آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال عناب گلابی

خرید نهال عناب گلابی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال عناب گلابی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال عناب گلابی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال عناب گلابی به سراسر کشور.
قیمت نهال عناب گلابی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ عناب گلابی، کاشت نهال عناب گلابی، هرس درخت عناب گلابی، نحوه آبیاری عناب گلابی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری عناب گلابی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال عناب گلابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا عناب گلابی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی عناب گلابی
  •     
  • مشخصات نهال عناب گلابی

معرفی نهال عناب گلابی


نهال عناب گلابی یکی از محبوب ترین و مرغوب ترین نوع عناب است که می‌توان در بازار یافت. عناب گلابی به خاطر داشتن ظاهری گلابی شکل و همچنین اندازه بزرگتر نسب به دیگر عناب ها از سود دهی و صرفه اقتصادی بالاتری برای کشاورزان و مصرف کنندگان برخوردار است. البته که برای به دست آوردن بازار های صادراتی و بازار های مصرف کشور های خاورمیانه استفاده از نهال عناب گلابی مرغوب تاثیر زیادی دارد. عناب گلابی دارای مقادیر بسیار زیادی فیبر، آنتی اکسیدان و ویتامین C است که ارزش غذایی بالایی دارند و موجب محبوبیت آن در کشور های مختلف شده است. اگر قصد کاشت نهال عناب گلابی را دارید و میخواهید با ویژگی ها و شرایط نگهداری آن آشنا شوید ادامه مطلب را مطالعه کنید تا بهترین بازدهی را از نهال و اراضی خود داشته باشید.

خصوصیات و ویژگی های نهال عناب گلابی

عناب گلابی در بازار به خرمای چینی نیز معروف است و می‌توان گفت اندازه و وزن نهال عناب گلابی نسب به عناب های معمولی حدود ۳ تا ۴ برابر بیشتر است، که این موضوع در قیمت عناب گلابی نیز تاثیر گذار است. همچنین عناب گلابی باعث سود دهی بیشتر برای کشاورزانی می‌شود که از نهال عناب استفاده می‌کنند. از طرفی عمر اقتصادی این نهال چیزی حدود ۵۰ سال است که عمر مفید بسیار خوبی برای یک نهال عناب به حساب می‌آید. ارتفاع هر درخت عناب گلابی تقریبا سه الی چهار متر است و باردهی آن نیز حداکثر 4 تن در هکتار می‌باشد. همچنین تحمل سرمایی منفی ۲۰ درجه سانتی گراد باعث میشود در فصل زمستان نیز دچار سرمازدگی نشود. این نهال گونه اصلاح شده نهال عناب است که توانایی بالایی در باردهی و تولید میوه های گوشتی دارد. همچنین از مقاومت بالایی در مقابل شرایط محیطی دارد و از محصولات صادراتی استان هایی مانند خراسان که آب هوای گرم و خشک دارند محسوب می‌شود.

منشا نهال عناب گلابی

عناب گلابی که از نام دیگر آن یعنی خرمای چینی به وضوح مشخص است که منشا آن کشور چین است. البته ایران به واسطه آب و هوای مناسب و همچنین شرایط جوی مطلوب دومین تولید کننده برتر عناب گلابی یا خرمای چینی است. ظاهر خرمایی شکل آن دلیل نام گذاری نهال عناب به اسم خرمای چینی و همچنین گلابی مانند بودن آن علت نام عناب گلابی این محصول است

عمر مفید

نهال عناب گلابی به خاطر دارا بودن عمر اقتصادی ۵۰ ساله و میوه دهی مفید گزینه خوبی برای سرمایه گذاری کشاورزانی است که قصد کاشت نهال عناب گلابی را دارند. بنابراین کاشت نهال عناب گلابی گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری به حساب می‌آید. علاوه بر آن مقاوم بودن این گیاه به گرما و کم نیاری آن به آب یکی دیگر از عواملی است که باعث عمر زیاد این نهال میشود.

نیاز سرمایی نهال عناب گلابی

یک هفته تا دو هفته یا به عبارتی ۴۰۰ ساعت تا ۷۰۰ ساعت هوای سرد ماه های سرد زمستان پاسخگوی نیاز سرمایی انواع نهال عناب گلابی است و نیاز سرمایی آن را کاملا مرتفع می‌کند. همچنین کاشت این نهال بهتر است در اواخر زمستان صورت بگیرد تا در بهترین حالت نیاز سرمایی این گیاه پاسخ داده شود.

شکل ظاهری میوه و درخت عناب گلابی

انواع نهال عناب به لطف رشد متفاوت شاخه های آن بسیار کوتاه تر از شاخه های نهال های عناب معمولی به نظر می‌رسد. همچنین شکل ظاهری میوه این نهال بسیار شبیه گلابی است که دلیل نام گذاری نهال عناب گلابی نیز همین موضوع می‌باشد. رنگ قرمز متمایل به قهوه و یا قرمز تیره از دیگر خصوصیات این محصول است.

گرده افشان نهال عناب گلابی

یکی از مزایا بسیار مهمی که نهال خرمای چینی برای کشاورزان دارد، عدم نیاز به گرده افشان است. این موضوع به دلیل وجود گل های دو جنسه است. ولی به هر حال همراه با سایر ارقام کاشته و بهره برداری می‌شود. اما این نهال نیازی به گرده افشان ندارد که باعث کاهش هزینه برای کشاورز می‌شود. یکی از انواع نهال عناب گلابی نهال عناب ترکیه است که با توجه به داشتن هر دو نوع جنس نر و ماده قابلیت خود گرده افشانی دارد. وزش باد و گلدهی از عوامل مهم در گرده افشانی گیاهان دو جنسه است

آب هوای مناسب رشد نهال عناب گلابی

کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشکی واقع شده است که از نظر منابع آبی نیاز های فراوانی دارد. ولی خبر خوب برای کشاورزانی که قصد کاشت نهال عناب گلابی را دارند مقاومت زیاد این نهال نسب به آب و هوای خشک و مناطق گرمسیری است، به طوری که میوه های گلابی شکل این نهال در زمین های خشک و گرمسیری رشد میکند و گرمای هوای تابستان نیز باعث تولید میوه های این نهال می‌شود.

شروع باردهی و عملکرد نهال عناب گلابی

سن 2 تا 3 سالگی معمولا سن باردهی درخت عناب گلابی محسوب می‌شود که در این سن حداکثر آمادگی را برای باردهی دارد. البته جوانه زنی انواع نهال عناب به فصل پاییز و هوای خنک نیز بستگی دارد. به طوری که اغلب شکوفه های نهال عناب در فصل بهار شروع به رشد میکنند و گل های کاملی در اواسط بهار به وجود می‌آورند. عملکرد نهال عناب گلابی همانطور که پیشتر به آن اشاره شد 4 تن عناب تازه و رسیده در هر هکتار خواهد بود. یکی از معایب عناب گلابی خاردار بودن شاخه های آن است که باعث کند شدن برداشت عناب گلابی به روش دستی و سنتی میشود. البته ماشین آلات و ابزارآلات مختلفی برای تکان دادن و برداشت میوه نهال عناب گلابی استفاده میشد که سرعت برداشت را در حد چشمگیری بالا می‌برد.

بهترین زمان کاشت

بهتر است کاشت نهال عناب گلابی از آخر زمستان تا اوایل بهار انجام شود تا بهترین باردهی و عملکرد را داشته باشید. علاوه بره زمان کاشت نوع کاشت و مراحل کاشت نیز در باردهی و حداکثر عملکرد این نهال تاثیر گذار است. البته بهترین زمان کشت نهال عناب به نوع کشت و محل کشت با توجه به آب و هوای که دارد می تواند متفاوت باشد.

مناسبترین خاک برای نهال عناب گلابی

نوع خاک با توجه به مقاوم بودن این درخت اهمیت زیادی ندارد ولی استفاده از خاک لوم عملکرد انواع نهال عناب گلابی را افزایش چشمگیری خواهد داد. زهکشی خوب و تهویه مناسب خاک از مهمترین عوامل انتخاب خاک مناسب برای نهال عناب گلابی است. همچنین شخم زدن باعث مقاومت بیشتر گیاه در برابر آفت ها و بیماری ها میشود. پس استفاده از خاک های زهکشی شده برای رشد بهتر این گیاه ضروری است.

آبیاری نهال عناب گلابی

عناب گلابی تحمل زیادی در شرایط آب هوایی نامساعد گرم و خشک دارد و رطوبت پنجاه درصدی خاک برای آبیاری این نهال کافی است. البته شخم زدن خاک که در بخش قبل به آن اشاره شد نقش تاثیر گذاری در هدایت و کنترل آب دارد. این موضوع باعث مناسب بودن کاشت نهال عناب گلابی در مناطق گرم و کم بارشی همچون خراسان می‌شد.

بهترین کودها و سم های مناسب خرمای چینی

بهترین کود قابل استفاده برای هر نوع گیاه که موجب افزایش باردهی گیاه میشود قطعا کود ورمی کمپوست به نهال عناب گلابی است. ولی استفاده از کود های حیوانی هم برای توصیه می‌شود. همچنین مگس عناب که جزو اصلی ترین آفت این نهال است با استفاده از سم های مالاتیون و زرد قابل کنترل است. نیتروژن، فسفر و پتاسیم ۳ ماده معدنی مورد نیاز اصلی برای تولید عناب گلابی مرغوب است. همچنین استفاده از کود اسید هیومیک شوک مایع باعث باردهی دو برابر حالت عادی در نهال این میوه می‌شود. بهترین زمان کود دهی این محصول هم زمان جوانه دادن گیاه است.

آفت و بیماری های نهال عناب

شناخته شده ترین آفت نهال عناب گلابی مگس عناب است که لارو آن با تغذیه از گوشت گیاه باعث چروکیدگی و فساد عناب گلابی میشود و ظاهر خوبی به محصول نمیدهد. مگس میوه عناب به مگس میوه کنار هم معروف است. که با آسیب رساندن به گوشت میوه عناب گلابی باعث آفت زدگی آن میشود

هرس نهال عناب گلابی

هرس انواع نهال عناب گلابی معمولا در ماه های سرد سال به خصوص اواسط زمستان صورت می‌گیرد. این درخت نیاز چندانی به هرس ندارد. ولی هرس شاخه های اضافی که موجب تولید سیتوکنین و کاهش باردهی محصول می‌شود الزامی است. همچنین عناب گلابی که بومی کشور چین است به نوع کاشت، محل کاشت و همچنین به شرایط منطقه ای که در آن عناب گلابی کاشت شده است وابسته است. برای مثال در مناطق کوهپایه ای به دلیل کاشت نهال عناب گلابی در فاصله های کم نیاز به هرس برای افزایش فضای بیشتر میان درختان ضروری است. در غیر این صورت درخت رشد عمودی نخواهد داشت. ولی اگر شما قصد کاشت نهال عناب گلابی را در باغات خود دارید باید هرس به گونه ای انجام شود که برداشت محصول در فصل برداشت راحتتر و سریعتر انجام گیرد.

قیمت و خرید نهال خرمای چینی

انواع نهال عناب گلابی شامل عناب گلابی پیوندی، عناب گلابی بدون خار، عناب گلابی ترکیه ای و عناب گلابی اوکراینی از قیمت های متفاوتی برخوردارند و نمیتوان قیمت مشخصی برای این نهال ها اعلام کرد. خرید بهترین نوع نهال عناب گلابی برای کشاورزان به نوع خاک و آب هوای زمین کشاورزی بستگی دارد ولی قیمت حدودی این محصول از ۱۵۰ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان است و با توجه به عمر مفید و باردهی مناسب در هر هکتار گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری کشاورزان است

مشخصات نهال عناب گلابی


کشور سازنده: چین

فاصله کاشت: 3x4

عمر اقتصادی: حدود 50 سال

تحمل سرمایی: 20-

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 2.5 تن

ارتفاع درخت: 5 الی 9 متر

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت