آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زرشک بیدانه پفکی

خرید نهال زرشک بیدانه پفکی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زرشک بیدانه پفکی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زرشک بیدانه پفکی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زرشک بیدانه پفکی به سراسر کشور.
قیمت نهال زرشک بیدانه پفکی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زرشک بیدانه پفکی، کاشت نهال زرشک بیدانه پفکی، هرس درخت زرشک بیدانه پفکی، نحوه آبیاری زرشک بیدانه پفکی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زرشک بیدانه پفکی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زرشک بیدانه پفکی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زرشک بیدانه پفکی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زرشک بیدانه پفکی
  •     
  • مشخصات نهال زرشک بیدانه پفکی

معرفی نهال زرشک بیدانه پفکی


خصوصیات و ویژگی ها

زرشک بیدانه پفکی این نهال خوش آب و رنگ و پرکاربرد که همواره مورد توجه قرار دارد. نهال زرشک بیدانه پفکی یک درخت بلند و مرتفع و دارای تراکم بار زیاد و همچنین زیبایی ظاهری فراوان تزئین شده است. درخت زرشک بیدانه پفکی دارای ارتفاع بلندی و از ارتفاع یک تا پنج متر می باشد گاهی نیز تا ارتفاع شش متر نیز رشد می کند. زرشک بیدانه پفکی و نهال آن دارای انواع گوناگونی هستند که همواره همه انواع مورد توجه قرار دارد. برای مثال زرشک بیدانه پفکی دم باریک، زرشک بیدانه پفکی پفکی، زرشک بیدانه پفکی صادراتی و مواردی مانند آن را می توان برشمرد. کشور ما از تولیدکنندگان و صادرکنندگان انبوه زرشک بیدانه پفکی است. زرشک بیدانه پفکی و درخت آن یا توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که دارد می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای کاشت توسط کشاورزان باشد زیرا تقاضای داخلی و حتی جهانی بسیاری برای آن وجود دارد.

منشا

درخت زرشک بیدانه پفکی و میوه آن در رنگ های گوناگونی دیده می شوند و دارای انواع گوناگون هستند. منشا و نیای درخت زرشک بیدانه پفکی کشورهای اروپایی و غرب آسیا می باشد. و در کشورهایی که در این مناطق وجود دارد درخت زرشک بیدانه پفکی کشت شده و میوه های آن برداشت می شود در کشور های آسیایی مانند ایران در مناطق شرقی به تعداد زیادی کشت می شود ومحصولات آن به مصرف داخلی و همچنین به کشورهای گوناگون جهان صادر می شود. منشا زرشک بیدانه پفکی و درخت آن در ایران به سال های بسیار گذشته باز می گردد و قدمتی فراوان دارد.

عمر مفید

عمر مفید درشت زرشک بیدانه پفکی به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد از جمله این فاکتور ها هوایی است که درخت در آن رشد می کند. هوای منطقه باید متناسب با ویژگی های درختی که کاشته می شود باشد در غیر این صورت درخت عمر مفید کمتری خواهد داشت. همچنین میزان آبیاری، کود شیمیایی و مواردی مانند بستگی دارد. بنابراین توجه عوامل محیطی که نهال زرشک بیدانه پفکی در آن کاشته می شود تاثیر بسزایی در کیفیت و همچنین طول عمر نهال آن خواهد داشت. هر چه عوامل محیطی مساعد تر و بهتر باشد عمر مفید درخت زرشک بیدانه پفکی بیشترخواهد بود. عمرمفید درخت در صورت مطلوب بودن شرایط تا ۲۰ سال نیز می رسد.

نیاز سرمایی

گلدهی یکی از عوامل مهم در هر درختی بشمار می رود و میوه دهی نیزدر امتداد آن قرار می گیرد. در طی فرآیند گلدهی نیاز سرمایی و تامین آن از جمله مهمترین عوامل می باشد زیرا در گلدهی و به طبع آن در میوه دهی تاثیر دارد. نیاز سرمایی درخت زرشک بیدانه پفکی به این صورت است که باید در دمای کمتر ۷ درجه سانتی گراد قرار گرفته تا بتواند نیاز سرمایی خود را برطرف کند. در واقع برطرف شدن نیاز سرمایی درخت زرشک بیدانه پفکی سبب می شود که فرآیند گلدهی آن به خوبی طی شده و پس از ریزش گل ها مرحله میوه دهی آغازشود. همچنین توجه به این عامل سبب می شود که رنج دمایی مناسب برای رشد و نمو درخت زرشک بیدانه پفکی هم بدست بیاید.

شکل ظاهری میوه و درخت

درخت زرشک بیدانه پفکی یک درخت بلند با ارتفاع ۵ الی ۶ است که دارای مقدار زیادی زرشک بیدانه پفکی است. که دارای شاخه های باریک و بلند می باشد این درخت دارای شاخه های انبوه با تراکم بسیار زیاد میوه زرشک بیدانه پفکی می باشد. تراکم میوه ها به قدری در شاخه های درخت زرشک بیدانه پفکی زیاد است که انگار تمام سطح آن را پوشانده است. درخت شکلی مانند بید دارد. میوه ها ریز هستند و رنگ ها از طیف صورتی تا قرمز است که به هنگام رسیدن به رنگ قرمز متمایل می شود. میوه های زرشک بیدانه پفکی آبدار هستند و وقتی می رسند جمع آوری شده و خشک می شوند. پس از خشک شدن پوک شده و پفکی می شوند و به رنگ قرمز تیره درمی آیند در این حالت به آنها زرشک بیدانه پفکی پفکی می گویند. همچنین تنه و شاخه های آن دارای تیغ مانند های ریز و درشتی هستند که به هنگام چیدن میوه ها باید کاملا مواظب آن ها بود.

گرده افشان

گرده افشانی یکی ازفرآیندهایی ست که هر ساله برای هر درختی پیش می آید. درحت زرشک بیدانه پفکی نیز ازین قاعده مستثنی نیست و هر سال گرده افشانی می کند. گرده افشانی یک عامل طبیعی در بارور شدن درختان و شکوفه دادن و همچنین میوه دادن آنهاست. حشرات گرده افشان و عوامل محیطی در این امر نقش بسزایی را ایفا می کنند. حشراتی مانند زنبور در گرده افشانی زرشک بیدانه پفکی شرکت می کنند.

پایه نهال

برای کاشت درخت زرشک بیدانه پفکی روش هاو شیوه های متعددی وجود دارد از جمله این روش ها گرفتن پاجوش از بوته های بارده هست. در واقع هنگامی که زرشک بیدانه پفکی یا هر درختی به روش های دیگری کاشته می شود ممکن است ثمر ندهد یا رشد نکند یا جوانه نزند اما در روش پاجوش علاوه بر اینکه درخت جوانه می زند و رشد می کند‌ احتمال مثمر بودن آن نیز بسیار افزایش می یابد. باید همواره توجه داشت که پایه نهال زرشک بیدانه پفکی دارای تیغ های ریز و درشتی بر روی تنه و شاخه های خود می باشد و بدین جهت باید در نحوه کاشت نیز نهایت دقت را به عمل آور‌د.

آب و هوای مناسب

درخت زرشک بیدانه پفکی از مقاوم ترین نوع درختان مثمر است. اما نحو کاشت نهال زرشک بیدانه پفکی نیز در این میان اهمیت فراوانی دارد. این نهال در نواحی شرقی ایران بیشتر میزان کشت زرشک بیدانه پفکی را مشاهده می کنیم. درخت زرشک بیدانه پفکی درآب و هوای گرم و خشک بار می دهد و هر چه هوا بیشتر به این صورت باشد برای درخت زرشک بیدانه پفکی مطلوب تر است. بنابراین آب و هوای خشک برای زرشک بیدانه پفکی بهترین نوع آب و هوا هستند. در واقع هر چه هوا خشک تر باشد. طعم زرشک بیدانه پفکی های تولیدی بهتر و مرغوب تر خواهند بود. از طرفی هوای مرطوب به هیچ وجه برای زرشک بیدانه پفکی مناسب نبوده و زرشک بیدانه پفکی در این آب و هوام میوه نمی دهد.

شروع باردهی و عملکرد

نهال زرشک بیدانه پفکی وقتی کاشته می شود که در دوران نونهالی کاشته شده و تا دوران بلوغ و باروری باید از آن مراقبت کرد تا به دوران باردهی برسد. درخت زرشک بیدانه پفکی در چند ماه اول رویش سریع ترین رشد را دارد و در این ماه ها باید از آن به خوبی محافظت کرد. درخت زرشک بیدانه پفکی در سه الی چهار سال بعد از کاشت شروع به باردهی می کند. هر نوع از درخت زرشک بیدانه پفکی به نسبت نژادی که دارد میزان باردهی آن متفاوت است. همچنین شکل ظاهری، رنگ و مواردی ازین دست در آن ها با سایرین تفاوت دارد. البته عوامل مهمی مانند رطوبت هوا در میزان و نحوه باردهی و عملکرد آن تاثیر بسیاری دارد. برای مثال هر چه میزان خشکی هوا بیشتر باشد زرشک بیدانه پفکی سریعتر و پر بار تر خواهد بود.

بهترین زمان کاشت

کشاورزان با توجه به تجربه ای که در طی سالیان پی در پی در کاشت درخت زرشک بیدانه پفکی به کار می گیرند به بهترین زمان کاشت انواع نهال زرشک بیدانه پفکی پی می برند. بنابراین تجربه در این امر نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. البته کاشت انواع مختلف درختان زرشک بیدانه پفکی به نژاد و ژنتیک آن ها نیز بستگی دارد اما در اغلب اوقات این کاشت در اواخر پائیز و زمستان کاشته می شود. چون این درخت مقاومت دمایی خوبی را داراست که می توان در زمستان به کاشت آن پرداخت.

مناسب ترین خاک

خاک یکی از مهم ترین عوامل موثر در زندگی و باردهی درخت زرشک بیدانه پفکی می باشد. هر چقدر که خاک نرم و سبک تر باشد می تواند برای درخت زرشک بیدانه پفکی مطلوب تر است. در واقع این نوع خاک بهترین خاک برای درخت زرشک بیدانه پفکی است. درخت زرشک بیدانه پفکی به دلیل مقاومتی که دارد می تواند درخاک های سنگین نیز رشد کند اما این موضوع بر میزان باردهی درخت زرشک بیدانه پفکی اثر می گذارد مثلاً رشد زرشک بیدانه پفکی در خاک سنگین سبب می شود که از میزاان باردهی آن کاسته شود. بنابراین مناسب ترین سبک و نرم همراه با PH منلسب است.

ابیاری

درخت زرشک بیدانه پفکی به دلیل مقاوتی که در برابر عوامل محیطی از خود نشان می دهد. میتواند شرایط سخت را تحمل کند بنابراین آبیاری آن در روز ها، هفته های اولیه که کاشته شده است ضروری و به صورت هفته ای باید صورت بگیرد تا ریشه مستحکم و مقاومی برای آن تشکیل شده و بتوانند آب را به خوبی جذب کند. اما پس از به بلوغ رسیدن درخت آبیاری پی در پی نیازی نیست و باید به صورت دوره این کار را انجام داد‌. مثلا در دوره های هفت روزه. درخت زرشک بیدانه پفکی در برابر بی آبی بسیار مقاوم می باشد.

بهترین کودها وسم‌ها

برای رفع آفات و بیماری های درخت زرشک بیدانه پفکی می تواند از سموم استفاده کرد. سموم مختلفی برای این کار تولید شده اند. برای مثال سمومی که برای از بین بردن انواع لاروها و شته‌ها استفاده می شود. در واقع برای از بین بردن آفاتی که در تعداد زیاد و اندازه بسیار کوچک در درختان زرشک بیدانه پفکی پخش می شوند سموم شیمیایی بهترین انتخاب هستند. برای تقویت درخت مثلا در فصول سرما یا وقتی خاک منطقه از نظر املاح مختلف فقیر است استفاده از کودهای شیمیایی بسیار مناسب است و خاک را غنی کرده و درخت را تقویت می کند.

آفات و بیماری‌ها

آفت های متفاوتی نهالان را تحت تاثیر قراار می دهند. لاروها و شته‌ها از جمله این آفات هستند که شته ها که حشراتی بسیار ریز هستند که به تعداد زیاد در کل درخت تکثیر شده و شیره درخت را می مکند و این مکین شیره سبب می شود که بنیه ی نهال کاسته و طول عمر مفید آن کاش یابد. همچنین آفاتی ماننذ حشرات زنده با لانه کردن درون میوه ها سبب فساد خوردگی و از بین رفتن آن ها می شوند.

هرس

هرس درختان درفصول مورد نظر سبب می شود که نهال سبکتر شود و دارای مزایایی است از جمله این مزایا در هرس کردن به قطع کردن یا کم کردن شاخه های خشکیده پرداخت. این امر سبب می شود که نور و مواد معدنی و آب به خوبی به اکثر شاخه های درخت برسد‌ همچنین جا را برای ایجاد جوانه های جدید باز می کند. هرس کردن درخت زرشک بیدانه پفکی در فصل زمستان صورت می گیرد تا نهال از مزایای آن به خوبی بهره ببرد.

قیمت و خرید

نهال زرشک بیدانه پفکی به دلیل داشتن سن و سایزهای متفاوت ازنظر قیمتی در رنج های متفاوتی قرار می گیرند. کشاورزان محترم باید قبل از خرید نهال زرشک بیدانه پفکی به آگاهی کامل درباره این درخت و ویژگی های آن بپردازند. همچنین در بازار هم به همین صورت عرضه می شوند.

مشخصات نهال زرشک بیدانه پفکی


آب: برای مناطق کم آب

خاک: مناسب برای انواع خاک

باردهی: پربار

مورد استفاده: غذا

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت