آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

کاشت نهال گردو در پاییز

کاشت نهال گردو در پاییز

کاشت نهال گردو در پاییز:

درخت گردو درختی است خزان پذیر که به کندی رشد می کند. این درخت تک ساقه است و گلهای نر و ماده روی یک درخت قرار دارند. درختان گردو معمولاً عمر طولانی دارند و ارتفاع آنها به 10 متر می رسد. میوه ی درخت گردو مغز آن است که جز خشکبار به حساب می آید. این میوه خوشمزه در انواع غذاها و دسرها کاربرد فراوانی دارد.

گردو درختی است که نه تنها از میوه و مغز آن استفاده می کنند، بلکه از آوند چوبی و پوست سبز آن نیز استفاده می شود. مغزها به عنوان آجیل و غذاهای مختلف، از چوب آن در صنعت چوب و از پوست سبز رنگ آن برای رنگرزی استفاده می شود.

به دلیل محبوبیت گردو و بازار قوی، نهال گردو در فصل پاییز در بسیاری از مناطق کاشته می شود و بسیاری از باغداران و کشاورزان ترجیح می دهند این نهال ها را پرورش دهند.

قبل از کاشت نهال باید اطلاعاتی در مورد فصل کاشت مناسب و روش کاشت به دست آورد تا به نتیجه مطلوب رسید.

نحوه کاشت نهال گردو:

1. کاشت گردو به روش بذر:

در این مرحله می توانید با فرا رسیدن فصل برداشت گردو به تعداد دلخواه از درخت گردو جمع آوری کنید.در مرحله بعد پوست سبزه را جدا کرده و یک برش کوچک در بالای پوست گردو ایجاد کنید تا راه بیرون آمدن جوانه از هسته گردو باز شود.

مهم ترین مرحله این است که گردو را در آب قرار دهید. حالا گردوها را به مدت دو روز در آب شناور قرار دهید اما در نظر داشته باشید که گردویی که روی سطح آب قرار می گیرد برای کاشت نهال گردو مناسب نیست.

سپس گردوها را در دستمال کاغذی بپیچید و در ظرفی قرار دهید که با اسپری مرطوب شود. بعد از 12 روز شاهد جوانه زدن گردوها در ظرف دربسته خواهید بود.

روش کاشت گردو بذری نیاز به زمان زیادی دارد تا زمانی که گردوها کاشته شوند، نهال شوند و چندین سال بعد شروع به میوه دادن کنند. اما روش کاشت نهال گردو در پاییز به شما این امکان را می دهد که محصول مورد نظر را سریعتر به دست آورید.

2. کاشت گردو از طریق نهال:

مهمترین مرحله در نحوه کاشت نهال گردو، خرید نهال با کیفیت و سالم است. با خرید نهال های سالم و رعایت زمان و مکان کاشت می توانید با درختان گردو به محصول بالایی برسید.

پاییز و اواخر اسفند بهترین زمان برای کاشت نهال گردو است. زیرا قبل از سرمای یخبندان زمستان است یا این سرما تمام شده است.می توانید زمین را زهکشی کنید، به فاصله ۷ متری چاله حفر کنید و نهال گردو را در آنجا قرار دهید.

ویژگی های نهال گردو مرغوب و سالم:

• نهال گردو مرغوب ریشه سالم و رنگ طبیعی دارد. همچنین ریشه نهال گردو سالم باید مرطوب باشد و خشک و سیاه نباشد.

• این مورد در مورد ساقه نهال گردو نیز صدق می کند. نهال گردو باید رنگ سبز طبیعی داشته باشد و سیاه و خشک نباشد.

• برای اطلاع از محتوای آب در عمق ریشه ها، قسمتی از ریشه را ببرید. اگر سفید و مرطوب باشد برای کاشت نهال گردو در پاییز مناسب است.

کاشت نهال گردو در پاییز

انتخاب فصلی مناسب برای کاشت گردو:

درختان گردو معمولا در مناطق سردتر عملکرد بهتری دارند. بنابراین بهترین فصل برای کاشت نهال، فصل پاییز و قبل از یخبندان زمستانی است. در این مرحله، خاک در زمین کشاورزی هیچ رطوبتی را از دست نداده است. کاشت نهال گردو در پاییز مزایایی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

دلایل کاشت گردو در پاییز:

کاشت نهال گردو در پاییز باعث رشد و نمو بیشتر ریشه نهال گردو می شود.میزان بارندگی در پاییز بیشتر از تابستان است. آب یکی از ضروری ترین موارد بعد از کاشت نهال است.

بنابراین با کاشت درختان گردو در این فصل از سال، بارندگی به رشد ریشه نهال گردو کمک می کند که باعث تسریع باردهی نهال می شود.

یکی دیگر از دلایل کاشت نهال گردو در پاییز، کاهش گرمای هوا است. این به نهال ها کمک می کند تا سریعتر رشد کنند و گرمای تابستان را تحمل کنند.

اگر در هوای گرم نهال بکارید، ریشه ها زمان کافی برای رشد نخواهند داشت و ساقه ها و برگ ها فقط در هوای گرم رشد می کنند. این مشکل ریشه را به تغییرات زیادی حساس می کند و منجر به از بین رفتن درخت می شود.

از طرفی کاشت گردو در فصل زمستان، ممکن است نهال ها نتوانند سرما را تحمل کنند و ممکن است بمیرند. اما برای کاشت گردو در پاییز، ریشه ها زمان کافی برای رشد دارند و ساقه ها و جوانه ها در اوایل بهار شروع به رشد می کنند.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است در کاشت این نهال در پاییز نسبت به سایر فصل ها تا حدودی تاثیر داشته باشد، میزان علف های هرز در زمین است.کاشت نهال گردو در پاییز بدون علف های هرز باعث می شود تا ریشه نهال از رطوبت و مواد غذایی موجود در خاک بیشتر بهره مند شود. به این معنی که در این فصل ریشه نهال ها رقابت کمتری برای جذب آب و مواد غذایی دارند و بهتر می توانند پخش شوند.

نحوه کاشت نهال در پاییز:

برای کاشت نهال گردو در پاییز می توان با رعایت روش کاشت نهال گودال هایی به عمق 50-70 سانتی متر ایجاد کرد. قبل از قرار دادن نهال در گودال، ریشه ها را به دقت بررسی کنید. اگر نهال گردو شما ریشه های بیمار و پوسیده دارد، آن ها را با قیچی تمیز جدا کنید.

سپس در فاصله برنامه ریزی شده به منظور نورگیری بهتر، کاشت نهال گردو را انجام دهید. در این زمان اگر همزمان با کاشت نهال در خاک از کود پوسیده استفاده کنید رشد سریع تری خواهند داشت.

در کاشت نهال گردو دقت کنید، برای نهال های پیوندی باید محل پیوند بالاتر از سطح خاک باشد.

پس از کاشت نهال گردو در پاییز، خاک اطراف نهال را فشرده کنید تا فضای خالی بین خاک از بین برود. توصیه می شود از قیم (محافظ) استفاده شود تا باد به نهال های تازه کاشته شده آسیب نرساند و خم نشود.با قرار دادن یک تکه چوب در کنار نهال، نهال گردو به رشد مستقیم خود ادامه می دهد و در وزش باد نمی شکند.

در مورد آبیاری نهال گردو تازه کاشته شده در پاییز باید گفت که نوع آبیاری و میزان آن بستگی به شرایط اقلیمی منطقه کاشت دارد. روش های مناسب برای آبیاری درختان گردو شامل روش های کرت بندی، قطره ای، دیمی و غرقابی می باشد.

کاشت نهال گردو در پاییز

سخن پایانی:

همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مهم ترین مراحل کاشت نهال گردو در پاییز انتخاب نهال سالم است. همچنین بهترین زمان برای کاشت نهال گردو پاییز است. زیرا با جلوگیری از یخ زدگی نهال ها به بهبود باروری نهال ها کمک می شود.

نحوه خرید و دریافت نهال گردو:

رویال نهال یکی از بهترین و بزرگترین نهالستان مجوزدار در کشور ایران می باشد که بیش از 90% باغداران نهال های با کیفیت و مورد نظرشان را از این نهالستان تهیه کرده و اقدام به کاشت نهال گردو و یا احداث باغ گردو مینمایند ، این نهالستان با سالیان سال تجربه در زمینه تولید و فروش نهال و ارسال آن به سراسر کشور رتبه اول تولید و فروش نهال در کشور طی سالیان گذشته می باشد، جهت خرید و یا مشاوره رایگان کافیست با ما تماس بگیرید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

کاشت نهال گردو در پاییز

جستجو در سایت