آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال فندق ماکادمیا

خرید نهال فندق ماکادمیا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال فندق ماکادمیا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال فندق ماکادمیا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال فندق ماکادمیا به سراسر کشور.
قیمت نهال فندق ماکادمیا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ فندق ماکادمیا، کاشت نهال فندق ماکادمیا، هرس درخت فندق ماکادمیا، نحوه آبیاری فندق ماکادمیا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری فندق ماکادمیا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال فندق ماکادمیا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا فندق ماکادمیا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی فندق ماکادمیا
  •     
  • مشخصات نهال فندق ماکادمیا

معرفی نهال فندق ماکادمیا


نهال فندق ماکادمیا یک درخت همیشه سبز بومی استرالیا است. این گیاه به نام فندق استرالیایی نیز شناخته می شود. میوه درخت نهال فندق ماکادمیا گران ترین و با ارزش ترین آجیل جهان است. در بیشتر مناطق رشد می کند، اما در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری سریعتر و بهتر رشد می کند.

گیاه شناسی نهال فندق ماکادمیا:

درخت ماکادمیا هوای سرد را تا 5- درجه سانتیگراد تحمل می کند. آجیل ماکادمیا به راحتی رشد می کند، نهال فندق ماکادمیا می تواند در بیشتر خاک ها رشد کند و خشکی را تحمل می کند. میوه ی ماکادمیا بین 2 تا 12 متر رشد می کند. برگها از سه تا شش مرتبه، نیزه ای تا بیضوی، به طول 6 تا 30 سانتی متر و عرض 3 تا 13 سانتی متر، با حاشیه کامل یا دندانه دار، گل ها معطر و سفید یا صورتی، پس از گل دهی میوه های گرد آن به قطر 2 است. تا 3.5 سانتی مترمی رسند.

کاشت نهال فندق ماکادمیا:

می توانید نهال فندق ماکادمیا را از بذر یا قلمه تکثیر کنید. با این حال، تکثیر آن از قلمه سریعتر از بذر است. 10 تا 12 سال طول می کشد تا دانه ها شروع به تولید میوه کنند. با این حال، درختانی که از طریق قلمه تکثیر می شوند معمولاً 4-6 سال طول می کشد تا میوه بدهند.

شرایط اقلیمی نهال فندق ماکادمیا:

نهال فندق ماکادمیا مناسب برای کاشت در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری است. عطر و طعم این فندق عالی است و می توان آن را در مناطقی با بارندگی متوسط تا زیاد سالانه کشت کرد. هنگام انتخاب مکان مناسب برای درخت فندق ماکادمیا، دو عامل اصلی باید در نظر گرفته شود. اولین عامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. درختان ماکادمیا به نور خورشید روزانه نیاز دارند. بنابراین، شما باید آفتابی ترین نقطه باغ خود را انتخاب کنید. عامل دوم محافظت در برابر باد است. شما باید یک پناهگاه برای گیاه خود در برابر باد ایجاد کنید.باد می تواند باعث ریزش میوه ها شود. بنابراین آن را در نزدیکی ساختمان یا هر چیز دیگری که می تواند از باد محافظت کند بکارید.

مراحل کاشت نهال فندق ماکادمیا:

قبل از کاشت، ماکادمیا را به مدت 24 ساعت در آب خیس کنید. سپس بذرها را به عمق 2 سانتی متر در خاکی با زهکشی خوب بکارید. پس از کاشت خاک را مرطوب کنید. خاک را تا زمان جوانه زدن مرطوب نگه دارید. دمای ایده آل برای جوانه زنی بذر فندق ماکادمیا 25 تا 30 درجه سانتیگراد است. در شرایط خوب، بذرها 2 تا 4 هفته پس از کاشت جوانه می زنند. وقتی نهال ها به اندازه 10 سانتی متر رسید، آنها را به گلدان های بزرگتر منتقل کنید. بهتر است نهال فندق ماکادمیا را در سال اول در داخل خانه یا گلخانه نگهداری کنید تا در زمستان در معرض سرما قرار نگیرند. نهال فندق ماکادمیا را در اواخر بهار یا اوایل تابستان پس از یخبندان به زمین پیوند دهید. درخت فندق ماکادمیا می تواند در خاک های مختلف رشد کند، اما خاک غنی و با زهکشی خوب را ترجیح می دهد. خاک کمی اسیدی بهتر است. این درخت شوری خاک را تحمل نمی کند. برای بهترین نتیجه، باید خاک را با اضافه کردن ماسه و پرلیت اصلاح کنید. این دو کیفیت خاک شما را بهبود می بخشد و رشد گیاه را افزایش می دهد. درخت فندق ماکادمیا به آفتاب کامل نیاز دارد مگر در مناطقی که آفتاب شدید دارد باید در سایه کاشته شود. فاصله دو درخت فندق ماکادمیا را 5 متر و فاصله ردیف ها را 7 متر در نظر بگیرید.

آبیاری نهال فندق ماکادمیا:

این درخت در سال اول به آب زیادی نیاز دارد و خاک باید مرطوب نگه داشته شود (از خیس شدن خاک خودداری شود). هنگامی که گیاه به خوبی در زمین مستقر شود، می تواند خشکی را تحمل کند.در طول فصل رشد، هر دو تا سه روز به طور منظم گیاه را آبیاری کنید. پس از رشد و بلوغ گیاه کافی است هفته ای یک بار آبیاری شود. اما در تابستان باید روزانه آبیاری شود. در طول فصل رشد، بهتر است گیاه را به طور منظم آبیاری کنید تا رشد خوبی داشته باشد و بین هر آبیاری، خاک خشک شود. برای کمک به مرطوب نگه داشتن خاک باید با مالچ بپوشانید. مالچ خاک را مرطوب نگه می دارد و همچنین یک اقدام پیشگیرانه برای محافظت از گیاه شما در برابر علف های هرز است.

کوددهی نهال فندق ماکادمیا:

درخت ماکادمیا در سال اول نیازی به کود ندارد، پس از استقرار گیاه در محل اصلی، درخت ماکادمیا را دو بار در سال (بهار و پاییز) کود دهید. از کودهای NPK استفاده کنید.

هرس نهال فندق ماکادمیا:

هرس درخت ماکادمیا باید در پایان زمستان انجام شود. برای هرس گیاه در اوایل بهار از قیچی هرس استفاده کنید. شاخه های عمودی را هرس کنید این شاخه ها میوه نمی دهند و مزاحم سایر شاخه های مولد می شوند. همچنین باید شاخه های بی مصرف و چوب های مرده را هرس کنید.

آفات و بیماری نهال فندق ماکادمیا:

نهال فندق ماکادمیا سالم به طور کلی در برابر آفات حساس نیست، اما تریپس، کنه و شته می تواند به آن حمله کند، اما اکثر آفات با مقاومت خود درخت از بین می روند. استفاده از سموم ارگانیک در صورت عفونت زیاد توصیه می شود.

برداشت میوه فندق ماکادمیا:

وقتی پوست نهال فندق ماکادمیا شروع به ترکیدن کرد، ماکادمیا را برداشت کنید. برای جلوگیری از کپک زدن آنها را ظرف مدت 24 ساعت پس از برداشت استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که جدا کردن پوسته ها پس از خشک شدن دشوارتر می شود.

خواص نهال فندق ماکادمیا:

فندق ماکادمیا سرشار از مواد مغذی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. یکی از خواص اصلی فندق ماکادمیا برای سلامتی پیشگیری از بیماری های قلبی، کاهش کلسترول، بهبود عملکرد مغز و سیستم عصبی، پیشگیری از بیماری آلزایمر، مهار التهاب و آرتروز، بهبود بینایی، استحکام استخوان ها، پیشگیری از تصلب شرایین، پیشگیری است. بیماری های روده ای کنترل بیماری کلیوی و همچنین از سرطان پیشگیری می کند.

مزیت های کاشت نهال فندق ماکادمیا:

1. نهال ماکادمیا هزینه پرورش بسیار پایینی دارد.

2. نهال ماکادمیا به خشکی، مقاوم میباشد

3. نیازی به خاک حاصلخیز نداشته در هر ترکیب خاک از سبک تا سنگین اما با زهکشی خوب رشد میکند.

4. وضعیت اقتصادی این گیاه، کم بودن هزینهای نگهداری آن است. زیرا نیاز به آبیاری ندارد و با نور کم هم رشد می کند.

5. نسبت به آفات و بیماریها مقاوم میباشد.

6. میوه های آن پس از رسیدن شروع به ریزش کرده و برداشت آن دستی و آسان میباشد.

7. بطور متوسط می توان از هر هکتار در باغ نهال ماکادمیا 4.5 تن محصول برداشت کرد.

مشخصات نهال فندق ماکادمیا


کشور سازنده: استرالیا

نوع رقم: تجاری

خواص: کاهش بیماری های قلبی و عروقی

نوع بازار و کیفیت میوه: بازار پسند، خاص و کمیاب

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت