آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

کی نهال بکاریم؟ بهترین زمان کشت آن چه زمانی است؟

کی نهال بکاریم؟ بهترین زمان کشت آن چه زمانی است؟

کی نهال بکاریم؟ بهترین زمان کشت آن چه زمانی است؟

در هنگام احداث باغ یا حتی رونق باغات خود باید یک مدیریت اصولی و برنامه ریزی شده داشته باشید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی، زمان کاشت نهال می باشد. اگر بتوانید در بهترین زمان کشت خود را انجام دهید، گیرایی نهال شما چند برابر می شود و میزان خطا در آن به صفر می رسد و این یعنی شما یک باغ پربار و پررونق خواهید داشت. اما متاسفانه بسیاری از باغداران زمان مناسب کشت را نمی دانند و همین امر هم سبب می شود تا بهترین فرصت ها را از دست بدهند و در نتیجه همه تلاش ها و هزینه های آنها بی ثمر باقی بماند. اگر شما هم می خواهید یک باغداری حرفه ای و اصولی تجربه کنید یا قصد کاشت نهال را دارید، در ادامه با رویال نهال همراه شوید.

بهترین زمان کاشت نهال که نباید از دست بدهید

اهمیت زمان کاشت نهال در باغات بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر در زمان درست نهال را در دل خاک نکنید، ضعیف خواهند شد و در نتیجه گیرایی خوبی نخواهد داشت. از طرفی ممکن است دچار سرمازدگی یا تنش های محیطی شوند. نهال بسیار حساس است و باغدار این را به خوبی می داند. از این رو همیشه به دنبال انتخاب بهترین زمان برای کشت است. بهترین زمان کاشت انواع نهال ها که ما به شما پیشنهاد می کنیم عبارتند از:

درختان میوه و هسته دار

اگر می خواهید باغ میوه داشته باشید، چه باغ تجاری چه یک باغ شخصی تفریحی، در هر صورت بهتر است کشت خود را در فصل پاییز انجام دهید. در این فصل ریشه نهال ها زمان کافی برای رشد و همچنین مستقر شدن در خاک را دارند. استقرار قوی نهال ها موجب می شود تا مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی همچون باد داشته باشند. همچنین نهال را نسبت به کم ابی مقاوم و تغییرات دمایی مقاوم می کند.

درختان خزان دار

اگر قصد کشت درختان خزان دار را دارید آذر ماه تا اواخر فروردین بهترین زمان برای شما است. علاوه بر آن شما می توانید در اسفند ماه هم کشت خود را با خیال راحت انجام دهید. کاشت نهال های خزان پذیر در زمان خواب نهال می تواند خیالتان را از بابت گیرایی صددرصد می کند

درختان مرکبات

این رقم از نهال ها سازگاری پایینی دارند و به همین خاطر تنها در اقلیم های خاصی همچون شمال کشور به عمل می آیند. زمان کشت ان ها هم بیشتر به فصل بارندگی وابسته است و زمانی که بارندگی در اقلیم و منطقه شما آغاز شود می توانید کشت آن ها را انجام دهید.

درختان گردو و بادام

همچنان توصیه می کنیم کشت این نهال ها را در اواخر پاییز یا اواخر زمستان انجام دهید. اگر نهال پیوندی انتخاب کرده اید، کشت آن را در فصل سرما انجام ندهید چرا که احتمال سرمازدگی از محل پیوند برای نهال یک تهدید بزرگ به حساب می آید و ممکن است عمر نهال را بسیار کوتاه کند. سعی کنید در اواسط و اواخر اسفند کشت خود را انجام دهید تا نهال به خوبی در دل خاک جا خوش کند و در برابر عوامل محیطی مقاوم شود. و یخبندان های شدید زمستانه را گذرانده باشد.

15 اسفند،آخرین فرصت استثنایی و خارق العاده برای کاشت نهال

15 اسفند روز درختکاری است. بی شک انتخاب چنین روزی بدون برنامه نبوده و شما می توانید با خاطری آسوده در این روز نهال های خود را کشت کنید. چرا که سرما زمستانه تمام شده و دیگر شاهد یخبندان نخواهید بود. از طرفی تا سرما بهاره در برخی از مناطق هم زمان زیادی مانده و اگر نهال هایتان را بکاری تا ان موقع در دل زمین مستقر می شوند و ریشه ها دچار سرما نمی شوند. به همین خاطر است که توصیه می کنیم پانزدهمین روز از ماه اسفند را به عنوان یک فرصت طلایی بشمارید و از این فرصت غافل نشوید که بهترین زمان برای کاشت نهال های شما است.

کی نهال بکاریم؟ بهترین زمان کشت آن چه زمانی است؟

آیا می توان کشت نهال ها را در بهمن ماه هم انجام داد؟

ایران کشوری 4 فصل است که شما می توانید اقلیم های مختلف را تجربه کنید و از زیبایی هر فصل لذت ببرید. اینکه ایا می توان در بهمن ماه کشت را انجام داد بسته به نوع اقلیم و شرایط اب و هوایی منطقه شما متفاوت است. اگر زمین شما یخبندان نباشد، بله می توانید در بهمن هم کشت خود را انجام دهید و بهمن ماه بهترین زمان برای کاشت نهال های شما خواهد بود. اما اگر در مناطق کوهستانی هستید و در ماه بهمن شاهد برف و بارندگی و همچنین یخ زدگی زمین هایتان هستید، بهتر است کاشتن نهال هایتان را به اسفند ماه موکول کنید.

می توان نهال را در فصل بهار نیزکشت کرد؟

بله می توانید نهال های خودر ا بسته به شرایطی که دارید در فصل بهار هم کشت کنید به شرطی که دیر تر از فروردین نشود. شما باید کاشت نهال هایتان را تا اواخر فروردین انجام دهید چرا که بعد از آن نهال ها کاملا بیدار شده و جوانه زده اند به همین خاطر جابه جایی آن ها توصیه نمی شود و کشت در ان زمان ممکن است به نهال هایتان آسیب بزند. البته بهتر است بدانید اگر بهترین زمان کاشت نهال ریشه لخت را از دست داده باشید می توانید جهت کاشت نهال و احداث باغ خود از نهال های گلدانی استفاده کنید قابل ذکر است که نهال های گلدانی نیز محدودیت کاشت دارند و در هر زمانی از سال قابل کاشت نمی باشد زیرا در گرمای بالا ی 35 درجه ریشه دچار تنش گرمایی می شود و از بین می رود

انتخاب زمان مناسب برای کاشت، گیرایی و رشد نهال ها را تضمین می کند؟

بی شک پاسخ این سوال منفی است، درست است که زمان کاشت نهال اهمیت بسیار زیادی دارد اما به تنهایی کارساز نیست. شما برای آنکه نهال هایی شاداب و سرسبز داشته باشید باید در کنار انتخاب زمان مناسب برای کاشت به چند نکته مهم هم توجه کنید که عبارتند از:

1- شیوه کاشت اصولی: کاشت اصولی موجب می شود تا درختان شما در ردیف ها و با فواصل مناسب از یکدیگر مقرر شوند و جریان هوا به خوبی در بین آن ها عبور کند بی آنکه ریشه یا شاخه درختان به یکدیگر گره بخورد.

2- کوددهی مناسب بعد از کاشت: نهال بعد از کاشت نیاز به تقویت و رسیدگی دارد. بهترین روش رسیدگی به نهال استفاده از کود حیوانی پوسیده در زمان کاشت و همچنین هیومیک اسید بعد از کاشت می باشد.

3- سرشاخه برداری: این عمل حدودا یک هفته بعد از کاشت نهال به منظور فرم دهی و همچنین هرس نهال انجام می شود و نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد تا صدمه ای به نهال وارد نکند. دقت داشته باشید زمان سربرداری محل زخم با چسب مخصوص هرس پوشانیده شود تا نهال در اثر برخورد مستقیم با هوای آزاد دچار بیماری های قارچی نگردد

4- بهترین سن جابه جایی نهال: بهترین و مناسب ترین سن جهت جابه جایی نهال سن 2 سالگی می باشد زیرا نهال در سنین پایین تر ممکن است توسط عوامل طبیعی یا حیوانات دچار آسیب شود و در سنین بالاتر به دلیل از بین رفتن ریشه بالایی ممکن است درصد گیرایی پایینی داشته باشد

کی نهال بکاریم؟ بهترین زمان کشت آن چه زمانی است؟

نتیجه گیری:

همانطور که اشاره شد یکی از مهمترین عواملی که بر گیرایی صد در صد نهال تاثیر گذار می باشد انتخاب بهترین زمان کاشت با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه می باشد دقت اشته باشید که با وجود ر عایت تمامی عامل تاثیرگذار اگر نهال در زمان مناسب خود کشت نشود ممکن است درصد خطای بالایی داشته باشد جهت انتخاب بهترین زمان و انتقال نهال خود می توانید با کارشناسان مجرب رویال نهال در ارتباط باشید تا خیالتان از بابت این موضوع راحت باشد.

کی نهال بکاریم؟ بهترین زمان کشت آن چه زمانی است؟

جستجو در سایت