آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

مشخصات و ویژگی های نهال گردو خوشه ای

مشخصات و ویژگی های نهال گردو خوشه ای

خرید نهال گردو خوشه ای

برای خرید نهال گردو خوشه ای، بایستی به نکات ضروری از جمله بررسی دقیق شناسنامه اصالت و مراجعه به نهالستان‏های معتبر توجه بسزایی داشته باشید. ناگفته نماند که شما می‏توانید با خرید نهال گردو خوشه ای، در کمترین زمان ممکن صاحب در آمد و سود بسیار خوبی شوید. البته برای خرید این نهال گردو بایستی به نهالستان‏های معتبر از جمله رویال نهال مراجعه فرمایید. به خاطر داشته باشید که شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، برای خرید نهال گردو خوشه ای با بهترین قیمت و اصالت تضمینی و شناسنامه به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید و لذت ببرید.

قیمت نهال گردو خوشه ای

از مهم‏ترین عوامل موثر بر روی قیمت نهال گردو خوشه ای، می‏توان به تقاضای خرید و تعداد مشتریان اشاره نمود. طبیعتا هرچقدر که تقاضای خرید برای یک نوع نهال زیاد باشد، قیمت آن افزایش می‏یابد. البته عوامل دیگری نظیر سن، اصالت و نوسانات بازار بر روی قیمت نهال گردو خوشه ای تاثیر گذارند. شما می‏توانید با مراجعه به وبسایت رویال نهال، برای استعلام قیمت نهال گردو خوشه ای با اطمینان خاطر کامل اقدام نمایید.

مشخصات و ویژگی‏های نهال گردو خوشه ای

نهال گردو خوشه ای، یکی از ارقام اصیل شناخته شده به شمار می‏آید که دارای طرفداران بسیار زیادی است. در دنیای مدرن امروزی تعداد بیشماری از ارقام گردو وجود دارند که هر کدام از آن‏ها، از ویژگی‏های منحصر به فردی برخوردار هستند. اما برخی از ارقام نظیر نهال گردو خوشه ای، عملکرد و مقاومت بسیار خوبی دارند و به همین دلیل توانسته‏اند طرفداران بسیار زیادی را مجذوب خود کنند. به خاطر داشته باشید که نهال گردو خوشه ای جزء ارقام بسیار پر فروش در کشور محسوب می‏شود.

پیش از آن که به شرح میوه نهال گردو خوشه ای بپردازیم، باید اطلاعات دقیقی راجع به شکل و ظاهر این نهال داشته باشیم. این نهال گردو سردسیر، متشکل از تنه‏ای ضخیم و قطور به رنگ قهوه‏ای تیره به همراه شاخه‏هایی نوک تیز است. برگ‏های سبز رنگ نهال گردو خوشه ای دارای جثه نسبتا کوچک با نوک های تیز و آوندهای برجسته هستند. جالب است بدانید که هر چقدر سن نهال نهال گردو خوشه ای بیشتر می‏شود، رنگ برگ‏های آن نیز تیره‏تر می‏گردد.

یکی از مهم‏ترین عواملی که نهال گردو خوشه ای را نسبت به سایر ارقام متمایز نموده، ارتفاع آن است. ارتفاع این نهال گردو گاه به بیش از 6 متر می‏رسد. البته در نظر داشته باشید که عوامل محیطی و اقلیمی بر روی ارتفاع این نهال گردو تاثیر گذارند. خوب است بدانید که هر چقدر ارتفاع نهال گردو خوشه ای بیشتر باشد، برداشت محصولات آن برای باغداران دشوارتر می‏گردد. به همین دلیل، باید با استفاده از ترفند هرس به موقع، ارتفاع این نهال گردو را کنترل کنید تا بتوانید علاوه بر افزایش میزان باردهی، محصولات آن را بدون هیچ دردسری برداشت کنید.

نهال گردو خوشه ای، قادر به تولید برترین گردوها در بازار می‏باشد. همانطور که از نامش پیداست، میوه‏های این نهال به صورت خوشه ای متراکم به شاخه‏ها آویزان هستند. در هر خوشه، حدود 10 الی 25 گردو با پوسته‏های درخشان سبز رنگ وجود دارند. گردوهای خوشه ای، دارای ظاهر گرد و کروی شکل هستند و از پوسته نسبتا نازکی برخوردار می‏باشند. بیش از 55 درصد گردوهای خوشه ای را مغز تشکیل می‏دهد. وزن هر گردو خوشه ای معادل 10 الی 16 گرم است. فراموش نکنید که مغز گردوهای خوشه ای، از طعم بسیار بی نظیری برخوردار هستند. میزان رسیدگی نقش پر رنگی را بر روی وزن میوه و میزان عملکرد این نهال گردو سردسیر ایفا می‏کند.

نهال گردو خوشه ای، جزء ارقام دیرگل اما زودرس به شمار می‏آید. زمان گلدهی این نهال گردو زودرس، اواخر فروردین ماه است. البته طبق نظر متخصصان و کارشناسان، هر چقدر که دمای محیط بیشتر باشد، زمان گلدهی این نهال سردسیر کمتر می‏شود. خوب است بدانید که زمان شروع باردهی نهال گردو خوشه ای، سه سال پس از کاشت است. البته برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد باردهی بسیار عالی و بی نظیر این نهال گردو باشید، باید شرایط رشد مطلوب و بی نظیری را برای رشد آن فراهم سازید.

نهال گردو خوشه ای، برای اولین بار در کشور فرانسه توسط باغداران و کشاورزان شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. جالب است بدانید که کشور فرانسه، زادگاه اصلی بسیاری از ارقام گردو است. البته متخصصان در سراسر جهان، در تلاشند تا با آزمایشات ژنتیکی میزان باردهی و مقاومت این نهال گردو زودرس را به حداکثر برسانند. یکی دیگر از عواملی که سبب پرفروش شدن نهال گردو فرانسه شده، طول عمر اقتصادی آن می‏باشد. طول عمر اقتصادی این نهال گردو حدود 100 الی 150 سال تخمین خورده است. فراموش نکنید که نوع خاک، میزان رسیدگی، کوددهی، آبیاری، شرایط اقلیمی و محیطی عواملی هستند که بر روی طول عمر اقتصادی این نهال گردو تاثیر گذارند.

کاشت نهال و احداث باغ

جهت کاشت نهال گردو خوشه ای، باید ابتدا پارامترهایی نظیر ارتفاع از سطح دریا، نیاز سرمایی، دمای محیط، نوع خاک، میزان رطوبت و بارش را در نظر بگیرید. شما می‏توانید با کشت این نهال گردو در اقلیم مناسب، مقاومت و میزان تناژ آن را به حداکثر برسانید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، مناطقی با میانگین دمای منفی 20 الی 38 درجه سانتی گراد با بارش سالیانه حداقل 550 میلی متر به همراه خاک حاصلخیز با ارتفاع حداقل 800 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال گردو خوشه ای محسوب می‏شوند.

پیش از کاشت نهال گردو خوشه ای، باید یک زمین زراعی یا باغ مناسب پیدا کنید. در مرحله اول، باید محل حفر گودال‏ها را مشخص نمایید. در نظر داشته باشید که گودال‏ها باید حداقل 60 سانتی متر عمق و 50 سانتی متر قطر و حداقل 7 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند. برای حفر گودال‏ها، می‏توانید از ابزار و دستگاه‏های مخصوص نظیر مته‏های کشاورزی استفاده نمایید. لازم به ذکر است که اگر حفره‏ها نزدیک به یکدیگر باشند، ممکن است شاخه نهال‏ها پس از رشد به یکدیگر گره بخورند و دچار آسیب شوند.

در مرحله بعد، بایستی نهال‏های خریداری شده را در حفره‏ها قرار دهید. در این مرحله، باید مراقب ریشه و شاخه‏های شکننده نهال گردو باشید. پس از آن، باید با استفاده از خاک مرغوب و مقوی زه کشی شده، حفره‏ها را پر کنید. برای از بین بردن آفات زیر خاک، می‏توانید مقدار بسیار کمی کود ازته با خاک مناسب کاشت نهال گردو خوشه ای مخلوط نمایید. در مرحله بعد، باید نهال‏های کاشته شده را به یک سطح ایستاده ببندید تا تنه آن‏ها به خوبی شکل بگیرد و مقاومت آن‏ها در برابر طوفان های شدید دو چندان گردد.

پس از اتمام مراحل کاشت، باید حتما نهال‏ها را آبیاری کنید. هرچقدر که ریشه این نهال گردو مرطوب‏تر باشد، سرعت رشد آن بیشتر خواهد شد. برای بهره‏مندی از تمامی مزایای نهال گردو خوشه ای، باید آن را در محیط مناسبی بکارید و شرایط رشد و مطلوب و بی نظیری را برای آن فراهم سازید. اگر می‏خواهید در کمترین زمان شاهد رشد عالی و افزایش میزان باردهی این نهال گردو سردسیر باشید، باید چهار نکته اصلی پرورش یعنی آبیاری، سمپاشی، کوددهی و هرس به موقع را همیشه مد نظر داشته باشید. خوب است بدانید که شما می‏توانید پیش از کاشت نهال و احداث باغ گردو خوشه ای، با باغداران و زراعتکاران با تجربه و کاربلد مشورت کنید و از تجربیات طلایی آن‏ها استفاده نمایید.

گرده افشان نهال گردو خوشه ای

نهال گردو خوشه ای، جزو ارقام خود بارور محسوب نمی‏شود و برای بارور شدن، نیاز به ارقام گرده افشان دارد. به بیانی دیگر، برای آن که بتوانید این نهال گردو را بارور سازید باید یک رقم گرده افشان گردو دیگر در مجاورت آن بکارید. البته برای انجام این کار، باید اصول خاصی را رعایت کنید. خوب است بدانید که اگر فرآیند گرده افشانی نهال گردو خوشه ای به خوی انجام نشود، ممکن میزان عملکرد و کیفیت محصولات آن با افت شدیدی مواجه گردد. به همین دلیل باید توجه بسزایی به این مقوله داشته باشید. ناگفته نماند که هرچقدر رقم گرده افشان مرغوب‏تر باشد، کیفیت محصولات این نهال گردو به همان مقدار بیشتر خواهد شد.

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری ازباغداران به وجود می‏آید، این است چگونه ارقام گرده افشان را در مجاورت نهال گردو خوشه ای قرار دهیم؟ طبق نظر متخصصان و کارشناسان، باید در میان هر 10 اصله نهال گردو خوشه ای، یک رقم گرده افشان قرار دهید.

وضعیت اقلیم گردو خوشه ای مناسب

برای آن که بتوانید نهال گردو خوشه ای را به بهترین شکل پرورش دهید و شاهد میزان باردهی باور نکردنی آن باشید، باید پیش از کاشت آن شرایط اقلیمی محیط خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، این نهال گردو جزو ارقام سرما دوست است و در محیط‏های معتدل و سردسیر با میانگین دمای حداقل منفی 25 و حداکثر 38 درجه سانتی گراد رشد مطلوبی دارد. البته در نظر داشته باشید که این نهال سردسیر نیاز شدیدی به تابش نور خورشید دارد. به همین دلیل، باید آن را در محیطی با تابش مستقیم نور خورشید بکارید.

رطوبت و میزان بارش باران، تاثیر پر رنگی بر روی میزان عملکرد نهال گردو خوشه ای دارند. هرچقدر که رطوبت محیط بیشتر باشد، سرعت رشد این نهال بیشتر می‏شود. در نظر داشته باشید که ارتفاع از سطح دریا نیز تاثیر برسزایی بر روی طول عمر اقتصادی این نهال زودرس دارد. به همین دلیل، باید پیش از کشت نهال گردو خوشه ای، ارتفاع زمین زراعی خود را به طور دقیق اندازه گیری کنید. مناطقی با ارتفاع حداقل 800 و حداکثر 2400 متر بالاتر از سطح دریا برای کاشت این نهال گردو زودرس مناسب هستند.

خوب است بدانید که باید توجه بسزایی به نیاز سرمایی نهال گردو خوشه ای داشته باشید. نیاز سرمایی این نهال گردو، مدت 200 الی 800 ساعت سرما در دمای 7 درجه زیر صفر می باشد. رفع نیاز سرمایی نهال گردو خوشه ای، سبب افزایش مقاومت آن در برابر تغییرات خشن آب و هوایی می‏گردد.

آبیاری نهال نهال گردو خوشه ای

آب مایع حیات است و در رشد و بقای جانداران و گیاهان تاثیر بسزایی دارد. آبیاری به موقع نهال گردو سردسیر خوشه ای، سبب افزایش سرعت رشد و شادابی و طراوت آن می‏گردد. البته فراموش نکنید آب به همان مقدار که برای رشد و باردهی نهال گردو خوشه ای مفید است، می تواند به همان مقدار مضر باشد. زیاده روی در آبیاری، سبب کاهش میزان عملکرد و طول عمر اقتصادی نهال گردو خوشه ای می‏گردد. به همین دلیل، باید برای آبیاری این نهال گردو از یک برنامه اصولی و دقیق استفاده نمایید.

طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال گردو در روزهای گرم وسوزان تابستانی هر 7 الی 10 روز یکبار به آبیاری نیاز دارد. لازم به ذکر است که میزان رطوبت و بارش باران با مقدار آبیاری رابطه مستقیمی دارند؛ اگر بارش باران در منطقه شما زیاد است، بایستی میزان آبیاری نهال گردو خوشه ای را کاهش دهید و بلعکس. به خاطر داشته باشید که بهترین زمان برای آبیاری این نهال زودرس، غروب و شب هنگام است.

هرس نهال گردو خوشه ای

از مهم‏ترین اصولی که باید در هنگام کشت نهال گردو خوشه ای به آن توجه بسزایی داشته باشید، هرس به موقع است. هرس، نقش پر رنگی را در رشد و میزان باردهی این نهال گردو و سایر ارقام ایفا می‏کند. البته برای هرس این نهال باید به نکات ضروری توجه بسزایی داشته باشید. بسیاری از مواقع، شاخه و برگ‏های اضافه جلوی رشد بخش‏های نو و تازه نهال را می‏گیرند. در چنین شرایطی، بایستی سریعا برای هرس نهال گردو خوشه ای اقدامات لازم را به عمل آورید.

البته به طور معمول، هر نهال گردو خوشه ای باید در ابتدای هر فصل هرس شود. جهت هرس این نهال سردسیر، بایستی از روش‏های مناسب و مدرن استفاده کنید تا بتوانید از آسیب دیدن و خراب شدن بخش‏های سالم جلوگیری نمایید. برای هرس نهال گردو خوشه ای نیاز به ابزار آلاتی نظیر داس، تبر، اره دندانه ریز، کلاه، دستکش و عینک ایمنی خواهید داشت. لازم به ذکر است که زیاده روی در هرس، سبب کاهش طول عمر مفید نهال گردو خوشه ای می‏گردد. ناگفته نماند که آبیاری نهال پس از هرس، امری کاملا ضروری می‏باشد.

خاک مناسب درخت گردو خوشه ای

خاک در رشد، میزان عملکرد و طول عمر مفید نهال گردو خوشه ای و سایر گیاهان نقش بسیار پر رنگی دارد. خاک‏ها از نظر میزان اسیدیدته، مواد مغذی و اندازه دانه دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‏ها، مناسب رشد یک نوع نهال می‏باشند. البته فراموش نکنید که خاک مناسب نهال گردو خوشه ای، باید ویژگی‏های منحصر به فردی داشته باشد. از مهم‏ترین ویژگی‏های خاک مرغوب و مناسب رشد این نهال گردو، می‏توان به ریز دانه بودن آن اشاره نمود. خاک این نهال، باید ریز دانه باشد تا بتواند از تبخیر رطوبت جلوگیری کند و آب را به اندازه کافی به ریشه‏ها برساند. خاک‏های لومی، ماسه‏ای و شنی برای رشد این نهال زودرس گردو مناسب هستند.

یکی دیگر از ویژگی‏های منحصر به فرد خاک مناسب نهال گردو خوشه ای، میزان پی اچ آن است. این نهال گردو، نمی‏تواند در خاک‏های اسیدی یا قلیایی رشد خوبی داشته باشد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، میزان پی اچ خاک مناسب این نهال سردسیر باید بین 6.5 الی 7 باشد. نهال گردو خوشه ای نیاز شدیدی به مواد معدنی و آلی دارد؛ به همین دلیل، باید خاک مناسب این نهال گردو حاوی مقادیر زیادی از آلومینیوم، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، منگنز، هوموس، هیومیک اسید و غیره باشد.

کوددهی درخت گردو خوشه ای

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، نهال گردو خوشه ای نیاز شدیدی به مواد مغذی دارد. اما متاسفانه خاک برخی از مناطق، قادر به تامین مواد معدنی وآلی مورد نیاز این نهال گردو نیست. از این رو، باید با استفاده از ترفند کوددهی وارد عمل شوید. در نظر داشته باشید که کوددهی به موقع، سبب افزایش میزان عملکرد و تناژ این نهال سردسیر می‏گردد.

در گذشته‏های نزدیک، باغداران جهت تقویت نهال‏های گردو از کودهای طبیعی و حیوانی بجای شیمیایی استفاده می‏نمودند. فراموش نکنید کودهای طبیعی و حیوانی تازه از از معایب فراوانی برخوردار هستند و قادر به تامین تمامی مواد معدنی مورد نیاز نهال گردو نمی‏باشند. از این رو، باید برای کوددهی نهال گردو خوشه ای، از کودهای شیمایی مایع مرغوب استفاده فرمایید. استفاده از کودهای شیمایی مرغوب موجب افزایش سرعت رشد و میزان باردهی باور نکردنی این نهال گردو زودرس می‏گردد. البته فراموش نکنید که نهال گردو خوشه ای در ابتدای هر فصل، نیاز به کود دارد. لازم به ذکر است که کوددهی بیش از اندازه، سبب از بین رفتن ریشه‏های نهال گردو خوشه ای می‏گردد.

سمپاشی نهال گردو خوشه ای

از مهم‏ترین خطراتی که می‏تواند نهال گردو خوشه ای را تهدید کند، می‏توان به هجوم آفات اشاره نمود. آفات، دارای انواع مختلفی می‏باشند و هر کدام از آن‏ها، قادر هستند به یک نوع این نهال گردو را از بین ببرند. در نظر داشته باشید که هجوم افات به نهال گردو خوشه ای، سبب کاهش سرعت رشد، میزان باردهی و طول عمر اقتصادی آن می‏گردد. به همین دلیل، باید با استفاده ا ترفند سمپاشی، از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.

امروزه خوشبختانه به لطف پیشرفت در علم شیمی، سموم بسیار زیادی برای از بین بردن آفات وجود دارند که هر کدام از آنها از خواص منحصر به فردی برخوردار هستند. شما می‏توانید با استفاده از سموم مرغوب و مخصوص، از هجوم آفات جلوگیری کنید و آن‏ها را به طور کامل ریشه کن کنید. برای سمپاشی نهال گردو خوشه ای، باید هر سه ماه یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. لازم به ذکر است که استفاده از سموم تاریخ گذشته و بی کیفیت جهت سمپاشی این نهال سردسیر، سبب مسموم شدن آن می‏گردد.

مقاومت گردو خوشه ای در برابر آفات و بیماری‏ها

در گذشته‏های نه چندان دور، نهال‏های گردو خوشه ای از مقاومت چندانی در برابر آفات و بیماری‏ها برخوردار نبودند. اما امروزه متخصصان توانسته‏اند با انجام آزمایشات ژنتیکی خاصی، مقاومت این نهال گردو را در برابر بدترین آفات و بیماری‏ها به حداکثر برسانند. از این رو، می‏توان نتیجه گرفت که نهال‏های گردو خوشه ای اصلاح شده، مقاومت خوبی در برابر سایر آفات و بیماری‏ها از خود نشان می‏دهند. اما این امر بدان معنا نیست که این نهال گردو سردسیر نیازی به رسیدگی مطلوب ندارد. برخی از آفات نظیر کرم گردو، می‏توانند محصولات این نهال زودرس را از بین ببرند.

علاوه بر آن، برخی دیگر از آفات از جمله شته گردو، می‏توانند طول عمر اقتصادی این نهال زودرس را کاهش دهند. البته هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با رعایت نکاتی همچون آبیاری، سمپاشی، کوددهی، هرس و پاکسازی محیط باغ به موقع مقاومت نهال گردو خوشه ای را در برابر سایر آفات و بیماری‏ها به حداکثر برسانید و دیگر هراسی از بیمار شدن آن نداشته باشید. البته در نظر داشته باشید که زیاده روی در آبیاری، کوددهی و هرس سبب کاهش مقاومت نهال گردو خوشه ای می‏شود.

خواص و فواید گردو خوشه ای

گردو، جزو برترین خشکبار و مغزیجات به شمار می‏آید و از مزایای بیشماری برای بدن برخوردار است. البته زیاده روی در مصرف گردو خوشه ای، می‏تواند مشکلاتی نظیر افزایش چربی خون و چرک گلو را به همراه داشته باشید. از مهم‏ترین خواص و فواید گردو خوشه ای، می‏توان به از بین بردن کلسترول نامناسب ( آی دی ال) در رگ‏های خونی اشاره نمود. گردو خوشه ای، حاوی امگا 3 و امگا 6 و منابع غنی از انواع ویتامین‏ها است. فراموش نکنید که امگا 3 قادر به از بین بردن آی دی دل خون در کمترین زمان می‏باشد.

علاوه بر آن، مصرف روزانه یک الی دو عدد گردو خوشه ای، سبب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی و عروقی می‏گردد. البته برای بهره مندی از تمامی خواص گردو خوشه ای، باید آن را هنگام صرف صبحانه میل کنید. فراموش نکنید که بسیاری از بیماری‏ها نظیر دیابت، آلزایمر و انواع سرطان با مصرف روزانه گردو خوشه ای از بین می‏روند.

امروزه افراد زیادی با مشکلات گوارشی نظیر یبوست دست و پنجه نرم می‏کنند. فراموش نکنید که اگر مشکلات گوارشی را نادید بگیرید، ممکن است بیماری‏های خطرناکی گریبان گیر شما شوند. البته برای رفع این مشکلات، نیازی نیست داروهای شیمایی بد طعم و عوارض دار را مصرف کنید. شما می‏توانید با مصرف گردو خوشه ای، این نوع بیماری‏ها را به بهترین شکل از بین ببرید و بدن خود را پاکسازی کنید.

جالب است بدانید که گردو، دارای ظاهری شباهت به مغز انسان است. از این رو، شما می‏توانید با مصرف این میوه، مغز خود را تقویت کنید و از شر انواع سردردهای میگرنی و غیره خلاص شوید.

معرفی بهترین نهال های گردو خوشه ای

اگر بخواهیم بهترین نهال های گردو خوشه ای را معرفی کنیم باید بگوییم پرطرفدارترین نهال گردو خوشه ای عبارتند از: نهال گردو خوشه ای اسرائیلی و نهال گردو خوشه ای فرانسوی که در ایران طرفداران زیادی دارند.

نهال گردو خوشه ای به صورت بذری خریداری کنیم یا پیوندی؟

در هنگام خرید نهال گردو خوشه ای، باید به نوع آن توجه بسزایی داشته باشید. البته فراموش نکنید که این نهال گردو به دو صورت پیوندی و بذری پرورش داده می‏شود. قیمت نهال پیوندی گردو خوشه ای به مراتب بیشتر از قیمت بذری می باشد. برای خرید نهال گردو خوشه ای با اطمینان خاطر کامل، پیشنهاد می‏شود فقط و فقط به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. و این نهال گردو را با قیمت مناسب تری خرید کنید.خرید نهال گردو خوشه ای از مجموعه نهالستان رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

مشخصات و ویژگی های نهال گردو خوشه ای

جستجو در سایت