آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

کاشت نهال پسته در مناطق مختلف ایران

کاشت نهال پسته در مناطق مختلف ایران

فروش نهال پسته و کاشت آن در مناطق مختلف ایران

پسته از جمله خشکبارهای گران در بازارهای جهانی است که هر باغداری را برای کاشت آن وسوسه می کند. باغستان های پسته سودآوری بالایی دارند و تقریباً تمام باغداران حرفه ای پسته در ایران از جمله ثروتمندترین باغداران هستند. شرایط کاشت نهال پسته اصلاً سخت نیست. تنها کافی است رقم مناسب منطقه خود را با کمک مهندسان کشاورزی انتخاب کرده و آن را خریداری کنید. اگر ارقام تجاری را بخرید، برای باردهی آن نیاز نیست سال ها صبر کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، تا انتها با ما همراه باشید.

رویال نهال بزرگ ترین عرضه کننده نهال پسته در غرب کشور است که علاوه بر فروش نهال، تمامی شرایط لازم برای کاشت و منطقه مناسب برای کاشت نهال را نیز در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. اگر می خواهید باغداری موفق و سودآوری را تجربه کنید، همین الان با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید و تا موجودی نهال های پسته به اتمام نرسیده، آن ها را برای باغستان خود بخرید. در ادامه شرایط کاشت تجاری ترین نهال های پسته را در مناطق مختلف ایران بیان کرده ایم:

پسته کله قوچی؛ معروف ترین نهال پسته در ایران

زمانی که نام بهترین نوع پسته به میان می آید، قطعاً پسته کله قوچی یکی از اولین مواردی است که به ذهن می رسد. این نوع پسته به دلیل زود بازده بودن، عملکرد بالا و سازگاری کامل با اکثر نقاط ایران از جمله محبوب ترین نهال های پسته در میان باغداران است. کاشت این نهال در مناطقی با سرما و گرمای متوسط مناسب است. به طور کلی می توان گفت که پسته کله قوچی در مناطق بیابانی بهترین عملکرد را دارد.

با وجود اینکه نهال پسته کله قوچی قابلیت کاشت در مناطق بیابانی را دارد، اما به تنش های آبی حساس است و در مقایسه با سایر نهال های پسته به آب بیشتری نیاز دارد. به طور متوسط هر اصله نهال پسته کله قوچی در فصل بهار به 5 لیتر آب در روز نیاز دارد. این میزان با گرم شدن هوا و کاهش بارندگی در فصل تابستان، به 7لیتر در روز افزایش می یابد. برای باردهی این نهال نیاز است که به ازای هر 10 اصله نهال، یک نهال گرده افشان مناسب نیز در باغستان خود بکارید.

پسته اکبری؛ صادراتی ترین نوع پسته

از دیگر نهال های پسته محبوب در ایران که صادرات آن به صورت گسترده انجام می شود، پسته اکبری است. پسته اکبری بسیار خوش طعم است و باردهی بسیار بالایی دارد؛ به همین دلیل به یکی از محبوب ترین نهال در ایران تبدیل شده است. نهال های پسته اکبری می توانند در هر هکتار چیزی بین 3 تا 5 تن محصول تولید کنند.

برای کاشت این نوع پسته و بهره برداری حداکثری از آن نیاز است تا حداقل فاصله 4متری بین ردیف های کاشت و فاصله 4 متری بین نقاط کاشت را رعایت کنید؛ زیرا نهال های این نوع پسته گستردگی زیادی دارند. حتما برای افزایش کیفیت خاک و غنی سازی آن، از کودهای حیوانی نرم پوسیده استفاده کنید. نیاز آبی پسته اکبری نیز بسیار کم است.

کاشت نهال پسته در مناطق مختلف ایران

شاهانه ترین پسته ایران؛ شرایط کاشت پسته شاه پسند

نهال پسته شاه پسند از ارقام تجاری، صادراتی و بازار پسند بوده و نرخ کاشت آن در ایران بسیار بالا است. در ایران شهرهای دامغان و رفسنجان بیشترین سطح زیر کشت این نوع پسته را دارند. این پسته درصد لبخند بسیار بالایی دارد و بیشتر محصولات آن خندان هستند. برای کاشت این نوع پسته لازم است نهال ها با فاصله مناسب؛ یعنی 3 تا 4 متر از یکدیگر کاشته شوند. فاصله مناسب بین ردیف ها نیز باید 6 الی 7 متر باشد.

آبیاری نهال پسته شاه پسند باید به صورت منظم انجام شود تا پسته بیشترین باردهی را تجربه کند. هر اصله نهال پسته شاه پسند نیاز به 2 لیتر آب دارند که در صورت گرم شدن بیش از حد هوا این میزان به 3 لیتر در روز افزایش می یابد.

پسته پیوندی احمدآقایی؛ یکی از مهم ترین اقلام صادراتی ایران

یکی از مهم ترین واریته های پسته که محصولات آن طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد، پسته پیوندی احمدآقایی است. نهال های پسته احمدآقایی برای کاشت در مناطق سردسیر مناسب هستند. در حال حاضر شهر رفسنجان در ایران بیشترین و بهترین نوع این پسته را تولید می کند.

این نهال از قدرت رشد مطلوبی برخوردار است و این میزان رشد تنها با مراقبت و فراهم کردن تمام شرایط برای کاشت حاصل می شود. نهال های پسته احمدآقایی را باید با فاصله 4 متری از یکدیگر بکارید. به ازای هر 10 اصله نهال پسته احمدآقایی نیز یک اصله نهال گرده افشان نیاز دارید. آبیاری این نهال باید به صورت منظم انجام شود تا بتواند باردهی اقتصادی خود را آغاز کند. این نهال نیز همانند نهال هایی که قبلاً ذکر کردیم در روزهای گرم تابستان به 4تا 5 لیتر آب نیاز دارد.

پسته خنجری دامغان؛ درشت و خوش طعم

اگر بخواهیم بهترین نمونه های پسته در ایران را نام ببریم، پسته خنجری دامغان جایگاه ویژه ای دارد. این پسته سایز بزرگ تری در میان سایر نهال های پسته دارد و تقاضا برای تولید و صادرات آن در حال افزایش است. نهال پسته خنجری دامغان در مناطق سرد و خشک رشد بسیار خوبی دارد و در مناطق مرطوب به باردهی اقتصادی نمی رسد.

بهترین خاک برای این نهال ها خاک شنی است. آبیاری این نهال تا حد زیادی به زمان کاشت آن وابسته است. در ابتدای کاشت نهال باید هفته ای یکبار آبیاری شود و پس از آن هر 12 روز یک مرتبه باید آبیاری نهال را انجام دهید.

کاشت نهال پسته در مناطق مختلف ایران

پرورش و کاشت اقتصادی ترین نهال پسته با رویال نهال

اگر می خواهید باغداری حرفه ای و سودآور را تجربه کنید، باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کرده و از تجربیات آنان استفاده کنید. رویال نهال بزرگترین تولید کننده نهال پسته پیوندی و پسته پایه در ایران می باشد کارشناسان رویال نهال 30 سال سابقه در این زمینه دارند و بهترین اطلاعات را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهند؛ پس همین الان تماس بگیرید و نهال پسته را با بهترین کیفیت و قیمت بخرید.

کاشت نهال پسته در مناطق مختلف ایران

جستجو در سایت