آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زیتون الک ترکیه

خرید نهال زیتون الک ترکیه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زیتون الک ترکیه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زیتون الک ترکیه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زیتون الک ترکیه به سراسر کشور.
قیمت نهال زیتون الک ترکیه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زیتون الک ترکیه، کاشت نهال زیتون الک ترکیه، هرس درخت زیتون الک ترکیه، نحوه آبیاری زیتون الک ترکیه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زیتون الک ترکیه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زیتون الک ترکیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زیتون الک ترکیه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زیتون الک ترکیه
  •     
  • مشخصات نهال زیتون الک ترکیه

معرفی نهال زیتون الک ترکیه


مشخصات و خصوصیات نهال زیتون الک ترکیه:

درخت زیتون الک ترکیه همیشه سبز است و طول عمر زیادی دارد که می توان گفت جاودانه است، زیرا پس از از بین رفتن ریشه هایش با برگ هایش دوباره زنده می شود. میوه این گیاه یک محور است. نهال زیتون الک ترکیه یک رقم بسیار تجاری است. میوه این رقم درشت و چاق است. این تنوع بسیار مقاوم و بازار پسند است. بنابراین برای صادرات بسیار مناسب هستند. از نظر شکل ظاهری درختان زیتون تفاوت زیادی با یکدیگر دارند و از درختچه تا درختان بلند دیده می شوند.اهمیت این درختان در تولید میوه و روغنی است که از آنها می گیرند. زیتون و روغن زیتون با ارزش غذایی فوق‌العاده‌ای که دارند را می‌توان با انواع غذاها میل کرد و باید گفت که محصولات این درخت در بسیاری از کشورها از آمریکای جنوبی گرفته تا چین و استرالیا طرفداران زیادی دارد.از طرفی چوب این درختان از کیفیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال، کشور پرتغال درختان زیتونی دارد که نزدیک به 3500 سال قدمت دارند. با گذشت سالها، شاخه زیتون به دلیل نحوه رشدش اهمیت معنوی پیدا کرده است که نشان دهنده شکوه و آرامش است.درختان زیتون حتی بدون هرس آزادانه رشد می کنند و بسیار کند رشد می کنند. اما وقتی چند سال بعد امکان رشد طبیعی را کشف کردند، گاهی قطر تنه آنها به میزان قابل توجهی افزایش می یافت. قدمت برخی از درختان زیتون ایتالیایی به سال‌های اولیه امپراتوری یا حتی جمهوری روم برمی‌گردد؛ اما قدمت چنین درختان باستانی هنگام رشد همیشه مشکوک است و شناسایی آنها با کتاب‌های باستانی دشوارتر است.ارتفاع درختان کشت شده به ندرت از 15 متر (50 فوت) فراتر می رود و اغلب با هرس گسترده در فرانسه و ایتالیا به اندازه محدودتری محدود می شوند. چوب آن زرد یا سبز مایل به قهوه ای روشن، اغلب با سایه های تیره تر و بسیار سخت و متراکم است. چوب آن برای کابینت سازها و تراشکاران تزئینی بسیار ارزشمند است. زغال چوب نیز از چوب درختان زیتون درست می شود.

درخت زیتون بسیار مقاوم است و به دلیل داشتن ریشه های قوی این توانایی را به دست آورده است. ریشه این گیاهان کم عمق، اما پهن با پایه قوی است. بیشتر اوقات این ریشه ها در خاک رشد می کنند. اما ممکن است گاهی آنها را روی زمین ببینید. آنها به تثبیت درخت کمک می کنند و بالاترین جذب آب را دارند.ریشه های عمودی یکی از ویژگی های برخی درختان است که آنها را شبیه هویج می کند؛ این ریشه ها بسیار بزرگ و کم هستند و به صورت عمودی در خاک رشد می کنند. در نتیجه می‌توانند پایه‌ای پایدار و مقاوم برای درخت ایجاد کنند، بنابراین این ریشه‌ها می‌توانند آب را حتی در شرایط خشکی جذب کنند.شکل تنه درخت زیتون بسیار نامنظم است یعنی تنه آن راست و بلند نیست و اغلب بر روی تنه و شاخه ها توده و غده وجود دارد. تنه درخت زیتون معمولاً پهن و کمی پیچ خورده رشد می کند. این تنه ها می توانند یک تا چند ساقه داشته باشند که به زمین می رسند. درختانی که به طور طبیعی رشد می کنند اغلب ساقه های پهن تر و پیچ خورده تری دارند. اما با مراقبت از الگوهای رشد می توان شکل آنها را گرد و جذاب کرد.برگ های درخت زیتون نازک، سبز تیره و ضخیم است.برگ های درخت زیتون صاف است اما سطح زیرین برگ ها دارای کرک است.عملکرد کرک های موجود در برگ ها جلوگیری از تبخیر آب در گرما است. گل زیتون دارای چهار گلبرگ و دو پرچم است و گل آذین آن به صورت خوشه ای است. تعداد گل ها در هر خوشه و همچنین در کل درخت بسیار زیاد است.

شرایط اقلیمی زیتون الک ترکیه:

درختان زیتون الک ترکیه برای آب و هوای مدیترانه ای و زیر مدیترانه ای مناسب هستند. درختان زیتون در مناطقی با زمستان های معتدل و تابستان های طولانی که گرم و خشک هستند بهترین رشد را دارند. درختان جوان زیتون تحمل کمتری نسبت به سرما و یخبندان دارند. درختان می توانند دمای -9 درجه را تحمل کنند و درختان بالغ -12 درجه هستند.

خاک مناسب کاشت زیتون الک ترکیه:

خاک های قلیایی برای پرورش زیتون مناسب هستند. خاک های لومی شنی نیز می توانند شرایط خوبی را برای رشد مطلوب زیتون فراهم کنند. خاک عمیق نیز تأثیر مثبتی بر رشد زیتون دارد. زیتون مقاومت متعادلی در برابر نمک خاک دارد.

هرس و آبیاری زیتون الک ترکیه:

شاخه های جانبی کوچکتر از 90 سانتی متر باید در چهار سال اول هرس شوند. خاک مرطوب باقی می ماند، اما آبیاری بیش از حد می تواند به درخت آسیب برساند. درختان بالغ به خشکی مقاوم هستند، اما درختان جوان به آب و نور فراوان نیاز دارند.

گل های زیتون الک ترکیه:

دو نوع گل مختلف روی این درختان وجود دارد. گل‌های نر گرده تولید می‌کنند و گل کامل دارای ویژگی‌های نر و ماده است. گل‌های نر زرد و سفید هستند، در همین حال، گل‌های معمولی سبز و زرد هستند. این گل ها دارای 4 گلبرگ ساده و برچه های زرد روشن هستند. گل ها به صورت خوشه ای رشد می کنند و یک درخت می تواند دو نوع گل داشته باشد.

گرده افشان ها:

گلهایی با خصوصیات جنسی طبیعی توسط حشراتی مانند زنبور عسل یا باد گرده افشانی می شوند.

میوه زیتون الک ترکیه:

پس از بارور شدن گل، میوه ای به شکل آلو می دهد. میوه آن کوچک است و در مرکز آن هسته ای به نام زیتون دارد. هنگامی که میوه ها در طبیعت رشد می کنند، معمولا دارای گوشت کمتر و کوچکتر از میوه های تولیدی تجاری هستند.میوه زیتون بیضی شکل، با پوست نازک و گوشت ضخیم است. رنگ این میوه ها می تواند سبز یا بنفش باشد. زیتون های سیاه در واقع با رنگ مصنوعی تولید می شوند.

نگهداری و تکثیر زیتون الک ترکیه:

درختان زیتون را می توان به روش های مختلفی تکثیر کرد، اما معمولاً بریدن یا گذاشتن شاخه ها ترجیح داده می شود. این درخت مانند بید در خاک مناسب ریشه دار می شود و در صورت قطع شدن، مکنده ها را از ریشه جدا می کند. شاخه های مختلف این درخت به چند سانتی متر بریده شده و در عمق نسبتاً عمیق در مزارع بارور شده کاشته می شود. قطعات کوچکتر گاهی به صورت افقی در شیارهای کم عمق قرار می گیرند و اگر با چند سانتی متر خاک پوشانده شوند، به سرعت جوانه های مکش کاذب ایجاد می کنند.

مشخصات نهال زیتون الک ترکیه


اندازه میوه: درشت و پرروغن

تحمل سرما: مقاوم به سرما

نوع پایه: پایه رویشی

نوع بازار: بازار پسند

مناسب: صادرات

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت