آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زیتون ماری

خرید نهال زیتون ماری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زیتون ماری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زیتون ماری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زیتون ماری به سراسر کشور.
قیمت نهال زیتون ماری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زیتون ماری، کاشت نهال زیتون ماری، هرس درخت زیتون ماری، نحوه آبیاری زیتون ماری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زیتون ماری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زیتون ماری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زیتون ماری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زیتون ماری
  •     
  • مشخصات نهال زیتون ماری

معرفی نهال زیتون ماری


مشخصات کلی زیتون ماری:

درختان زیتون ماری دارای ارتفاعی کشیده و شاخه های عمودی هستند. درختان زیتون ماری در سال اول شروع به میوه دادن می کنند. بهره وری درختان بسیار بالاست. به دلیل دیرگل دادن به سرما بسیار مقاوم است و یکی از ارقام مناسب برای کشت در مناطق مدیترانه ای، نیمه گرمسیری، معتدل به شمار می رود. (این رقم را در مناطق مرطوب و مناطق ساحلی پرورش ندهید) زیتون ماری از انواع زیتون ایرانی است. میوه این رقم باریک و کشیده است و وزن میوه حدود سه گرم است. با وجود کوچک بودن و کیفیت پایین میوه، این رقم به دلیل زودرس شدن، طرفداران زیادی دارد. نسبت گوشت میوه به هسته 5.3 به 1 است.درختان زیتون ماری دارای عملکرد خوب، عادت رشد عمودی، شاخه های برجسته و برآمده هستند و برای کاشت متراکم مناسب هستند. درصد وزنی روغن زیتون 22-20 درصد است. زیتون ماری عمدتا برای کنسرو و زیتون سفره استفاده می شود.این رقم در مناطق مرطوب به بیماری لکه طاووس حساس است. به طور کلی، عمر اقتصادی بالاتر و عملکرد عالی درخت در هر هکتار مهمترین دلایل برای خرید نهال زیتون ماری در نظر گرفته می شود. سختی زمستانی این رقم به 12- درجه سانتیگراد می رسد. البته درختان جوان قادر به تحمل سرمای 9- درجه سانتیگراد خواهند بود. مقاومت بالای درخت در برابر اکثر بیماری ها و آفات به شما کمک می کند تا هزینه و خطر حمله و مبارزه با آفات را کاهش دهید..

خاک مناسب کاشت نهال زیتون ماری:

بهترین خاک برای رشد درختان زیتون خاک های شنی یا خاک رس با زهکشی خوب است.

کشور تولید کننده نهال زیتون ماری:

نهال زیتون ماری یک نهال ایرانی است. این رقم امروزه در اکثر شهرهای کشورمان قابل کشت است.

پایه نهال زیتون ماری:

برای تکثیر نهال زیتون ماری از پایه قلمه استفاده می شود.

فاصله کاشت نهال زیتون ماری:

درختان زیتون ماری دارای سایبان بزرگ و وسیعی هستند. برای اینکه همه شاخ و برگ ها نور کافی را جذب کنند، باید نهال زیتون ماری ها را در فاصله 7×8 متر از یکدیگر بکارید. یک باغ زیتون ماری به 100 تا 200 نهال در هکتار نیاز دارد.

ارتفاع درخت:

درختان زیتون ماری دارای ارتفاع متوسط مختلفی هستند. این نژاد می تواند تا ارتفاع 4 تا 5 متر رشد کند. برای کنترل ارتفاع درخت در حین به دست آوردن میوه بیشتر از درخت؛ لازم است درخت زیتون ماری به صورت اصولی هرس شود.

سرمای مورد نیاز نهال زیتون ماری:

شرایط دمایی پایین یا دوره سرمایی برای درختان زیتون ماری، قرار گرفتن در معرض دمای زیر 7 درجه سانتیگراد به مدت 150 تا 300 ساعت است. این دوره سرد هر ساله در پاییز و زمستان سپری می شود. پس از یک دوره سرد، حداقل و حداکثر دمایی که درختان زیتون مالی می توانند تحمل کنند بین 40 تا 10- درجه سانتیگراد است.

عمر مفید زیتون ماری:

درختان زیتون ماری از عمر اقتصادی بالایی برخوردارند. این درختان در صورت نگهداری و مراقبت مناسب، آبیاری سریع و سالم نگه داشتن درختان می توانند تا 80 سال میوه دهند. حتی پس از پایان عمر اقتصادی، این نهال همچنان بیشترین نتایج را به همراه دارد.

وزن میوه زیتون ماری:

میوه زیتون ماری گوشتی با 1 دانه در وسط است. میوه در ابتدا سبز است. پس از رسیدن کامل به رنگ بنفش در می آید. میوه از نظر ظاهری صاف و یکنواخت است. به شکل بیضی نوک تیز و کشیده می آید. درختان بهتر آبیاری و کوددهی می شوند، اندازه میوه بزرگتر خواهد بود. میانگین وزن میوه زیتون ماری 3 گرم است. نسبت وزن گوشته به هسته 53 درصد است.

ارتفاع از سطح دریا:

ارتفاع بهینه برای رشد درختان زیتون ماری بین 100 تا 2000 متر است.بیشتر شهرهای کشور ما در این ارتفاع قرار دارند. قبل از خرید و کاشت نهال زیتون ماری ضروری است؛ ارتفاع منطقه باغ خود را بدانید.

آفات و بیماری ها:

درختان زیتون ماری به آفات نسبتاً مقاوم هستند. البته درختان در مناطق مرطوب مستعد ابتلا به لکه طاووس، سرطان زیتون، پسیل زیتون، مگس زیتون هستند. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری ها به درختان زیتون ماری در کشور ، لازم است هر ساله با سم مخصوص درختان سم پاشی شوند.

عملکرد باردهی نهال زیتون ماری در هکتار:

درختان زیتون ماری در زمان بلوغ تا پایان پیری تا 25 تن در هکتار تولید می کنند. این بهره وری پایین و محدود در سنین پایین برای عرضه در بازار مناسب نیست. اما هنگامی که درخت به سن بالغ برسد، درختان زیتون ماری در صورتی که درخت به درستی نگهداری شود و به اندازه کافی آبیاری و بارور شود به حداکثر بازدهی خود خواهند رسید.

شروع به تولید نهال زیتون ماری:

از سال دوم به بعد، درختان زیتون ماری در حجم کمتری شروع به تولید می کنند. درخت زیتون ماری یک رقم زودرس است. محصولات درختان زیتون ماری در پایان شهریور ماه کاملاً رسیده است.

گرده افشان:

می توانید عملکرد درختان خود را افزایش دهید و روند گرده افشانی را بهبود بخشید؛ گونه های گرده افشان سازگار را در باغ خود بکارید. بهترین نهال گرده افشانی درختان زیتون ماری؛ نهال زیتون مانزانیلا است. تعداد کافی این نهال باید در باغ کاشته شود.

آبیاری مورد نیاز:

درختان زیتون ماری در برابر کم آبی بسیار مقاوم هستند. شما همچنین می توانید این گونه را در فصل خشک پرورش دهید. باغ زیتون ماری سالانه تقریباً 4000 متر مکعب در هکتار نیاز آبیاری دارد. میزان آبیاری درختان بستگی به نوع آبیاری، میزان بارندگی، آب و هوا و ... دارد.درختان زیتون ماری در سال اول پس از کاشت به آبیاری بیشتری نیاز دارند.

موعد گلدهی نهال زیتون ماری:

درختان زیتون ماری از اواسط فروردین ماه شروع به شکوفه دادن می کنند.

هرس درخت زیتون ماری:

معمولا درختان زیتون را هرس نمی کنند و فقط شاخه های خشک و زائد را جدا می کنند و می برند و سعی می کنند درخت از حد معینی خارج نشود، اما چون میوه همیشه روی شاخه های سال قبل یعنی یک ساله ظاهر می شود. احتمالاً تعداد میوه‌ها را طوری تنظیم کرده‌اند که میوه‌ها روی همان شاخه‌های سال آینده رشد کنند؛ زیرا فراوانی میوه مانع از رویش و رشد این شاخه‌ها می‌شد. بدین منظور، یعنی برای تبدیل جوانه های گل به شاخه، علاوه بر تنظیم تعداد میوه، می توان جوانه های انتهایی هر شاخه را نیز جدا کرد تا جوانه های مورد نظر باز شده و رشد کنند.

مشخصات نهال زیتون ماری


نوع رقم: تجاری

آب و هوا: مناسب اکثر مناطق ایران

میزان باردهی: پرمحصول

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت