آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال عناب گلابی

خرید نهال عناب گلابی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال عناب گلابی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال عناب گلابی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال عناب گلابی به سراسر کشور.
قیمت نهال عناب گلابی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ عناب گلابی، کاشت نهال عناب گلابی، هرس درخت عناب گلابی، نحوه آبیاری عناب گلابی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری عناب گلابی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال عناب گلابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا عناب گلابی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی عناب گلابی
  •     
  • مشخصات نهال عناب گلابی

معرفی نهال عناب گلابی


این عناب که نهال عناب گلابی نام دارد به دلیل شکل گلابی و اندازه بسیار بزرگتر، سود متفاوتی نسبت به عناب معمولی دارد. برای استفاده ویژه از بازار صادراتی عناب، بهترین گزینه برای کاشت نهال عناب گلابی خواهد بود. می توان گفت اندازه و وزن این عناب ها تا سه برابر عناب های معمولی موجود در بازار است. اندازه بزرگ و گوشتی بودن عناب دو عاملی است که بر قیمت فروش تاثیر می گذارد. عناب با اینکه خواص دارویی دارد، اما فروش میوه های خشک و تازه در بازار بسیار گران است. بنابراین، با پرورش میوه نهال عناب گلابی، با شکل ها و اندازه های مختلف، می توانید از بازار این میوه بهره بسیار بیشتری ببرید. اما باید گفت که محصولات این رقم طعم شیرین ملایم و رنگ قرمز عناب معمولی را دارد

زادگاه عناب گلابی:

نام دیگر عناب خرمای چینی است که به زادگاه اصلی این میوه یعنی چین اشاره دارد. این در حالی است که ایران پس از چین در تولید عناب به دلیل آب و هوای مساعد رتبه دوم را دارد. خراسان جنوبی بیشترین زمین زیر کشت را دارد و نهال عناب گلابی نیز کشت می کند.

عمر مفید درخت عناب گلابی:

درخت عناب با عمر 50 ساله و میوه مفید، سرمایه گذاری بلندمدت باغداران است. علاوه بر میوه های مختلف، این درخت با رشد متفاوت بسیار کوتاهتر از سایر شاخه های عناب به نظر می رسد.

شرایط آب و هوایی مناسب نهال عناب گلابی:

میوه های با ارزش و گرانبهای عناب از اراضی خشک و گرمسیری به دست می آید. در واقع جهت گیری نور در آفتاب کامل و گرمای هوای تابستان باعث تولید این میوه ها شده است. بنابراین می توان گفت عناب مقاومت خوبی به خشکی دارد و در کشور ما با هزینه آبیاری کمتری قابل کشت است.

تحمل سرمایی عناب گلابی:

بهتر است 400 تا 700 ساعت هوای سرد زمستانی در دسترس گیاه باشد تا نیازهای سرمایش را برطرف کند.

شروع باردهی درخت عناب گلابی:

درختان عناب معمولاً در سن 4 تا 5 سالگی آماده تولید محصول هستند. بسته به فصل خنک منطقه، جوانه زنی از اوایل بهار شروع می شود و گل ها در اواسط بهار به شکوفه کامل می رسند. برداشت درخت عناب گلابی در مناطق گرم مانند خراسان جنوبی از اواخر مرداد آغاز می شود.

حداکثر عملکرد عناب گلابی در هکتار:

در ایران حداکثر عملکرد درخت در هکتار تقریباً 2.5 تن عناب تازه خواهد بود. به محض ورود میوه به بازار خشکبار، علاقه مندان و علاقه مندان اقدام به خرید می کنند. به خصوص میوه نهال عناب گلابی با ظاهر متفاوت خود توجه ویژه خریداران داخلی و خارجی را به خود جلب می کند. میوه عناب همچنان به صورت سنتی در باغ های خراسان جنوبی به صورت دستی برداشت می شود. ساقه عناب خاردار است و برداشت سنتی نه تنها کند است بلکه کمی دردسر نیز دارد. اما اکنون ابزارهای مکانیکی برای تکان دادن شاخه های نهال عناب گلابی و برداشت سریعتر و با دردسر کمتر این میوه وجود دارد.

گرده افشان مناسب درخت عناب گلابی:

یکی از مزایای کاشت این درخت این است که گل های دوجنسه دارد و نیازی به گرده افشان ندارد اما همراه با سایر ارقام کاشته می شود.

موعد کاشت نهال عناب گلابی و مراحل کاشت آن:

کاشت این نهال باید از اواسط اسفند تا اواسط فروردین و به موقع انجام شود. قبل از خرید درختان جوان، حتما خاک را با توجه به نیاز گیاه عناب آماده کنید. در انتقال نهال به باغ باید دقت شود زیرا درخت عناب به سختی ریشه می دهد. با توجه به حساس بودن ریشه و اهمیت جداسازی آن از خاک، حتما نهال عناب گلابی را از مراکز فروش معتبر خریداری کنید.کاشت را نباید به صورت انفرادی انجام داد، یک نفر باید نهال را نگه دارد و نفر دیگر چاله را با خاک پر می کند. توجه داشته باشید که ابعاد چاله کاشت عناب باید دو برابر طول، عرض و عمق ریشه باشد. خاک را تا جایی که یقه در خاک قرار می گیرد می ریزیم و سپس می کوبیم تا خاک از هوای آزاد خالی شود. در مرحله آخر خاک را کمی مرطوب می کنیم تا ریشه ها در محل کاشت جدید خود استراحت کنند.

فاصله کاشت مناسب نهال عناب گلابی:

فاصله ارتباط زیادی با نحوه کشت، میزان باد و نور کامل خورشید برای جریان بیشتر فتوسنتز دارد. در شرایط عادی فاصله نهال عناب گلابی را 3*4 در نظر می گیریم. با توجه به عدم ظاهر شدن رفتار عکسبرداری مرتبط با شب برگ، مسافت طولانی مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

ویژگی های خاک مناسب برای رشد درخت عناب گلابی:

نوع خاک برای این درخت اهمیت چندانی ندارد، اما خاک با زهکشی خوب با تهویه مناسب قطعا انتخاب مناسبی است. بیش از هر چیز، باید خاک نهال عناب گلابی را بهبود بخشید تا بهترین محصول را در طول فصل رشد تولید کنید. شخم زدن خاک باعث کاهش علف های هرز و مقاومت در برابر آفات و بیماری ها را افزایش می دهد.

مقدار آبیاری مناسب درخت عناب گلابی:

با وجود گزرومورفی کافی این درخت، ظرفیت و تحمل بالایی در شرایط آب و هوایی خشک دارد. آبیاری تا زمانی که خاک دارای رطوبت 50 درصد با روش های کم مصرف باشد کافی است. بهبود وضعیت خاک با شخم یکی از عوامل هدایت کننده آب و کنترل آب است.

کود مناسب درخت عناب گلابی:

برای تولید محصول سالم با قدرت صادراتی بالا بهترین غذای گیاهی کود حیوانی است. معمولاً در اوایل بهار این کودها را در خاک مخلوط کرده و سپس در سطح شخم می زنند.

هرس عناب گلابی و تاثیر آن:

برای اصلاح شاخه های نهال عناب گلابی می توان از روش های مختلف هرس استفاده کرد. این درخت نیازی به هرس ندارد و به خصوص شاخه های اضافی باید حذف شوند. هرس معمولاً در زمستان انجام می شود .

قلمه زنی درخت عناب گلابی:

از آنجایی که این نهال میوه های سنگین تری دارد و با وجود احتمال وزش باد شدید نیاز به حفاظت دارد. بیشتر عناب ها از طریق قلمه تکثیر می شوند اما قلمه زدن نیز یکی از روش هاست. نزدیک به زمان جوانه زنی و در اواسط اسفند شاخه های نسبتاً بلند یک ساله را برای برش می بریم. قسمت انتهایی شاخه را به صورت مورب برش می دهیم و پس از تراشیدن شاخه نهایی آن را در هورمون اکسین قرار می دهیم.

بیماری ها و آفات عناب گلابی:

با رعایت موارد ذکر شده در مورد آبیاری و خاک می توان بسیاری از بیماری ها مانند مگس عناب را کنترل کرد. برای جلوگیری از ریزش شکوفه های عناب، بهتر است آبیاری را در زمان گلدهی محدود یا متوقف کنید. شته ها، پروانه پارانیشام و کنه عناب از مهم ترین آفاتی هستند که بیشترین آسیب را به سلول های گیاهی وارد می کنن.

سم رایج برای عناب گلابی:

مگس عناب بیش از سایر آفات علیه سیتوپلاسم گیاه عمل می کند و در مرحله اول با سم زرد و مالاتیون کنترل می شود.

خواص عناب گلابی:

بیشتر خواص عناب آرامش بخش و ملایم بودن آن برای کاهش مشکلات عصبی است. همچنین از عناب به عنوان یک درمان طبیعی برای مشکلات کبد و کلیه استفاده کنید.

موارد مصرف عناب گلابی:

عناب یکی از پرمصرف ترین میوه ها برای تهیه شیرینی و شکلات در ایران و جهان است.روغن دانه عناب یکی از روغن های مهم در صنعت شیرینی سازی و آرایشی و بهداشتی است. علاوه بر این، از چوب عناب برای محصولات چوبی خاص مانند عصا، سیگار برگ یا محصولات حکاکی استفاده می شود.

مشخصات نهال عناب گلابی


کشور سازنده: چین

فاصله کاشت: 3x4

عمر اقتصادی: حدود 50 سال

تحمل سرمایی: 20-

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 2.5 تن

ارتفاع درخت: 5 الی 9 متر

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت