آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زغال اخته فلوریدا

خرید نهال زغال اخته فلوریدا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زغال اخته فلوریدا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زغال اخته فلوریدا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زغال اخته فلوریدا به سراسر کشور.
قیمت نهال زغال اخته فلوریدا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زغال اخته فلوریدا، کاشت نهال زغال اخته فلوریدا، هرس درخت زغال اخته فلوریدا، نحوه آبیاری زغال اخته فلوریدا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زغال اخته فلوریدا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زغال اخته فلوریدا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زغال اخته فلوریدا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زغال اخته فلوریدا
  •     
  • مشخصات نهال زغال اخته فلوریدا

معرفی نهال زغال اخته فلوریدا


خصوصیات و ویژگی ها

زغال اخته فلوریدا این میوه پرطرفدار؟! شاید تا حالا اسم این میوه را بسیار شنیده باشید اما دربارهی ویژگیهای میوه و یا درخت اطلاعاتی نداشته باشید، در این قسمت بنا داریم به توصیف زغال اخته فلوریدا و درخت آن پردازیم. این درخت غالباً قد کوتاهی دارد و ارتفاع درخت آن زیاد نیست. درخت زغال اخته فلوریدا را می توان علاوه بر اینکه به عنوان منبع تغذیه ای دید. برای تزئین و زیبایی بخشیدن به فضاهای مختلف از آن بهره برد، امروزه انواع مینیاتوری آن می تواند درگلدان های کوچک کاشته و میوه های ریزِ قرمز بدهد که صرفا برای افزایش زیبایی خانه مورد استفاده قرار بگیرد. ميوه زغال اخته فلوریدا در فصل بهار به بازار می آید و همواره مورد استقبال قرار می گیرد. ابنابراین کاشت درخت آن یک امر اقتصادی و خوب به شمار می رود.

منشا

هر درختی دارای تاریخچه منحصر به فرد خود می باشد که آگاهی به آن می تواند کشاورزان را در جهت کشت و برداشت محصول آن یاری دهد، زغال اخته فلوریدا ابتدا در اروپای شرقی و آسیای غربی یافته شده است و سپس به سایر نقاط جهان گسترش یافته است. هر چند درباره منشا آن اختلاف نظر هایی وجود دارد ولی در بیشتر نقاط جهان کاشته می شود. این درخت در هر سه آسیا، آمریکا و آفریقا وجود داشته، کاشته می شود و ثمر می دهد. زغال اخته فلوریدا و درخت آن به دلیل مقاومتی که دارند می توانند در شرایط مختلف آب و هوایی رشد کنند و میوه دهند. بنابراین در اکثر نقاط کشور و حتی جهان می توان آن را کاشت و نگهداری نمود.

شروع باردهی

درختان مختلف با توجه به نوع، ژنتیک، جنس و نژادشان در سنین مختلفی شروع به باردهی می کند درخت زغال اخته فلوریدا نیز ازین قاعده مستثنی نیست این درخت از زمانی که کاشته می شود تا دورانی رشد کرده و به بلوغ می رسد یک دوره طولانی ۶ ساله را طی می کند. وقتی درخت این دوره را طی کرد به بلوغ رسید شروع به باردهی می کند. وقتی این درخت شروع به باردهی می کند سبز رنگ است و رفته رفته به رنگ سرخ گرایش پیدا می کند. درخت زغال اخته فلوریدا در فصل بهار شروع به باردهی می کند و تا اواسط بهار میوه آنها می رسد و به بازار می آید.

عمر مفید

عمر مفید در درختان مختلف به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. در واقع منظور از عمر مفید این است که درخت در بهترین حالت می تواند به باردهی بپردازد. همانطور که بیان شد بررسی میزان عمر درخت زغال اخته فلوریدا نیز باید به موارد گوناگونی توجه کرد. از جمله این موارد به شرایط محیطی می توان به آب و هوای منطقه مورد کاشت اشاره کرد. برای درخت زغال اخته فلوریدا نباید دمای هوای محیط زیادتر از اعتدال باشد. زیرا در این صورت شکوفه های درخت از بین می رود و دیگر بار نمی دهد. این مثال ساده نشان می دهد که توجه به شرایط محیطی میتواند طول عمر مفید بار دهی در درخت زغال اخته فلوریدا را تحت تاثیر قرار دهد. طول عمر مفید درخت زغال اخته فلوریدا بسیار زیاد است. فقط کافی است که شرایط محیطی فراهم باشد.

نیاز سرمایی

درخت زغال اخته فلوریدا از جمله درختانی است که دارای نیاز سرمایی متفاوت است این آب و هوا برای آن به طور معتدل است. زیرا درخت زغال اخته فلوریدا نیز دارای این شرایط است. در واقع رنج های دمایی مناسب برای زغال اخته فلوریدا دماهای معتدل و متوسط است و این درخت در دماهای بسیار پائین از بین می رود.در واقع نیاز سرمایی این درخت به این صورت است که باید 800 تا 1200 ساعت در دمای 10درجه سانتی گراد قرار بگیرد. بنابراین قرار دادن درخت در این شرایط سبب می شود که نیاز سرمایی این درخت مرتفع شود.

شکل ظاهری میوه و درخت

درخت زغال اخته فلوریدا، درختی بلند بوده که ارتفاع آن به 5 الی 6 متر نیز می رسد. برگ هایی ریز و تخم مرغی شکل دارد که رنگ آن سبز رنگ است این برگ های کوچک با تراکم نسبتاً خوب در درخت رشد می کنند. و باعث زیبایی درخت می گردند‌. میوه زغال اخته فلوریدا به شکل بیضی شکل و دارای اندازه کوچک است. و دارای رنگ سرخ رنگ می باشد. به صورت آویزان از درخت می باشد که وقتی کال است دارای رنگ سبز است و وقتی می رسد به رنگ سرخ درمی آید. طعم آن ترش بوده و بسیار مورد پسند قرار می گیرد.

پایه نهال

در کاشت درخت زغال اخته فلوریدا مانند سایر درختان، از روش های کاشت های متفاوتی می توان بهره برد. برای مثال قلمه زدن، پیوند زدن، و کاشت پایه نهال از جمله این روش هاست. در روش کاشت بذر و مواردی مانند آن، به دلیل اینکه دانه به مرحله ای از رشد نرسیده این امکان وجود دارد به دلیل عوامل محیطی و سایر موارد دانه از بین برود و یا اصلاً جوانه نزند. بنابراین با توجه به این مشکلات کاشتن پایه نهال بهترین روش ممکن به شمار می رود. زیرا در این روش درختچه کوچکی که جوانه زده و دارای حدی از رشد است را می کاریم و طبیعتاً مشکلات قبلی وجود ندارد.

آب و هوای مناسب

آب و هوا مجموعه ای از فاکتور هایی است که در رشد و نمو درخت و یا نهال اهمیت فوق العاده ای دارد. فراهم بودن شرایط آب و هوایی مناسب نه تنها در رشد نهال موثرند بلکه در کیفیت میوه ها و مواردی مانند آن نیز تاثیر بسزایی دارند. درخت زغال اخته فلوریدا از نظر تحمل آب و هوایی، تحمل بالایی دارد و می تواند رنج دمایی بالاتر و پائین تری را نسبت به سایر انواع درختان تحمل کند برای مثال این درخت می تواند سرما و یخبندان را تا دمای ۳۰- درجه سانتی گراد تحمل کنه و حتی در این دما به شاخه ها و همچنین فرآیند باردهی آن اشکالی وارد نشود. همچنین رنج دماهای بالا را هم می تواند به خوبی تحمل کند. کاشت درخت زغال اخته فلوریدا در مناطقی با آب و هوای معتدل بسیار اقتصادی تر و سود آور است زیرا بهترین آب و هوا برای پرورش درخت زغال اخته فلوریدا آب و هوای معتدل است.

ارتفاع از سطح دریا

یکی از عوامل مهم و موثر دیگر در تعیین شرایط محیطی مناسب برای درخت زغال اخته فلوریدا، ارتفاع از سطح دریاست. ارتفاع از سطح دریا بر اکثر عوامل محیطی حاکم بر نهال تاثیر بسزایی دارد به عنوان مثال هر چه ارتفاع از سطح دریا افزایش می یابد با توجه تغییر فشار هوا و مواردی مانند این هوا رو به سردی می رود و هر چه به سطح دریا نزدیک تر می شویم هوا رو به گرمی می رود و معتدل تر می شود. برای درخت زغال اخته فلوریدا هوای گرم تر و معتدل تر مناسب تر است بنابراین ارتفاع از سطح دریا برای این درخت هر چه کمتر باشد بهتر است.

شروع باردهی و عملکرد

عملکرد در درختان و نهال ها تنها تابع یک عامل نیست و مجموعه ای از عوامل در آن نقش دارند. برای مثال جنس درخت از جمله این عوامل می باشد. هر چه نوع و نژاد درخت بهتر باشد می تواند میزان باردهی بهتری و بیشتری داشته باشد. علاوه بر همه اینها درختان نه تنها به عوامل ژنتیکی وابسته هستند. عوامل محیطی مانند میزان آبیاری و نوع خاک هم در عملکرد آن ها موثر است. شروع باردهی در درخت زغال اخته فلوریدا فصل بهار می باشد. یعنی این درخت در میانه بهار میوه هایش می رسد و به رنگ سرخ درمی آید. بنابراین در صورت مساعد بودن شرایط میوه آن در بهار به دست می آید.

بهترین زمان کاشت

هر درختی بهترین زمان کاشت دارد یعنی اگر آن را در این زمان بکاریم بهترین عملکرد را خواهد داشت. برای مثال درخت زغال اخته فلوریدا را در فصولی باید کاشت که بیشترین گیرایی را داشته باشد. این زمان برای هر نوع درختی منحصر به فرد است و با دیگر انواع درختان تفاوت دارد. درخت زغال اخته فلوریدا از آن جایی که بهتر است در آب و هوای معتدل کاشته شود. اگر بخواهیم شروع به کاشت کنیم بهتراست در فصل پاییز که هوا معتدل است این کار را انجام دهیم. اما اگر درخت زغال اخته فلوریدا را در زمستان بکاریم به دلیل سرد بودن هوا ممکن است از بین برود. بنابراین باید همواره توجه کرد که شرایط آب و هوایی معتدل بهترین زمان کاشت درخت زغال اخته فلوریدا است.

گرده افشانی

گرده افشانی در درخت زغال اخته فلوریدا به روش های گوناگونی صورت می گیرد و منحصر به فرد است. گرده افشانی در درختان مختلف ممکن است به شیوه های متفاوتی انجام بگیرد که از جمله آن شیوه ها گرده افشانی به وسیله عوامل محیطی و یا موجودات زنده است. گرده افشانی به وسیله موجودات زنده به صورت تخصصی صورت می گیرد در واقع گرده ها از نر به ماده توسط زنبور و یا سایر حشرات گرده افشان منتقل می شود. در روش های دیگر گرده افشانی به وسیله عوامل طبیعی مانند باد انجام می شود در درخت زغال اخته فلوریدا گرده افشانی به دلیل جذاب بودن رنگ شکوفه ها و عوامل آن بوسیله هر دو روش انجام می شود‌.

مناسب ترین خاک

مناسب ترین خاک برای کاشت درخت زغال اخته فلوریدا خاکی است که اولا بتواند بیشترین میزان املاح را از آن جذب کند. و یا میزان آب مورد نیازش را تامین کند. بنابراین مناسب ترین خاک برای درخت زغال اخته فلوریدا از چند لحاظ قابل بررسی و مطالعه است که عبارت اند از:

● املاح: مناسب ترین خاک باید دارای املاح مورد نیاز درخت زغال اخته فلوریدا باشد. این املاح شامل نیتروژن، سدیم، پتاسیم و مواردی مانند این هستند که رشد و نمو درخت زغال اخته فلوریدا و میزان باردهی و طول عمر مفید آن نقش بسیاری دارند. کشاورز باید بکوشد اگر خاک منطقه کاشت ازین لحاظ فقیر بود از کود های شیمیایی استفاده کند.

● آب: میزان رطوبت خاک نیز از عوامل مهم دیگر است، خاکی که درخت زغال اخته فلوریدا در آن کاشته می شود. باید از رطوبت کافی باشد و دارای زه کشی مناسب باشد. یعنی میزان نگهداری آب در آن به میزان متوسطی باشد.

ابیاری

از آن جایی که بهترین محل برای کاشت درخت زغال اخته فلوریدا مناطق مرطوب و گرم است بنابراین میزان آبیاری در این مناطق با مناطق دیگر متفاوت است. در مناطق گرم و مرطوب برای مثال مناطق شمالی کشور به دلیل بارش باران های مداوم میزان آبیاری مورد نیاز به نسبت کمتر است. زیرا رطوبت بالا به همراه باران کافی سبب می شود که خاک رطوبت کافی را داشته باشد و نیازی به آبیاری زیاد نداشته باشد. اما اگر درخت زغال اخته فلوریدا در مناطق خشک کاشته شود به دلیل خشک بودن هوا و رطوبت کمتر به میزان آبیاری بسیار بیشتری نیازمند است.

بهترین کودها وسم

در نهال های مختلف به تناسب نیاز آن ها کود ها و سم های متفاوت می توانند مفید باشند و نقش مفیدی را برای آن ها ایفا کنند در مورد درخت زغال اخته فلوریدا نیز این چنین است. استفاده از کود ها و سم ها به میزان لازم همواره حائزاهمیت بوده و باید به آن توجه داشت. برای مثال در خاک های مناطق شمالی کشور که از رطوبت و همچنین میزان املاح کافی برخوردار هستند استفاده از کود های شیمیایی چندان مورد نیاز نمی باشد مگر در مواقع اضطرار اما در مناطق خشک با خاک های فقیر استفاده از کودهای شیمیایی مناسب به جهت غنی شدن خاک و دردسترس بودن املاح مورد نیاز برای آن ضروری است. استفاده از سم ها در مقابل با آفات مختلف اگر چه امری ضروری به شمار می رود اما همواره باید به میزان لازم و کافی باشد.

آفات و بیماریها

در نهال ها و درختان، آفات و بیماری ها از جمله عوامل مهمی هستند که بر کیفیت و کمیت زندگی درخت تاثیر می گذارند. برای مثال آفات های گوناگون نهالان را در برابر عوامل محیطی ضعیف می کنند در این صورت است که سرما یا گرمای بیش از حد به آسانی درخت را از بین می برد. در درخت زغال اخته فلوریدا آفات و بیماری ها سلامتی برگ ها، ساقه و حتی ممکن است ریشه را تهدید کنند. شته ها و لاروها از شیره و برگ های درخت زغال اخته فلوریدا تغذیه می کنند و مانند انگل برای آن به شمار می روند و بنیه درخت را به شدت تضعیف می کنند. برای رفع آفات و بیماری های موجود بهتر است با گیاه پزشکان مشورت کرده و یا از داروها و سموم متداول استفاده شود.

هرس

هرس کردن یکی از موارد ضروری برای هر درختی است که فواید و مزایای بسیاری را برای درخت دربر دارد از مزایایی که هرس کردن برای درخت زغال اخته فلوریدا در بردارد می توان به: رسیدن نور به همه قسمت های درخت به میزان کافی، رسیدن املاح، آب و تغذیه درخت به میزان مناسب اشاره کرد. مناسب ترین زمان برای هرس کردن درخت زغال اخته فلوریدا تیر ماه و یا بعد از برداشت محصول می باشد.

قیمت و خرید

برای خرید نهال زغال اخته فلوریدا در بازار های مختلف می توان اقدام کرد و قطعا رنج قیمتی متفاوتی در بین آنها وجود دارد. این تفاوت قیمتی موجود امری طبیعی و به دلیل تفاوت در نژاد آنهاست. برای آگاهی از ویژگی های نهال حتماً بهتر است قبل از خرید با فروشنده مشورت نمایید و سپس اقدام به خرید کنید.

مشخصات نهال زغال اخته فلوریدا


طعم میوه: ترش

آب و هوا: مناسب اکثر مناطق کشور

میزان محصول: پرمحصول

نوع بازدهی: پربازده

مناسب: پرچین و حصار

نوع مصرف: تازه خوری و کنسرو

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت