نهال هیچ دردسر و رسیدگی خاصی ندارد و از طرفی باردهی آن فوق العاده است. منشأ این نهال کشور فرانسه بوده؛ اما در سال های اخیر به صورت گسترده در کشور ما هم انجام می شود.

سازگاری نهال های آلبالو مورنسی با اکثر مناطق کشور ما از جمله مزایای مهم این نهال بوده که مورد توجه بسیاری از باغداران واقع شده است. از طرفی این نوع آلبالو زودبازده و پر بارده بوده و در طیف وسیعی از خاک ها کاشته می شوند. این نهال در شرایط عادی رشد خود و بدون نیاز به هرس خاص، ارتفاعی بین 4 تا 6 متر دارد.

نهالستان رویال نهال با سابقه ای 30 ساله در زمینه تولید و فروش انواع نهال های تجاری، آلبالو مورنسی را به صورت شناسنامه دار تولید کرده و با قیمتی فوق العاده مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. شما عزیزان می توانید در کنار خرید این نهال تجاری و سودآور، تمام شرایط کاشت آن را نیز از کارشناسان رویال نهال به صورت رایگان دریافت کرده و باغداری بدون چالش را تجربه کنید.

محصول نهال آلبالو مورنسی در بازارهای داخلی و خارجی مورد تقاضا است و منبع درآمد پایداری را برای باغداران فراهم می کند. کاشت این فرصت های شغلی بسیار زیادی را در منطقه زندگی شما به وجود می آورد و در بسیاری از موارد شامل تسهیلات دولتی نیز می شود. نهال آلبالو را می توانید به صورت تکی نیز خریداری کرده و در حیاط یا باغچه کوچک منزل خود بردارید. میزان باردهی آن به حدی بالا است که میوه یک سال خانواده شما را تأمین می کند.

خصوصیات و ویژگی های نهال آلبالو مورنسی

این نهال با میوه های گرد و قرمز رنگ خود توانسته است، جایگاه ویژه ای در میان سایر نهال های تجاری آلبالو پیدا کند. آلبالو مورنسی خود گرده افشان است و هر اصله نهال آن 5 گلبرگ و 5 کاسبرگ دارد. زمان گلدهی این نهال نیمه دوم فروردین ماه است؛ به این ترتیب برداشت محصول از آن در اواخر خرداد ماه و پس از گذشت 90 روز پس از آغاز گلدهی، انجام می شود.

وزن هر کدام از میوه های این نهال تجاری 5 تا 6 گرم است و میزان باردهی هر اصله نهال 30 کیلوگرم در نظر گرفته می شود. بهترین فاصله کاشت برای نهال این نوع نهال آلبالو 3.5 تا 4 متر در نظر گرفته می شود تا رشد ریشه های آن به آسانی صورت پذیرد.

طول عمر درخت آلبالو مورنسی

نهال آلبالو مورنسی بین 25 تا 35 سال عمر می کند و در طول این زمان، سودآوری بسیار زیادی برای باغداران به همراه می آورد. البته اگر تمام نکات مراقبتی از نهال را انجام دهید، می توانید چند سال دیگر به طول عمر این نهال بیفزایید.

نیاز سرمایی نهال آلبالو مورنسی 600 تا 1600 ساعت زیر 7 درجه سانتی گراد است؛ یعنی این نهال می تواند گرما و سرمای زیاد را تا حد بالایی تحمل کند. البته اگر می خواهید باردهی این نهال به حداکثر میزان خود برسد، بهتر است آن را در مناطق بسیار گرم نکارید؛ زیرا نیاز سرمایی نهال در شرایط بسیار گرم تأمین نمی شود. لازم به ذکر است که این نهال ها در طول روز به 8 ساعت نور خورشید مستقیم نیاز دارند.

این نهال با پایه های مختلف به فروش می رسد. برخی از آن ها پیوندی هستند و برخی دیگر بر پایه بذر رشد کرده و به فروش می رسند. نهال های آلبالو پیوندی معمولاً پایه تلخ را برای پیوند انتخاب می کنند تا نهال برای کاشت در شرایط مختلف، مناسب باشد.

شروع باردهی و عملکرد

شروع باردهی و عملکرد نهال آلبالو مورنسی تا حد زیادی به نوع نهالی که می خرید وابسته است. بسیاری از نهال های بی کیفیت موجود در بازار در سال های چهارم تا پنجم پس از کاشت، باردهی خود را آغاز می کنند و برخی از این نهال به باردهی نمی رسند و همان سال اولیه کاشت، خشک می شوند.

نهال آلبالو مورنسی که از رویال نهال خریداری می کنید، تضمین کیفیت دارند؛ یعنی باردهی آن ها حتمی است. این نهال در همان سال اول پس از کاشت، باردهی خود را آغاز می کند و در سال های سوم و چهارم به باردهی اقتصادی می رسد. عملکرد این نهال در سال های اول بسیار جزئی است، اما با گذشت چند سال به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

به دلیل کوتاه بودن عمر نهال های آلبالو مورنسی، کاشت نهال های آن با سن بالا از لحاظ اقتصادی توجیه ندارد؛ به همین دلیل بهتر است نهال هایی با سن پایین را خریداری کنید. علاوه بر این باید بعد از تمام شدن عمر مفید نهال، آن را با نهال های تازه و سرحال جایگزین کنید.

بهترین زمان کاشت

بهترین زمان کاشت نهال آلبالو مورنسی همانند تمامی نهال های مثمر دیگر از زمان آغاز خواب زمستانی درختان؛ یعنی از اواسط پاییز تا اوایل بهار است. اگر در مناطق با میزان سرمای زیاد زندگی می کنید، باید این نوع نهال را در اواخر زمستان بکارید. اگر در مناطق معتدل هستید می توانید در فصل پاییز نیز، عملیات کاشت را انجام دهید.

البته تاریخ دقیق کاشت آن با توجه به آب و هوای منطقه زندگی شما تعیین می شود؛ بنابراین بهتر است در زمان خرید نهال، اطلاعات کافی را برای کاشت در اختیار کارشناسان رویال نهال قرار دهید تا زمان دقیق کاشت این نهال را به شما اعلام کنند.

مناسب ترین خاک

نهال آلبالو مورنسی قادر است شرایط خاک شور و قلیایی را به خوبی تحمل کند؛ بنابراین از این لحاظ هیچ محدودیتی برای کاشت ندارید. علاوه بر این قابلیت کاشت در خاک های رسی را دارد. البته لازم به ذکر است که این نهال نسبت به تهویه و زهکشی پایین حساس است و کاشت آن در این خاک ها سبب کاهش باردهی نهال می شود.

بهترین و مناسب ترین خاک برای نهال های آلبالو مورنسی شرایط شنی لومی با درجه شوری پایین است. برای کاشت این درخت باید چاله هایی با عمق 70 سانتی متر حفر کنید. فراموش نکنید که عمق چاله حفر شده باید 3 برابر حجم ریشه نهال باشد. خاک مناسب برای رشد این گیاه باید پتاسیم کافی را داشته باشد تا ریشه های آن در حدود 5 متر رشد کنند.

علاوه بر تأمین خاک مناسب باید نهال را در ارتفاع از سطح دریای مخصوص به خود بکارید. ارتفاع از سطح دریا یکی از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده رشد درخت است؛ زیرا اختلاف فشار هوا در سطوح مختلف ارتفاع از سطح دریا می تواند بر میزان عملکرد نهال در سنین مختلف، مؤثر باشد. ارتفاع از سطح دریا تأثیر بسیار مهمی در تأمین یا عدم تأمین نیاز سرمایی نهال دارد. شما عزیزان می توانید با برقراری تماس با کارشناسان رویال نهال بهترین ارتفاع از سطح دریا را برای کاشت این نهال ها دریافت نمایید.

آبیاری نهال آلبالو مورنسی

این نهال قابلیت کاشت به صورت دیم را ندارد؛ بنابراین اگر نمی توانید آب مورد نیاز برای این نهال را تأمین کنید، فکر کاشت آن را از سر خود بیرون کنید. نیاز آبی آلبالو مورنسی زیاد نیست. به طور کلی می توان گفت این نهال زمانی نیاز به آبیاری دارد که سطح خاک آن کاملاً خشک شده باشد. در فصل تابستان با توجه به گرمای هوا بهتر است 1تا 2 مرتبه در هفته نسبت به آبیاری نهال های خود اقدام کنید.

این میزان آبیاری برای نهال های جوان و تازه کاشته شده مورد نیاز است. درخت های بزرگ و بالغ این نوع آلبالو را می توان در تابستان، هفته ای یک بار آبیاری کرد. نکته مهم دیگری که در خصوص آبیاری نهال های آلبالو مورنسی وجود دارد، این است که این نهال ها نسبت به شرایط غرقابی حساس هستند و نباید با استفاده از این روش آبیاری شوند.

بهترین و مناسب ترین شیوه آبیاری برای این نهال ها آبیاری تحت فشار است؛ زیرا در این روش امکان آبیاری از راه دور و تنظیم کردن میزان آبیاری وجود دارد. شما عزیزان می توانید با برقراری تماس با کارشناسان رویال نهال بهترین شیوه آبیاری را برای منطقه زندگی خود دریافت نمایید.

بهترین کودها و سم

تمام نهال های مثمر برای رشد و باردهی بیشتر به انواع کودهای آلی یا شیمیایی نیاز دارند. نهال آلبالو مورنسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این نهال ها برای مقاومت بالا به پتاسیم بیشتر از سایر عناصر نیاز دارند؛ به همین دلیل توصیه می شود حتماً از کودهای حاوی پتاسیم استفاده کنید.

علاوه بر این استفاده از ترکیب کود پوسیده دامی به همراه کود ازته قبل از کاشت نهال نیز برای رشد آن ها توصیه می شود. کودهای مکمل؛ مانند هیومیک اسید نیز برای استفاده در دوران باردهی درختان نیز تأثیر بسیار زیادی در کیفیت میوه ها و افزایش راندمان درخت دارند.

آفات و بیماری ‌ها

نهال آلبالو مورنسی نسبت به آفت مگس میوه و بیماری پوسیدگی آرمیلاریایی حساس است و در صورتی که مراقبت های لازم را انجام ندهید، به این آفات دچار می شود. منظور از عدم رسیدگی و مراقبت های لازم توجه نکردن به موعد آبیاری نهال و تغذیه نامناسب نهال است.

شته ها و شپشک ها

یکی از رایج ترین آفات برای نهال آلبالو شته و شپشک ها هستند. این آفات بر روی برگ های سبز و تنه درختان زندگی کرده و از شیره گیاه تغذیه می کنند. شته ها و شپشک ها با برنامه ریزی درست سم پاشی در فصل زمستان از بین می روند.

بیماری های آرمیلاریای ریشه

این بیماری یکی از بدترین بیماری های نهال آلبالو مورنسی است و سبب پوسیدگی ریشه نهال می شود. زمانی که نهال به این بیماری دچار شود، باردهی و عملکرد آن تا حد زیادی کاهش پیدا می کند و عملاً هیچ باردهی اقتصادی نخواهد داشت. این بیماری به سرعت در میان تمام نهال ها گسترش یافته و تمام نهال ها را درگیر می کنند. اگر این بیماری را به موقع تشخیص دهید، با سم پاشی صحیح برطرف می شود؛ در غیر این صورت باید درخت بیمار و درخت های اطراف آن را قطع کنید تا از آسیب به کل نهالستان جلوگیری شود.

برای اینکه از این چالش به خوبی عبور کنید، باید برای تغذیه نهال از کودهای حاوی پتاسیم استفاده کنید و آبیاری نهال را به موقع انجام دهید. با یک مدیریت صحیح و بهره مندی از مشاوره مهندسان کشاورزی در این زمینه می توانید باغداری حرفه ای را تجربه کرده و بیشترین عملکرد را از نهال های آلبالو مورنسی دریافت نمایید.

هرس

یکی از جالب ترین ویژگی های نهال آلبالو مورنسی عدم نیاز آن به هرس کردن است. این نهال در حالت طبیعی فرم و نظم خاص خود را دارند. البته در شرایط ویژه ای؛ مانند وجود شاخه بیمار یا شکسته بر روی نهال، عملیات هرس کردن را تنها برای همان شاخه ها انجام می دهند. علاوه بر این توصیه می شود نهال هایی که هنوز کاشته نشده اند را هرس کنید و شاخه های نازک و اضافی اطراف تنه اصلی آن را قطع کنید.

قیمت و خرید

نهال های آلبالوی معمولی در بازار قیمت بسیار بالایی دارند؛ زیرا میوه این نهال بسیار پرطرفدار و گران قیمت است. رویال نهال شرایطی ویژه را برای خرید نهال های آلبالو تجاری فراهم کرده است. در این طرح تخفیفی ویژه می توانید نهال های تجاری آلبالو؛ مانند آلبالو مورنسی را با کمترین قیمت نسبت به نهال های معمولی خریداری کنید.

آلبالو مورنسی موجود در رویال نهال کیفیت بسیار بالایی داشته و تحت نظارت سازمان جهاد کشاروزی تولید می شود. این نهال تمام گواهی نامه های بهداشت و تضمین کیفیت را دارد و به همراه مشاوره رایگان عرضه می شود. کارشناسان رویال نهال از ابتدای کاشت تا زمان برداشت از نهال در کنار شما هستند و تجربه 30 ساله خود را در این زمینه، در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

برای بهره مندی از این نهال ها و همچنین اطلاع از شرایط خرید و کاشت نهال همچنین اطلاع از قیمت نهال آلبالو مورنسی با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید. کارشناسان فروش رویال نهال پیشنهادهای ویژه ای بسته به تعداد نهالی که می خواهید به شما ارائه می دهند؛ زیرا قیمت فروش نهال ها با توجه به تعداد نهال درخواستی شما مختلف است. مسلم است هر چه تعداد بیشتری از نهال ها را خریداری کنید، مشمول تخفیف بیشتری هم می شوید. پس همین الان تماس بگیرید و این نهال فوق العاده را برای نهالستان خود خریداری نمایید.

مشخصات نهال آلبالو مونت مورنسی


کشور سازنده: فرانسه

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

زمان رسیدن: هفته آخر خرداد

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت