آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

پربار کردن درخت انگور

پربار کردن درخت انگور

بهترین کود برای رشد سریع انگور:

درخت انگور با میوه های یاقوت مانندش یکی از میوه های خوشمزه بهشتی است. این میوه خواص زیادی برای بدن دارد. انگور رونده است و اغلب تنه محکمی ندارد، به همین دلیل آن را روی داربست می کشند. یکی از دغدغه های اصلی باغداران و صاحبان درختان انگور افزایش بهره وری درختان مو است. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا رازهای پربار کردن درخت انگور را با شما در میان بگذاریم.

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

اکثر متخصصان در زمینه کشاورزی معتقدند که درخت انگور گیاه پرتوقعی نیست. این درخت با محیطی که در آن کاشته می شود سازگار است و با توجه به منابع خاک محصولات خوشمزه ای را به صاحب خود عرضه می کند. به خاطر داشته باشید که اگر خاک بیش از حد غنی باشد، درخت به جای باردهی از آن منابع برای رشد طولی و برگی خود استفاده می کند.

اگر همچنان به دنبال تدارکات مخصوص برای کاشت درخت انگور هستید و می خواهید بدانید که چگونه درخت انگور را پربار کنیم، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

آماده سازی زمین قبل از کاشت انگور:

یکی از کارهایی که می تواند نتیجه مستقیمی در باردهی درخت انگور شما داشته باشد، آماده سازی زمین و خاک برای کاشت درختان انگور است. به نظر شما چه نوع کودی برای انگور مناسب است؟ برای یافتن منابع خاکی که می خواهید در آن درخت انگور بکارید، می توانید مقداری خاک را به آزمایشگاهی در منطقه خود بفرستید. حتی ممکن است بتوانید از کیت های تشخیص کیفیت خاک بصورت خانگی استفاده کنید. هنگامی که نتیجه کیفیت خاک را دریافت کردید، می توانید به صورت زیر عمل کنید.

تنظیم pH خاک به عنوان کود مناسب برای درخت انگور:

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه با تنظیم PH خاک درخت انگور را بارور کنیم؟ لازم است بدانید که PH مناسب خاک برای انگور در محدوده 5.5 تا 7 خواهد بود. اگر خاک باغ یا باغچه شما بیش از حد اسیدی است PH آن کمتر از مقدار تعیین شده است، می توانید سنگ آهک دولومیتی اضافه کنید. آن را به درستی شخم بزنید تا در سراسر زمین پخش شود.اگر خاک باغ یا باغچه خیلی قلیایی است PH آن بیشتر از محدوده مشخص شده است می توانید برای تنظیم آن طبق دستور گوگرد اضافه کنید و دوباره شخم بزنید.

همچنین می توانید از لیست پرفروش ترین نهال های انگور در سایت رویال نهال برای احداث باغ انگور دیدن فرمایید.

تنظیم منیزیم در خاک برای رشد سریع انگور:

اگر نتایج آزمایش خاک نشان دهد که PH برای کاشت انگور مناسب است اما خاک منیزیم کافی برای رفع نیاز درخت را ندارد. می توانید نمک اپسوم (سولفات منیزیم) را به میزان یک فنجان در هر 9.5 متر مربع به خاک اضافه کنید. نمک اپسوم دارای pH خنثی است و می توانید آزادانه نیتروژن را به خاک اضافه کنید. علاوه بر این ترکیبات سمی در آن وجود ندارد و به راحتی تهیه می شود. این روش روش دیگری است که می تواند پاسخی به این سوال باشد که چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

تنظیم فسفر یکی دیگر از بهترین کودهای رشد درختان انگور:

بهترین کود برای رشد سریع درخت انگور؛ می ‌تواند فسفر باشد. در زمانی که نتیجه آزمایش خاک به دستتان رسید و متوجه کمبود فسفر در خاک شدید به چند روش می‌توانید این کمبود فسفر را جبران کنید. می‌توانید از فسفات سه‌گانه (0-45-0) به میزان 0.25 کیلوگرم یا از سوپر فسفات (0-20-0) به میزان 0.10 کیلوگرم یا از پودر استخوان به میزان 1 کیلوگرم در هر 9 مترمربع استفاده کنید. علاوه‌ برآن پودر استخوان می ‌تواند منبع خوبی از پتاسیم باشد که درخت انگور برای باردهی بیشتر به آن نیاز خواهد داشت.

آماده سازی کلی خاک برای رشد انگور:

همانطور که گفته شد درخت انگور در هنگام کاشت کمتر مشکلات خاکی دارد و به سرعت با سطح زیر کشت سازگار می شود. به طور کلی خاک با زهکش خوب و غنی از مواد آلی برای درختان مو مناسب است. انگور در خاک دائما مرطوب رشد خوبی ندارد و حتی ممکن است ریشه ها پوسیده شوند. آماده سازی خاک می تواند کود مناسبی برای درخت انگور باشد.

زمان مناسب تغذیه درخت انگور:

اگر می خواهید بدانید که چگونه درخت انگور را کود دهید، باید بدانید که چه زمانی به درخت غذا بدهید. از آنجایی که ریشه ها قوی و در حال رشد هستند، به مواد مغذی اضافی نیاز دارند. اگر قبل از کاشت درخت انگور خاک به خوبی کود داده شود، درختان مو تا دو سال پس از کاشت نیازی به کود ندارند.

یکی از بهترین نمونه های کود برای افزایش عملکرد انگور، کود (NPK 10-10-10) است. این کود از ترکیب نیتروژن، فسفر و پتاسیم تهیه می شود. برای استفاده از این کود به مقدار درج شده روی بسته کود NPK آن را با آب مخلوط کرده و در سال دوم به فاصله یک متری از ساقه اصلی روی زمین بریزید.سال بعد در فاصله 2.5 متری از ساقه اصلی کوددهی کنید. در سال سوم، درخت انگور شما به یک لایه کود نیاز دارد.

به یاد داشته باشید که کودهای اولیه زمان خود را دارند. بهترین زمان برای کوددهی در بهار و زمانی که جوانه ها ظاهر می شوند است. اگر در این زمان کوددهی به تاخیر بیفتد، درخت ممکن است بلند شود و ساقه های بلندی داشته باشد که آسیب پذیری درخت را نسبت به زمستان افزایش می دهد. تا اینجا نحوه کود دهی درخت انگور و همچنین زمان کود دهی را یاد گرفته ایم. حالا به سراغ روش کوددهی می رویم.

بهترین کود برای رشد سریع درخت انگور چیست؟

تا اینجا با کودهای قبل از کاشت و کودهایی که برای رشد درختان سال دوم ضروری هستند آشنا شده اید. به خاطر داشته باشید که درخت انگور به طور کلی در حال افزایش طول است، بنابراین اگر او فرصت پیدا کند از منابعی که در اختیار دارد برای رشد طولی استفاده خواهد کرد. یکی از کودهایی که در صورت کاهش منابع آن در خاک منجر به رشد طولی درخت می‌شود روی است. اگر کود مناسب برای درخت انگور پیدا نکردید، ادامه مطلب را بخوانید.

در کنار بهترین کود برای درختان انگور با رشد سریع، باید بدانید چه زمانی از آن استفاده کنید. از کود روی در بهار و تنها 7 روز قبل از ظهور گل ها استفاده کنید. برای تهیه کود 0.05 کیلوگرم را با 4 لیتر آب مخلوط کرده و روی شاخه و برگ درخت مو بپاشید. علاوه بر این، اگر درخت را در زمان مناسب (قبل از زمستان) قطع کرده باشید. می توانید این محلول را در محل هرس نیز اعمال کنید. البته بهتر است دستورالعمل استفاده از محلول روی که روی بسته بندی نوشته شده است را مطالعه کنید.

اگر بخواهیم نحوه بارور کردن درخت انگور را یاد بگیریم، باید وضعیت برگ و ساقه تاک را در نظر بگیریم.به عنوان مثال اگر برگ های درخت مو در تابستان زرد و سوخته به نظر می رسد به دلیل کمبود پتاسیم در خاک است. بهترین زمان استفاده از کود پتاسیم بین بهار تا اوایل تابستان است. زمانی که درخت در حال تولید انگور است می توانید از کود پتاسیم استفاده کنید. اگر کمبود پتاسیم در خاک جزئی باشد می توانید از 1.5 کیلوگرم کود پتاسیم استفاده کنید.

داربست را فراموش نکنید:

همانطور که می دانید درخت انگور یک گیاه رونده است و ساقه های آن چندان ضخیم نیست که مانند سایر درختان میوه از ساقه ها و میوه ها حمایت کند. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان درخت انگور را بارور کرد، باید شرایط نگهداری درخت را روی داربست برای دریافت نور خورشید رعایت کنید. از آنجایی که شاخه های کوچک و جوان تاک در زمستان بسیار آسیب پذیر هستند، می توانید با استفاده از داربست و میل به بالا رفتن از درخت، آنها را به درستی افزایش دهید.

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید بهره وری درخت را افزایش دهید، انتهای ساقه را به داربست نبندید. انجام اینکار باعث می شود رشد درخت متوقف شود. برای بستن آن به داربست باید حداقل 30 سانتی متر از پایین ساقه بالا رفته و آن قسمت از ساقه را به داربست ببندید.البته زمانی که از داربست استفاده می کنید، هرس را در اولویت قرار دهید. اگر درخت شما به درستی هرس نشود، ممکن است سال آینده برای شما میوه ای نداشته باشد.

چگونه درخت انگور را با آبیاری پر بار کنیم؟

درخت انگور خاکی با زهکشی خوب را دوست دارد که همیشه مرطوب نباشد. خاک مرطوب دائمی می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود. حال باید بدانید که چگونه می توان با آبیاری مناسب درخت انگور را پر بار کرد؟ برای انجام این کار، در سال اول که تاک را کاشتید لازم نیست هر روز درخت را آبیاری کنید. این ساقه های جوان آبیاری عمیق با مقادیر کمتر را نسبت به آبیاری سطحی طولانی مدت ترجیح می دهند.

وقتی درخت مو شروع به میوه دادن می کند، نیاز آن به آب افزایش می یابد. برای این کار باید رطوبت کافی برای حفظ سلامت انگورها فراهم کنید. تکرار می کنیم که اگر ریشه درخت انگور دائما خیس باشد پوسیده می شود پس این کار را نکنید. بعد از این مرحله حتی با کود برای افزایش عملکرد انگور هم به عملکرد اصلی نخواهید رسید.

خلاصه ی نهایی کودهای مناسب برای درخت انگور:

پرورش درختان میوه یکی از لذت هایی است که با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.هنگامی که میوه خوب درخت کاشته شده برای شما ظاهر می شود، تمام تلاش های شما نتیجه داده است. در این مقاله با هم یاد گرفتیم که چگونه درخت انگور را پر بار کنیم. اگر نیازهای اولیه درخت برآورده شود، برای سالیان دراز میوه های خوشمزه ای تولید می کند.

پربار کردن درخت انگور

جستجو در سایت