آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زرشک بیدانه پفکی

خرید نهال زرشک بیدانه پفکی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زرشک بیدانه پفکی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زرشک بیدانه پفکی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زرشک بیدانه پفکی به سراسر کشور.
قیمت نهال زرشک بیدانه پفکی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زرشک بیدانه پفکی، کاشت نهال زرشک بیدانه پفکی، هرس درخت زرشک بیدانه پفکی، نحوه آبیاری زرشک بیدانه پفکی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زرشک بیدانه پفکی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زرشک بیدانه پفکی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زرشک بیدانه پفکی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زرشک بیدانه پفکی
  •     
  • مشخصات نهال زرشک بیدانه پفکی

معرفی نهال زرشک بیدانه پفکی


مشخصات کامل نهال زرشک پفکی:

نهال زرشک پفکی یکی از ارقام نهال‌های زرشک می‌باشد که از طرفداران زیادی در کشور ما برخوردار است؛ یکی از اصلی‌ترین دلایل پرطرفدار بودن این نهال در بین باغداران، سازگاری آن با اکثر محیط‌ها و خاک‌ها می‌باشد. بسیاری از افراد زرشک قرمز پفکی را به عنوان یاقوت سرخ می شناسند که خواص زیادی دارد. ارتفاع بوته این درخت زرشک پفکی بیشتر از دو متر نمی شود و به همین دلیل به راحتی می توانید میوه های آن را بچینید. برگ های این نهال زرشک پفکی بیضی شکل می باشد که رویش آنها به صورت دسته است و در کنار تیغ های نهال بیشتر می رویند. گل های نهال زرد رنگ می باشد که همین ویژگی مقاومت آن را در برابر کم آبی و شوری بسیار بالاتر می برد.بسیاری از افرادی که با استفاده از این نهال می خواهند باغ احداث کنند، باید بدانند که از هر هکتار این نهال ها 6 هزار کیلو زرشک تر به وجود می آید و از هر 4 کیلو زرشک تر یک کیلوی آن خشک و تمیز می شود.ارزش اقتصادی زرشک بسیار بالا می باشد و در برخی از موارد ارزش یک کیلوی آن را با یک بشکه نفت مساوی دانسته اند. در میان کالاهای صادراتی این کالا ارزش زیادی دارد و به همین دلیل کشاورزان سعی می کنند با استفاده از این رقم باغ بزرگی را احداث کنند تا سود خوبی به دست آورند.بوته زرشک پفکی با انواع محیط سازگاری دارد و کاشت این نهال در خاک‌های شور نیز مشکلی نخواهد داشت؛ اما باید توجه داشته باشید که این نهال در خاک‌های سرشار از مواد غذایی رشد خوبی خواهد داشت و شما نمی‌توانید انتظار برداشت محصول با کیفیتی را در خاک‌های شور، نسبت به این گونه خاک‌های سرشار داشته باشید.این نهال در برابر کم آبی نیز مقاومت تقریبا خوبی خواهد داشت و به راحتی در برابر کم آبی و کمبود آب، آسیب نخواهد دید؛ اما حتما باید نیازهای آبی این نهال را برطرف کنید تا در زمان برداشت، محصول پربار و کیفیت بالایی داشته باشید و درخت زرشک‌های درشت و خوشمزه‌تری را به ثمر بنشاند. یکی از نکات جالب توجه درباره نهال زرشک پفکی، نیاز کم آن به آبیاری می‌باشد؛ یعنی ممکن است در طول فصل رشد خود، حدود 3 الی 4 بار به آبیاری نیاز پیدا کند و در مجموع شما نیاز به آب زیادی برای آبیاری این نهال نخواهید داشت.

تکثیر نهال زرشک پفکی:

نهال زرشک پفکی به روش تکثیر غیر جنسی زیاد شده و تکثیر پیدا می‌کند؛ لازم به ذکر است که در حالت طبیعی با استفاده از پاجوش می‌توان این نهال را تکثیر کرد و یکی از روش‌های تکثیر این نهال، پاجوش خواهد بود.

کشور تولید کننده نهال زرشک پفکی:

یکی از بهترین‌ زرشک‌های دنیا، مربوط به کشور ایران می‌باشد؛ ایران در اکثر مناطق خود قادر به کشت زرشک می‌باشد و شما به راحتی می‌توانید نهال زرشک پفکی را اکثر مناطق ایران با انواع شرایط آب و هوایی کشت کنید.

به طور کلی ایران به کشورهای دور و نزدیک، زرشک صادر می‌کند و از این راه درآمد نسبتا خوبی را خواهد داشت؛ مرغوبیت زرشک ایران به گوش اکثر کشورهای آسیایی رسیده و به همین دلیل ایران به یکی از قطب‌های زرشک دنیا تبدیل شده است.

فاصله کاشت نهال زرشک پفکی:

فاصله کاشت نهال یکی از عوامل بسیار مهم در رشد و کیفیت محصول می‌باشد؛ مطمئنا اگر نتوانید نهال‌ها را با فاصله مناسب و استاندارد بکارید، رشد آن‌ها ایده‌آل نخواهد بود.فاصله مناسب برای کاشت زرشک پفکی در اکثر خاک‌ها، به صورت 4*4 متر خواهد بود؛ البته این فاصله به شیب‌دار بودن یا نبودن سطح زمین نیز بستگی خواهد داشت که در صورت تغییرات، فاصله‌ی مناسب نیز تغییر خواهد کرد.

شکل میوه زرشک پفکی:

میوه زرشک پفکی بیضی شکل و به رنگ قرمز می‌باشد؛ طعم ترش این زرشک باعث شده است تا بازارپسندی نسبتا مناسبی داشته باشد و خریداران خاصی، برای خرید زرشک اقدام کنند. به طور کلی زرشک از محبوبیت بالایی برخوردار است و در بسیاری از غذاها ریخته می‌شود.

ارتفاع درخت زرشک پفکی:

خوب است بدانید که حداکثر ارتفاع درخت زرشک پفکی، در حدود 2 متر می‌باشد.

سرمای مورد نیاز نهال زرشک پفکی:

سرمای مناسب یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در زمان گلدهی می‌باشد؛ به طور کلی نیاز سرمایی نهال زرشک پفکی، به مقدار زمانی گفته می‎شود که نهال باید در دمای کمتر از 7 درجه قرار بگیرد تا نیاز سرمایی‌اش برطرف شود.

عمر اقتصادی و مفید نهال زرشک پفکی:

نهال زرشک پفکی عمر اقتصادی بالایی دارد و شما می‌توانید در تمام طول این عمر، محصولات بسیار با کیفیتی را برداشت کنید. البته توجه داشته باشید که عمر اقتصادی با عمر معمولی یک نهال متفاوت است و شما نمی‌توانید در تمام طول عمر معمولی، محصول برداشت کنید.

وزن میوه زرشک پفکی:

وزن میوه زرشک پفکی علاوه بر مسائل ژنتیکی، به درخت و مقدار آبیاری و میزان رسیدگی شما بستگی دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر از حد انتظار باشد.

ارتفاع از سطح دریا:

به طور کلی ارتفاع مناسب برای کاشت این نهال از سطح دریا، 300 متر به بالا خواهد بود؛ یعنی شما از 300 متر تا هر ارتفاعی که می‌خواهید، می‌توانید این نهال را بکارید.

آفات و بیماری ها:

شته و کنه دو آفت بسیار مهم هستند که ممکن است به نهال آسیب زیادی وارد کنند؛ اگر مشاهده کردید که نمی‌توانید با روش‌های سنتی از حمله آن‌ها جلوگیری کنید، حتما به روش اصولی سمپاشی کنید و با این روش بسیار کاربردی، آن‌ها را از بین ببرید.

عملکرد باردهی نهال زرشک پفکی در هکتار:

اگر بتوانید شرایط خوبی را برای کاشت و نگهداری از نهال زرشک پفکی فراهم کنید، قادر هستید تا 2 تن در هکتار نیز محصول برداشت کنید که برای نهال‌های زرشک، عدد مناسب و ایده‌آلی است.

موعد باردهی نهال زرشک پفکی:

شما در سال اول، دوم و سوم کاشت این نهال، نمی‌توانید محصولی را برداشت کنید و باید به رسیدگی این نهال بپردازید؛ به طور کلی محصول دهی این نهال از سال چهارم کاشت آغاز خواهد شد و قطعا عملکرد شما طی سه سال گذشته، تعیین کننده کیفیت و حجم محصول برداشتی خواهد بود.

قدرت رشد درخت نهال زرشک پفکی:

همانطور که گفته شد این درخت تا 2 نهایتا 2.5 متر رشد خواهد کرد؛ البته میزان رشد طبیعی این درخت بین 1.5 تا 2 متر خواهد بود و در بهترین حالت به 2.5 متر می‌رسد. این موارد نشانگر این است که نهال زرشک پفکی از جهت قدرت رشد طولی، ضعیف عمل می‌کند.

ویژگی های مربوط به هرس و برداشت میوه درخت زرشک پفکی:

هرس کردن یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که کشاورزان باید انجام دهند. برای هرس زرشک بهتر است در ماه های آبان تا بهمن اقدام شود. دقت داشته باشید که شاخه های خشک درخت زرشک قرمز پفکی را باید به خوبی جدا کنید تا نهال رشد خوبی در سال بعد داشته باشد. هرس کردن نهال و تغذیه دادن اصولی به آن یکی از بهترین راهکارهای می باشد که با سال آوری زرشک مبارزه می باشد. شما باید هر دو سال یک بار این نهال را هرس کنید تا میوه های بیشتری دهد. دقت داشته باشید که برای هرس این نهال بهتر است به صورت اصولی اقدام کنید تا آسیبی به آن وارد نشود.

گرده افشان ها:

به طور کلی گرده افشانی قبل از اینکه گل‌های نهال زرشک باز شوند، صورت خواهد گرفت. توصیه می‌شود در ازای کاشت هر 30 اصله بوته زرشک پفکی، یک نهال گرده افشان از انواع ارقام زرشک بکارید؛ حتما توجه داشته باشید که فاصله کاشت رعایت شود.

موعد گلدهی زرشک پفکی:

جالب است بدانید که اکثر پرورش دهندگان درخت زرشک پفکی می‎گویند آبیاری در زمان گلدهی درخت، باعث می‌شود که گل‌های این درخت بریزد و محصول خوب و قابل توجهی ندهد؛ با توجه به این شرایط، از آبیاری به تعداد دفعات زیاد در زمان گلدهی این نهال، شدیدا پرهیز کنید.

آبیاری نهال زرشک پفکی:

همانطور که گفته شد، درخت زرشک پفکی نیاز به آب زیادی ندارد و با آب کم نیز رشد مناسبی خواهد داشت؛ به طور کلی در طول فصل رشد این درخت، 3 الی 4 مرتبه آبیاری کافی خواهد بود.

مشخصات نهال زرشک بیدانه پفکی


آب: برای مناطق کم آب

خاک: مناسب برای انواع خاک

باردهی: پربار

مورد استفاده: غذا

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت