آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انار رباب نی‌ریز

خرید نهال انار رباب نی‌ریز از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انار رباب نی‌ریز با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انار رباب نی‌ریز در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انار رباب نی‌ریز به سراسر کشور.
قیمت نهال انار رباب نی‌ریز در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انار رباب نی‌ریز، کاشت نهال انار رباب نی‌ریز، هرس درخت انار رباب نی‌ریز، نحوه آبیاری انار رباب نی‌ریز، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انار رباب نی‌ریز و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انار رباب نی‌ریز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انار رباب نی‌ریز را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انار رباب نی‌ریز
  •     
  • مشخصات نهال انار رباب نی‌ریز

معرفی نهال انار رباب نی‌ریز


نهال انار رباب نیریز به گرمای تابستان بیشتری نیاز دارد تا میوه باکیفیت دریافت کند. نیاز سرمایی انار تقریباً 200 تا 400 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد است. سرمای بهار به گل های زودرس نهال انار آسیب می رساند و در نتیجه انار کوچک جایگزین انار درشت یا معمولی می شود. در مناطقی که سرمای اواخر بهار دارند، حتی میوه های تازه تشکیل شده نیز می توانند آسیب ببینند. شاخه های انار در جوانی دارای قسمت مربعی شکل هستند. برخی از ارقام شاخه های خاردار و برخی دیگر بدون خار هستند. گل ها و میوه های انار به صورت منفرد یا چندتایی در نوک شاخه های کوتاه تشکیل می شوند که به آن میخچه می گویند. میخچه ها در طول عمر خود 3-4 بار میوه می دهد. گل های انار به رنگ قرمز مایل به نارنجی به قطر 3 سانتی متر و زنگوله ای شکل هستند. درخت انار در ابتدای فصل رشد هر 15-10 روز یک بار و 4-3 بار گل می دهد اما میوه های انار از گل های بارور بهاره به دست می آید. گل های انار را می توان به دو دسته تقسیم کرد: گل های مثمر و گل های عقیم. گلهای بارور بزرگتر، کرم رنگ و دارای پرچمهای بلند هستند. گلهای بی ثمر یا بایر کوچکتر با برچه های کرم و کوتاه هستند و بیشتر این گلها آویزان هستند. گاهی اوقات گل های میانی به دست می آید، این گل ها دارای گلبرگ های بلند یا کوتاه هستند، گاهی اوقات گل های میانی با گلبرگ های بلند تلقیح می شوند اما میوه های معیوب تولید می کنند.

خصوصیات میوه انار رباب نی ریز:

نهال انار رباب نی ریز درختی پرمحصول با میوه های درشت قرمز است. این رقم بومی ایران، استان فارس، شهرستان نی ریز است. ارقام انار به دو گروه ارقام ملس زودرس، تلخ و شیرین و دیررس تقسیم می شوند که رباب نی ریز از گروه ملس دیررس می باشد.

خصوصیات خاک انار رباب نیریز:

یکی از ویژگی های ارزشمند درخت انار انعطاف پذیری آن برای انواع خاک ها و تحمل آن در برابر خشکی و شوری خاک و آب است. ریشه انار تا عمق 1.5 متری و گاهی بیشتر در خاک نفوذ می کند و خاک های رسی شنی برای رشد آن مساعد است. انار را می توان در انواع خاک ها از شنی گرفته تا رسی و حتی خاک های شور کشت کرد، اما انار برای رشد مطلوب به خاکی با زهکشی خوب با بافت رسی متوسط نیاز دارد. خاک های با بافت شنی رسی مناسب ترین خاک برای تولید انار هستند. شخم سالانه و استفاده از کود حیوانی در بهبود شرایط فیزیکی، بهبود تهویه خاک، گسترش ریشه ها و افزایش کمیت و کیفیت میوه بسیار موثر است.

شرایط محیطی انار رباب نیریز:

نهال انار رباب نیریز در زمستان سرمای 10- درجه سانتیگراد را تحمل می کند، اما اگر سرما به 12- تا 14- درجه سانتیگراد برسد، می تواند آن را خشک کند.

نحوه آبیاری انار رباب نیریز:

انار رباب نیریز نسبتاً مقاوم به خشکی است، اما آبیاری منظم باعث افزایش عملکرد آن می شود. آبیاری منظم در خاک های سبک هفته ای یک بار و در خاک های سنگین هر 10 روز یکبار کافی است.

فاصله کاشت انار رباب نیریز:

فاصله کاشت نهال انار رباب نیریز بر اساس عادت رویشی این درخت 4 متر در 6 متر است و چالکود اولیه آن باید از یک متر تا 70 سانتی متر برداشته شود .

بیماری های انار رباب نیریز:

یکی از مشکلات کشت انار ترک خوردن میوه است. دلایل مختلفی باعث ترک خوردن میوه های انار می شود. یکی از علل ترک خوردن میوه انار، ویژگی ژنتیکی برخی ارقام است. آبیاری نامنظم باعث خشک شدن و ترک خوردن پوست میوه می شود. باران نابهنگام یا سرد شدن ناگهانی هوا در هنگام رسیدن، تعادل پوست و گوشت میوه را به هم می زند و باعث ترک خوردن آن می شود. این پدیده به ویژه در پاییز رخ می دهد.گرمای بیش از حد تابستان و بادهای سوزان از دیگر علل ترک خوردن انار است. گرمای بیش از حد باعث می شود میوه زودتر برسد اما ریز بماند و لکه های آفتاب سوخته روی پوست میوه ایجاد شود. کمبود روی یکی از دلایل دیگر ترک خوردن میوه انار است.

عمر مفید درخت انار رباب نیریز:

عمر انار طولانی است، درختانی وجود دارد که میوه آنها در 200 سالگی حفظ می شود.

مشخصات میوه انار رباب نیریز:

میوه های انار از نوع قارچی است و در اطراف دانه های میوه در هنگام رشد و نمو قسمت های گوشتی به نام آریل ظاهر می شود. انار رباب نیریز میوه ای بزرگ با تاج کوتاه دارد. پوست این رقم بسیار ضخیم و قرمز است و دانه های آن نیز قرمز است.

مشخصات نهال انار رباب نی‌ریز


کشور سازنده: ایران - فارس

نام های دیگر: انار رباب نی‌ریز نی‌ریز

فاصله کاشت: 4x5

تحمل سرمایی: 200 الی 400 ساعت در دمای منفی 7 درجه

ارتفاع درخت: حداکثر 6 متر

نحوه آبیاری: هفته ای 1 بار و در خاک های سنگین 10 روزی یک بار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت